forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 For whom the bell tolls...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/11/2011 : 21:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Jesu li hrvatski Ultimate Xmen/Spiderman pratili originalnu američku numeraciju, tj. da li je ovih 70 brojeva Xmen takođe i u SAD prvih 70 epizoda (isto važi za Spidermana)? Hoće li bookglobe nastaviti? Planiram uzeti ovo što je izdato u HR, pa dopuniti sa američkim trejdovima...
Je li onih 19 terejdova sve što treba od Ultimate sage o Xmen? Vidim na amazonu da ima i neki trejd sa F4 u kojem su epizode od 98-100.
Bushido? :)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 14/11/2011 : 00:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
dok sam ja uzimao, pratila se originalna numeracija (a to je bilo dok je isao LMI, posle sam prestao)
cini mi se da je posle isto nastavljeno originalnim redosledom; pa, na kraju krajeva, bilo bi suludo da nije :D

taj trejd sa F4 i epizodama 98-100 ti je verovatno Ultimatum, tad su isprepletali sve zivo

ali ako ti tih 19 trejdova skuplja svih 100 (ili kolko vec) brojeva, to ti je to (za prvi krug, makar :D )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 14/11/2011 : 00:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Jesu li hrvatski Ultimate Xmen/Spiderman pratili originalnu američku numeraciju, tj. da li je ovih 70 brojeva Xmen takođe i u SAD prvih 70 epizoda (isto važi za Spidermana)? Hoće li bookglobe nastaviti? Planiram uzeti ovo što je izdato u HR, pa dopuniti sa američkim trejdovima...
Je li onih 19 terejdova sve što treba od Ultimate sage o Xmen? Vidim na amazonu da ima i neki trejd sa F4 u kojem su epizode od 98-100.
Bushido? :)



Naravno da je išlo hronološki ali uz jedan mali izuzetak...
Koliko sam ja pratio ovu seriju, mislim da je broj jedan u originalu bio "deblji" i da je taj broj podeljen na dva. Tako je na kraju ispalo da je broj 70 u hrvatskom izdanju u stvari broj 69 u originalu.



Kako nisam siguran, tražim pomoć prijatelja Bushidooo!!!


Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/11/2011 : 08:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Da, prvi broj Ultimate Spider-Man u originalu ima 48 stranica, pa je za hrvatsko izdanje podijeljen na dva broja. Znači, hrvatski broj 2 je zapravo i dalje broj 1 po originalnoj numeraciji.

Broj 47 (broj 46 u originalu) je uvod u mini-serijal Ultimate Six. Međutim, broj 48 nije početak ovog mini-serijala nego nastavak serijala Ultimate Spider-Man. Dakle, broj 47 po originalnoj numeraciji.

I da, hrvatski broj 70 je zapravo originalni broj 69.

Što se Ultimate X-Men tiče, tu je stvar malo kompliciranija. Prvi broj je također u originalu bio nešto duži, pa je i on podijeljen na dva broja za hrvatsko izdanje. Dakle, hrvatski broj 2 je i dalje broj 1 u originalu.

Broj 26 (broj 25 u originalu) je uvod u mini-serijal Ultimate War. Tako da u broju 27 nemamo novi broj Ultimate X-Men, nego prvi broj serijala Ultimate War.

Ultimate War završava sa brojem 30. Broj 31 je zapravo Ultimate X-Men broj 26 prema originalnoj numeraciji.

Posljednji, broj 70, zapravo je broj 65 u originalu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/11/2011 : 09:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Hoće li bookglobe nastaviti? Planiram uzeti ovo što je izdato u HR, pa dopuniti sa američkim trejdovima...
Je li onih 19 terejdova sve što treba od Ultimate sage o Xmen? Vidim na amazonu da ima i neki trejd sa F4 u kojem su epizode od 98-100.
Bushido? :)


Bookglobe neće nastaviti sa ovim izdanjem. Međutim, Tally traži drugog izdavača pa postoji nekakva šansa da bi se to moglo nastaviti.

Da, tih 19 trejdova i trejd Ultimatum X-Men/Fantastic Four su sve od Ultimate X-Men.

Mislim, ako ne računamo ovaj novi serijal koji je nedavno krenuo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/11/2011 : 13:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovorima :)
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/08/2020 : 02:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
john byrne crta x-men za svoju dusu na svom forumu

http://m.byrnerobotics.com/forum/forum_posts.asp?TID=55094&PN=2&totPosts=35

ima gomila strana: http://m.byrnerobotics.com/forum/forum_topics.asp?FID=6&PN=1
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/08/2020 : 10:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Fora to izgleda. Postoje li kakva izdanja američkih superherojskih stripova samo u olovci, kao neki limited artist edition ili tako nešto?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/08/2020 : 12:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Postoje, npr. kod DC Comicsa ti idu pod etiketom Unwrapped. Ima ih stvarno dosta, evo npr Hush kao primjer: https://www.amazon.com/Batman-Unwrapped-Deluxe-Jeph-Loeb/dp/1401229921

Vjerojatno imaju i drugi izdavači (mialim da je IDW radio neke pod imenom "artist edition", al nisam siguran), no ne znam kako se zovu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 23/08/2020 : 13:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Unwrapped bi bilo to što Shaner pita, da.

A ono što IDW i neki drugi rade (DC Gallery Edition, DH Curator's Collection itd.)
su izdanja koja prezentiraju table u otprilike originalnoj veličini,
ali nije samo olovka.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/08/2020 : 14:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hvala na informacijama.

Pokušao sam (na brzinu) pronaći neki popis Unwrapped izdanja i našao samo ovo: https://spiralcomics.com/tag.php?tag=DC%20UNWRAPPED%20EDITIONS&id=1766
Ima toga još?

Ova IDW Artist's Edition serija također izgleda zanimljivo, samo su dosta skupa izdanja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 23/08/2020 : 14:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Za Unwrapped ne znam točno, no što se ovog drugog tiče:

Skupo, ali vrijedi .. ako te zanimaju takve stvari.
S druge strane, ipak daleko jeftinije od kupovine samih originala

Imaš ovdje vrlo detaljan popis s recenzijama, sjajna stranica:
https://aeindex.org/artists-edition-gallery-edition-original-art-archives-index/


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000