forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Black Hole by Charles Burns
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 23/06/2008 : 15:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

... nego, moja preporuka sto se tice te indi scene - Jeff Lemire > http://www.jefflemire.com/



Vidio sam ove Ghost Stories u prodavnici, ali zbog necega sam to odmah vratio na policu... Nekako to nije za mene.

Evo ima i preview na internetu:

http://www.topshelfcomix.com/preview.php?preview=essex2&page=1

Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 23/06/2008 : 15:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Bas gledam i ovaj preview:

http://www.jefflemire.com/lost2.htm

To definitivno nije za mene. Volim lezeran crtez, ali ovaj je brate previse opusten, mogao bi malo da stisne tu olovku. Isto kao da nas zajebava...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 23/06/2008 : 17:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

Auuu, al' popljuvaste Blankets!!!... Je li to neka moda?

I ne znam sto svi pominju taj Palomar, vec sam ranije negdje pomenuo da mi to uopste nije sjelo jos dok sam citao preview.
To izgleda "mora" da se voli, kao sto je nekad bilo Bijelo dugme u domacoj muzici ili Queen u stranoj, jer zaboga to svi vole, pa ako to slucajno ne volis, s tobom mora da nesto nije u redu...

(sad ste pogodili sta (ne) volim ni u muzici)



Ja i ti nikako da se nadjemo ni na Palomaru, ni na muzici. Ja volim oba. Da, da i Dugmiće.
Šalu na stranu, ne bih rekao da je Palomar strip koji svi vole. Malo je težak on za čitanje. Taj strip treba izdržati prvih 100-200 strana, tek onda može da se desi da ti se dopadne. Uzgred najbolji je tek na treće čitanje. Probaj.
Ja se inače spremam, da kad izadje Fibrin drugi deo, ponovo probam Mehaničarku Megi. Kad sam je čitao prvi put, popizdeo sam posle 100 stranice, ali stvarno popizdeo jel nisam ništa mogao da povežem i udosadio sam se do boga. Sa Palomarom je ipak bilo lakše.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 23/06/2008 : 19:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin
Taj strip treba izdržati prvih 100-200 strana, tek onda može da se desi da ti se dopadne. Uzgred najbolji je tek na treće čitanje.


Uf, nemam ti ja toliko vremena niti strpljenja. Ako mi se odmah ne svidi idem dalje, ima toliko lijepih drugih stvari.

Ne volim kad ljudi ne znaju crtati. Mislim, ne kad se samo prave da ne znaju, fazona radi, nego kad stvarno ne znaju.
A i tema me ne interesuje, tako da nema svrhe pokusavati.

Evo bas sada citam Ken Parker: Normin princ. Citam i divim se. Tu ti ne treba 100 strana zagrijavanja, tu padnes vec na koricama...

Jeste li primjetili da je kako se Ophelia u pozorisnom komadu naglo proljepsala kad ju je pocela tumaciti Norma Jean? Odjednom je postala raskosna ljepotica, cak je dobila i mali mladez na lijevom obrazu.

Edited by - etmgosa on 23/06/2008 19:52:33
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 23/06/2008 : 20:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message  Reply with Quote
uh... pa zna Lemire da crta... i te kako, samo sto se tebi mozda ne dopada njegov stil... ali eto ja cu iskoristiti situaciju da se po koji put pohvalim >>>



Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 23/06/2008 : 23:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by Raspucin
Taj strip treba izdržati prvih 100-200 strana, tek onda može da se desi da ti se dopadne. Uzgred najbolji je tek na treće čitanje.


Uf, nemam ti ja toliko vremena niti strpljenja. Ako mi se odmah ne svidi idem dalje, ima toliko lijepih drugih stvari.

Ne volim kad ljudi ne znaju crtati. Mislim, ne kad se samo prave da ne znaju, fazona radi, nego kad stvarno ne znaju.
A i tema me ne interesuje, tako da nema svrhe pokusavati.

Evo bas sada citam Ken Parker: Normin princ. Citam i divim se. Tu ti ne treba 100 strana zagrijavanja, tu padnes vec na koricama...

