forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Pravila na aukcijama.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/03/2012 : 21:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
inače Ratko,svaka čast na postu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/03/2012 : 22:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Koliko vi meni ljudi uzimate vremena uzalud. Nitko nije rekao da vlasnici striparnica mogu prodavati stripove na taj način. Ne znam odakle ti to.
Samo sam rekao da striparnice mogu imati neki svoj službeni topic na kojem će se oglašavati - ako imaju kakve nove akcije, događanja, promocije, nova izdanja itd itd. Stripovi.com im na taj način daju mogućnost da brzo i lako dođu do potencijalne publike, kojoj je opet u interesu imati na jednom mjestu aktualne vijesti od svih.
Isto vrijedi i za izdavače, koji mogu imati jedan službeni topic po izdanju, u izdavačkom izlogu.

A ako netko hoće prodavati stripove preko stripovi.com, za to postoje aukcije. 3% provizije koje za to trebaju platiti stranici je, po meni, i više nego prihvatljiva cijena.



sičaš se kad si objašnjava nekim likovima s foruma da striparnice ne mlate veliku lovu?



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/03/2012 : 22:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ratko,nitko i nije mislio da striparnice prodaju bez provizije van aukcija,već da mogu reklamirat svoje aukcije sa stripovi.com u svom topicu u podforumu Aukcije.Ali samo bi mogli reklamirat stripove koje su na aukcijama.Tako bi imale malu prednost reklame pred ostalim običnim prodavačima.Normalno,očekuje se izdavanje računa pri prodaji.
Moj prijedlog.


OK i Ratko govori, on baš misli na topice u kojima se striparnice reklamiraju. Prije je bija MC i Libellus, a sada Babilon di se prodaja odvija skroz van site-a.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/03/2012 : 22:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastan



Logičnije mi je da striparnice reklamiraju nova izdanja,ali bez iznošenja cijena,da se javljaju u svezi nekakvih novih izdanja ili događanja.To bi bilo ok i to je jedan vid reklame koji je besplatan.Eventualno reklamiranje na uvodnim stranicama ili bilo gdje drugdje imalo bi svoju cijenu (ako vlasnik to hoće),a prodaju stripova neka rade preko aukcija.





Idealno rješenje.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 27/03/2012 22:06:30
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 27/03/2012 : 22:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Koliko vi meni ljudi uzimate vremena uzalud. Nitko nije rekao da vlasnici striparnica mogu prodavati stripove na taj način. Ne znam odakle ti to.
Samo sam rekao da striparnice mogu imati neki svoj službeni topic na kojem će se oglašavati - ako imaju kakve nove akcije, događanja, promocije, nova izdanja itd itd. Stripovi.com im na taj način daju mogućnost da brzo i lako dođu do potencijalne publike, kojoj je opet u interesu imati na jednom mjestu aktualne vijesti od svih.
Isto vrijedi i za izdavače, koji mogu imati jedan službeni topic po izdanju, u izdavačkom izlogu.

A ako netko hoće prodavati stripove preko stripovi.com, za to postoje aukcije. 3% provizije koje za to trebaju platiti stranici je, po meni, i više nego prihvatljiva cijena.



Oprosti zbog oduzetog vremena,ali očito se ne razumijemo ili ja ne znam dobro pojasnit vlastito gledište,pa ću bit konkreten(sa konkretnim primjerom)*.

*Neodavno je Sandi (striparnica BUCH) otvorio topic di je ponudio komplet talijanskog izdanja Texa iz vlastite striparnice i ponudio ga u prodaju.Moderator mu je zaključao topic da to nije dozvoljeno.
Sandi je nakon tog postavio pitanje zbog čega on ne može na takav način ponudit stripove,a drugi mogu?Pitanje je bilo na mjestu(odgovor je bio korektan i konkretan-mislim da si ti Marko odgovorio),a ja bih se na to njegovo pitanje nadovezao sa konkretnim pitanjem.

Mogu li ja reklamirati striparnicu i stripove u njoj u topicu koji otvorim na način kako to radi npr.striparnica Babilon?
Ako mogu,zahvaljujem i ne trebaju mi aukcije sa ovog sajta jer smatram,kao i Sandi,da je to ustvari prodaja.

