forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 DC comics Absolute i Marvel Omnibus albumi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 11/09/2010 : 19:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Nedavna kupnja DC-ovog Absolute New Frontier albuma ponukala me da otvorim temu o ovim krasno napravljenim albumima. Jedini koji trenutno imam je New Frontier, a jednog bi dana volio nabaviti i Absolute Sandman, Long Halloween i mozda jos ponesto. Dolje sam stavio par slika new frontiera. Ima 462 stranice, od cega je jdno 30 stranica dodataka. Ovo je i jedino izdanje koje ima naknadno ubacene stranice koje nisu prisutne ni u jednom drugom izdanju. Ima cookeove anotacije za cijeli strip, hrpu skica, proces stvaranja stranice... Krasan strip i divno izdanje. Vrijedi svake lipe. Ako netko ima jos neko absolute ili slicno izdanje, postirajte i vi slike!












Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/09/2010 : 19:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ako nije tajna, koliko si platija ovo? Odlično izgleda!
Ja san vidija ovako veliko izdanje Sandmana za kupit u Profilu, a u Algoritmu ima Ronin Franka Millera

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 11/09/2010 : 19:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Strip je bio iznimno jeftin zahvaljujuci dragom Amazonu koji je podijelio $25 ljudima koji su popusili u onoj rasprodaji iz snova.
Sam strip je kostao 47,25 dolara, plus postarina od 14, ali onda je s -25 kostao $36. Al i da sam ga platio 60 ne bi mi bilo zao. Sandmane sam i ja vidio, ali cijena od 550 kn je malo too much, a mislim da isto tako kosta i ronin, a za njega nisam siguran da se isplati ni po jeftinijoj cijeni. Bar ne to izdanje. Recimo, sandman albumi za istu cijenu imaju preko 600 stranica, a ronin 320. Ono sto me posebno privlaci kod long halloween je da i to izdanje ima neke stranice kojih nema nigdje drugdje.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/09/2010 : 19:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Bogami stvarno nije skupo. Evo ja sad gledan popis tih Absolute izdanja, stvarno bi volija imat neka od njih...

http://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_Absolute_Edition

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 12/09/2010 : 16:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
evo kvotam svoj post, iz neke druge teme:

"







kvantitativno - i nije nešto, no trudim se održavati kakvu-takvu kvalitetu, pa nema baš svačega.
sve je pročitano, naravno, većina i po nekoliko puta.

uglavnom, onaj sitniš na jednoj od slika je ono šta mi ostane nakon zadovoljavanja stripofilskih potreba "


ima već dosta kako je slikano - neke stvari su otišle, hrpa novih je tu (što svezaka, što HCova - dokopao sam se npr. Walking Dead vol.2 i Ennisovog Punisher omnibusa), ali to je otprilike to.

Absolute izdanja su apsolutno fantastična, i vrijede svake lipe.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/09/2010 : 17:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Lijepa izdanja, ali ipak preskupa.
Za 3-4 puta više novca dobije se uglavnom šminka (HC, velik format, dodatni sadržaj). Sve je to super, ali ako se nema viška novca, dovoljan je i paperback za 13 i nešto dolara (The long halloween recimo).
Najbliže što ja imam od luxuza su Invincible 1-5 i The walking dead 1-5. Nešto uvećanja prekrasna HC izdanja za 19-23 dolara (što je ipak prihvatljivo) pa ti svakako preporučujem.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 12/09/2010 : 17:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
To da su skupa stoji, ali postoje neka koja nisu toliko skuplja ako se recimo kupe na amazonu. Recimo sandman. Pojednacno bi albumi kostali oko 55 dolara s postarinom, a jedan absolute koji ih sve skuplja 75. Rado cu platit tih 20 dolara vise za to divno izdanje. ok, u sucaju long halloweena stoji da je puno skuplje, ali tim sale mi je jedan od najdrazih crtaca, pa bi zato to uzeo. Za neka izdanja se slazem da je bolje kupiti ih u sc-u.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/09/2010 : 18:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
zašto bi da 20 dolara više za nešto šta se ne može pročitati-samo da bi ga gleda na polici?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/09/2010 : 19:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kako se ne može pročitat?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/09/2010 : 19:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

zašto bi da 20 dolara više za nešto šta se ne može pročitati-samo da bi ga gleda na polici?



