forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Najbolje od američkog superherojskog stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 60

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 17/10/2021 : 15:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Istinu zboriš


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/10/2021 : 17:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus
Imao sam ideju za jednu priču. Čovek koji govori istinu i samo istinu i ništa osim istine. Vrlo brzo postaje najomraženije biće u društvu.



Istina je relativan pojam.

Da postaneš najomraženije biće u društvu dovoljno bi bilo da si iskren. Da svakom kažeš iskreno što misliš o njemu ili njegovim postupcima.

Time bi potvrdio i koliko si glup.

Što je na neki način put do istine !
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/10/2021 : 17:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
U neku ruku Dostojevski se bavi sličnom idejom u svojoj knjizi The Idiot
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 17/10/2021 : 18:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Nisam ciljao toliko visoko. Moja zamišljena priča bi bila crnohumorna satira.

Istina kao princip, a svi imaju neke tajne identitete. Ma dajte...

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 17/10/2021 18:20:30
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/10/2021 : 19:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Na kraju će se otkriti istina da je Supač dečko iz Brooklyna koji je kao mali upao u kazanče puno Red Bulla ...

Jer kako bi inače Zemljanka rodila njegovo dijete?
O ostalom da ne govorim !
Go to Top of Page

PaoloRivera
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 09/09/2014

Posted - 17/10/2021 : 19:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PaoloRivera a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Jer kako bi inače Zemljanka rodila njegovo dijete?
O ostalom da ne govorim !


Valjda nije tako “jak” baš na svim poljima…
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 17/10/2021 : 20:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Jer kako bi inače Zemljanka rodila njegovo dijete?



Iako mi se najviše sviđa kako je Miller opisao efekte Supermanovog seksualnog čina s Wonder Woman u DK2 , on ipak može imati seks i s "običnim" ljudima. Superman je naime "solarna baterija" i kad je "prazan" onda je običan čovjek.

Edited by - zveles on 17/10/2021 20:23:22
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 18/10/2021 : 22:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

quote:
Originally posted by Vlaadisha
jesi ispratio ewingov run? danas se zavrsio a ja sam jos uvek na pola.



Šta kažeš na poglavlja #24 i 25?

Hvala za info inače potpuno zaboravio na datum poslednjeg dvobroja.. sutra iščitavam

tu sam negde i stao kad mi je ponestalo vremena, ali nastavicu. 24 je zaokruzio taj prvi arc, ne? a 25 je onaj svemirski trip no ne secam se da li je bio filer ili pocetak sledeceg arca.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/10/2021 : 22:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Epilog #25 služi kao teaser za drugu rundu arca koji počinje od #26
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/11/2021 : 22:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
RUKAVICA BESKRAJA
Dzim Starlin, Ron Lim i Dzordz Perez

U poslednje vreme sam procitao podosta Marvela sto je objavila Carobna knjiga i mozda najjaci utisak je ostavila saga o Rukavici beskraja (cije izdanje nema poseban topik u izdavackom podforumu jer tada CK jos uvek nije pristupila forumu).

CK je izdala ovu sagu u dve knjige. U prvoj koju su nazvali Preludijum Rukavice beskraja nalaze se epizode serijala Silver Surfer #34-#38 i uvodni mini-serijal Thanos Quest (Tanosova potraga) #1-2. Dok druga knjiga sadrzi istoimeni krosover dogadjaj u okviru miniserijala Infinity Gauntlet #1-6.

E sad meni samo nije jasno zasto CK u okviru svoje prve knjige nije objavila epizode Silver Surfera #44-50, u kojima se radnja odvija posle Thanos Questa a pre krosovera Infinity Gauntlet. Tacno se vidi da nedostaje deo price, ali opet nije tu nista esencijalno izgubljeno jer Srebrni Letac na prvih 5, 6 strana Infinity Gauntleta #1 prepricava dogadjaje koji su mu se desili u tom od strane CK preskocenom delu serijala Silver Surfer.



Sadrzaj price:
Nakon što je celog života verno služio Gospodaricu Smrt, ona ga je vratila iz mrtvih, s moćima većim od svih koje je ikada imao. Tanos je, zauzvrat, dužan da obavi zadatak za Gospodaricu: polovina populacije univerzuma mora biti uništena kako bi se postigla kosmička ravnoteža koju Smrt želi. Tanos, međutim, ima svoje planove. On kreće u potragu za šest Dragulja duše, a to su najmoćniji predmeti u univerzumu, koji svom vlasniku daju svemoć: uzdižu ga iznad svih bića i omogućavaju mu kontrolu nad stvarnošću. Njegova potraga je dobro osmišljena i opasna, a njene posledice uvući će u dramatičan vrtlog događaja sve najveće sile kosmosa: Galaktusa, Smrt, Red i Haos, Ljubav i Mržnju, Večnost, zatim Srebrnog Letača, Vatrovila i Starešine, te moćne kosmičke heroje, i, najzad, najveće zemaljske superheroje: Spajdermena, Kapetana Ameriku, Hulka, Ajron Mena, Vulverina, Tora, Doktora Strejndža, Doktora Duma...

