forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 CASSIDY
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 27/12/2020 : 11:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Pročitao trobroj. 'nako, nije na nivou onih 18 epizoda redovnog serijala, koji mi je jedan od dražih Boneli serijala. Na jednom mjestu i u mom primjerku je bilo zamrljano.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 27/12/2020 : 12:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
istog sam mišljenja...dobro, ja sam tek prvi dio pročitao, ali je ok i zanimljivo..ali čitao sam prije toga magnusovog neznanca koji mi je toliko bio dosadan i smorio me,da sam drugu knjigu samo prelistao, pa mi je nakon toga casidy bio pravo osvježenje...nije mi se dalo opet čitati cijeli serijal, pa sam pomalo i zaboravio i likove, ali sam uspio se prisjetiti bitnih stvari..u svakom slučaju pohvala za ČK što su ovo izdali, mada bi i golconda za koju godinu ovo izdala...
i da, ako se ne varam, u izdavačkom izlogu su zaboravili najaviti ovaj strip..ili sam ja preskočio i nisam vidio objavu,,,

Edited by - zlatan bihac on 27/12/2020 12:27:27
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/12/2020 : 17:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Da, nisu okacili najavu u izdavackom izlogu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/02/2021 : 19:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Prenosim nadahnuti komentar kolege DiSkAcHa sa topica procitao i (ne-) preporucujem iz glavnog, opsteg podforuma.

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Cassidy



Cassidy, odličan strip iz SBE, omaž akcijskim krimićima 70-ih.
Priča napeta ko žica na gitari, dinamična, nema praznog hoda, u letu usput kroz flashbackove saznajemo i o prošlosti i upoznavanju glavnih likova. Priča fino teče i dobivamo odličan kraj, zaokruženo je sve u tih 18 epizoda koje je Padora objavila u kiosk izdanjima i to vrlo kvalitetno i povoljno (ja sam pred koju godinu uzeo komplet za 250kn u Babilonu). Što sam čekao sa čitanjem, mislim čak više od 2 godine...nemam pojma.
Crtež varira od odličnog do dobrog, lošeg nema. Posebno me se dojmio mislim br 4, taj je odlično nacrtan.

Prva stvar...Danny Trejo
Obožavam tog lika, a onda ga dobijem i u stripu.
Pa David Caradine i Steve McQeen...samo nisam skužio koga predstavlja Ace (Ejs)...ako on je omaž ikojem poznatom glumcu/liku?

Druga stvar...70-e...fale mi Clint Eastwood i Charles Bronson.

Sve u svemu, baš odličan miniserijal, taman traje i priča je savršeno tempirana da bude jako napet i ni na tren dosadan i da se autori nisu pogubili u samoj priči.

Odmah sam kupio i pročitao i ovo novo izdanje od ČK.
I tu mi je sve odlično, priča je i dalje dobra, ovo je zapravo prequel i i dalje je to zanimljivo. Sviđa mi se kako je svaku priču crtao drugi autor, a bez premca mi je crtež ''u sadašnjosti'', izgleda mi kao da je zapravo nacrtan u boji pa onda prebačen u C/B.
Jedino su mi te najmanje Riznice Bonelli od ČK postale dosta loše kvalitete. Nisu više prošivene i moj primjerak se drži kao babin zub, ali to na sreću mogu zamjeniti (skoro se počeo raspadat). Malo mi je čudno vidjet tako lijepljene stranice ala kiosk izdanje u tvrdim koricama, nikada nisam naletio na takvu kombinaciju, samo obrnuto (prošivena izdanja mekih korica).

Što se mene pita, ovo je jedan od boljih SBE serijala, ima mi ih puno jako dobrih i odličnih baš u spomenutoj RBE edicij od ČK.

