forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 cuvanje stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/12/2018 : 21:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nema tu pomoći, Tonka
Eto ista stvar kod mene danas, kupio strip prije 40 dana u odlicnom stanju, pregledao ga sa svih stran i spremio, a sad ga uzeh da ga pročitam i vidim da je rub bijele boje, kao da je oštećen/izguljen
Odakle to oštećenje? Nemam pojma... jedna od misterija života
Nema tu pomoći, Tonka
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 24/12/2018 : 21:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Osim ljudi i moljci vole stripove
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/12/2018 : 21:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kupio Kena br.1, a ono prvi predlist tj. prva nutarnja naslovna fabrički presavijena i zaheftana u hrbat.
Otišao u kiosk, a tamo 2 primjerka. Jedan baš loš, a drugi sa manjim oštećenjima od uveze. A jebat ga, uzeo taj. Šta da se radi, liječimo se od glanceritisa. Pa zar je toliko važno da bude baš savršen. Ionako će vremenom degradirati. Trudiš se kupiti što bolji i čuvati, a ako se desi propadanje (a sigurno hoće), prihvatiš to kao neizbježno i voliš strip kao takav. Nemoguće je imate sve glancere zauvijek...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/12/2018 : 22:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@Supermark @Obi-wan
Dečki hvala vam što ste podijelili svoja iskustva samnom, već sam se pomirio ali i vaši ekvivalenti mi dodatno pomažu.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 24/12/2018 : 22:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Ja imao problema sa otiskom, vjesnikovog alan forda sam uzeo da citam i vukao se po torbi i stanu nedelju dana, i za to vreme izbledela crna boja na 30ak levih strana u donjem uglu, kao nekakva horizontalna linija. nije diran vlaznim rukama ili tako nesto, inace bi bio i talasast. Starija izdanja generalno, npr dnevnikova izdanja, Dilan Dog, imaju taj problem da crna izbledi i 'prelije' se na belu i to izgleda odvratno i umanjuje mi citalacki dozivljaj.


Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/12/2018 : 22:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
To su problemi unutar stripa, to mi i nije toliki problem pod uvjetom da je čitljivo, ali vanjština stripa mi nekako bitna kod stripa, osim dakako prije svega sadržaj.
Inače to što si pisao i meni se dogodilo na par primjeraka, o valovitosti da ne pričam,ali ta valovitost se sam od sebe ispravi.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 24/12/2018 : 22:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Neki stripovi u startu imaju los otisak (stari VC), dok drugima propada i bledi vremenom. Samo ne znam kako. Da li od vlage u prostoriji gde se cuva, ili kada strip promeni mesto boravka iz nevlazne u vlaznu prostoriju, ili se stripovi drze sabijeni (pa se desava sa se jedna strana preslika na drugu)... Sigurno da zavisi od kvaliteta papira, pa neki brze propadaju...


Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/12/2018 : 22:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da to, baš imam ružnih primjera gdje recimo od zadnje strane stripa ispred u redu, naslovnica bijele boje povukla crnu ili naslovnica crne boje povuče plavu, ali najčešće izblijedi po rubovima i onda je to bijela,obi je odlično opisao brigu oko toga ili kako supermark kaže-nema tu pomoći.
Ta kiosk izdanja su vrlo podložna oštećenjima.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 24/12/2018 : 22:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
meni van ne smeta toliko, osim ako strip bas nije raspad, ali los otisak me uzasava. Dotle ide da imam strip na papiru al radije procitam sken jer ima kvalitetniji otisak (i opciju korigovanja boje).
Crtaci koji koriste jake kontraste i dosta crne bas ruzno izgledaju na losem otisku.

Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 24/12/2018 : 22:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
e da, kad si spomenuo naslovnice, neki su se zalili da im se naslovnica slepila sa zastitnom kesicom i kesica povukla boju a korica izbledela. Inace ne drzim u kesicama ali kazu ljudi koji su drzalo (ne znam da li u zatvorenim ili otvorenim kesicama) da se desi da se strip orosi unutra i to utice na to preslikavanje i izbledelost.


Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/12/2018 : 22:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Držao nekada, ali to mi je nekako prerastalo u spomenutu dijagnozu( ne kažem da oni koji to rade imaju dijagnozu, meni to tako izgleda-pretjerivanje)pa sam ih izvadio i više ne koristim to, kada dobijem strip tako, odmah ga izvadim iz kesice.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 08/01/2019 : 22:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Jel se daju one naljepnice sa Fibrinih aukcija bezbolno skinuti ili je to za na veke na naslovnici?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000