forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 amazon (pitanje o naručivanju)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

jaki
Advanced Member



Croatia
25899 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/04/2014 : 13:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Tako je.Kad sam počeja haračit po Cineboku ništa nije bilo u nas a sad skoro sve ima.
Povisili su mi Vinland sagu na BD za 4 eura?30 jebenih kuna

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 16/04/2014 : 18:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

A izgleda da se dogodilo nešto zbilja gadno. Za veće je stripove poput omnibusa i absolutea poštarina jako narasla i sad se izgleda obračunava po težini ili tako nešto. Dva absolutea i jedan omnibus koje sam stavio pojedinačno u košaricu su oko 22 dolara svaki.


Amazon je oduvijek poštarinu za posebno debele knjige znao naplatiti više, ali ovo je ekstremno.

Napiši o kojim se stripovima konkretno radi, sad sam probao odabrati prvi omnibus na koji sam naletio i piše mi normalna poštarina od $8.

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/04/2014 : 00:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nisu normalni sa cijenama postarine uopce, Bdepo je izjednacio com i co.uk, a amazon je zabrijao i to debelo...jos koji put zbog jednog stripa zaveslati po toj rijeci i odoh u potocic...sparati lovu..
Mislim na com, zasada UK jos jeftin ali druge izbjegavam...
Jos je dobro sto se moze naci polovni strip na amazonu, pa dosta jeftinije se prodje..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 17/04/2014 00:31:57
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 17/04/2014 : 08:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by torca

quote:
Originally posted by Raven84

A izgleda da se dogodilo nešto zbilja gadno. Za veće je stripove poput omnibusa i absolutea poštarina jako narasla i sad se izgleda obračunava po težini ili tako nešto. Dva absolutea i jedan omnibus koje sam stavio pojedinačno u košaricu su oko 22 dolara svaki.


Amazon je oduvijek poštarinu za posebno debele knjige znao naplatiti više, ali ovo je ekstremno.

Napiši o kojim se stripovima konkretno radi, sad sam probao odabrati prvi omnibus na koji sam naletio i piše mi normalna poštarina od $8.




Vjerojatno si stavio neki omnibus koji je pre-order. Evo, sad sam stavio absolute blackest night u košaricu i poštarina je $22,92. Pa absolute top ten, $23,68, X-force omnibus od Remendera $18,63, i uncanny x-men omnibus $21,83.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 17/04/2014 : 13:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84


Vjerojatno si stavio neki omnibus koji je pre-order. Evo, sad sam stavio absolute blackest night u košaricu i poštarina je $22,92. Pa absolute top ten, $23,68, X-force omnibus od Remendera $18,63, i uncanny x-men omnibus $21,83.


Nisam, pogledaj sliku.
Ali sad sam provjerio naslove koje si naveo i u pravu si, oderu $2 za svaku funtu iz mase knjige.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 17/04/2014 : 13:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by torca

quote:
Originally posted by Raven84


Vjerojatno si stavio neki omnibus koji je pre-order. Evo, sad sam stavio absolute blackest night u košaricu i poštarina je $22,92. Pa absolute top ten, $23,68, X-force omnibus od Remendera $18,63, i uncanny x-men omnibus $21,83.


Nisam, pogledaj sliku.
Ali sad sam provjerio naslove koje si naveo i u pravu si, oderu $2 za svaku funtu iz mase knjige.


Da, u pravu si, nisam vidio sliku jer su mi onesposobljene. Čudno mi je to za ovaj omnibus, jer bi jednino vrijeme kad bi trebala poštarina za njega koštti 8 dolara je u pre-orderu, inače je za ovakve teže stvvari već godinama bila 13 dolara. Mislim da su nekaj s njim zeznuli, što je super.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

star-duster
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 11/06/2011

Posted - 18/04/2014 : 18:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send star-duster a Private Message  Reply with Quote
Svakim danom je sve manje isplativo naručivati sa interneta. Eto, Bookdepository diže cene u nebesa, Amazon diže poštanske troškove, a i carinski službenici balkanskih država sve revnosnije obavljaju svoj posao, rekao bih. Stripove i knjige sa Amazona i BD naručujem oko 5 godina. Do sada su bile uglavnom dve situacije: 1) ne platim ama baš ništa i na pakovanju nema nikakve beleške naših carinika; 2) platim carinski pregled i na paketu koji je otvaran stoji pečat carine da je oslobođen carine. Tako je bilo.

