forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Interliber - shopping, okupljanje, stripovi?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 29

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/11/2014 : 22:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako ne pije pivo onda sigurno udara po mlijeku, to znači da je kao stvoren za izdavanje Mlikija... ili kako se već zove.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2014 : 23:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ako ne pije pivo onda sigurno udara po mlijeku, to znači da je kao stvoren za izdavanje Mlikija... ili kako se već zove.



Mozda mu nije bio dan Ali i sad sve najlepse uz zelje za eventualno povampirenje Agarthija. Zao mi je da je zapelo jer je delovao kao jedan "od nas" zaludjenika, neko ko u to ulazi s velikim zarom.
Mislim da je greska sto se kretalo s reprintom "proverenih" junaka koji izlaze u 10.000 verzija. Trebao je mozda bolji izbor, neki drugi junaci ili ovi kao Zagor, ali od nekih novijih brojeva. Nema vise mesta za reprinte, ima ljudi koji to rade i za HC zaludjenike i za ljubitelje kiosk izdanja.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/11/2014 : 23:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pirgavi

quote:
Originally posted by mladjo


Evo nas!
Stoje:mladjo, dcopic, Branka (koja je sa mnom ali ju iz nekog nepoznatog razloga grli Pirgavi) i glavom i (ponajprije) bradom, najbolji pisac spekulativne fikcije u ovom dijelu galaksije - Ivan Lutz Pirgavi!
Sjede:Fikus, DeeCay, Zlotvor. Al' oni su manje bitni


oke..ja grlim Branku, ali ti diraš Deeja



Vi'š mi lagani osmijeh na licu, ko da sam doživio mikroorgazam kad me mladjo dirnuo svojom šapicom...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 17/11/2014 : 23:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Jebote,mlađan ovdje isti kao Dan Aykroyd u Coneheads-ima...

Wtf?
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 18/11/2014 : 00:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Colt



Pa da se onda ne zamlacujemo unosom teksta i grafickim aranzmanom nego samo da stampamo taj prevod?



Ma jok, dovoljno je da se ubrza ritam da se ne zaboravi sta je prevedeno u proslom broju i koje je izdanje uopste bilo u pitanju. Kad vec pitas da odgovorim, mada sam tu mislio na duze ongoing serijale koje koliko znam PP ne radi pa mi nije jasno odakle ti iskoci kao portparol svih srpskih izdavaca, al dobro. Krace racunam da cu da dozivim da procitam kolikogod se oteglo. Mada, kad se setim npr. Jan Dixa i ostalih serijala Dagde (SL,SD), pa SC Konstantinovo raskrsce od cela 3 albuma, pa Julija koja je sa 17 komada pala na 3 prosle godine, pa VC sa svim izdanjima osim ovih kiosk Zagora i DD... Treba jos primera za srpske izdavace?



Da postoji osnov za ubrzani ritam, u vidu dobre prodaje, pretpostavljam da bi izdavac tako i postupio. Nikom nije u interesu da odstupi od neceg sto donosi novac.

Rezon mnogih (tu ne racunam tebe) domacih kolekcionara, forumasa, stripadzija itd je sledeci: hrvatski stripovi su cenom prilagodjeni hrvatskom trzistu koje objektivno ima veci finansijski kapacitet. Uvozne cene hrvatskih stripova ne mogu previse da odstupaju od tamosnje cene (izuzimajuci period popust od mesec-dva) jer se to njima ne isplati. S druge strane, stripovi srpskih izdavaca moraju da budu prilagodjeni stanju u Srbiji, tj sto je moguce jeftiniji. Ako ne mozes da postignes cenu, podigni tiraz. Ovo ne pricam napamet vec na osnovu prica sa brojnim domacim fanovima: najnovija od tih je bazirana na necemu sa ovog foruma, gde se pojavila ideja da bi PP mogao da izda KP/PIBD, tiraz 1000, da izgleda kao Saguaro, i kosta 2-3 evra ("jos ako bi za tu cenu mogao HC"). Kontaktiralo me vec nekoliko ljudi i pitalo da li je to izvodljivo, jer bi oni tada kupovali. Sa vecom cenom ne, "jer ipak standard je takav...". I sad ako ne izdas, nisi normalan, "jer ipak je to odlicna prilika"... da se pokrijes sa 94,7 % tiraza. Na osnovu svega sto se izdesavalo u Srbiji u prethodnih godinu dana (skok evra za 6-7 dinara, povecan PDV i repromaterijali) cene domacih izdanja je trebalo da skoce. Nisu, jer za mnoge kupce je povecanje i od 50 dinara neprihvatljivo. Samim tim, nema svrhe ubrzavati odredjene stvari.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/11/2014 : 02:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt



Da postoji osnov za ubrzani ritam, u vidu dobre prodaje, pretpostavljam da bi izdavac tako i postupio. Nikom nije u interesu da odstupi od neceg sto donosi novac.

