forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Harry Potter... Od 1 do 5...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 22/08/2011 : 12:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ha ha ha.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 22/08/2011 : 14:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Zagore12, daj smisli još nekoliko pitanja, baš sam se ufurao XD

P.S. nek budu malo lakša šianja ;) :D

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 22/08/2011 : 15:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
-Koji je Rita Skeeter animagus?
-Što je bio horkruks kojeg Voldemort nikad nije kanio napraviti?
-Na kojoj je godini Hagrid izbačen iz Hogwartsa?
-Nabroji tri ministra magije koje smo susreli tijekom sage.
-

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 22/08/2011 : 15:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
prvo pitanje bi značilo: "Koji po redu Rita Skeeter (koja je žensko koliko znam) animagus?
moj odgovor je: ne znam, ja sam čuo samo za jednu Ritu Skeeter koja je neka vrsta kukca.

2. ne znam
3. na trećoj
4. Cornellius Fudge (ili kak se već piše), Rufus Scrimgeuor, Kingsley Shacklebolt.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 22/08/2011 15:17:09
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 22/08/2011 : 17:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Drugo pitanje ti je Harry, logično je, spominje ti to Dumbledore.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 22/08/2011 : 21:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
evo jedno lagano za tebe XD

Navedi četiri najpoznatija duha u Hogwartsu i glumce koji su iste u filmovima utjelovili!

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 23/08/2011 : 10:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Ja znan da Skorobezglavog Nicka glumi John Cleese, al' ostali se ne mogu sitit...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 23/08/2011 : 20:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
da ti olakšam:

Sir Nicholas - John Cleese
Debeli Fratar - Simon Fisher-Becker
Krvavi Barun - Terence Bayler
Siva Dama - Nina Young (prvi film), Kelly Macdonald (7. film, 2. dio)

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 26/06/2013 : 01:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Nije baš profesionalno od mene da nakon dvije godine ponovno čitam (i dižem iz mrtvih) ovaj topic, ali zanima me vaše mišljenje o knjigama, ako ste ih čitali? Znam da je ovakva rasprava predviđena za podforum "Umjetnost", ali kad već imamo temu o Harryju Potteru, glupo mi je otvarati još jednu. Evo, ja sam baš sad, povodom ljetnih praznika, kako nemam pametnijeg posla, opet krenuo s čitanjem i gledanjem HP-a. Isto tako, shvatio sam u ove četiri stranice da mnogi gledaju na sagu s podsmijehom, ja ne vidim zašto pošto HP ima univerzalni critical acclaim što se tiče knjiga i filmovi su svi hvaljeni, ova saga nije nipošto kao Twilight ili slična sranja... Naravno, nije to ni sad nešto na razini LOTR-a, ali je svakako vrlo, vrlo kvalitetan serijal... I recimo one konstatacije da je HP samo za dječicu, ono 5-10 godina... Evo, ja skoro pa 16 godina (nije neka dobra usporedba al' ajde) i saga mi je još uvijek jednako zanimljiva kao i prije 5-6 godina... A i upoznao sam mnogo starijih osoba koji vole sve filmove i knjige. Recimo moji starci to obožavaju a skupa imaju stotinjak godina... I teme uopće nisu za klince, glavna preokupacija svih sedam knjiga i osam filmova je zapravo sama smrt... Možda bi sada neki skočili i rekli "pa zašto se to onda servira djeci!?"... Ali to možete shvatiti kako treba (i u pravom smislu) samo ako pogledate ili pročitate sve... Ključan je razgovor Harryja i Dumbledorea u zadnjemu dijelu, koji je fenomenalan... Recimo, ona rečenica, kada Harry kaže nešto u stilu, "Profesore, je li ovo sve samo u mojoj glavi ili je stvarno?", a Dumbledore se okrene i kaže "Naravno da je sve u tvojoj glavi, Harry... Ali zašto bi to značilo da nije stvarno?". Genijalno. No sada sam otišao malo predaleko...

Knjige su meni jedna do druge odlične, i odlično napisane i prevedene (posebno prve tri koje je prevodio Zlatko Crnković)... Filmovi su svi vrlo dobri, četvrti i peti imaju nekih sitnih rupa ali to je to, u biti...