Eto,nadam se da je sada jasnije o čemu raspravljamo.Znači,stavim na tom topic-u sliku stripa i ispod cijenu (npr.stavim:Novo u striparnici-Zagor ZS br.13 NASILJE U DARKVUDU,ocjena glanc,cijena 1500 kn.
Da li je to reklama ili prodaja?
Ako to smijem tako postavit i tako reklamirat striparnicu i stripove,ne vidim razloga da postavim isti strip na aukcije i platim 3%,kada će mi se netko sigurno javit i kupiti taj strip bez aukcija.Isto se odnosi na bilo koji strip(star ili nov).To sam htio razjasnit.
U polemiku da li je fer da striparnice imaju privilegiju na ovakav način reklamirat(ustvari prodavat stripove na forumu) svoju ponudu,a pojedini prodavači sa aukcija ne mogu,ne bih ulazio-mada smatram da bi pravila trebala bit za sve prisutne na sajtu potpuno identična.

Ponovit ću pitanje-kao striparnica,u novootvorenom topic-u,smijem li i ja na potpuno identičan način kao i ostali reklamirati sadržaj i novitete u striparnici?

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 27/03/2012 : 22:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ratko,nitko i nije mislio da striparnice prodaju bez provizije van aukcija,već da mogu reklamirat svoje aukcije sa stripovi.com u svom topicu u podforumu Aukcije.Ali samo bi mogli reklamirat stripove koje su na aukcijama.Tako bi imale malu prednost reklame pred ostalim običnim prodavačima.Normalno,očekuje se izdavanje računa pri prodaji.
Moj prijedlog.



Jakša,to nije reklama.Ako postavim sliku stripa i ispod cijenu-to je čista prodaja.Netko će se javit na tu ponudu i ja ću mu prodat strip bez da ga stavim na aukcije i platim proviziju.Na taj vid "reklame" sam mislio i odnosilo se pitanje.

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 27/03/2012 : 22:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
Još jedan primjer.
...topic u podforumu "Stripovi":
WEBSHOP - Stripovi.ba

Da li je ovo reklama ili je ovo prodaja??????????

Ako me vid dobro služi,tu su slike stripova sa cijenama ili popisi stripova sa cijenama.Jel ovo reklama ili se sasvim uredno stripovi prodaju preko ovog topica?

Pitanje:
da li i ja kada 13-tog otvorim striparnicu na ovakav način smijem "reklamirati" striparnicu i izdanja u njoj(tj.ponudu)??

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3082 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 27/03/2012 : 22:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastan



Eto,nadam se da je sada jasnije o čemu raspravljamo.Znači,stavim na tom topic-u sliku stripa i ispod cijenu (npr.stavim:Novo u striparnici-Zagor ZS br.13 NASILJE U DARKVUDU,ocjena glanc,cijena 1500 kn.
Da li je to reklama ili prodaja?
Ako to smijem tako postavit i tako reklamirat striparnicu i stripove,ne vidim razloga da postavim isti strip na aukcije i platim 3%,kada će mi se netko sigurno javit i kupiti taj strip bez aukcija.Isto se odnosi na bilo koji strip(star ili nov).To sam htio razjasnit.



Nisam bas siguran da je isto...U prvom slucaju ces dobiti 1500kn i to je to...a ako postavis na aukcije mozda dobijes i vise od tih 1500kn pa ti onda 3% provizije ne bi trebalo biti problem...

Edited by - ponki on 27/03/2012 22:45:49
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/03/2012 : 23:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Markos
Nije se moglo bar zadnje 3-4 godine.



nije se moglo a gomila ljudi je to stavljala ???



Ja sam sad nasumice pogledao par starih stranica na ovom podforumu unatrag par godina i ne vidim bas gomilu takvih topica di netko reklamira svoje aukcije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/03/2012 : 07:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Što se tvog pitanja tiče, Ratko, ne znam što bi htio da uradim. Ne valja kad moderatori treniraju strogoću, ne valja ni kad ne treniraju. Ne valja kad ljudima gledam kroz prste, ne valja ni kad im ne gledam. Na valja kad naplaćujem proviziju, tih 3% su očito pravo bogatstvo, ne valja ni kad je propuštam ubirati. Ne mogu vam svima ugoditi. Onaj tko hoće zloupotrijebiti moje "gostoprimstvo" na forumu/aukcijama na ovaj ili onaj način, učinit će to sa ili bez pravila. Da ja sad idem brisati striparnicama topike ili zabranjivati ovo ili ono, mogu samo zamisliti teorije zavjere koje će se u roku odmah rasplesti. I opet ću onda ja ispasti tko zna kakav, lihvar, derikoža, gušim konkurenciju, radim za ove ili one i što već ne. Ne treba mi to u životu, muka mi je od toga. Uostalom, kao da se ionako velika količina trgovine ne odvija na aukcijama, ali bez plaćanja provizije, jer se kupci i prodavači direktno dogovore? I sad će to što spriječim da neka striparnica lovi u mutnom ili pleše na rubu pravila bitno promijeniti na stvari?

