forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Paulov ljetni posao
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/01/2020 : 21:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
I moj glas za Paula.

@ Nesvrstani, nisan zna da si povezan sa mojom osnovnom školom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 31/01/2020 : 22:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

I moj glas za Paula.

@ Nesvrstani, nisan zna da si povezan sa mojom osnovnom školom.


Nisan povezan sa školon na Trsteniku. Odred izviđača Split je bija na Peristilu, ali je ta ekipa bila sa Trstenika.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/01/2020 : 22:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ko bi reka da su ti likovi bili u izviđačima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 31/01/2020 : 23:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

ko bi reka da su ti likovi bili u izviđačima.


Izviđači devedesetih, a pogotovo u Jugi osandesetih su jako daleko od onoga šta se može vidit u američkin filmovima tako da ti ne triba bit čudno.
Baš zato šta je bilo svega je i bilo dobro.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/02/2020 : 08:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ma sve ok,ja nisan nikad bija u izviđače.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/02/2020 : 11:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Izviđači devedesetih, a pogotovo u Jugi osandesetih su jako daleko od onoga šta se može vidit u američkin filmovima tako da ti ne triba bit čudno.
Baš zato šta je bilo svega je i bilo dobro.



Po tebi ispada da su ti izviđači bili kao ovi likovi i situacije iz Preachera.

Samo najjači su preživjeli.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/02/2020 : 13:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Po tebi ispada da su ti izviđači bili kao ovi likovi i situacije iz Preachera.

Samo najjači su preživjeli.


A kaj nisu?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/02/2020 : 15:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Izviđači devedesetih, a pogotovo u Jugi osandesetih su jako daleko od onoga šta se može vidit u američkin filmovima tako da ti ne triba bit čudno.
Baš zato šta je bilo svega je i bilo dobro.



Po tebi ispada da su ti izviđači bili kao ovi likovi i situacije iz Preachera.

Samo najjači su preživjeli.


A slušaj...
Kiki Stojanović bi bez problema proša ka lik iz Preachera.
Šta se tiče preživljavanja, i tu si jako blizu. Razmažena derišta su otpadala jako brzo.
Uz dužno poštovanje prema vlastitin roditeljima, kad su samostalnost i odgovornost u pitanju, izviđači su za mene napravili više od bilo koga. U današnje vrime plavih telefona, političke korektnosti, i držanja dice pod staklenin zvonon neke stvari zvuče ka SF. Dat ću ti jedan banalan primjer. Moje prvo logorovanje je bilo 1986. kad san ima 10 godina na Zlatiboru, 4-5 kilometara od sela Sirogojno. Običaj je bija da se gušterima koji prvi put negdi putuju napravi neko sranje, pa su tako mene u vlaku kompletno namazali kalodonton. Problem je nasta sutra ujutro kad se u uniformi tribalo pojavit na postrojavanju a meni uniforma kompletno usrana, pa san uplakan otiša do starješine Fiste koji je tada ima 30ak godina. Konverzacija je išla otprilke ovako:
Jere:Buhuhuhuu šporkali su mi uniformu.
Fista:I šta sad oćeš od mene?
Jere: Buhuhuuu kako ću ja sad, šta ću, ko će mi to oprat?
Fista: Jesi dobija spisak opreme za logorovanje?
Jere:Šmrc, šmrc, jesan.
Fista: To znači da si ponija sapun za robu?
Jere:Šmrc, šmrc, jesan.
Fista: Jel znaš di je voda?
Jere:Šmrc, šmrc, znan.
Fista: E onda imaš sve šta ti triba, prestani slinit i da si za pola sata na postrojavanju u čistoj uniformi.
Moga san nastavit kukat ili se pobrinit za sebe. Očistija san uniformu i za pola sata bija u stroju. Nakon toga više nikad nisan slinija.
Sa istog logorovanja iman primjer kako se rješavala razmaženost. Ka ditetu, daleko najmrža hrana mi je bila fažol(grah) i kad se doma kuva fažol meni se spremalo nešto drugo. U 10-15 dana koliko je trajalo logorovanje, čut sa roditeljima si se moga jedan put, kad smo posjetili to obližnje selo, i to bez cici-mici jer je u redu za telefon bilo 70-80 dice. Materi san reka tri kratke rečenice: Sve je super. I znaš šta mama? Jea san fažol.