I da, totalno me sram mnogih postova koje sam napisao prije samo dvije godine u ovoj temi...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 26/06/2013 : 02:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
a ne znam kud si baš u dve vure u noći oživljavao ovaj topic, al ajd

što se knjiga tiče, nisam ih pročitao sve. prvih pet. i pogledao sam te flmove.

prve dvije su mi nekako najbolje. prva pogotovo. nju imam, kupio još tamo kad je filmska adaptacija izašla. da vidim...izdanje iz 2002. godine

te dvije su mi najbolje iz jednostavnog razloga. upoznavanje s tim fiktivnim čarobnim svijetom koji do nas živi, i jednostavno ono - klinci i njihov čarobni svijet. jest da su ono ajmo reć za djecu, al ima fakat dosta šarma da privuče i malo starije.

ove ostale tri mi nisu na toj razini. treći dio mi je bio relativno bezveze čak. Voldemorta nema, i nema onog ajmo reć uzbudljivog klimaksa na kraju. to kaj je Snape razotkrio Lupina kao vukodlaka pred cijelom školom mi je bilo fakat ono . al Lupin mi je bio jedan od pozitivnih stvari u toj knjizi, jer je barem bio jedan od onih "good guy" profesora.

ostale dvije su više-manje isto takve. morao bi ih sad opet pročitat da donesem neki detaljniji sud, ali znam da sam skoro zaboravio sve (radnju) čim sam pročitao. jednostavno su mi bile, što se radnje (i stranica) tiče, preduge i prerazvučene. i onaj "soap opera feel" mi je stvarno išao u oči prejako. prve dvije knjige, koje su više nego duplo kraće (trajanje tih knjiga je otprilike ko uvod u onim kasnijim) su mi imale više šarma nego te ostale.

P.S. imam prijedlog: mogli bi otvorit poll - Dumbledore protiv Dumbledorea. kaj kažeš?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 26/06/2013 : 13:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

P.S. imam prijedlog: mogli bi otvorit poll - Dumbledore protiv Dumbledorea. kaj kažeš?



Harris protiv Gambona?

Teško da bi bio popularan topic, ali, who cares? Otvori ti ako hoćeš...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 26/06/2013 : 14:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
a ne znam, nije ni ovo baš privuklo neku preveliku pažnju (revival, jel)...

al mogli bi, čisto da čujemo kako misli nacija

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 26/06/2013 : 14:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Btw. što se tiče tvog stava o knjigama, meni su najbolje baš peta, šesta i četvrta (takvim redoslijedom). Peta je dozlaboga uzbudljiva, posebno na kraju, iako je tu moglo dosta toga biti izbačeno, to se slažem. Ima političku pozadinu što je također vrlo intrigantno. Šesta mi je najmračnija i možda najzanimljivija jer doznajemo sve o Voldemortovoj prošlosti koje u knjizi ima puno više nego u filmu, gdje su stavili naglasak na ljubavni zaplet. Četvrta je odlična jer tada serijal iz dječjeg dobiva odrasliji ton, vraća se Voldemort i Tromagijski Turnir je super zamišljen...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 26/06/2013 : 14:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Btw. što se tiče tvog stava o knjigama, meni su najbolje baš peta, šesta i četvrta (takvim redoslijedom).



a najgore su ti prva i druga?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/11/2015 : 20:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote









Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/04/2016 : 09:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 02/06/2016 : 14:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Ajme, za ne povjerovat
http://www.vanityfair.com/culture/2015/12/harry-potter-cursed-child-black-hermione

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/06/2016 : 14:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DragonSlayer

Ajme, za ne povjerovat
http://www.vanityfair.com/culture/2015/12/harry-potter-cursed-child-black-hermione


Što je za ne povjerovat?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 03/06/2016 : 21:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DragonSlayer

Ajme, za ne povjerovat
http://www.vanityfair.com/culture/2015/12/harry-potter-cursed-child-black-hermione


Što je za ne povjerovat?


Utjecaj staklenika na Hogwarts

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/07/2016 : 07:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/07/2016 : 10:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Predivno!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 02/11/2016 : 12:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
http://superheroji.com.hr/fantasticne-zvijeri-johnny-depp-novi-clan-carobnjackog-svijeta/

Evo nam i njega u wizarding worldu...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 16/11/2017 : 17:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Otkriven naslov novog nastavka, te slika likova.



Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 13/03/2018 : 17:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000