forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 11 - Papak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 04/12/2013 : 14:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ma kakav hejter.Ne sviđa ti se strip, i to je to.
Ne vrijeđaš niti si agresivan (mada bi rasprava bila kudikamo zabavnija da barem netko od nas jeste :)

Ja sam radeći na stripu dao sve od sebe taj tren, i čak da se nikome nije svidio,
ja sam još uvijek pobjednik :)
Izvuk`o ga iz petnih žila, osjetio znoj rada.
Daj Bog da mi se bar još jedanput takvo nešto ponovi.




Glede agresije, slažem se i tu, agresivno nastupanje će izroditi traume i ludilo. Nije li trener iz stripa tome dokaz?

No, kad odustaješ i dižeš ruke,
jedino te takvi zajebani likovi i agresori bude i tjeraju dalje.

Kad popiješ šamarčinu, krv kola i konačno si živ.
I boriš se.

Kad mi netko kaže da Papak ne valja, zahvaljujem, ima da napravimo boljeg.







Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 04/12/2013 : 14:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
frano,svaka cast.vidi se da si ljudina.radujem se tvojim buducim naslovima,bez obzira sto mi ovaj nije sjeo,no prije svega,nabavit mostarske zelje.
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 29/12/2013 : 19:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Sjajan strip... jaka intimna prica, iskrena i emotivna...
Go to Top of Page

natural_error
Starting Member



Croatia
92 Posts

Member since 21/02/2013

Posted - 27/01/2014 : 13:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send natural_error a Private Message  Reply with Quote
Fantastičan strip. Često pleše po rubu patetike, ali nikad toliko da izgubi uvjerljivost. Na kraju me čak onako iskreno dirnuo, baš sam se naježio. Crtež je jednako tako impresivan, a najzanimljivija mi je razlika između crteža utakmice i crteža rata. Topla preporuka ako netko nije čitao (mada sumnjam jer ja poprilično kasnim s ovim)
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/07/2014 : 13:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Papka bi definitivno trebalo ekranizirati.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/01/2015 : 11:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Papak je kao djeciji poklon upakovan u nekoliko poklon folija razlicitih boja i motiva, i kada otvorimo jednu, pred ocima nem se gotovo istog trenutka pojavi druga , sto nas veseli ,zbunjuje i tjera da vidimo sto je unutra.
Ponekad se u zivotu uspavamo i pustimo da nas nose struje svakodnevice, ponekad izgubimo dodir sa bilo kakvom inicijativom i guramo iz dana u dan lazeci se da cemo sutra uciniti nesto, da je sutra taj dan odluke.
Ponekad postajemo netko drugi, netko tko je dio inertne bezidejne gomile.
Samar koji ce nas probuditi mora zaboliti, mora nas poniziti i razdrmati, mora nas razbjesniti i tek onda cemo shvatiti da smo opet tu, da opet mozemo vidjeti,cuti,osjetiti i pokretati stvari.
Ovaj strip zacijelo govori o takvoj vrsti samara, samara koji nas spasava od prolaznosti.
Izvrstan "domaci" strip uradak, koji rado drzim u svojoj kolekciji.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 14/04/2017 : 09:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Volim Petrušu u Smeću (jako), zato planiram pročitati i sve drugo što je napravio. Papak je sjajno nacrtan strip, ali ova vaša tvrdnja da je strip objektivan mi stvarno nije jasna. Pa mislim, to su dječačke fantazije o heroizaciji rata ("da je postojalo vrijeme s pravim ratnicima...i pravim ratovima"). Kako to moze biti objektivno? Vi kazete da onaj dnevnopolitički komentar u stilu "za što smo se borili" abolira ton ostatka stripa?

ŠAŠ je također dobro istaknuo neuralgičnu točku: full metal jacket trenera, koji se taman nekako poklapa s tom fetišizacijom discipline, vojske i časti. Scene se jednostavno prelijevaju od časti na svakoj drugoj stranici, a eskaliraju u sceni s prostitutkom u Španjolskoj, gdje se više ni ne pokušava pobjeći od patosa.

