forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Zekani 5-8
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/10/2022 : 12:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Jesu u tvrđe neovisne epizode ili se tamo radnja nastavlja?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/10/2022 : 12:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Povezane su.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2022 : 13:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Evo napokon se susreo sa Zekanom, posudio iz knjižnice Živu istinu, fora je Zekan nema šta, netko ga je na forumu usporedio sa Seinfeldom i to nije daleko od istine.
Ali s druge strane crtež koliko god da je super u funkciji ideje i priče ne mami da bih kupovao Zekanove pustolovine, tako da ću se držati knjižnice što se Zekana tiće.


grešiš - imati kompletnu kolekciju Zekanovih hvalevrednih pustolovina je što se mene tiče,obavezna stvar.
Nešto što se čita na svakih par godina,i svaki put jednako uživaš,ako ne i malo više.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2022 : 13:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Jesu u tvrđe neovisne epizode ili se tamo radnja nastavlja?


čekaj,hoćeš da kažeš da nisi upućen u materiju?
ne mogu da verujem,ali ozbiljno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 20/10/2022 : 13:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Chui

Evo napokon se susreo sa Zekanom, posudio iz knjižnice Živu istinu, fora je Zekan nema šta, netko ga je na forumu usporedio sa Seinfeldom i to nije daleko od istine.
Ali s druge strane crtež koliko god da je super u funkciji ideje i priče ne mami da bih kupovao Zekanove pustolovine, tako da ću se držati knjižnice što se Zekana tiće.


grešiš - imati kompletnu kolekciju Zekanovih hvalevrednih pustolovina je što se mene tiče,obavezna stvar.
Nešto što se čita na svakih par godina,i svaki put jednako uživaš,ako ne i malo više.


imao bi kad bi imao još 20 kvadrata veći stan jebga
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/10/2022 : 14:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Jesu u tvrđe neovisne epizode ili se tamo radnja nastavlja?


čekaj,hoćeš da kažeš da nisi upućen u materiju?
ne mogu da verujem,ali ozbiljno.



A hebemu i ovako imam doma malu hrpicu knjiga koje i dalje kupujem i tu dosta kaskam sa čitanjem. Sa stripovima sam barem dobar jer ne da sam sve pročitao barem 1 put, nego sam neke čitao i više puta.
A ne može čovjek sve to popratit...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/03/2024 : 19:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Proljetni praznici

Da, drukčiji je ovaj Zekan i to je odmah vidljivo. Kako u naraciji tako i u nešto aktivnijem djelovanju samog Zekana. Ipak, iako djeluje kao parodija romana Jane Austen, meni je ovaj Zekan također odličan. Jako dobro prikazuje tranziciju između dječaštva prema odraslosti.

Živa istina

Odnos između Zekana i Nađe se napokon pomaknuo s mrtve točke. Nakon početne zaljubljenosti, kreće produbljivanje odnosa i "sukob" svjetonazora, mišljenja, postupaka,.... Sve ono karakteristično za skoro svaku vezu. Taj dijalog je dopunjen predivnim bizarnošćima kakve baš volim u Zekanu. Odličan broj.

Boja pakla

Jako dobar broj ali bih mu dao ocjenu manje samo zato jer se mehanizmi odnosa Zekana i Nađe nekako ponavljaju. Barem sam takvog dojma. Priča s Rikijem i Darth Vaderom je urnebesna.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/03/2024 : 19:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Takav je život

Eh, takav je život. Naizgled pasivan i neurotičan lik odluči nešto napraviti i paf, nema te više.
Trondheim je majstor međuljudskih odnosa određene generacije, psihoza tih likova i spirale odnosa iz kojih je moguće izaći ali te čeka nesigurnost novih. Ovaj broj je prepun toga, potenciran nekakvom "južinom" u zraku koja je rezultirala time da je jednostavno moralo negdje puknuti. I pukne. I Riki, bezbrižni, egocentrični, nedorasli naiđe da svog nemezu. I Dragec, lik koji ostavlja bude ostavljen. I Zekan. I drugi. Sve to zapakirano u prvoklasnu komediju.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/03/2024 : 19:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Već kad nema posebni topic

Atomski ubrzivač

Paf! predivna avantura začinjena s dovoljno napetosti, prevrata i kul kerefeka da bude zabavna od prve do posljednje stranice. Nisam nikad čitao (možda par epizoda) Spirou pa mi na toj razini ne djeluje privlačnije ali mi zbog toga nije ništa lošiji.

Sada, nakon ponovnog isčitavanja ocjene po knjigama idu ovako:

Slalomi 10/10
Blacktown 9/10
Frkafuljci 11/10
Walter 9/10
Ljubav & zamjena 9/10
Proljetni praznici 10/10
Živa istina 10/10
Boja pakla 9/10
Takav je život 10/10
Atomski ubrzivač 10/10

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/03/2024 : 19:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad se baci na Nove Zekanove pustolovine - pročitah ih zimus,nikako da ostavim osvrt,ali to je i dalje to!

a onda kreni sa nama u vapaje za ubrzavanjem Tvrđi

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/03/2024 : 19:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pa da, to i je bio uvod u nove pustolovine.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000