Toplo preporučam i ekipi koja ne čita inače SBE, mogli biste se ugodno (ili neugodno? ) iznenaditi.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/03/2021 : 17:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kasidid - Riznica Bonelli Serijal (Čarobna knjiga)
1. Pepeo pepelu
2. Emilin izbor
3. Čovek iz sna
https://carobnaknjiga.rs/kasidi


E sad, meni se i ovo svidelo. Mozemo reci da je neke vrste nastavak serijala, ili bolje rasciscuju se neke stvari iz proslosti, a i sam zakljucak mislim da odlicno pase u ediciju Prica, pa nije ni cudno da je i tamo izasao.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2021 : 21:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni sumnjao Poli da se tebi kao starom Kasidijevcu, sto sam i sam, ovo nece dopasti! Fin epilog, iako u sustini nepotreban, ali lepo je ponovo zaroniti u Kasidijev svet pa makar i na kratko. Lepo podsecanje, omaz mitu o Kasidiju i kraj price.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/01/2022 : 13:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Ima ograničen ... pardon ( ograničeno, to nekako zvuči uvredljivo ) skučen radijus kretanja po ovom forumu a i pomalo sam lijen za kopanje po starim topicima. No eto potrudih se.
Ja sam tek jučer pročitao ovaj specijalac, dugo me nešto ovako nije oduševilo, jako dobar strip. Vidjeh na ovom topicu kako ovaj strip nije baš sve oduševio.
Po meni ima elemenata amerikanizacije ali je ona O.K, nešto tipa 100 metaka, nije tipa Supermen, superbatman i sl.
Ne tako davno se na Zagorovom topicu raspravljalo da li se Casteli sprdao kad je pisao scenarij za Zagora, pa su me te tvrdnje pomalo nagnale na pomisao da li se Ruju sprda kad piše tekst za Teksa. Vjerojatno ne. Možda bi Ruju i mogao bolje iako radi odlične scenarije za Teksa ali je očito problem u Teksu a ne u Pascalu. Teks je ipak prosječan junak.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2022 : 23:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Ima ograničen ... pardon ( ograničeno, to nekako zvuči uvredljivo ) skučen radijus kretanja po ovom forumu a i pomalo sam lijen za kopanje po starim topicima. No eto potrudih se.
Ja sam tek jučer pročitao ovaj specijalac, dugo me nešto ovako nije oduševilo, jako dobar strip. Vidjeh na ovom topicu kako ovaj strip nije baš sve oduševio.
Po meni ima elemenata amerikanizacije ali je ona O.K, nešto tipa 100 metaka, nije tipa Supermen, superbatman i sl.
Ne tako davno se na Zagorovom topicu raspravljalo da li se Casteli sprdao kad je pisao scenarij za Zagora, pa su me te tvrdnje pomalo nagnale na pomisao da li se Ruju sprda kad piše tekst za Teksa. Vjerojatno ne. Možda bi Ruju i mogao bolje iako radi odlične scenarije za Teksa ali je očito problem u Teksu a ne u Pascalu. Teks je ipak prosječan junak.



Mislim da je sve koji su citali celi mini serijal od 18 epizoda ovaj serijal u potpunosti odusevio!
Ovaj specijalni dodatak od tri epizode nije bas sve odusevio jer je donekle nepotreban ali opet ne kvari nista, tako da mi je drago sto je napravljen i objavljen kod nas i sto sam ga procitao i sto mi stoji na polici pored originalnih 18.
A moglo bi uskoro na ponovno citanje ceo serijal, to sebi ponavljam vec par godina, ali nikako da nadjem vremena pored silnih stripova koje nisam procitao ni jednom, a kamoli da repriziram.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/08/2022 : 15:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Tex2 nam donosi premijernu recenziju Cassidyja:

https://www.stripovi.com/recenzije/cassidy-cass-pad-2-ruke-nad-gradom/2879/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/08/2022 : 16:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Casidy je odlican strip..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 12/08/2022 : 15:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Casidy je odlican strip..


+1

Carpe diem
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000