Rezon mnogih (tu ne racunam tebe) domacih kolekcionara, forumasa, stripadzija itd je sledeci: hrvatski stripovi su cenom prilagodjeni hrvatskom trzistu koje objektivno ima veci finansijski kapacitet. Uvozne cene hrvatskih stripova ne mogu previse da odstupaju od tamosnje cene (izuzimajuci period popust od mesec-dva) jer se to njima ne isplati. S druge strane, stripovi srpskih izdavaca moraju da budu prilagodjeni stanju u Srbiji, tj sto je moguce jeftiniji. Ako ne mozes da postignes cenu, podigni tiraz. Ovo ne pricam napamet vec na osnovu prica sa brojnim domacim fanovima: najnovija od tih je bazirana na necemu sa ovog foruma, gde se pojavila ideja da bi PP mogao da izda KP/PIBD, tiraz 1000, da izgleda kao Saguaro, i kosta 2-3 evra ("jos ako bi za tu cenu mogao HC"). Kontaktiralo me vec nekoliko ljudi i pitalo da li je to izvodljivo, jer bi oni tada kupovali. Sa vecom cenom ne, "jer ipak standard je takav...". I sad ako ne izdas, nisi normalan, "jer ipak je to odlicna prilika"... da se pokrijes sa 94,7 % tiraza. Na osnovu svega sto se izdesavalo u Srbiji u prethodnih godinu dana (skok evra za 6-7 dinara, povecan PDV i repromaterijali) cene domacih izdanja je trebalo da skoce. Nisu, jer za mnoge kupce je povecanje i od 50 dinara neprihvatljivo. Samim tim, nema svrhe ubrzavati odredjene stvari.



Znam da je tako, nazalost. Kod nas bi vecina sve, odmah i ako moze za dzabe. Srecom, nisam u toj grupi i manjim izdavacima (ne mislim ni ovim nista lose, mislim na finansije i mogucnost nosenja sa vecim - ajde npr. VC) stvarno zelim uspeh u radu (a i to znas, jer znas da znam dosta dobro s kakvim se sve problemima nosite). Tako da sam prezadovoljan svakim doprinosom koji neko od vas da strip sceni i jos vaznije - mojoj kolekciji. Dobili smo Greystorm, Caravan, ide Saguaro, TK, Ja sam Legija, cekam Vincija i Asgard. Btw. sve bolji izbor albuma.
Zao mi je Padore, ali bar je ostavila nesto iza sebe i nije zajebala kupce kao npr. Dagda laznim obecanjima. Komiko ima ozbiljan izbor albuma i sve vise mi privlaci paznju. I da ne tupim vise, jasno ti je. E da, Lavirint mi je i dalje najdrazi, al to je vec neki sado-mazo odnos ili pre mazo-mazo

Mislim na ove vece izdavace - najpre VC koji se ponasa isto kao Ludens u Hrvatskoj. Funkcionise samo finansijska logika. S njihove strane je to sigurno u redu i logicno, s moje strane takodje - da trazim alternativu. I DW koji se rasplinuo preko svake mere, tesko da imaju iste probleme kao npr. PP a ide ovoliki broj izdanja. I svako od njih sve sporije. Na to se i odnosilo ono sto sam hteo da kazem u prvom postu - DW za 2 godine 6 trejda, Markos ce za 2 godine 16 trejda TWD. Izbor u ovom slucaju potpuno logican za mene kao kolekcionara i stripofila.

A topice o PIBD/KP nisam pratio(i da sam primetio verovatno ne bih, jer to vec imam u izdanju koje nema potrebe ikad vise da se menja). Uopste vec dugo slabo pratim forume. Probacu sad da ulovim o cemu pricas.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/11/2014 : 12:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Moj metar papira sa interlibera

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/11/2014 : 12:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Deers hoće da se razlikuje. Milion stripova, ima i kolorki, ali nema Jastreba...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/11/2014 : 13:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Oko soko... jastrebovo

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 18/11/2014 : 18:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
ovo ni Bud ne bih mogo nosit odjednom
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/11/2014 : 18:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Tu nije ni potreban Bud nego samo čovjek lud.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/11/2014 : 18:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
deers, kako to da sandmane nisi uzimao u kompletu?
i koji je ovo tanki jadnik skroz dolje? :)
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/11/2014 : 18:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Drugi Sandman koji je propao u krevet od težine

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Fiju
New Member



Croatia
170 Posts

Member since 03/01/2003

Posted - 24/11/2014 : 12:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Fiju's Homepage  Send Fiju a Private Message  Reply with Quote
Zbog obaveza ne stigoh se prije raspakirati, pa evo tek sad interliberovsko qurchenje sa duzinom





PS. prvi i zadnji put da ovako slozim stripove - zagor sa vrha je jedva docekao da poleti, a ni pilot nije ignorirao njegov poziv
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/11/2014 : 13:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
loto?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/11/2014 : 13:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Fiju = Strider?



Ovo izgleda kao kamin sa dimnjakom ... samo da netko ne pogresi i potpali. :DD



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/11/2014 : 13:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Uf

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/11/2014 : 14:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
kosi toranj :P
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/11/2014 : 14:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast, tu je i 29 knjiga Magičnog Vjetra.
Ali ja se ne bih usudio to tako poslagati jer ako pljusne dolje šteta je nemjerljiva.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Fiju
New Member



Croatia
170 Posts

Member since 03/01/2003

Posted - 24/11/2014 : 15:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Fiju's Homepage  Send Fiju a Private Message  Reply with Quote
Fiju != Strider - jos sam ja stripovski daleko, a i geografski juznije, od njega

Dodsferd, sad i ja znam koliko je to losa ideja bila - zagori sa vrha su poletjeli odmah nakon slikanja, a i par mister noa (koji su na srecu kupljeni kao vec osteceni). Uglavnom, stete nije bilo, ali ovako nesto mi vise nece pasti na pamet.
I naravno, svaka cast na tocnom prebrojavanju magicnog
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/11/2014 : 20:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Koja nabavka, Fiju! Cak ti treba i visi plafon, a trebalo je to sve i tegliti!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page
Page: of 29 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000