forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Tablet računari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/12/2013 : 10:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

quote:
(na starom kompu ne radi)


Nateralo me da budem praktičan, pragmatičan ili serviser, što u suštini i jesam; zašto skype ne radi na desktopu, ma koliko taj bio star?


Pa nemam pojma, slabo se razumijem u kompjutere, samo ih koristim. Probali su i ljudi koji se bave informatikom da proradi, ali bez uspjeha. Jednostavno, slika i ton totalno sjeckaju ili zamrznuti skroz pa se ne može. Kompjuter sve drugo radi sasvim dobro za tako star komp...
Ali nije to sada toliko ni važno. Kompjuter moram paliti fenom (zagrijati prvo jer ne pali na hladnoći) pa će mi uskoro sigirno trebati nešto novo (riknut će uskoro). Upravo taj prijelaz nakon 10 godina navike me čini nervornim jer to tnači prekopčavanja, instaliranja. Sve stvari koje ne znam i za koje nemam vremena.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/12/2013 10:34:01
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 30/12/2013 : 02:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Zameni napajanje. Mislim, da ćeš se prijatno iznenaditi.

Piši propalo!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 31/12/2013 : 14:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
bacio sam oko na ovaj tablet;

Tablet Vivax TPC-8150



Tablet Vivax, Tablet odlične cijene namijenjen svima, sa ekranom sjetljivim na dodir nudi mogućnost spajanja na internet putem Wifi mreže. Pretražujte internet, provjerite svoj e-mail, gledajte filmove na YouTubeu™, čitajte svoje najdraže knjige, otkrijte tisuće aplikacija za Android™. Moguća je nadogradnja memorije do 32GB uz microSD karticu. Specifikacije: 8'' 1280x768px, CPU Cortex A9 1.5GHz DualCore, Android 4.2, 1 GB DDRIII, 8 GB, Kamera 2 Mega Pixel + 0.3 Mega Pixel, Micro SD max 32GB, earphone, Mini USB, Mini HDMI, WiFi, Bluetooth 4.0

cijena oko 900 kuna

što kažete?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/12/2013 : 16:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
To je neki standard. Prestigio sa istim tim performansama košta isto toliko. Ustvari najviše plaćaš onih 8 inča. Od 7 inča sa sličnim performansama je 600 kn. Ja ću ipak vjerovatno taj manji i jeftiniji pa ako mi se svidi, kupim nešto znatno bolje. To mi je uvijek taktika kod kupnje ...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/12/2013 : 16:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ako želite čitati stripove nemojte uzimati ništa ispod 10 inča.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/12/2013 : 18:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ako želite čitati stripove nemojte uzimati ništa ispod 10 inča.



Stripovi se čitaju sa papira.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 02/01/2014 : 14:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by jaki

ako želite čitati stripove nemojte uzimati ništa ispod 10 inča.



Stripovi se čitaju sa papira.


To sam i ja vise puta rekao, ali sam se ugrizao u jezik.
U februaru prosle godine (2013) nabavio sam tablet velicine 10.1 inca. Trebao mi je najviše zbog interneta (Skypa), e-maila, pa i filmova, muzike itd. Pre kupnje na citanje stripova nisam ni pomislio.
Imam oko 3500 stripova u tiskanoj verziji, pa tako nije bilo nikakve potrebe po stripovima u elektronskom obliku (cbr. cbz. pdf.)
Dok me nije kolega jednog dana pitao, koliko sam stripova procitao na svom tabletu. Nijedan! Stripovi se citaju sa papira...kazem ja njemu.
A on meni...skini free ComicRack za Android, skini neki cbr. strip, pa probaj.
Poslusao sam ga i tako poceo citati stripove i na tabletu. U tih 10 mjeseci procitao sam vise od 100 stripova (vecinom Bonelli) u elektronskom obliku. Moram reci, da to uopste nije tako losa stvar, kao sto neki misle...velicina stripa je skoro ista kao u papirnoj verziji, moze se povecati i vidjeti neke detalje, koje bi inace tesko vidjeli. Ima i nekih drugih prednosti...stalno nosim sa sobom oko 50 stripova na microSD kartici (za putovanje, godisnji odmor, posao itd...odlicna stvar), uvece u krevetu ne treba mi svetlo za citanje... nikome ne smetam itd. Da ne bude zabune...jos uvijek citam stripove i u tiskanoj verziji.
I na kraju...na tabletu sam prosle godine kad sam bio na moru u Biogradu, brez problema gledao nogomet...svoj Maribor u kvalifikacijama za CL.
Tako da iz svog iskustva tablet preporucujem svima
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/04/2014 : 17:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
E sad mi treba pomoc oko tableta :D
Nisam uopste planirao kupovinu tableta ali treba sa Mts-om da potpisem neki ugovor za internet i mogu tablet da uzmem za dinar, pa da iskoristim akciju.
Evo sta oni imaju u ponudi, pa mi treba pomoc nekog upucenijeg koji je najbolji od ovih:
http://open.telekom.rs/home/Content.aspx?temp=0&sid=176&id=1870

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 23/04/2014 : 19:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
Neko, bilo ko? :D

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 22/07/2014 : 13:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
dobio sam bijeli (sivi) ipad mini A1432 iz njemačke, bez obzira što sam sasvim jasno dao do znanja da želim android tablet sa barem 10 inčnim ekranom. ali prodavač je očito uspio uvjeriti moga brata da je spomenuti ipad puno bolji i kvalitetniji izbor.
7.9 inčni displej sa 1024*768 rezolucijom, 16 GB hard drive, dvojezgreni procesor 1 GHz, 512 MB DDram, iOS 7.1.2, 5 megapiksela stražnjom kamerom i 1.2 megapiksela prednjom kamerom, 10-satno "radno" vrijeme, WiFi.



za čitanje e-stripova, tako-tako iskustvo. sitno, ali da se nekako prilagoditi za pristojan čitalački užitak.
sa e-knjigama je stvar puno bolja, stranica i tekst se dobrim programom daju vrlo urediti za čitanje.

primjer dylana doga na ipadu (slikano lošim mobitelom pri slaboj svjetlosti);





Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000