forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 100 bullets
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/01/2011 : 16:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Pri kraju sam 6. trejda i vech mi dva trejda opako ide na kurac mlateći praznu slamu. Ajde mi recite da ide na bolje.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 29/01/2011 : 19:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
ako ti je peti trejd mlatenje prazne slame onda možeš i prestat jer je to u stvari poslednji trejd gde se priča drži nekog osrednog lika kroz cjeli trejd. sa obzirom, da je več od drugog trejda dalje puno postavljanja stvari za dalje. meni su četvrti, peti i sedmi trejd najbolji od cjelog run-a, tako da znaš malo koliko da uzimaš moje mišljenje u obzir :).

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/01/2011 : 21:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Bolje pusti.. Ako te nije zapalilo do 7. trejda, nece ni kasnije. Kolko se sjecam, uvjek si imao nekako "negativan" stav prema tom stripu.

Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/01/2011 : 21:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Za razliku, meni je 5. trejd jedan medju najboljim stripovima..

Jack the Black.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 30/01/2011 : 01:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
> uvjek si imao nekako "negativan" stav prema tom stripu.

Jesam ... ali na malom uzorku. Sad hochu imati informirani negativan stav. Istina je da mi noir (definicija: svi su negativci i svi zavrsse losse) nije omiljeni zzanr i da mi 100B ne uspijevaju promijeniti sliku o njemu, ali nisu mi zato lossi. Lossi su mi, ako su lossi, zato jer su dosadni (5. i 6. trejd, a recimo da su mi 3. i 4. bili zanimljivi). Zapravo mi djeluje da se poccinje razvlacciti u besvijest (ajde recite da 5. trejd ne bi na poccetku runa bio odradjen u tri sveske umjesto u 6?), sve s obechanjem nekog payoffa u kojeg poccinjem sumnjati.

Joss ako mi kazzete da se nikad neche rechi ssto je to "Trust veliko i grozno izveo prije i ssto kani ponovo", popizdit chu jer to je otprilike jedino ssto me ovoga ccasa joss drzzi, mimo moje opsesivne kompulzije da svako govno koje poccnem proccitam do kraja.

(Ajd bar nisam platio trejdove nego ih posudio od Markosa.)

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 30/01/2011 : 02:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
meni je kraj kad sam prvi put pročitao bio malo let down ali da ti ne spoilujem zašto. objasni se do neke mjere sve (ali samo do neke mjere).
peti trejd je meni postao najbolji tek kad se odkrije ko je u stvari bio čovjek koji ga lono ubije (nije sad neki spoiler i kao sve druge stvari lako se izgubi jer je stvarno masu toga strpano unutra)
sad me baš zanima kakav če se tebi činit kraj s obzirom da si napisao zašto ti ne valja.

magu samo zamislit kakav ti se čini brubackerov criminal :P

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/02/2011 : 01:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>magu samo zamislit kakav ti se čini brubackerov criminal :P

Pa, nije mi se svidio kraj prvog trejda pa nisam dalje ni čitao. :)


Nego, završio sam 100B. Mogu rechi da je živi HBO*, to jest da ga vozi samo na seks i nasilje i gotovo ništa drugo. Kompletno me raspižđuje činjenica da nijedna, ali ama nijedna smrt bilo kojeg od dugometražnih likova nije bila dramaturški ili katarktički opravdana, osim činjenicom da smo u noaru pa da tu nema da ima živih kad se spusti zavjesa. Overol, osim stava i lijepih crteža u ovome stripu nema ničega što nije moglo biti ispričano u, uvrh glave, dvanaest sveščica. Što znači da će se u uspomeni isfiltrirati u bolji strip nego što jest, te zato podvlačim da me bar zadnjih devet trejdova nije bilo briga nizakoga do možda jednog ili dva sporedna lika koji su zvejstani u roku sveščice pa se nisu, poput ostalih, pretvorili u nemotivirane, ovu stranicu ovakav onu onakav, scenarističke kreature.

Haug.

mcn

*(meni je HBO, jasno, sranje)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

Edited by - mcn on 12/02/2011 01:14:06
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 03/01/2013 : 15:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Da li je tko možda u međuvremenu završio ovaj serijal i može reći nešto o njemu? Oni omnibusi me mame, pročitao sam prvih 20 brojeva i strip mi je bio dobar.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 03/01/2013 : 15:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
ako ti je bio do 20 dobar onda če ti bit dobar i do kraja. ja ga svakako preporučujem. jedino posljedni broj me je malo razočarao i crtež i narativa (sve je bilo malo zbrzano na kraju)

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 03/01/2013 : 17:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Preporučam ti da serijal čitaš u komadu jer ćeš se inače pogubiti,ima više radnjih i hrpu likova.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 04/01/2013 : 13:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
A ni sveska sa zabiljeskama nije naodmet
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 02/03/2013 : 01:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
http://www.newsarama.com/comics/100-bullets-reunion-brother-lono.html

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 02/03/2013 : 11:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

Da li je tko možda u međuvremenu završio ovaj serijal i može reći nešto o njemu? Oni omnibusi me mame, pročitao sam prvih 20 brojeva i strip mi je bio dobar.