I idem samoj sebi na zivce što ne mogu donijeti neki jasni vrijednosni sud stripa, stalno se ispričavam pa ispada da hoću i prdnut i stisnut: ali kad stvarno ne mogu reći valja-ne valja.
S jedne strane, moram jasno i glasno reći: njegovi stripovi su sjajni, i ovaj strip nije iznimka - čovjek je klasa.
S druge strane, trla baba lan s ovom usporedbom rata i sportskog natjecanja: malo mi je čak i tuzno što je jedini način da se muškarci nauče njegovanju jedni drugih (a da to ne bude homoerotično) kroz rat.

Ali moram naglasiti da sam ja toliko duboko osobno uronjena u tu priču s ratom jer sam rodom iz Vukovara, jer trenutačno tamo radim, jer sam radila u ustanovi baš memorijalnog tipa, jer mi se roditelj naslikava u onim emisijama koje heroiziraju ta iskustva...vjerojatno nisam niti najmanje objektivna. Ali eto.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/04/2017 : 16:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
mrkva na broju 666

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/04/2017 16:35:56
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 16/04/2017 : 03:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Papak je prošlost. Tulipan je sada u modi.
13.5.2017.promocija na CRŠu.

Mrkva, u pravu si glede Papka. Dok je nastajao lomio se između komercijalnog i autorskog stripa.
Go to Top of Page

RedZmaj
Starting Member



Serbia
1 Posts

Member since 06/04/2012

Posted - 12/12/2019 : 13:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send RedZmaj a Private Message  Reply with Quote
Ima li sanse da se pojavi neki reprint? Ovo je nemoguce naci.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/12/2019 : 17:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ali se slažem da bi Papak trebalo reprintati.



+1
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 12/12/2019 : 19:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by RedZmaj

Ima li sanse da se pojavi neki reprint? Ovo je nemoguce naci.


Toliko nemoguće da je do prije par dana bio na aukcijama.
https://www.stripovi.com/aukcije/papak-fibra-rasprodano/16611685/


Meni je Papak toliko dobar strip da ga ne bih prodao ni da mi netko daje 1000 kn za njega.
Strip koji je definitivno zaslužio barem jedan reprint😜
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/12/2019 : 20:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by RedZmaj

Ima li sanse da se pojavi neki reprint? Ovo je nemoguce naci.


Toliko nemoguće da je do prije par dana bio na aukcijama.
https://www.stripovi.com/aukcije/papak-fibra-rasprodano/16611685/


Meni je Papak toliko dobar strip da ga ne bih prodao ni da mi netko daje 1000 kn za njega.
Strip koji je definitivno zaslužio barem jedan reprint😜


+1

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/12/2019 : 17:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by sumohrvat

Ali se slažem da bi Papak trebalo reprintati.



+1



+1

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 16/12/2019 : 18:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Trener u stripu, Dario Berry je stvarna osoba. Mario Perry. Mario Perić. Otišao je od rata, pobjegao je. Ostavio je svoje. I nije mogao zbog toga živit. Napravio je velike stvari, Nba košarkaše, vodio je gradilišta po Palma de Malorci. Bio je imućan čovjek.
Svejedno, pobjegao je iz Vukovara u Zg, kad ga je trebalo branit. I nije mogao zbog toga mirno živit.
Nadam se da je sad jasnije zašto je ratni dio neuvjerljiv.
Više sam rata ja vidio k'o 14godišnjak nego Mario. Pokoj mu duši.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 16/12/2019 : 18:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
A papak bi mogao dogodine u izdanju 5 rusa.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 16/12/2019 : 18:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Hvala na interesu.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 17/12/2019 : 04:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Eh, da. PTSP bolesnik je moj otac. Izvukao se radeći s djecom. Ko profesor. :)

https://youtu.be/fOe2nDmmPTE
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 29/12/2020 : 12:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
I? Kad ce reprint? Ili ima netko da prodaje ili mijenja ovaj strip?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/12/2020 : 13:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Evo još jedan papak za Papka.