Moj utisak: Ovo je neverovatno pitka i zabavna kosmicka superherojstina. Pocetni deo u serijalu Silver Surfer je odlican, prelepo ispripovedan sto naracijom sto sjajnim crtezom Rona Lima; Thanos Quest je vec slabiji i malo naivniji. Onda se u drugom tomu Starlinu pridruzuje odlicni Perez (verujem da su Pereza delimicno angazovali za ovaj krosover i zbog toga sto je radio do tada najcuveniji krosover event u istoriji americkog superherojskog stripa Smak bezbroj svetova za DC) koji ilustruje prve tri sveske (koje inace sadrze duplo vise stranica nego standardna americka svescica) i deo cetvrte kada ga zamenjuje Ron Lin.
Dzim Starlin je napisao izuzetno ambicioznu pricu u koju je ubacio silne meni do sada u potpunosti nepoznate entitete Marvelovog univerzuma, nadbica kao sto su Vecnost, Zivi Tribunal, gazda red i gospodar haosa, nebesnici itd. i dobri stari Galaktus.
Interesantno mi je da u otprilike isto vreme kada je i Nil Gejman nastavio (nakon Mura u Stvorenju iz mocvare) prosirivanje kosmosa i ,,panteona" bozanstava i nadbica u DCu sa serijalom Sendmen i Knjige magije; Marvel pravi ovakav gigantski krosover sa vrlo slicnim likovima i konceptima {vecnost, personifikacije Smrti, Mrznje, Ljubavi, Reda i Haosa...} (iako su vecina njih ranije predstavljeni u marvelovim serijalima Strange Tales ili Doctor Strange) ali nekako je Marvel po realizaciji i ozbiljnosti koriscenja tih koncepata naivniji i banalniji od onoga sto je Gejman radio. Ali svakako je interesantno i zabavno citati oba.
Scenaristicki sta mislim da je najvise omanuo Starlin jeste u toj osnovnoj prici odnosa Tanosa i Smrti, zasto Smrt trazi od Tanosa da zbrise pola stanovnika univerzuma? Zasto nece da komunicira sa njim nakon sto on ispuni njene zelje? Zasto se Tanos tako smrtno zaljubio u Smrt, no pun intended. I sve se vrti oko tog njihovog odnosa da bi u poslednje dve sveske Smrt potpuno isparila iz price i Tanos je ni na koj nacin vise ne spominje niti je ona bitna za pricu.

Suma sumarum, velika preporuka za ove dve knjige, ja sam se bas nauzivao citajuci ih, bile su beskrajno zabavne i nisam mogao da prestanem da citam dok nisam procitao sve u roku od 2 dana. Uskoro cu nabaviti i svojevrsni nastavak Rat beskraja pa se javljam s utiscima.


Voleo bih da vidim jos ovakvog kosmickog Marvela kod nas i jos vise Srebrnog Letaca.

8/10
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 30/11/2021 : 16:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
jebote sta je nacrtao jimenez za wonder woman historia a ovaj kolorista mu se ladno posrao po svemu
(ima i neki tekst by deconnick ali nisam citao )
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/11/2021 : 17:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

jebote sta je nacrtao jimenez za wonder woman historia a ovaj kolorista mu se ladno posrao po svemu
(ima i neki tekst by deconnick ali nisam citao )



Baš sam otvorio ima pola sata i odustao odmah na prvoj stranici. Ubojstvo za oči, ne mogu uopće gledati u ono.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 30/11/2021 : 18:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Ha, i to ne jedan, nego cijeli tim ljudi
Prešareno, drečavo, masa detalja zatrpana ..
bode me u oči do nečitljivosti.
Kako, zašto?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/11/2021 : 18:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Uz ovo treba da ide upozorenje za napad epilepsije :/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/11/2022 : 21:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


X-men: Days of Future Past

Claremont / Byrne / Austin / i drugi

TPB skuplja priče nakon smrti Jean Grey i posljedičnog napuštanja X-mena od strane Kiklopa. Vodstvo preuzima Oluja dok se timu pridružuje i nova članica - Kitty Pryde.

Titularna epizoda je samo jedna od priča koja se nalazi u tradeu i svakako je jedna od upečatljivijih. U tek došlu članicu iznenada dolazi svijest nje same ali trideset godina u budućnosti. Poslana je nazad da spasi svijet o neimenovanog uništenja. Dolazi iz distopijske budućnosti u kojoj su mutanti ili porobljeni i neutralizirani, ili pobijeni. Cilj joj je da izmjeni, po njima, ključan događaj koji je rezultirao tome. Dojam je vjerojatno bio jači kad priča je prvi put izašla, jer do danas kroz razne druge priče ili medije se ista poprilično iscrpila.

Od ostalih priča, svidjela mi se i silaženje u krugove pakla sa Kurtom kao i alien-alike-monster božićna priča.

