forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nindza Kornjace
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 23/04/2010 : 12:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Moram priznati da su mi crtani serijali bili bez veze. Eto, imaš NINJA kornjače koje se služe saijima i katanama, i negativca po imenu SHREDDER (Rezač), koji ne reže baš nešto. Ni kapi krvi. A Michelangelo nije ni mrdnuo svojima nunčakama. Štoviše, kasnije su ih zamijenili nekom kukom za penjanje?!? Krasno, nema šta.

A da ne pričam kako su sve epizode bile manje-više iste. Shredder i ekipa naprave sranje, Kornjače spašavaju i jedu pizzu. Yay. I tako 193 epizode.

Dakle, za mene, ili strip ili ništa.



ha, čuj, crtić (iz 1987) je napravljen tako da bude prikladan za djecu. ako si očekivao da će crtani film za djecu bit nasilan onda ne znam. oni originalni stripovi su bili prenasilni pa im je ton i stil modificiran. ako te baš zanima nasilje i to kako shredder sve sjecka u komadiće, pogledaj animiranu seriju iz 2003 (to je kao revive animirane serije o NK-a, ali slijedi stil originalnih stripova).


A što sam ja rekao? Meni je smiješno što je preuzet jedan koncept očito namijenjen za nešto stariju publiku i pretvoren u nešto zbilja tupavo i repetitivno. Mislim, ako ideš raditi seriju za klince ne znači da moraš imati dosadne priče i iskarikirane likove koji se vrte u krug. Evo, po meni je "Avatar: The Last Airbender" primjer kako izgleda dobra serija za djecu. Zanimljiva priča, trodimenzionalni likovi i svijet koji golica maštu.

A što se tiče serije iz 2003. godine, ma vraga slijedi stil originalnih stripova. Ton je mrvu ozbiljniji, ali to je još uvijek miljama daleko od stripa. A da ne pričam da je kao zabava za djecu za nekoliko koplja slabije od Avatara, Ben 10 ili Spongeboba.



dosadne priče i iskarikirani likovi...po meni, postojalo je u tom crtiću fakat glupih epizoda, ali ima i onih odličnih. iako, valja napomenut da je crtić u osmoj sezoni pa sve do desete poprimio mračniji ton, i počeo se nekako približavati stripovima (one su ak se ne varam bile znane kao red sky serijal).
meni je taj crtić (1987) bio jedan od najdražih kad sam bio klinac (mogu ga gledat i danas), a ako ti kažeš da je sranje, onda OK. tvoje mišljenje!
uglavnom, mene onda zanima zašto je ta serija postala tako popularna ako je bila smeće, kako ti kažeš?

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 23/04/2010 12:13:44
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/04/2010 : 23:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

dosadne priče i iskarikirani likovi...po meni, postojalo je u tom crtiću fakat glupih epizoda, ali ima i onih odličnih. iako, valja napomenut da je crtić u osmoj sezoni pa sve do desete poprimio mračniji ton, i počeo se nekako približavati stripovima (one su ak se ne varam bile znane kao red sky serijal).
meni je taj crtić (1987) bio jedan od najdražih kad sam bio klinac (mogu ga gledat i danas), a ako ti kažeš da je sranje, onda OK. tvoje mišljenje!
uglavnom, mene onda zanima zašto je ta serija postala tako popularna ako je bila smeće, kako ti kažeš?


Sjećam se tih Red sky epizoda. Priznajem, bile su prilično solidne. Ali pobogu, one su činile tek nekih zadnjih dvadesetak epizoda serijala. A meni se zbilja ne isplati gledati ovih prethodnih 170 da bi došao do ovih par dobrih.

Što se popularnosti serije tiče... Gle, ja ne volim puno stvari koje mnogi ljudi obožavaju. Npr. Zagora ne volim (ili barem većinu priča), i smatram da ima puno boljih stripova od njega, ali to neće spriječiti hrpu ljudi da mu se klanjaju kao božanstvu.
I sam kažeš, svako ima svoje mišljenje.

