forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka Specijal 12 - Perzepolis
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 08/08/2015 : 22:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip i loša autorica Marjane. Mislim loša kao osoba. Jel lako šta je, prema autobiografskom stripu radila sitne pizdarije u prošlosti nego ih i radi i danas...čim je izdala strip za svoju osobnu korist ne mareći za stvarne ljude šta je izasrala u stripu, ljude koji su živi i zdravi danas i bili ok prema njoj...ne virujem da su oduševljeni ovim stripom...jako sebična ku+čka.
Sami Perzopolis 8/10

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/06/2017 : 21:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Od danas u prodaji drugo izdanje Perzepolisa.

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/10/2020 : 09:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
U kinima:
https://www.imdb.com/title/tt6017756/?ref_=nm_flmg_dr_1

redateljica: Marjane Satrapi
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/01/2021 : 19:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nažalost ušao sam u ovaj strip sa kriminalno slabim predznanjem o Iranskoj revoluciji i moram priznati da ovo delo ima strašnu edukativnu težinu jer otkriva malo više kroz šta su sve žitelji više srednje klase proživljavali tokom političke tranzicije koja je iz korena izmenila njihovu zemlju

Satrapi je po meni kritikovala i hvalila obe strane medalje, prikazala nam je u kojoj meri ekstremistički fundamentalizam može gušiti mladu žensku osobu, dok s druge strane videli smo i do čega sve mogu dovesti prevelike liberalne slobode EU zemalja kada se mlade osobe podaju porocima

Mora se pohvaliti i samo izdanje, dustjacket sa ženom u tradicionalnoj nošnji koja bez osmeha nosi veo skriva mladu devojčicu koja sa osmehom gleda na svet oko sebe, tako mali detalj ali koji na jak način prenosi poruku koju je Satrapi želela da pošalje sa ovim delom

Sa razlogom obavezna lektira stripa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/05/2021 : 10:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Perzepolis mi je bio na listi za nabavu praktički još od onog dana 2012. godine kad je po prvi put izašao, no igrom slučaja sam ga nabavio tek prije nekoliko mjeseci. Ako ćemo iskreno, ni sam ne znam zašto mi je toliko trebalo i zbog čega sam toliko odolijevao.

Perzepolis je ukratko - odličan! Skoro pa 350 stranica mi je proletjelo strašno brzo i praktički sam se jedva uspio natjerati nekoliko puta da prekinem čitanje kako ga ne bi slistio odjednom, čisto da mi se dojmovi slegnu kako treba i da bez pritiska mogu promisliti o svemu pročitanome. Volim ovakve stripove koji me kroz autobiografske crtice u stvari nauče neke stvari o životu i situaciji o dijelovima svijeta o kojima nemam previše znanja. Moja informiranost o prošloj i sadašnjoj situaciji na bliskom istoku se uglavnom svodila na stvari iz opće kulture s obzirom da ne pratim politiku previše, tako da su mi neke stvari koje Satrapi ovdje prikazuje bile prava novost. Ne toliko što se tiče kulturoloških stvari (upoznat sam npr. s dosta otvorenijom situacijom u Iranu prije islamske revolucije), već onih vezanih za ratnu politiku između Irana i Iraka o čemu, moram priznati, nisam znao baš puno. Satrapin stil pisanja je jednostavan, pitak i zanimljiv. U Perzepolisu nam svoju životnu priču prikazuje kroz seriju kraćih priča povezanih u jednu veću cjelinu, obrađujući pritom politiku, rat, ljubav, kulturu, privatne odnose s prijateljima i obitelji, raznorazne aspekte utjecaja islamske revolucije na svakodnevni život, kao i različite oblike pobune protiv državnog sistema. S narativne strane stvarno nemam praktički nikakvih primjedbi.