Pa sad. Ja prodao moje Sandman trejdove, dodao 30 evra i uzeo Absolute na E-bayu. A samo Hempbel i Zuli na A4 vrede te pare.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/09/2010 : 19:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
to su velike i teške knjige pa ih je nespretno/teško čitati.razumin nekoga ko nema te stripove pa kupi absolute ali one koji zamjenjuju tradeove baš i ne.ja to ne bi uradio,al da lipo izgledaju na polici-jesu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/09/2010 : 19:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

to su velike i teške knjige pa ih je nespretno/teško čitati.



Nije.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 12/09/2010 : 19:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

[quote]Originally posted by jaki

to su velike i teške knjige pa ih je nespretno/teško čitati.


Nije. Pa ne drzis ih u povisenom polozaju poput utega.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 12/09/2010 : 20:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

to su velike i teške knjige pa ih je nespretno/teško čitati.razumin nekoga ko nema te stripove pa kupi absolute ali one koji zamjenjuju tradeove baš i ne.ja to ne bi uradio,al da lipo izgledaju na polici-jesu.



uopće nisu nezgodne za čitati, čak naprotiv - uvez je odličan.
problem je, recimo, kompletni Bone, i to zbog ogromnog broja stranica u kombinaciji s mekim koricama.

što se zamjene trejdova za Absolute tiče - pa, fantastičan strip na ogromnom formatu je još više fantastičan.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 12/09/2010 20:06:09
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/09/2010 : 20:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Da, i Walking dead Compendium je problematičan zbog mekog poveza. Absolute i Omnibusi ni pod razno.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/09/2010 : 20:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a vidiš complete bone mi uopće nije bija problem pročitati(odlično lipilo) a npr.netabarobni me ubiše,nikako da se namjestim u ugodni položaj.a po slikama ta absolut izdanja pare mi puno deblja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/09/2010 : 21:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Najbliže što ja imam od luxuza su Invincible 1-5 i The walking dead 1-5. Nešto uvećanja prekrasna HC izdanja za 19-23 dolara (što je ipak prihvatljivo) pa ti svakako preporučujem.

I nije neki luxuz u pogledu cene, jer dobijes gomilu stripova, dodatne textove, crteže....a u megagiga kvalitetnom izdanju.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/09/2010 : 21:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a vidiš complete bone mi uopće nije bija problem pročitati(odlično lipilo) a npr.netabarobni me ubiše,nikako da se namjestim u ugodni položaj.a po slikama ta absolut izdanja pare mi puno deblja.

agreed, the complete bone je totalno ok, i jos sam citao razdrndano izdanje iz biblioteke, i nista mu nije bilo.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 13/09/2010 : 13:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
meni je punisher omnibus bio prevelik. captain america je baš na granici. a jedva čekam da dobijem planetary.
inače volim hc edicije i trejdove više i ne kupujem ali ako ima previše stranica je i meni muka čitat, jedino što ču još kupit od više od 500 stranica je madman gargantua :)

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 23/02/2011 : 10:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Evo, zahvaljujuci vrlo povoljnoj ebay aukciji stigao mi je i absolute album kojeg sam najvise zelio: Sandman. Sad jos samo moram nabaviti vol 2, 3 i 4. Izdanje je naravno prekrasno, dizajn fantastican, a price su mi i dalje predobre, unatoc tome sto crtez zbilja pri pocetku nije bas na visini. Jasno, ima i tonu dodataka, od kojih mi je apsolutno najbolja bila jedna od stvari u donjim slicicama, jedna od pocetnih konceptulnih skica Morpheusa s uzasnim kostimom, jednim od najgorih koje sam vidio. Dodao sam i jednu sliku za ljubitelje superheroja. Uglavnom, ne zalim ni lipe.










Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/02/2011 : 14:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Slin slin slin slin...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 10/03/2020 : 08:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Najavljeni novi jesenski omnibusi, bas sam se razveselio kad sam vidio da Venomnibus ide dalje, sada Vol. 3 (sto je u biti cetvrti venomski omnibus jer je nulti bio Spider-Man vs. Venom), a u kolovozu ce biti i simbiotski Absolute Carnage Omnibus (prije toga ima i Carnage Omnibus).

Jos mi iskacu War of the Realms Omnibus i naravno Conani idu dalje, a od DC-ja Injustice Omnibus vol. 2 svakako nabavljam, Batman: Road to No Man's Land je primamljiv takodjer.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000