forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 PADORA NAJAVE - THE SECRET I DOKTOR MORGOUE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/08/2015 : 12:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Svakako preporuke!

Moram i ja jednom da ponovim iskustvo, u prvoj rundi me bacio s nogu. Glavni lik ima Aspergera, koliko cesto se to srece u (ita.) stripovima. ;)
Ima i nekih sick scena (ona u podrumu mi se jos vrzma po mozgu) ali ne bi rekao da je bas horror u pitanju.




Kakav strip je tek The Cannibal family ne zelim ni pomisliti (dovoljno je bilo nekoliko tabli i slika ... da me zaintrigira :P), mada se tu mogu vjerojatno samo nadati nekoj dubljoj prici (ili pak ne?).


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5702 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 09/08/2015 : 14:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Sjajan je,nedavno sam procitao ceo komplet u par dana,i ostavlja jako jako dobar utisak,kao neka mini serija.


Cak je i supruga procitala sve brojeve,i jako joj se svidja.




Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2016 : 18:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Na nedavno zavrsenom beogradskom Salonu stripa sam nabavio komplet Dr Morguea i Secreta po bagatelnoj ceni. Secret sam cim je izasao procitao prvi broj i nije mi se svideo pa sam zato i oklevao sa kupovinom Dr Morguea. Kakva greska!

Dr Morgue je jedan od najboljih italijanskih mini-serijala koje sam ja citao! Prvo crtez je fantastican u svim epizodama i svi crtaci odrzavaju sjajno atmosferu teskobe i crnila iz epizode u epizodu.
Trenutno sam na 4. svesci i svaka epizoda mi je bolja od prethodne!
Dr Morgue kao lik je izuzetno dopadljiv i interesantan, obozavam nacin na koji razgovara sa drugim ljudima(tu se cesto zbivaju i sale i fore, da strip ne bi bio previse mracan, a sto je najgore humor je stvarno dobar a ne onaj usiljeni i isforsiran), razgovori sa misterioznim terapeutom(kome ne vidimo lice, slutim da je on kljucan lik). Lavern je takodje vrlo interesantan lik.
Sve price su zasnovane na istinitim ubistvima samo sa malo izmenjenom pricom da bi bila nama zanimljivja!
Jedina slaba tacka serijala su po meni crtezom plasticne i neprirodne naslovne strane.


Ocena: 8/10



Ocena: 9/10



Ocena: 9,5/10
(zbog sjajnog i najboljeg crteza do sada u serijalu!)
Apsolutna preporuka za ovaj serijal! Nesto nesvakidasnje, drugacije, morbidno a opet izuzetno privlacno i snazno! Garantuje uzivanje i podstice na razmisljanje!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/10/2016 : 19:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prije dvije godine i potvrđujem. Zaista mi je žao kad sam listao zadnje stranice ali, realno, to je ono TAMAN da se sve zaokruži. Planirao sam se ljetos još jednom prisjetiti svega ali vrijeme je moj vječni neprijatelj.

loading...
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 05/10/2016 : 22:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da ovo nabavim, sve nešto hoču neču, ali poslije tvoje preporuke nema više dvojbe.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/10/2016 : 23:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
i ja sam prije godinu ili više počeo čitati secret i negdje sam došao do pola stripa i nije mi se svidjelo, i nisam ga više ni otvorio...pretpostavio sam da će i dr. morgue biti bezveze pa ga nisam nikad ni počeo čitati..stoje mi sad oba serijala negdje u kutijama, možda nekad i pročitam ovog morgua..
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/10/2016 : 09:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni The Secret i Dr. Morgue nisu na istom nivoju. Nas Yorik je daleko bolji strip, svakako preporuke za njega.

Dr. Morgue mi je uz Cassidya (na prvom mjestu) najdrazi strip Padore (Tyler Cross je ipak BD i jos ima nastavak, znaci druka skola), pa cak i jedan od drazih "Bonellida" uopce. Howgh!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 24/03/2017 : 13:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
Pročitao cijeli The Secret serijal i isti čas ga zaboravio. Po meni jako loša kvaliteta, nije čak ni za zabavit se. Nema new age gluposti ili teorije zavjere koju nisu ubacili, valjda u pokušaju da sve poveže u neku smislenu cjelinu, no bezuspješno. Baš zato što su se svakoj teoriji posvetili vrlo plitko, na kraju je sve nekako nedorečeno, baš kupus. Da su odabrali jedan smjer/teoriju i malo bolje obradili pozadinu, detalje, likove, motive... možda bi i ispalo nešto. Pogotovo jer je dobio Comicus Prize 2011. pa se pitam kakva je uopće bila konkurencija.

Nadam se da će Dr. Morgue ipak biti bolji, taj serijal mi je na čekanju.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 24/03/2017 : 14:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Morgue je daleko,daleko bolji. ;)
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 24/03/2017 : 15:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Secret je slobodno mogao biti preveden sa Šekret!

---

<b></b>
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000