forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 198

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 25/03/2024 : 12:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Izivko, kad već pomenu Dantea, setih se serijala koji je izdao DW, Mardi Gra Pepelnik (Mr. Ash Tuesday).
Parodija na čistilište, krugove pakla itd. Ima malo i kritike, humora... Prilično dobro osmišljen serijal.
Ako nisi čitao...



Resistance is futile.

Edited by - borg on 25/03/2024 12:01:53
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/03/2024 : 12:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dobro me podsjeti.
Čitao jesam ali davno. Čak imam ako se ne varam darkwoodovo izdanje. Vrijedi ponoviti.

Have mercy
Go to Top of Page

wintermute
New Member



USA
234 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/03/2024 : 21:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN
Javi kako ti se dopada Melvile i Opskiurni kad jos nesto procitas.



Nabavio sam The Tower (Toranj), stigao mi je bas juce sa Amazona i evo upravo sam ga procitao.

Odlican je, mada mi je kraj za nijansu slabiji od necega sto sam ocekivao. Doduse strip je toliko dobar dok se cita da je tesko bilo napraviti kraj koji bi bio u tom rangu. Meni je nekako atmosfera bila slicna knjizi Inverted World (tamo objavljena kao Invertirani svet) a ta knjiga ima fenomenalan kraj.

Ovaj strip se moze shvatiti na mnogo nacina, meni su ocigledni bili da je toranj simbol (bilo kog) drustva a kako sam dugo radio u high-tech industriji, toranj mi je lepo simbolisao i neki ogroman softverski projekat koga mnogi ljudi koriste a nemaju pojma kako je to napravljeno i kako se odrzava u produkciji . Dajem mu 9/10.

Americko papirno izdanje od IDW-a je odlicno, ogroman format, polu-tvrde plastificirane korice, papir fantastican, na kraju ima dodataka itd... Odlican deal za $20. A sliku stripa sam ostavio ovde: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=510&TOPIC_ID=34871
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/03/2024 : 23:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute



*Da, slazem se sa tobom. Slicnu primedbu sam imao i za Ballad for Sophie isto na ovoj temi i ne znam zasto se to radi. Apsolutno nepotrebno za radnju i ne doprinosi nicemu pogotovu sto je objasnjenje sa radionicom fantasticno i trebalo je, kako i ti kazes, na tome i ostati. Nisam pristalica konspirativnih teorija ali zaista deluje da je ovo neko nametnuo spolja. Medjutim radi se samo o bukvalno dve slike (koje se mogu izbaciti bez ikakvog uticaja na ostatak stripa -- jos jedan dokaz suvisnosti) i ipak sam odlucio da ostavim desetku.

**Pazi sad, uskoro izlazi nastavak! Ovo je vest sa kraja januara ove godine! Mada, prica mi je poprilicno zaokruzena, mozda bude neki isiljeni prosek ili cak razocarenje...


*da,istu primedbu sam i ja imao kod Balade o Sofiji.Sve potpisujem što si napisao
**ni malo mi se ne sviđa što izlazi nastavak,iz istog razloga koji si naveo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wintermute
New Member



USA
234 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 27/03/2024 : 03:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Na Oni Ronin sam naleteo u knjizari i nakon citanja sinopsisa i prvih nekoliko stranica pomislio sam: "konacno jedna manga koja ce mi se svideti"! Bazirana je na istinitim dogadjajima i likovima, izdao je "ne-manga" izdavac Dark Horse, i cinilo mi se da ce biti kompatibilno sa mojim ukusom. A i bila je na polici gde ne stoje klasicne mange. Pocetak i prva polovina stripa su veoma veoma dobri ali onda mi se uopste nije svideo preokret na fantasticno/nadrealno i druga polovina stripa mi je bila mnogo mnogo losija. Steta.

Moja ocena: 4/10

Amazon: https://www.amazon.com/Oni-Ronin-Kohei-Nagamine/dp/1506741916
Goodreads: https://www.goodreads.com/book/show/140399729-oni-ronin

Go to Top of Page

wintermute
New Member



USA
234 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 27/03/2024 : 21:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote


Petals je strip bez teksta sa fantasticnim crtezom i odlicnom pricom brazilskih autora. Na prvi pogled za decu ali sa veoma dubokom porukom o nesebicnosti, samopozrtvovanju, prijateljstvu, smrti, i smislu zivota. Strip je kratak (samo 32 strane) ali svaka slika je umetnost za sebe i ja cu mu se vracati mnogo puta. Predivno izdanje tvrdih korica sadrzi jos i 12 stranica o postanku stripa (crtanju i bojenju), odlicnu galeriju junaka koju su kao omaz crtali drugi umetnici i biografije autora. Autori su dobitnici brojnih nagrada a umetnica koja je bojila strip je bila nominovana za Eisner. Apsolutna preporuka!

Moja ocena: 9/10

Amazon: https://www.amazon.com/Petals-Gustavo-Borges/dp/1684152348
Goodreads: https://www.goodreads.com/en/book/show/39989056


Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/03/2024 : 23:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Evo naslova za Niku.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/03/2024 : 10:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Snažna priča iako bez teksta. Ovo volim kad crtež i boje pričaju.
Šteta što je prekratko.

Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 28/03/2024 : 11:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ok je, mada naravno sa malo patetike na kraju, ali nije ni namenjeno matorim drtavim gunđalima ko što sam ja.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 198 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.79 seconds. Snitz Forums 2000