Jedini raniji put kada sam platio PDV na knjige je bilo prošle godine kada mi je došao box set Calvin&Hobbes, što i nije neko iznenađenje jer je skuplja stvar. Ali sada, pre nekoliko dana, naplaćen mi je po prvi put PDV i na pošiljku sa samo jednom jedinom knjigom. Knjiga, tj. strip The Walking Dead HC book 9, je na Amazonu plaćen oko 19 dolara + 8 poštarina, a na carini mi je naplaćeno oko 330 dinara za PDV plus ono ostalo - sve ukupno oko 480 dinara, tj. preko 5,5 dolara.
Dakle, drugi vetrovi duvaju, sada se plaća i za pojedinačne knjige.
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 18/04/2014 : 18:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Vidim kukate da je BD drastično digao cijene i odem pogledati svoj wishlist i ne vidim to poskupljenje. Varira cijena, euro gore-dole, ali uvijek je bilo tako, ništa puno.
Sa amazona dosada nisam naručivao stripove, samo muziku.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 18/04/2014 : 22:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
i moj wishlist na BD je isti kao je i bio. povodom vaših postova o poskupljenju ponovo sam prečekirao amazon.uk, amazon.de i amazon.com pa posle i base.com, mycomicshop, dcbs i mailordercomics. Očito nemam sreče, jer il ga nema, il je skup ko žafran, il ne šalju u sloveniju, il je šiping 20$ minimum.

Tako da mi BD ostaje prvi izbor a drugog nema.
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 19/04/2014 : 19:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sinister

Vidim kukate da je BD drastično digao cijene i odem pogledati svoj wishlist i ne vidim to poskupljenje. Varira cijena, euro gore-dole, ali uvijek je bilo tako, ništa puno.
Sa amazona dosada nisam naručivao stripove, samo muziku.



nije euro gore-dole već su drastična poskupljenja.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 19/04/2014 : 19:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam malo, u odnosu na prosli mjesec stripovi koji mene zanimaju poskupjeli su oko 4€. A i .com .uk su izjednacili cijene
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25899 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/04/2014 : 20:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
zar se nisu .com i .uk ujedinili u .com?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 19/04/2014 : 20:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Jaki sad sam malo pozornije bacio oko, izgleda da se jesu spojili
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 19/04/2014 : 21:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

zar se nisu .com i .uk ujedinili u .com?



Tako je. Šteta.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 19/09/2014 : 14:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav. Ovako, nisam nikada naručivao sa Amazona, pa me zanima ako bih ja naručio ove dvije knjige sa britanskog Amazona, koliko tome treba da oni moje narudžbe obrade, pa koliko treba da stigne meni kući i koliko bi me koštala poštarina za ovo dvoje? Hvala

http://www.amazon.co.uk/gp/product/1401235425/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

http://www.amazon.co.uk/gp/product/1401237789/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6856 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/02/2023 : 08:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kada na sajtu amazon.com kliknem na Shop by Category (Shop now), pa u Departments sa leve strane na books, vraća me na početnu stranu. Za sve druge kategorije radi, za books ne.

Jel tako i kod ostalih i kako doći do kategorije books i podkategorija direktno (bez da je već odabrana neka knjiga)?
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 06/02/2023 : 08:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Kada na sajtu amazon.com kliknem na Shop by Category (Shop now), pa u Departments sa leve strane na books, vraća me na početnu stranu. Za sve druge kategorije radi, za books ne.

Jel tako i kod ostalih i kako doći do kategorije books i podkategorija direktno (bez da je već odabrana neka knjiga)?






Meni je uvijek nekako najlakše bilo samo u search baru odabrati books i onda kliknuti enter (u prazan search bar):




Otvori ti se ovo:



S lijeve strane imaš potkategorije i sve ostalo.

Edited by - Wolfman on 06/02/2023 08:54:36
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6856 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/02/2023 : 09:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman


Meni je uvijek nekako najlakše bilo samo u search baru odabrati books i onda kliknuti enter (u prazan search bar):



Da, vidim, treba enter da se klikne. Ne mora da se pretražuje konkretno.

Ali je ipak bizarno da link books na sajtu ne funkcioniše u departments. Jer ovaj gore način nije baš očigledan.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 07/02/2023 : 19:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Sajt koji ima najgori user experience ali ne menjaju jer ide dobro prodaja pa se plase da nesto ne sjebu :D
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000