Odličan serijal, dobro je gore rečeno, ako ti je dobar do 20-ke, biće ti dobar do kraja. Ja sam ga slistio baš brzo, vuče te da čitaš dalje...
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 02/03/2013 : 11:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
za tj dana ce mi stici 12 i 13 nastavak pa cu cijeli serijal procitati u komadu.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

eyepop
Starting Member



23 Posts

Member since 01/08/2020

Posted - 11/09/2020 : 14:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send eyepop a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav iz budućnosti :)
Elem, "100 Bullets" mi je verovatno omiljeni strip ikada, i odavno se već oštrim da ga imam u kolekciji, međutim kada sam ga pročitao, recimo sredinom ove dekade, deluxe izdanja su već uveliko izašla iz štampe i dostizala su svemirske cene reda veličine $100 i više. Nekako sam našao polovnjak #1 po relativno pristupačnoj ceni, i to mi je zasad jedina 100B knjiga koju imam. S vremena na vreme bacim pogled po raznim prodajnim sajtovima, međutim ostale knjige uglavnom drže cenu, naročito #2-#4.
Poenta svega je da sam juče na BD nabasao na ovo pa me zanima mišljenje iskusnijih forumaša i kolekcionara, šta kažete, da li ima smisla kupiti/naručiti ovo i bataliti deluxe seriju? Nekako me užasava knjižurina od 1376 strana, mislim da u svojoj kolekciji nemam nijednu knjigu tolikog gabarita. Imam utisak da se to raspada brzinom svetlosti, mada kontam da DC to može da izvede prilično kvalitetno.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 11/09/2020 : 15:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ne bi trebalo biti brige oko kvalitete izdanja -
jedino je pitanje koliko će ti biti ugodno
knjižurinom baratati dok čitaš ..
ta mrcina će se mjeriti u kilama.

Osobno preferiram slična izdanja
(jednostavnija nabavka, dobar dio pojedinog serijala -
a ponekad i čitav komplet - na jednom mjestu) ..
no mnogi se ne bi složili, pa zavisi koga pitaš.

Ako i dalje budeš neodlučan,
predlažem da oko datuma izlaska
baciš pogled na youtube -
ima dosta kanala s recenzijama skupljih izdanja,
pa ćeš otprilike vidjeti kako izgleda uživo.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/09/2020 : 15:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler
Ako i dalje budeš neodlučan,
predlažem da oko datuma izlaska
baciš pogled na youtube -
ima dosta kanala s recenzijama skupljih izdanja,
pa ćeš otprilike vidjeti kako izgleda uživo.



Ovo pod obavezno. Da je Marvel u pitanju, ne bi bilo nikakve dvojbe oko kvalitete jer njihova izrada omnibusa je fantastična. DC je međutim znao imati svakakvih promašaja, pa da se na kraju ne zaletiš i ispadne da je ovo omnibus sa lijepljenim uvezom. Mislim, vjerojatno neće biti, al svejedno bolje provjeriti.

Šta se mene osobno tiče, ovo je preglomazno izdanje. Imao sam Simonsonovog Thora u omnibus izdanju i to je nekih 1200 stranica u deluxe formatu. Bože sačuvaj, teško, nezgrapno, ne znaš uopće kako bi to držao. Po meni su omnibusi prihvatljivi do maksimalno nekih 700ak strana, sve priko toga je tlaka za rukovati.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 11/09/2020 15:56:24
Go to Top of Page

eyepop
Starting Member



23 Posts

Member since 01/08/2020

Posted - 11/09/2020 : 15:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send eyepop a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

ta mrcina će se mjeriti u kilama.


Mrcina, vaistinu. Mislim da će carinicima da procuri voda na usta kad vide paket. Jbte sad gledam, ovo je deblje od 2 broja Sandman Annotated
I nigde ne mogu da nađem dimenzije, nekako mi je za očekivati da će i one biti impresivne, čisto da se isprati sva ta masa.

Edited by - eyepop on 11/09/2020 16:01:59
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/09/2020 : 16:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja sam se naviknuo na Fibrin TWD. :)
Iako su trejdovi bolji zbog naslovnica, ilustracija, laksi su za rukovanje... ali idu mnoogoo sporije i skuplji bi bili.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/09/2020 : 16:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@eyepop:
Dimenzije DC i Marvel omnibusa su iste kao i za deluxe američki format stripova. Evo naprimjer ovaj omnibus ti ima iste dimenzije korica i papira kakve će imati i 100 Bullets.