Have mercy
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 29/12/2020 : 13:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 01/01/2021 : 17:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Mora reprint. Toliko ste svi nahvalili strip koji niko nije video.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 19/09/2021 : 03:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Auf kakva stripčina. Nisam očekivao da će mi se ovoliko dopasti, jer sam pre ljubitelj fudbala nego košarke. Ali kod košarke ima mnogo više neizvesnosti. Takođe sam više ljubitelj mira nego rata, a ratna strana priče mi se takođe dopala. Sama činjenica da je strip autobiografski daje mu još više na težini. Autor je super lik, ne zauzima strane i protiv rata je; četnici su namerno prikazani kao bradati zlikovci - onako kako ih je Petruša video kao četrnaestogodišnjak. Ja sam '93 godište, generacija zvana inflacija. Kada je '99 Petruša igrao prvenstvo, mi smo se krili od bombi u smrdljivim bunkerima na Karaburmi i u metrou kod Vukovog spomenika, dok su bombe padale na zgradu radio-televizije. Tada su mi reči poput četnik i ustaša bile strane i nevažne koliko i reči enkapsulacija i efemerno, a NATO i Milošević behu samo nekakvi karikaturalni simboli i kreature.
Kao što Frano kaže, rat je ono što vodiš sam sa sobom. Paralela između ratnog vihora košarkaške utakmice i onoga što se dešavalo širom Jugoslavije je prikazana savršeno, jedan koktel trauma, šamara, metkova, urlika, zvižduka, sirena, eksplozija, navijanja... Teško je zamisliti bolje odrađen scenario ovog stripa. I na sve to, naš junak-mlakonja, papak, neko sposoban da izgubi više lopti, ali sa dovoljno snage da znojavim šakama blokira poslednji šut. Jedan od pravih heroja ovog stripa je stvarna ličnost, trener Dario. Post-traumatski ratni poremećaj je retko kada odlično prikazan, kao u ovom stripu. On viče, psuje, baca stolice, gubi konce... Smenjuju se scene utakmice, rata i samurajskih borbi, a didaskalije koje služe za jedan aspekt priče (košarka) važe i za drugi (rat). Reči poput ''bombe'' i ''tenka'' imaju više od jednog značenja. Ispod te grube i neurotične fasade trenera kriju se nebrojene traume ali i dobro srce.Crtež je komičan kada treba (blentave tinejdžerske face), turoban kada treba (smrt i rat) - potpuno se prilagođava situacijama koje ilustruje.
Iskreno više mi se svideo Papak od Bosanskih basni, možda zato što je priča jedna (u poređenju sa ne uvek uspešnim kratkim pričama tamo) i zato što ima fantastično profilisanog lika u vidu košarkaškog trenera Darija. E sad, koliko je strip zasnovan na realnosti, tj. koliko su likovi tačno dočarani, to je na autoru da kaže. Ali to na kraju krajeva možda nije ni važno. Važno je da ovo delo svedoči protiv rata i za košarku.
PS. Sad sam pročitao autorove komentare na temi, koji daju novu dimenziju stripu.



Edited by - Jocko on 19/09/2021 06:05:08
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 19/09/2021 : 10:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Mora reprint. Toliko ste svi nahvalili strip koji niko nije video.



Moooožda je manje zajebano nabaviti Papka u Q stripu, brojevi 14,15,16 i 17. Znam, Fibra ima boju, Fibra ima tvrdoću, Fibra ima dodatne stranice, ali nije ovo iz Qstripa Metapapak nit' neš' neizbrušeno, to je de jure isti strip.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/09/2021 : 11:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jašta,Papak je genijalan strip (a i Mostarske želje su odlične), i iako gotivim Bosanske basne,Papak ih šije za tri koplja.

edit: odličan osvrt Jocko!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/09/2021 11:10:45
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000