Jeste li primjetili da je kako se Ophelia u pozorisnom komadu naglo proljepsala kad ju je pocela tumaciti Norma Jean? Odjednom je postala raskosna ljepotica, cak je dobila i mali mladez na lijevom obrazu.


Normin princ je stvarno remek delo. Prosto ne znam ko mi je bolji u tom stripu, da li Trevisan, da li šašavi Milaco. Baš ću večeras da ga ponovo pročitam.
Za brtaću Hernandez, se ne slažem da su loši crtači, naročito ovaj iz Mehaničarke Megi. Mada ja više preferiram Palomar. I meni je kao i tebi taj crtež bio odbojan, s početka. Nekako je izgledalo da je crtan kao flomasterom. Tek kasnije, kad sam se navikao, primetio sam koliko je u svoj jednostavnosti detaljan. Neverovatna je stvar kako crta starenje svojih likova... Ma odličan mi je.
No, fala bogu da su ukusi različiti i da nisu svi isti, mada se na Norminom princu nađosmo, kad već nismo na Palomaru i Dugmićima.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 25/04/2010 : 17:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote



Danas sam opet procitao ovaj strip. Stvarno se radi o izuzetnom djelu. Rijetko mi se nesto ovako svidi i na drugo citanje. Toplo preporucujem.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/04/2010 : 17:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da dobar je strip. Napisati ću nešto o Burnsu, samo da uhvatim vremena

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/04/2010 : 18:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam da pročitam Blankets.
Osim Đola i Dekare svi ga dižu u nebesa, a sviđa mi se što je u stilu OHF; malo je stripova sa ovakvom tematikom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 25/04/2010 : 18:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by beli luk



Blankets




Jedan od najboljih stripova koji sam ikad procitao.



Ovo i dalje stoji.
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 07/06/2017 : 07:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
(da ne otvaram novu temu, vadim ovu staru)

Last Look
Charles Burns

Posljednji pogled



Trilogija sastavljena od: X'ed Out, The Hive i Sugar Skull.

Ovaj strip sam kupio u oktobru prosle godine i cekao sam jedan lijep slobodan dan da ga na miru procitam. To sam uradio juce.


Charles Burns je ovim djelom i Crnom rupom za mene postao u stripu ono sto je Dostojevski u knjizevnosti.
Likovi su kao zivi, fantazije i snovi su vrlo plasticno nacrtani. Poslije citanja, dugo jos o njemu razmisljate.

Toplo preporucujem.

Jedva cekam njegov sljedeci strip.


P.S. Strip sam kupio bas u Americi, u Filadelfiji. Tek juce na koricama primjetim da Charles Burns u stvari zivi u Filadelfiji.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/06/2017 : 10:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
http://www.bedetheque.com/serie-25863-BD-X-ed-Out-2010.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 27/02/2020 : 10:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
Slucajno naletim na omot ovog albuma (andhim – Tosch EP; usput, muzika je bez veze).



Pomislim, ovo ili je nacrtao Charles Burns ili ga nego zestoko imitira.
Provjerim na internetu, nacrtao neki Niklas Coskan. Kako ga nije stid ovoliko imitirati.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 27/02/2020 : 12:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Hahaha...sta bre bezveze, to mi je omiljeni projekat, muzika kida!! <3
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 28/02/2020 : 12:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Hahaha...sta bre bezveze, to mi je omiljeni projekat, muzika kida!! <3




ha ha ha, ja sam to slucajno pronasao na nekom kanadskom streaming kanalu, mislio sam to niko ziv ne slusa...
Svijet je stvarno postao premalen.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2446 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 28/02/2020 : 13:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Isao sam u Bec samo njih da cujem :)
Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 01/03/2020 : 12:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message  Reply with Quote



Slike s reddita, nije moja kolekcija, na žalost.
Volio bih vidit Big Baby, Skin Deep i el Borbah u domaćem izdanju, možda i kao integral. Na engleskom su sad nenabavljivi.
S druge strane, Dedales je pretpostavljam izgledna opcija u budućnosti.

Edited by - Kornboy on 01/03/2020 12:46:20
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000