forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/02/2024 : 14:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ono, svjesni ste da je otisnuti tiraž isti samo se dodaju korice na željeni broj komada... ovakve ili onakve.
A nekad se pri žuganju na cijene HC izdanja tvrdilo da je razlika koja nastane zbog tvrdih korica ne toliko velika.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 07/02/2024 : 14:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Pa svesni smo mi samo izdavac ipak treba da proceni sta da uradi sa (u teoriji?) otisnutim tirazom
da li je vise onih koji bi odustali da uzimaju dalje ako je samo hc a oni imaju sc
i obratno
ali dobro valjda je vise normalnih koji bi uzimali bez obzira kako izadje :)

hm cek razlika nije mala? u slucaju valerijana je bila 700 dinara :) (hc 1700 sc 1000, to je bila "pretplatna cena")
ali to je verovatno bilo zato sto je tiraz sc verzije bio puno veci od onog od hc?

(e sad da li bi dw gurao sc zato sto je veci tiraz bio sc, pojma nemamo :) )

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 07/02/2024 14:44:37
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/02/2024 : 17:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja imam HC izdanja i npr ne bi ih miješao sa SC. Osim ako ne bi ''imao izbora''.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/02/2024 : 19:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Pa svesni smo mi samo izdavac ipak treba da proceni sta da uradi sa (u teoriji?) otisnutim tirazom
da li je vise onih koji bi odustali da uzimaju dalje ako je samo hc a oni imaju sc
i obratno
ali dobro valjda je vise normalnih koji bi uzimali bez obzira kako izadje :)

hm cek razlika nije mala? u slucaju valerijana je bila 700 dinara :) (hc 1700 sc 1000, to je bila "pretplatna cena")
ali to je verovatno bilo zato sto je tiraz sc verzije bio puno veci od onog od hc?

(e sad da li bi dw gurao sc zato sto je veci tiraz bio sc, pojma nemamo :) )



Znači ipak moram pojasniti... U konačnici, nakon tiskanja stripa odredi se koliko će kojeg izdanja biti. Ako se ne radi pola pola onda se pretpostavkom prodaje ( što je i normalno ) određuje broj komada u HC ili SC uvezu.
Znači jedan je tiraž. I onda je cijena ( ako je pola pola ) ista po otisnutom komadu ali HC izdanje je skuplje za cijenu ( skupljih HC korica ). Zašto je u konačnici velika razlika? PRETPOSTAVLJAM da izdavač nalazi kompromis na način da formira cijenu prema računici pokrivanja ili očekivane zarade. Recimo, ajmo malo jeftinije sa SC izdanjem da dobijemo veću prodaju a HC izdanje malo poskupimo. I onda se stavi više komada u meki uvez pretpostavljajući da će niža cijena pogurati veću prodaju. A imaš i HC za ostatak ekipe... ne mogu plakati da nema HC a opet nesmiju ni žugati na cijenu jer eto... želite HC.
Malo se šalim ali u konačnici mislim da je ovo blizu istine... a možda san totalno falija. No mislim da je sigurno tiraž jedinstven i da se tek onda ide na ovaj ili onaj uvez što je poanta ovoga o čemu pričamo.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter

Edited by - Renky on 07/02/2024 19:55:58
Go to Top of Page

igor23
New Member

Croatia
183 Posts

Member since 03/03/2020

Posted - 07/02/2024 : 20:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send igor23 a Private Message  Reply with Quote
Tarzan?

https://www.youtube.com/watch?v=OVAA9Ov-z0k
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 07/02/2024 : 20:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Hvala sto si (ne ti igore nego renkisa) ulozio nekoliko minuta za ovo umesto za nesto drugo :)
Puno pametniji nismo
Pokusavam se setiti ko sem Darkwooda se bavio ovakvim akrobacijama sa
SC i HC verzijama istog stripa..
Da vidimo.. ah da Bernard! Ko jos hmm..
Najkula valjda? Mozda i onaj izdavac koji izdaje Brandona (Brendona) uf i komiko (blankets barem) hmm Marketprint sa valijantom? Nije ipak bas da ih je malo..
ali Darkwood je ipak sto se tice toga sampion.


Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 07/02/2024 20:07:19
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/02/2024 : 20:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Bookglobe

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 08/02/2024 : 20:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Lokomotiva radi redovnog Torgala to je 100%,ali da li sama ili sa DW u sardanji to ne znam.
Znači zajedno sa Darkvudom radi redovnog?


Prema cobissu, ne, radi sama...što je i najavljivano...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/02/2024 : 22:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Vidi stvarno je promenjen upis na cobissu, prvobitno je stajalo DW & Lokomotiva. I onda kažu da niko ne čita forume!
Go to Top of Page

Insp. Jacques Clouseau
New Member



Norway
156 Posts

Member since 21/04/2009

Posted - 27/02/2024 : 18:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Insp. Jacques Clouseau a Private Message  Reply with Quote
Pa kad su vec zavrsili Mek Koja bio bi red da zavrse i ostale serijale..
Jel zna neko da li je serijal "OKO" u planu da se zavrsi..?
Izasao je samo "ciklus vode" i nastavak cekam vec godinama..
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 12/03/2024 : 12:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi u redu da zavrse serijale koji imaju smisla, a ne da bacaju novac u bunar. Evo idu Spageti 2. Ovo sto sada rade je super, fokusirano, a ne rasplinuto kao nekada, sada to radi Golconda nazalost.

Inace svaka cast izasao vec Napad Titana 27.
Go to Top of Page

Ampoo
Starting Member



Serbia
81 Posts

Member since 07/09/2022

Posted - 27/03/2024 : 15:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Ampoo a Private Message  Reply with Quote
Od ponedeljka rođendanske akcije u Darkvudu

Nije bogatstvo imati, vec je bogastvo imati kome dati
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000