forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 66

don_draper
Advanced Member



3717 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 01/04/2024 : 15:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Citao sam Red Hood, dobar crtez, dimamicno, ali onda se isforsira previse akcije i postane neinspirativno za pratiti
Puno uspona i padova za jedan strip

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 06/04/2024 : 16:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles

Baš me zanima hoće li Grouchu morati cenzurirati brkove i cigaru?



Pročitao prvi broj -
Groucho je, ima brkove, i uobičajeno dimi

Lake note u Bonelli stilu, jedan veliki klišej no vrlo pitko
(iako sasvim besmisleno).
Nisam tražio reakcije, pitanje je koliko je Amerima zanimljivo;
kladim se da valjda 99,9% betmenovih fanova nije čulo za DD.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 06/04/2024 : 20:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
@fler, malo sam pratio reakcije i stekao dojam da je Amerima to jako zanimljivo. Lijepo je nacrtano i ispalo je vrlo pitko upoznavanje s novim likom.

Recchioni odlično poznaje nijanse u Batmanovom svijetu, sve likove, a i nijanse kako se stripovi rade (pišu) u Americi.

Jedinu zamjerku imam na engleski prijevod. Naravno, urađen je korektno, onako školski. No, tko god da ga je radio, nedovoljno barata originalnim žargonom i terminima koji se koriste u stripovima o Batmanu. Tako je npr. za Batmana specifičan termin "freak" preveden kao "lunatic". Ima još nekoliko takvih pojmova. Napominjem, prijevod nije pogrešan, ali nije u duhu Batmanovih stripova. Fibrino izdanje neće patiti od tih stvari. ;)
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 12/04/2024 : 02:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Hint, hint
OK, provjerit ćemo kad izađe..

U međuvremenu sam pročitao i drugi,
i dalje mi je besmisleno,
ali vrlo zabavno (na moje skeptično čuđenje).
Jedino bih volio da je manje šareno
(ili čak c/b), ovako me baš bode u oči.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6800 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/04/2024 : 07:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Odličan je Batman/Dylan Dog. Kompletan.

Ne sećam se kad sam više uživao u ovakvom tipu stripa, u poslednje vreme. I ništa mi nije besmisleno.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 12/04/2024 : 10:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Meni je isto vrlo zabavan strip, suština avanturističkog stripa kakav bi i trebao biti. Pitak i duhovit. Recchionija zbog nekih uredničkih poteza, koliko sam razumio, smatraju kontroverznim, ali većina njegovih stripova koje sam pročitao bili su odlično napisani i vođeni.

Btw, u američkom broju 2 opet nedostatak poznavanja samih likova Dylana, Batmana i Johna Constantinea. Ono što je trebalo biti "irony" (jer Dylan je ironičan lik, a tako piše i u originalu) prevedeno je kao "joke", a ono što je trebalo biti "straightforward" (guy), u Johnovom monologu na kraju, prevedeno je kao "easygoing", što predstavlja nepoznavanje samih likova i njihovog načina govora. Da se razumijemo, prijevod je vrlo dobar, ali školski, bez onog fanovskog naboja koji prati stripove.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6800 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/04/2024 : 11:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Rekao bih da je prevod na srpski super urađen.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 12/04/2024 : 13:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Odličan je Batman/Dylan Dog. Kompletan.

Ne sećam se kad sam više uživao u ovakvom tipu stripa, u poslednje vreme. I ništa mi nije besmisleno.



Ma, kažem, i meni je (neočekivano) zabavan -
besmislen po pitanju kombinacije likova.
Constantine bi sam po sebi imao poprilično potencijala,
Deadman, možda i Spectre, nešto iz Sandman svijeta..
Batman je onako.. nategnut (dobro pa nisu i Supermana utrpali),
svega ima previše a pomalo, jer nema prostora.

Međutim, svjestan sam da mu (uz vrišteće boje)
zamjeram ono što je zapravo bit,
odnosno ne može ni biti ništa drugo nego površni spektakl,
ekvivalent ljetnom blockbusteru.

Tako da nema veze, pročitat ću s guštom i zadnji -
a kad je već John tu,
bilo bi lijepo da nekako ubace i Zatannu


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25849 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/04/2024 : 14:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zveles
Fibrino izdanje neće patiti od tih stvari. ;)


Je li i tebi satnik kapetan?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 12/04/2024 : 17:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Ajd, jaki, da pokusam odgovoriti iako mi bas i nije jasno sto pitas, a koliko vidim, u vecini slucajeva ni drugima. Meni npr. prometnik i pozornik nisu isti pojmovi iako imaju dodirnih tocaka.
Go to Top of Page
Page: of 66 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000