forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

jogurt
New Member



Serbia
233 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 12/03/2024 : 21:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
Verovatno jubilarni 700-ti broj redovne serije
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 16/03/2024 : 22:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
VC uradio sjajan redizajn svih edicija. Ali dzaba to, kada naslovne za Zagor biblioteku blago receno uzasne, svaka sledeca sve gora. Ovo se priblizava blasfemiji koju je napravio Libellus sa Dilanom.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/03/2024 : 12:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Zagor klasik 73.

Mora se priznati kako je naslovnica iz klasika puno upečatljivija od one iz ZS-a. Većina nas se nije rodila kad je taj ZS izašao a sad ovaj klasik udara na nostalgiju.
Iako sam se jedno 2-3 puta zapitao što mi treba ovo čitanje priče nisu tako loše ako se čovjek malo spusti na dječju razinu. Nolita kombinira puno toga, ima dosta nelogičnih i kako neki kažu nebuloznih situacija ali Bože moj to je Zagor.
Feri je kralj, jednostavno izvrstan, likovi su živahni, akcijske scene onog doba su dosta loše ali Feri izvlači gdje god može. U prvo priči ima jedu dosta glupavu situaciju, pred kraj priče kad se Zagor bori sa progoniteljima Jim Gitara. Na jednoj sličici Zagorov protivnik nema šešir na sljedećoj ima pa onda opet na sljedećoj nema. I Feri ima kikseva.
U drugoj priči na samom početku u onoj sceni kad Čiko prodaje skalpove vojnicima iz utvrde Sir Oliver bi rekao – Bravo Čiko, majstore, tako se to radi. Sjećam se da su kritizirali Castelija zbog dosta gegova sa Čikom, e pa i ovdje ih ima dosta. Ima i nekih nebulozni, napr Zagor i Čiko se trebaju popeti na drvo i Zagor da bi potakao Čiku vadi nož i bocka ga. Zagor obično ne nosi nož sa sobom ali za potrebe štosa odjedanput se stvorio nož. Ona situacija kad Zagor i Čiko spašavaju klinca od zapovjednika utvrde iako djetinjasta i skroz naivna je ipak simpatična od samog otkrivanja gdje je klinac, kupnje knjige i spašavanje, maštovito.
Karakterizacija nekih likova je površinska i dosta razrađena sa potrebe priče. Zapovjednik utvrde je isprva prikazan, kad otkrije da mu je otet sin, jako negativno, kad mu pronađu sina postaje blag ali neodlučan što učiniti a na kraju ipak pomaže Zagoru i Indijancima. Zapovjednik Crnih vukova, kao i niži zapovjednik imaju nacističku crtu, dobro ne do kraja, ne znam što je ovo trebalo Noliti. Mislim kako je netko već komentirao kako Talijani znaju udariti po njemačkim zlim tragovima prošlosti ali po svojima ne. Zapovjednik Crnih vukova je prikazan kao zao ali prilikom situacije kad organizator otmice sina od zapovjednika utvrde uzima klinca za taoca on spašava klinca. Dakle iako zao za potrebe priče zna biti i dobar. Pa na kraju i kukavica jer u završnom obračunu kad vidi da će izgubiti bježi. Sam kraj je to jest obračun sa zapovjednikom crnih vukova je zanimljiv. Valjda je Noliti dojadilo da uvijek Zagor mora riješiti glavnog zlikovca a opet malo i nelogičan.
Buratiniju se često spočitava objašnjavanje e pa kod Nolite je to standard.
Nolita ima podosta vau situacija, napr Čiko treba veslati u kanu i odvesti ranjenog Zagora i naravno on je bolji moreplovac od prekaljenih moreplovaca, čini mi se da je Čiko spomenuo Kolumba. Tih vau situacija je podosta. Možda ću zvučati kontradiktorno no Nolitine vau situacije mogu podnijeti ali Boselijeve ne. Boselli pretjeruje i jako je naporan po tom pitanju. Mada postoji i ona druga strana kojoj se te dječje vau situacije jako sviđaju pa gotive Boselija.
U prvoj priči, na samom početku Zagor filozofira, čak i sam Čiko komentira da nikad nije čuo takvog Zagora. Više-manje ni meni se ne sviđa ta doza Nolitine filozofije, pogotovo u Mister Nou.
Uglavnom, kako sam već rekao, ako se malo spustiš dobra priča, brza, protočna, čitljiva.
Razumijem one koji ne vole Zagora ili su ga prerasli. Kad bi davali nekakve ocijene Canizo je na nekih 9, Nolita na nekakvih 10-11. Oni super Betmeni super superi na 5-6. Berardi i Casteli na 105. Malo sam pretjerao što se tiče Berardija i Casteliaj ali to je drugi svijet.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/03/2024 : 15:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Čovjek iz šume bi triba imat i 2 noža saxsobom.🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 22/03/2024 : 17:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Zagoru očigledno nije potreban nož za život u šumi, kad koristi svoju sekiru da zadelje drvo, po potrebi s njom seče lijane i još štošta...


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/03/2024 : 18:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Još jedna nužna kontrarecenzija iz pera našega Igora:

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-ext-44-45-cudnovati-violinist/154/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

KitTeler
Starting Member



8 Posts

Member since 20/01/2024

Posted - 28/03/2024 : 12:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send KitTeler a Private Message  Reply with Quote
Ima li kakvih naznaka da će izaći novi broj Klasika, posljednji je bio u prosincu "Clark city", a za tri mjeseca su obećali "Ljudska žrtva". Ožujak se približava kraju, a od žrtve ni traga ni glasa, bar na kioscima koje ja obilazim.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/03/2024 : 12:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pa izašao je 20.3.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=54492

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 28/03/2024 12:29:30
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1237 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 28/03/2024 : 12:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Čitam ovo što dekki boja... Iskreno, priča ipo u ništa, ovo je čisto vraćanje na silu i Bure je još odlučio brojem stranica naglasiti tu važnost... Samo, džabe stranice kad u njima ničega nema...
Go to Top of Page

KitTeler
Starting Member



8 Posts

Member since 20/01/2024

Posted - 28/03/2024 : 12:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send KitTeler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Pa izašao je 20.3.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=54492



Hvala!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/03/2024 : 12:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mozda te zbunio naslov najave, a ovdje opet drugi naslov :)
Jednu od ovih naslovnica ces sigurno pronaći na kiosku.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2 seconds. Snitz Forums 2000