Moja poanta jest, ja zbilja vjerujem da postoji puno boljih serija za djecu od Kornjača, koje su em zabavnije, em pametnije. Čak i u vrijeme kad su se Kornjače originalno prikazivale.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1226 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 24/06/2012 : 11:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
Dajte nove linkove orginalih stripova, mene ovi prebace na sajt Nickelodeona-a...?!

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

Zile
New Member

United Kingdom
153 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 23/05/2019 : 11:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zile a Private Message  Reply with Quote
Kod nas je krajem 1991/pocetkom 1992 izaslo 6 brojeva Teenage Mutant Ninja Turtles u izdanju Decjih Novina. Prva tri broja i brojevi 5 i 6 su redom prevedeni brojevi 1,2,3 (1988) i 2 i 6 (1989) iz serijala Teenage Mutant Ninja Turtles Adventures.
Da li neko zna koje su epizode u originalu i iz kog serijala iz broja 4. od Decjih novina, Dzinovska pica / Srederova zamka?
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 13/01/2021 : 15:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Da li postoji neka naznaka da će neko da objavi ovo kod nas? Pročitao sam skeniran Volume 1 i baš je zanimljiva stvar.

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

Svirepi Macak
Starting Member



Croatia
71 Posts

Member since 30/01/2021

Posted - 11/05/2022 : 21:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Svirepi Macak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Darth Ivan

dosadne priče i iskarikirani likovi...po meni, postojalo je u tom crtiću fakat glupih epizoda, ali ima i onih odličnih. iako, valja napomenut da je crtić u osmoj sezoni pa sve do desete poprimio mračniji ton, i počeo se nekako približavati stripovima (one su ak se ne varam bile znane kao red sky serijal).
meni je taj crtić (1987) bio jedan od najdražih kad sam bio klinac (mogu ga gledat i danas), a ako ti kažeš da je sranje, onda OK. tvoje mišljenje!
uglavnom, mene onda zanima zašto je ta serija postala tako popularna ako je bila smeće, kako ti kažeš?


Sjećam se tih Red sky epizoda. Priznajem, bile su prilično solidne. Ali pobogu, one su činile tek nekih zadnjih dvadesetak epizoda serijala. A meni se zbilja ne isplati gledati ovih prethodnih 170 da bi došao do ovih par dobrih.

Što se popularnosti serije tiče... Gle, ja ne volim puno stvari koje mnogi ljudi obožavaju. Npr. Zagora ne volim (ili barem većinu priča), i smatram da ima puno boljih stripova od njega, ali to neće spriječiti hrpu ljudi da mu se klanjaju kao božanstvu.
I sam kažeš, svako ima svoje mišljenje.

Moja poanta jest, ja zbilja vjerujem da postoji puno boljih serija za djecu od Kornjača, koje su em zabavnije, em pametnije. Čak i u vrijeme kad su se Kornjače originalno prikazivale.



Prva sezona je ujedno i najkvalitetnije odrađena i nacrtana, ali je jako kratka.

Kasnije kvaliteta opada, paradoksalno rastom popularnosti.

"Kada sam gladan, onda sam zao."
Garfield
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 11/05/2022 : 22:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zile

Kod nas je krajem 1991/pocetkom 1992 izaslo 6 brojeva Teenage Mutant Ninja Turtles u izdanju Decjih Novina. Prva tri broja i brojevi 5 i 6 su redom prevedeni brojevi 1,2,3 (1988) i 2 i 6 (1989) iz serijala Teenage Mutant Ninja Turtles Adventures.
Da li neko zna koje su epizode u originalu i iz kog serijala iz broja 4. od Decjih novina, Dzinovska pica / Srederova zamka?


Ima li neko taj broj 6?
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/09/2023 : 12:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
A šta je ovo tačno?

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000