forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Ofucani holivudski film
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/07/2021 : 13:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Vidiš kod mene skroz drugačiji utisci

Ako je neko delo toliko usko specijalizovano za određenu generacijsku dob i ako moraš da hvataš "vremenski prozor" da bi u potpunosti uživao u njemu onda automatski ide ocena niže jer uvek cenim više stripove koji se bave idejama koje su univerzalno prijemčive nevezano za to u kom stadijumu života je čitaoc
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 23/07/2021 : 16:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma ne nisam bio precizan.. vremenski okvir je svakako važan. Spomenute Friends smo počeli gledati ko mulci i bili su nam urnebesni ali s druge strane postali su nam bolji kada smo odrastali i sami upadali u neke situacije. Nakon toliko godina pauze nedavno sam slučajno naletio na seriju na tv-u i uz neke sitne mane skuzio sam kako je serija još uvijek svježa i dobrano tuče hrpu današnjih humorističnih serija.

Što se tiče ohf-a, razumijevanje je ipak jasnije ako se poistovjetimo sa nekim situacijama u stripu - jesmo li radili šugave poslove, jesmo li imali neke toksične veze (kako ljubavne tako i prijateljske), da li onaj čemerni ton na kraju odgovara stvarnosti gdje se ljudi naprosto više ne pronalaze zajedno jer.. negdje su se putem pogubili? U nekim situacijama sam i sam prepoznavao od kojih sam neke elegantno ishendlao ali neke sam bolno riješio. Prije 12 godina kada je izašao strip oduševilo me vjerojatno jer sam još bio pod dojmom osobnog proživljavanja, a danas kada sam sve to ostavio iza sebe, ohf pročitam svakih par godina s dozom nostalgije gdje se prilikom čitanja povremeno nasmijesim a povremeno me uhvati sjeta, kao da otvorim stari spomenar. Naravno ako se neki ne prepoznaju kada su i sami bili 20-30 godisnjaci, ako primjerice seinfeld smatraju serijom gdje ljudi uglavnom samo sjede i filozofiraju o svemu i svačemu, vjerojatno i ohf im neće leći.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/07/2021 : 19:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kod mene definitivno sve suprotno

Friends i Seinfeld su kultne humorističke serije i obožavao sam ih kada sam bio klinja ali kada slučajno naletim na koju epizodu na TV-u i kada čujem one snimke smeha na svakih par sekundi koje ti govore kada treba da se smeješ ubrzo prebacim kanal jer američki sitcom-ovi nisu nešto u čemu više mogu da uživam i jednostavno prevazišao sam taj vid zabave i radije bih gledao neke druge stvari

Ako je kod nekih stripova poistovećivanje neophodno da bi se uživalo u njima i kada im se u zrelijim godinama ponovo vraćamo i jedini osećaj koji oni mogu da proizvedu je nostalgija onda iskreno to baš i ne ide u prilog tim stripovima
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 24/07/2021 : 11:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
A čuj, strip i dalje pobuđuje emocije kod mene, ali eto slažemo se da se ne slažemo.

Edited by - Kerempir on 24/07/2021 11:10:03
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/07/2021 : 11:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Meni je OHF i dalje sjajan, a citao sam ga vec 3,4 puta, uvek sa razmakom na nekoliko godina...a Seinfeld ne moze biti prevazidjen :)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10045 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/07/2021 : 12:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

...a Seinfeld ne moze biti prevazidjen :)



Može ili ne može o tome se uvijek može diskutirati, ali je Seinfeld apsolutno vrh, bezvremenski. Ne znam koliko puta sam ga već gledao i kao da mi je sve zabavniji s novim gledanjem.

Za razliku od npr. Prijatelja. Koliko god se trudio da vidim što to u njima ima posebno da su toliko popularni nikad mi nisu bili nešto posebno. Čak mi je i serija Man with a Plan s Mattom LeBlancom zabavnija od Prijatelja.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/07/2021 : 13:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Nisam hteo juče napisati, ali dobijem ospice kad vidim u istoj rečenici Friends sa Seinfeldom. Kao da se poredi Seks i grad sa Sporanosima.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/07/2021 : 17:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Sporanosi igra rečima ili greška u kucanju?

Super su Friends kada si tinejdžer mislim da sam više naučio engleski gledajući tu seriju negoli u školi ali njih je po tipu humora bolje porediti sa How I met your mother

Seinfeld više gađa zreliju publiku, a i tamo se spominje Juga kada Kramer nabavlja neki naš tuš jer "jugosloveni su bili ludi za tuširanjem"
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/07/2021 : 20:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Da,u pravu je Marquis, i ja dobijem ospice kada se ove dve porede, i Seinfeld dobija jos vecu tezinu kako mi dobijamo na godinama :)

Meni su Friends dragi, i ima bas dobrih epizoda, i covek moze da se opusti, nasmeje...How I met...je prirodni, bas slabiji sitcom...

Jedna bas jaka serija, koju niko nigde ne spominje je Bored to death, meni je bas prijala, kada te uatmosferi...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/07/2021 : 22:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Sporanosi igra rečima ili greška u kucanju?


Greška greška, i to na kub
Ne bih se nikad namerno spdao sa svojom omiljenom serijom.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/12/2021 : 00:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Davno sam ovo nabavio, ali dugo je stajao na polici nepročitan i nedoživljen. Kakva greška.
OHF je strip koji prati nekolicinu likova iz New Yorka koji se adaptiraju na ulazak u svijet odraslih i samostalnih, makar nisu tome kompletno dorasli. Prate se usponi i padovi romantičnih veza, pogledi na svijet te životni odabiri koji mogu imati dalekosežne posljedice.
Uglavnom, većina toga se odvija u urbanoj i dinamičnoj atmosferi gdje se izmjenjuju dugi dijalozi prepuni filozofiranja i premišljanja sa konfliktnim razgovorima vrućih glava.
Sviđa mi se pristup gdje imamo više perspektiva koji imaju dosta izražene osobine i dobro ocrtane karakterizacije te se stvaraju zanimljive dinamike među likovima koji su praktički dio istog društva.
No, osim tih svakodnevnih drama urbane omladine, tu su i problemi koji muče odrasle i koji se vežu čak i na poznu dob. Još jedan adut stripa, širina tema i problema kojima se strip bavi.
Ono što gađa u moj sweet spot je i tematika kreacije stripa, koja je ovdje podosta bitna, te daje ovom stripu i hommage vrijednost.
Podosta je i humora u OHF-u te cijeli strip sa svojom ekscentričnom atmosferom i konstantnom dinamičnošću i bliskošću čitatelju rezultira vrhunskim čitalačkim iskustvom za koje ne želim da završe.
Sve skupa, izrazito pozitivni dojmovi. Širok spektar likova i tema, od onih najodbojnijih do onih bliskijih su sjajno izdirigirani i uklopljeni u ovih 600 stranica. Vrlo zanimljivo, raznoliko i cjelovito, OHF je strip visoke umjetničke vrijednosti i pravi moderni klasik.
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000