Kasnije, kad san bija stariji, sa otprilike 16 godina su stigle nove odgovornosti i novi gušti. Za razliku od Paula koji dolazi na već pripremljeni teren za logorovanje, mi smo dolazili na divlju livadu koju je tribalo pripremit za život za 60-70-80 dice. 7-8 ljudi bi otišlo 4 dana ranije na teren da se naprave kuhinja, trpezarija, poljski zahodi, most i umivalište. Od materijala si ima sikiru, pilu i šumu. Moj kum i ja smo bili zaduženi za trpezariju.

Ovu trpezariju nismo mi radili, ali su je radili momci koji su bili klinci kad smo je mi radili.
Od šume, pile i sikire prvo moraš dobit ovo:


A onda od toga napraviš ovo:






Kuhinja:


Most do poljskih zahoda:


Zahodi u izradi:



Logor:









Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 01/02/2020 17:17:29
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/02/2020 : 16:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Hehe,opisi u rangu Hitlerjugenda

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/02/2020 : 18:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Običaj je bija da se gušterima koji prvi put negdi putuju napravi neko sranje, pa su tako mene u vlaku kompletno namazali kalodonton.



Heh, ovo su meni fakini napravili tokom spavanja u šatoru na Obonjanu, kada sam imao otprilike 11/12 godina.

Ujutro sam se probudio prije drugih i isprao u moru, tako da su bili razočarani kod postrojavanja.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 01/02/2020 : 22:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast! Nisam znao da izviđači ulažu toliko truda da bi pripremili logorovanje
Paul je dobar strip, šteta što nije izašao još koji, ali dobro da je izvukao ove priče na sunce
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 13/04/2021 : 20:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan od stripova koji sam kupio mnogo kasnije jer mi je crtez blago receno nezanimljiv / neispirativan. Uprkos tome sam nabavio oba Paul-a, spremio ih na policu da sacekaju neke bolje dane. U pauzi dok sam gutao Zive Mrtvace odlucih da uzmem Paul-a i da se zavalim u krevet da vidim na sta lici. Do pola knjige sam se pitao cemu sve ovo. Neka totalno obicna avanturica nekog tipa koji ne zna da crta, ali... Kad sam zavrsio strip, nekako je sve leglo. Obuzela me u isto vreme i toplina i tuga. Ne znam ni da opisem osecaj. Paul mi je nekako nezan i sentimentalan strip. Uprkos crtezu Paul je uspeo da se progura do mog srca. Videcemo kakva je druga knjiga.

8/10

Marko, da li jos ima Paul-a osim ove dve knjige koje si objavio?
Secam se da si negde rekao da neces objavljivati vise Paul-a ali nisam pratio pricu o ovom stripu pa ne znam o cemu se tacno radi.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 13/04/2021 : 22:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Nisu tematski povezani, samo likom Paula.
Ima 9 zasad koliko znam, ovaj je poslednji https://www.planetebd.com/bd/la-pasteque/paul/paul-a-la-maison/40584.html
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/04/2021 : 23:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Aleksandar polako postaje stripaš sa dobrim ukusom.

ovde su ti svi albumi:
https://www.bedetheque.com/serie-5827-BD-Paul__10000.html

cenim da su zadnja dva, nord i maison, topčine,ali džaba kad je markos rešio da najbolje strvari iz svog kataloga zabatali.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 29/08/2023 : 10:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Bolji od nastavka, prije svega zbog strašne scene na kraju kad Paul toliko godina kasnije obilazi mjesto uz jezero gdje su nekad imali kamp i pronalazi privjezak. Stvarno moćno.
Inače sam strip je tako-tako. Prve 2 priče potpuno nebitne i plitke, ništa posebno. Glavna priča bolja, ali osim slijepe djevojčice nema nekih dubljih veza među likovima.Brzo se čita, crtež skroz jednostavan.

Prije čitanja svakako vrijedi pročitati i pogledati ono što je Nesvrstani postao na ovoj stranici topica.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000