@Poli:
Istina, slažem se (i ja uzimam Fibrin TWD), al ovaj 100 Bullets će biti sigurno za dobrih kilo i još nešto sitno teži, a to nije mala razlika.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

eyepop
Starting Member



23 Posts

Member since 01/08/2020

Posted - 13/09/2020 : 12:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send eyepop a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Iako su trejdovi bolji zbog naslovnica, ilustracija, laksi su za rukovanje... ali idu mnoogoo sporije i skuplji bi bili.


Pa da, zato sam i u dilemi. Nego, mislio sam čisto ako je neko s foruma imao posla s takvim čudovištima (1000+ strana), kakva su vam iskustva i slično.

quote:
Originally posted by Paka01

DC je međutim znao imati svakakvih promašaja, pa da se na kraju ne zaletiš i ispadne da je ovo omnibus sa lijepljenim uvezom.


Ovo je dragocen podatak, čisto da ne trčim pred rudu. Vidim i da na stranim forumima i yt kritikuju ranije DC omnibuse, ali kažu da im se kvalitet popravio u poslednje vreme.

quote:
Originally posted by Paka01

@eyepop:
Dimenzije DC i Marvel omnibusa su iste kao i za deluxe američki format stripova. Evo naprimjer ovaj omnibus ti ima iste dimenzije korica i papira kakve će imati i 100 Bullets.


Aha, kapiram. Pa dobro, sad bar mogu da zamislim knjigu na svojoj polici, ako ništa drugo.
Inače guglao sam malo ogromne DC omnibuse, i da, ima tu i debljih izdanja.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1545 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 15/09/2020 : 07:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Ako ce ti pomoc moje iskustvo, imam DC-jev MOTU omnibus od ca 1500 stranica i nemam nikakvih zamjerki ni na sto. Najmanje na uvez. Ako te ne smetaju cijena i tonaza ovih knjiga, od mene preporuke za omnibus izdanja.
Go to Top of Page

eyepop
Starting Member



23 Posts

Member since 01/08/2020

Posted - 22/09/2020 : 14:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send eyepop a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Ako ce ti pomoc moje iskustvo, imam DC-jev MOTU omnibus od ca 1500 stranica i nemam nikakvih zamjerki ni na sto. Najmanje na uvez. Ako te ne smetaju cijena i tonaza ovih knjiga, od mene preporuke za omnibus izdanja.


Pomoći će, kako da ne, to me prvenstveno i zanima, kvalitet i generalno upotrebljivost 1000p+ omnibusa. Druga koordinata mi je cena, jer iako oni jesu skuplji, u slučaju HB se više isplate u odnosu na deluxe izdanja koja su trenutno bezobrazno skupa. S tim u vezi, kontam da to upravo izlaskom omnibusa možda može da se promeni, te da DL izdanjima sad konačno padne cena.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/09/2020 : 23:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a zašto ne uzmeš fibrine knjige?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

eyepop
Starting Member



23 Posts

Member since 01/08/2020

Posted - 23/09/2020 : 09:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send eyepop a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

a zašto ne uzmeš fibrine knjige?


Dobro pitanje. Nemam običaj da kupujem prevode sa engleskog, ni stripova ni knjiga, generalno. Ne znam kakav je stav iskusnijih kolega forumaša, ali nekako mi je logično da probam da konzumiram umetnost što bliže izvoru, sa što manje posrednika. Evo recimo sad već nedeljama čitam jedan roman, "Ruka vatre" se zove, i pizdim na prevodioca (inače doktorka književnosti i univerzitetska profesorka sa internacionalnom karijerom). Usra žena knjigu načisto, mada ne garantujem da delo i bez njene intervencije već nije bilo sranje. Ali to nikad neću saznati pošto španski ne pričam.

Istina, nedavno sam odstupio od ove politike kupivši "Skalpirane" (i 2 broja "Močvarka"), ali to je zato jer je cena bila nepristojno dobra a trenutak pogodan jer me ponovo trese sakupljačka groznica, da ne kažem fibra.

A Fibrinih HB iskreno nisam dugo bio ni svestan, pošto sam durbin uperio u inostranstvo a ne u svoje ili komšijsko dvorište. A i već godinama imam taj HB DL#1, dakle krenuo sam već s originalom, ne mogu sad da se vraćam na prevod.

Ali ne kažem, ako jednom naletim na neki Fibrin HB broj na bezobraznom popustu, razmisliću dobro a onda grozničavo kupiti
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000