forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Igra prijestolja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 94

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 22/06/2022 : 19:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Sve sam knjige rasprodao vezano za ovu fransizu. Zasto da ulazem vrijeme citajuci kada postaje ocito da nikada nece privesti kraju serijal. Ne zna ni on sam kako da zavrsi. Puno je likova, puno je razgranao radnju i valja to sada zavrsiti kako treba. Prihvata lik sve poslove samo da se ne mora baviti sa te dvije preostale knjige.

Sto se tice serija nepovratno su narusili ugled sa osmom sezonom. Nista nece oprati to blato. Ali neka rade, gledat cu sve sto izbace dok god politickom agendom ne ucine stvar negledljivom. Vidjet cemo koliku su pizdariju napravili u ovom spinofu sto dolazi na jesen. Neka urade sta hoce samo neka logicki objasne kako je to moguce. To je sve sto trazim.

Ono sto je uradio amazon sa tolkinom je blago receno uzas. Necu vjerovatno ni gledati. Mislio sam dati sansu, ali sada sam definitivno blize tome da izignorisem.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/06/2022 : 19:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Na jesen ne dolazi spin-off. Postoji knjiga Vatra i krv.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/06/2022 : 19:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Prequeli su znak nedostatka ideja i izvlačenja dodatnih para, nikad ih nisan volio.




Mišljenje slično mome
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/06/2022 : 19:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
A ovo sa Snow me ne zvuči kao nešto što će dobro ispasti, ali nikad se ne zna.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 23/06/2022 : 19:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Moja greska, mislio sam na prequel. Vidim i to da izlazi u 8 mjesecu, a ne znam zasto sam mislio da je u 9.

Mislim da ce biti ok jer ce raditi na osnovu knjige, a da se ne lazemo..martinove knjige vezano za taj univerzum su dobre. Got se poceo raspadati kada je nestalo materijala iz knjiga.

Zato sam za ovo sto sada izlazi vise optimistican nego za taj nastavak price o snowu. Morali bi tu smisliti originalnu pricu.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/07/2022 : 18:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Jel sam ja to prolupao od gledanja kako Bezos skrnavi Tolkina ili mi deluje da HBO zna šta radi sa House of the Dragon?


Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 22/07/2022 : 23:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Mojraju biti oprezni sa ovim nakon onoga potopa od osme sezone. Imaju jasan materijal po kojem rade i vjerujem da ce ovo biti dobro u sustini. Nece biti naravno postedjeno usiljene rasne zastupljenosti. Jedan od kreatora ove serije je rekao kako su morali malo izmjesati stvari da ne bi gledali samo masu bijelih ljudi na ekranu. I izmjesali su. Onaj crnac sa bijelom kosom je iz naroda/plemena, kako god...koji po knjigama veze nemaju sa tamnoputom odnosno crnom rasom. Mada ne znam cemu to, kada imaju dorn npr. i tamo su ljudi pretezno tamnije boje koze.

Amazon je mimo svake granice i mjere izmasakrirao tolikina. Vade se na to da nemaju prava na sama djela vec iskljucivo na dodatke u gospodaru prstenova. A i da imaju kao da bi drugacije uradili. Izmislili su masu likova, od galadriele ucinili xenu ratnicu, vilenjake sisaju skoro na celavo, a evo vidim i sauron osisan na keca, zut kao limun...lici na neku trans, gej osobu jebem li ga. Nema im spasa, zapalit ce ih fanovi. Jednostavno su uzeli pogresnu stvar da se sa njom zajebavaju. Najtvrdokorniji, najzatucaniji i najnetolerantniji fanovi su upravo fanovi tolkina i gospodara prstenova
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/07/2022 : 23:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Jel sam ja to prolupao od gledanja kako Bezos skrnavi Tolkina ili mi deluje da HBO zna šta radi sa House of the Dragon?






Ovo izgleda milion puta bolje od onog jada od lotr.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 03/01/2023 : 12:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Prije nekoliko dana sam završio sa serijom.
Znam da je kraj serije bio potpuno ispljuvan, ali ja ga ne bih toliko ispljuvo. Sa nekim stvarima sam zadovoljan, sa većinom nisam, ali bilo je gorih finala sezona i gorih epizoda. Zadnja sezona jest požurila puno i to je jedan od razloga zašto je uništena. Serija me razočarala u dosta navrata kroz gledanje, ali sam mnoge likove zavolio, svijet sam zavolio i također je bilo puno odličnih epizoda. Drago mi je da sam pogledao seriju, planiram i ostale projekte pratiti, a House of the Dragon ću gledati kad nam 2. sezona bude bliža. Također se planiram baciti i na knjige.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page
Page: of 94 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000