forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog u izdanju Veselog četvrtka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

star-duster
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 11/06/2011

Posted - 09/09/2012 : 18:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send star-duster a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će da nastave, a nikako ne da se vraćaju na početak. Barem bi meni tako više odgovaralo jer sam nedavno nabavio većinu epizoda koje su izašle u pred-VČ eri u Superbooku (nabavio sam specijane brojeve i Alamanahe straha, Gigante nisam). Verujem da nisam jedini, ipak su to već dosta stare epizode, već objavljivane, neke i više puta. Potrebne su nam nove i neobjavljivane. Dakle, definitivni glas za dalje nastavljanje sa Superbook izdanjima. Hajde da se izrazim poput nekog političara - idemo samo napred, nema povratka.
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
898 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 09/09/2012 : 22:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
E vidiš ja bih baš voleo suprotno, da se vrate na početak (najviše zbog kratih priča koje su uzlazile po raznoraznim magazinima i koji ima podosta među tim prvim brojevima, a i zbog broja sa Gručovim epizodama). Činjenica je da je među tim prvim epizodama više manje sve objavljeno, ali u brojevima koji slede idu epizode iz Giganata, almanaha i specijalaca koji su relativno skoro objavljeni. Biće čak i po neka epizoda iz Maksija. Na primer u sledećem broju idu epizode iz zadnjeg Ludensovog almanaha i Giganta 2, pa onda epizode iz Specijalnog broja 12 (Ludens 16) i Giganta 8, pa onda jedna dugačka epizoda iz Giganta 9 itd.
A brojevi sa većim brojem strana će i više koštati dako da će Super Book opet morati da poskupi. Pitanje je kako će to prolaziti na kioscima. Dok sa prvim brojevima mogu da zadrže istu cenu, mada za njih ne postoje digitalni materijali i pitanje da li će redakcija imati volje da ih skenira.
I jedan i drugi pristup imaju logike, a koje će biti odabran uskoro ćemo videti, verovatno već na zadnjoj strani sledećeg broja. A možda bude i neka informacija na sajmu knjiga.
Go to Top of Page

star-duster
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 11/06/2011

Posted - 10/09/2012 : 08:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send star-duster a Private Message  Reply with Quote
Pa, na zadnjoj strani baš ovog broja stoji najava za sledeći SB "Teskoba/Violinista" i na njegovoj naslovnici piše da ima 160 strana. Dosadašnji Superbookovi su imali po 130-132. Dakle, verovatno je već taj sledeći broj jedan od onih na povišenom broju strana, o kojima govoriš. Takođe piše i cena od 280 (nepromenjena), ali za tri meseca cena u dinarima može itekako da se promeni. Mada, piše i CG cena od 2,5 evra, kao što je i sada, pa po tome možemo da se nadamo da VČ neće podizati cenu kada dođu na red epizode na više strana.
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
898 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 10/09/2012 : 09:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo. Nisam još kupio novi Super Book pa nisam ni video šta je u najavi. Violinista je epizoda iz almanaha pa verovatno ima oko 100 stana, a Teskoba je iz Giganta 2 pa sam očigledno pogrešno predpostavio da je na nekih 30-tak strana. Razlog za pogrešan zaključak je i to što na italijanskoj naslovnici nema podatka o broju strana. 30 strana više i nije nešto puno, ali nakon tog broja trebalo bi da ide broj na 228 stana, pa tri broja na 244 strane. Sumnjam da bi u tom slučaju cena ostala ista.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/09/2012 : 21:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja bih voleo kad bi isli po jednu novu i po jenu staru epizodu Superbooka i tako bi svi bili mirni
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/05/2016 : 01:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da i ovo vratimo iz mrtvih.

Scenarij: Giovanni Gualdoni
Crtež: Daniele Bigliardo
Naslovnica: Angelo Stano

Original #316
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000