Stvar koja me se s druge strane dojmila je koliko su ti stariji stripovi bili iscrpniji tekstom i pričom. Strip se čita a ne samo prelijeće preko njega. Puni su informacija koje doduše malo guše dinamiku. Osim tog nedostatka, smeta i velika količina redundantnog teksta i nepotrebnog objašnjavanja. Mada je očita svrha toga da svaki novi čitatelj može lagano ispratiti bilo koju svesku.

I moram spomenuti crtež. Jako lijep, oku ugodan sa dobrim pripovijedanjem i efektima kadrovima.


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/11/2022 : 20:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
A kad smo već kod distopijske budućnosti:



Superman and the Legion of the Super-heroes

Geoff Johns / Gary Frank i Jon Sibal

Ovo je bilo zabavno. Supermanovi stari drugovi iz 31. stoljeća zovu ga u pomoć jer jedino on može spasiti univerzum na ivici rata. Priča je to o tome kako su ideje, koliko god bile velike i čiste, krhke.

I sve u svemu mi se svidjelo. Legiju nikad nisam posebno volio ni čitao. One sporadične pojave u većim događajima se prekratke i prepovršne da bih ih doživio. A i ima ih hrpa. Legionara, mislim.
S druge strane, mislim da ih autori vole. Ili barem oni pravi zaljubljenici u taj svemir.

Sama priča je prepuna stereotipa ali i pripovjednih mehanizama. Malo toga je nešto inovativno ali je sve skupljeno u jednu koherentnu cjelinu. Ima nekih rupa u pripovjedaniju, sve to eskalira neobično brzo, ali moć retorike i manipulacije činjenicama nije nešto nama toliko strano da nabismo priču nazvali plauzibilnom. Plus Johns me s GL praktično navukao na superheroje pa mu svašta mogu oprostiti.

Crtež je predivan Mislim da mi je Frankov Superman jean od najdražih. Ima i one nekih nedostatka, licu su mu ponekad groteskna, naročito kod prikaza omladine. Ali mu opraštam.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/11/2022 : 21:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Gary Frank je fenomenalan. Earth One i Doomsday Clock su melem za oči

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/11/2022 : 21:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@Deers:
Jesi li čitao i ostatak Johnsovog Supermana? Ako nisi, preporučam. Last Son je pisao zajedno s Richardom Donnerom i baš ima štih tih starih Superman filmova... Brainiac, priča koja ide nakon toga je klasična zabavna superherojština, tu Gary Frank ulazi na pozornicu. Ovo s Legionom je treće poglavlje. Kasnije to nažalost ode previše u širinu s New Krypton kad James Robinson postane koautor...

I da, Johns jako voli Legion of Superheroes. Kasnije je radio i mini-serijal Legion of 3 Worlds koji je od-li-čan, al mislim da je dosta teško razumljiv ljudima koji ne poznaju povijest Legiona. Plus ga crta fenomenalni George Perez, tako da je i to veliki plus.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/11/2022 : 22:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao drugo od njega. A i ovaj sam kupio od tebe (izgleda pred 6 godina ) Slabo čitam skenove jer, kao što se vidi iz priloženog, imam hrpu nepročitanih stavri koje vučen godinama. Ali vidim jedan primjerak Last Sona na aukcijama pa se po preporuci bacam na njega. Tnx!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/11/2022 : 11:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A baš sam htio napisati da sam imao taj strip, al da sam ga prodao Zaboravio sam da je išao tebi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/07/2023 : 22:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Green Lanter by Geoff Johns

Ah, kako je bilo dobro vratiti se ovom naslovu. Strip koji me je zapravo navukao na superherojštinu je baš ovaj run na Green Lanternu.

U GL Rebirth Johns slaže kockice, vraća figure na prava mjesta i, možda najteže, iskupljuje grješnika. Kontroverzno? Svakako. Uspješno? Po meni da. Objašnjenje koje daje nije samo radi sebe, kasnije će se otkriti je to sve dio veće priče. Sviđa mi se cijelo to građenje mita i mitologije svemira. Zanimljivo da uspijeva, bez obzira na brojnost, dati svim likovima svoj dio prostora. Osim JL-u, ali realano, oni su i višak. Ipak su GLC svemirska policija. Narativ nije bez grešeke ali nije ni takav da nužno traži plauzibilnost u svim odlukama. Nešto je i za raju.

GLC Recharge je druga strana medalje i meni tada još jači naslov od GL-a. Gibbons i Tomasi (i Johns) pišu punokrvni sf akcijski strip. Priča praktično nema stajanja, puno napetosti i tvistova. Uz to, ubacuju hrpa likova sa njihovim karakterizacijama (pa makar bili klišeizirani). Kako i kod GL novi elementi su, ako ne svi, onda većina, građeni na postojećim stvarima naslova i tog univerzuma ali tako da je prijemljivo i novim čitateljima.

Moram jednom sve u kompletu pročitati.


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 60 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000