forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 V for Vendetta - Alan Moore
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 19/06/2012 : 11:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Osim što Moore i Morrison nisu sotonisti. Samo su literarni geniji i ludi k'o šlape ali to obično i ide jedno s drugim :D
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/06/2012 : 11:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ma, zajebavam se...
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 19/06/2012 : 11:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by Rada13

quote:
Originally posted by Amos

Malo o V for Vendetta, iliti zašto nikada neću potrošiti svoje pare na ovaj strip:
http://www.youtube.com/watch?v=N0bVo9rLAlg

Kome se da neka pogleda malo i ostatak ovog dokumentarca jer iznosi zanimljiva stajališta o nekim modernim uracima stripa i filma..



pa naravno, strip koji propagira ljudsku slobodu, antirasizam, antifašizam i antitotalitarizam je djelo sotonista, vjerojatno pisan po diktatu nečastivoga osobno. predlažem da organiziramo večernje spaljivanje svih primjeraka tog stripa i sličnog materijala uz prikladnu ikonografiju



Čoviče, što si ti odma nabrijan na spaljivanje i prikladnu ikonografiju?
Odakle li crpiš inspiraciju za takve terorističke stavove...



možda nisi shvatio smajlića na kraju mog posta, riječ je o sarkazmu.
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 19/06/2012 : 11:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ma, zajebavam se...



Ma znam da se zajebavaš, zato sam i stavio ":D" na kraju

Ali stvarno, jedino mjesto na kojem Moore ikome ajmo reći "potura" ikakvu magiju i filozofiju vezanu uz istu je u Promethei (čudo od stripa, by the way) a i tamo nema baš nekog straha da će konvertirati i crkvi oteti vjernike: svi koji ne kontaju teme mistike i magije koja se pojavljuje u stripu će ga ionako odbaciti kao dosadnog i nezanimljivog nakon prvog broja a oni koji ih kontaju su dovoljno pametni i zdravog razuma da ju ne prihvate kao svetu knjigu

(Dobro, način na koji ovaj svemir funkcionira me tjera da odmah stavim disklejmer i kažem kako naravno da uvijek ima barem jedna šuša koja hoće )
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/06/2012 : 11:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
I kako samo neko može da čita 'Luču mikrokozmu' od onog maga P.P.Njegoša, kako se usuđuje u knjizi istaći ideju da su svemir stvorili Bog i Satana zajedno, a onda je Bog šutnuo partnera iz biznisa i vlada sam. Bogohuljenje! :P

P.S. Odgledah malo ove dokumentarce koje Amos preporučuje, za to odgledano mogu reći da je gomila gluposti. Ali bar je malo zabavno :D
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 19/06/2012 : 11:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni je to u rangu fanova neke serije a la Lost koji svaku epizodu brižno seciraju tražeći sve hintove i reference koje su scenaristi ubacili. Samo što ti (tj. mi, radio i ja to :D) i dalje shvaćaju da je to samo serija i to seciranje i tumačenje je tek toliko za njihovu zabavu a ovi traže urote i napade na sve im sveto u svemu i svačemu jer...a ne znam, na kraju mi se čini da većina njih ni nije toliko luda koliki dojam ostavljaju već su samo attention whores.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/06/2012 : 12:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Zato i kažem da mi je zabavno :D
Stvar je u tome da svako normalan može da razgraniči neke stvari, meni nije na pamet palo da postanem anarhista nakon pročitane Vendette, čak taj strip nisam doživio kao anarhističan, iako se anarhija na neki način provlači kroz nj, po meni se strip vrti oko slobode. A što se tiče nenormalnih ljudi, njima inicijalna kapisla može da bude bilo šta, jebeš Vendettu pored toliko sjebanih stvari na svijetu.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/06/2012 : 14:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Koja gomila gluposti ovaj youtube filmić.

Ne mogu da verujem da neko može da veruje u ovako nešto.

Uz to čovek u 5.07 minuta nije rekao 3 rečenice o filmu V for Vendetta, a delovalo je da je to centralna tema. Umesto toga, on preko Mora prelazi na Alistera Kroulija i priča nekoliko minuta o njemu.

Ako nekog zanima Alister Krouli - njegove knjige su i ovde prevedene, pa nek izvoli.

Što se tiče stripa V for Vendetta, sem što je urađen visokoprofesionalnim, ali ipak prosečnim crtežom i što je u jednom (solidno velikom) delu nepotrebno razvučen i razvodnjen, to je dobar strip.

Dobar i značajan, upravo zbog svoje pozitivne ideje borbe protiv totalitarizma, a vidimo da lik iz njega postaje simbol otpora protiv beskrupoloznih bogataša i bankara koji guraju svet u krizu i siromaštvo, pri tome sami se enormno bogateći na nesreći drugih.

Da veerujem u teorije zavere, rekao bih da oni finansiraju ovakvu propagandu, kakav je youtube filmić.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 17/06/2013 : 19:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Imali li ovo gdje za kupiti?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/06/2013 : 23:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Imali li ovo gdje za kupiti?


Pa, pretpostavljam da originalno američko izdanje možeš pronaći u nekoj od trgovina Algoritma, ali i u Stripovima na Kvadrat.

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.a3f74f978e9d4ef39d62f85ea8a7d47a.v-for-vendetta.aspx

Također, vjerojatno je u striparnicama moguće kupiti i izdanje Belog Puta.

Ako se strpiš, možeš pričekati i na Fibrino izdanje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 18/06/2013 : 23:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Hvala, pričekat ću Fibru

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/09/2014 : 15:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Malo o V for Vendetta, iliti zašto nikada neću potrošiti svoje pare na ovaj strip:
http://www.youtube.com/watch?v=N0bVo9rLAlg


Nakon što izađe Fibrino izdanje, imat ćeš priliku proučiti strip i stvoriti vlastito mišljenje o njemu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/09/2014 : 20:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
meni je ok niš drugo
evo upravo ga sad čitam...poglavlje dnevno
a istovremeno mi je na prodaji :D
i neće ga niko

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/09/2014 : 21:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Evo Amose sigurno je. Zeljko je pročitao Vendettu i još uvijek je ovdje, vjere neokrznute. Čak ni crv sumnje usađen nije.

Slaba ti magija gospon Moore.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/09/2014 : 22:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
pa čitao sam ga ima možda 2-3 godine možda i više... kad je bijeli put izdao to...

34 stranice povratka sa zvijezda od stanislava lema
stranicu biblije...levitski zakonik 3. stranica :D
poglavlje vendete napad u vlaku
1 dd strip posljednji besmrtnici (pobijedio superhika u posljednji moment)


današnji bilans čitanja

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 24/09/2014 : 13:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Evo Amose sigurno je. Zeljko je pročitao Vendettu i još uvijek je ovdje, vjere neokrznute. Čak ni crv sumnje usađen nije.

Slaba ti magija gospon Moore.




Srećom postoje knjižnice, pa ću ga nekako naći za čitanje.
A i kakvo je financijsko stanje, htio-ne htio moram ostati kod toga da ga neću kupiti, uz magiju ili bez nje.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000