Teoretski, striparnice bi mogle najavljivati novosti u ponudi i ostale stvari koje sam već spominjao - događanja, akcije i slično, ali hoćete li iskoristiti tu privilegiju pa pod krinkom reklame nešto prodati bez tih 3% provizije... pa ako vam je tih 3% toliko presudno, onda vam ih eto.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/03/2012 : 07:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa šta ti moderatori ne lovaju te slučajeve nego se bave sitnicama?Ima ih 4-5(moderatora).
Ipak od aukcija dobijaš novac.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/03/2012 : 08:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Koje točno slučajeve?

Trouble will find me
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/03/2012 : 10:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
a jebote šta ste se uspizdilinakon dugo vrimena netko je stavio reklamu,i jebi ga,potrefilo se da su to bila trojica u nizu...ja sam prije 4 godine napisao da je zabranjeno reklamirati stripove i takvih slučajeva je bilo jako malo...pa vrtite unazad...padobranci koji su to stavljali su bili u 99 posto slučajeva novi likovi na forrumu i nisu znali(a sve šta triba jest da se pročitaju pravila)koja su sticky...glede pravila oko striparnica,za sve bi trebala biti ista...reklama da,ali u vidu promocija i novih izdanja,nikako starih...imate njihov web i kontakt,pa tamo dogovarajte...ipak,pošto moderatori nisu plaćeni za ovaj posao,neka se vlasnici striparnica jave,nekad ćemo zaškiljiti na jedno oko,uz određenu naknadupogotovo mislim na vlasnika striparnice lastan

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/03/2012 : 11:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Markos
Nije se moglo bar zadnje 3-4 godine.



nije se moglo a gomila ljudi je to stavljala ???



Ja sam sad nasumice pogledao par starih stranica na ovom podforumu unatrag par godina i ne vidim bas gomilu takvih topica di netko reklamira svoje aukcije.



kako ne.prije dok se mogla stavit samo jedna slika na aukcije,ja bi uredno stavlja ovde više slika stripova koji su bili na aukcijama

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/03/2012 : 12:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dodao sam novi podforum "striparnice", gdje će striparnice imati svoj topic i putem njega komunicirati sa publikom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 28/03/2012 : 12:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dodao sam novi podforum "striparnice", gdje će striparnice imati svoj topic i putem njega komunicirati sa publikom.


To je dobra ideja. Pošto striparnica nema puno biti će lako nači sve novosti u vezi bilo koje striparnice, a da se ne mora pretraživati u podforumu Stripovi kada topic određene striparnice padne na drugu ili treću stranu. A ovdje vjerojatno (opet, pošto striparnica nema puno) druga i treća strana podforuma neće ni postojati (osim ako netko ne krene otvarati topice kojima tamo nije mjesto-no to se lako riješi zapravo).

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 29/03/2012 : 06:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Što se tvog pitanja tiče, Ratko, ne znam što bi htio da uradim. Ne valja kad moderatori treniraju strogoću, ne valja ni kad ne treniraju. Ne valja kad ljudima gledam kroz prste, ne valja ni kad im ne gledam. Na valja kad naplaćujem proviziju, tih 3% su očito pravo bogatstvo, ne valja ni kad je propuštam ubirati. Ne mogu vam svima ugoditi. Onaj tko hoće zloupotrijebiti moje "gostoprimstvo" na forumu/aukcijama na ovaj ili onaj način, učinit će to sa ili bez pravila. Da ja sad idem brisati striparnicama topike ili zabranjivati ovo ili ono, mogu samo zamisliti teorije zavjere koje će se u roku odmah rasplesti. I opet ću onda ja ispasti tko zna kakav, lihvar, derikoža, gušim konkurenciju, radim za ove ili one i što već ne. Ne treba mi to u životu, muka mi je od toga. Uostalom, kao da se ionako velika količina trgovine ne odvija na aukcijama, ali bez plaćanja provizije, jer se kupci i prodavači direktno dogovore? I sad će to što spriječim da neka striparnica lovi u mutnom ili pleše na rubu pravila bitno promijeniti na stvari?

Teoretski, striparnice bi mogle najavljivati novosti u ponudi i ostale stvari koje sam već spominjao - događanja, akcije i slično, ali hoćete li iskoristiti tu privilegiju pa pod krinkom reklame nešto prodati bez tih 3% provizije... pa ako vam je tih 3% toliko presudno, onda vam ih eto.



Marko,hvala ti na odgovoru.

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000