Crtež mi se nažalost nije svidio. Nisam ni inače ljubitelj ovakvog uvelike stiliziranog indie stila tako da ne mogu reći da sam uživao u njemu. U velikoj većini slučajeva mi se uopće ne sviđa, koliko god se svojski trudio prilagoditi tom stilu, iako tu i tamo zna zasjati poneka stvarno lijepo prikazana tabla koja se po mom mišljenju više oslanja na elemente grafičkog dizajna nego na klasični stripovski crtež. No i unatoč takvom crtežu (za koji ne mogu reći da ne valja, već meni jednostavno ne leži) smatram da je Perzepolis djelo koje itekako vrijedi ne samo pročitati, već ga i posjedovati na polici i vraćati mu se svako toliko.

Fibrino izdanje prva liga, super mi je ova ideja s kraćim dustjacketom

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6925 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/05/2021 : 12:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01


Fibrino izdanje prva liga, super mi je ova ideja s kraćim dustjacketom


Dizajn Fibrinog izdanja je apsolutno fantastičan. Sad kad razmišljam, šteta možda jedino što nije umjesto plavo-bijelo-crno kombinacije upotrebljena iranska zastava.

Sam strip, naravno, remek-djelo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/05/2021 : 14:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nema boljeg izdanja Perzepolisa u svijetu. To dovoljno govori.

Trouble will find me
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29191 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 18/11/2021 : 18:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao nadavno, dobar strip, ali na momente naporan, nije moj tip. Ocjena 7.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 18/11/2021 : 19:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
E da je Strip agent izdao Villin i Carnevaleov gihant, ne bi morao citati Persepolis, Texe

Neizdavanje ovih giganata vec drugu godinu uaredom je mozda i najveca stripovska nepravda na ovim prostorima
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/09/2022 : 09:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
U jeku trenutnih protesta u Iranu vezanih za ženska prava i slobode, mislim da nema boljeg vremena za ponovno pročitati Perzepolis.
Svi vi koji mu još niste dali šansu, obavezno ga kupite ili posudite u knjižnici. Ovaj je strip uvijek bio relevantan, no ovo što se događa u Tehranu i ostatku Irana mu daje poseban značaj.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29191 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 29/09/2022 : 09:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, možda na trenutke teško shvatljiv, nepojmljiv i naporan, ali odličan svakako!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1272 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 29/09/2022 : 10:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Ovo je strip koji je i moja zena progutala i govorila kako je odlican. Nemos mu dati vecu pohvalu...
Go to Top of Page

Zula
Average Member

740 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 29/09/2022 : 10:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Odličan strip, možda na trenutke teško shvatljiv, nepojmljiv i naporan, ali odličan svakako!


Možda da ipak dodaš što ga tebi čini odličnim, kad si već nabrojao da je ponekad teško shvatljiv, nepojmljiv i naporan... 😅
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/09/2022 : 11:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

U jeku trenutnih protesta u Iranu vezanih za ženska prava i slobode, mislim da nema boljeg vremena za ponovno pročitati Perzepolis.
Svi vi koji mu još niste dali šansu, obavezno ga kupite ili posudite u knjižnici. Ovaj je strip uvijek bio relevantan, no ovo što se događa u Tehranu i ostatku Irana mu daje poseban značaj.



Kada sam ga čitao imao sam dojam da su mi ti ljudi (Iranci) jako bliski i slični nama po mnogočemu.

Jako su hrabre ove žene koje tamo protestiraju.
Nadam se da će pokrenuti promjene sa što manje žrtava.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29191 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 29/09/2022 : 11:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Budući da o povijesti Irana ne znam puno izuzetno mi je edukativan strip, pravi veliki mozaik prikaza društva tog vremena, prikazan do najsitnijeg detalja, ispričan na jednostavan i zanimljiv način. Svatko će naravno imati svoj dojam, meni je strip legao. Zašto sam rekao teško shvatljiv, nepojmljiv i naporan, pa neke opisane stvari su jednostavno nepojmljve, a i dan danas su mi neke stvari teško pojmljive, zašto su takve, poput uređenja nekih država, kao Irana ovdje. Jednostavno je tema takva, puno toga nepojmljivog.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/09/2022 : 13:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni su nepojmljive lomače i vještice i sl., tako da ne vidim prevelike razlike kada neke grupacije imaju veliki utjecaj na vlast.

Pale se knjige, ljudi, pune zatvori s neistomišljenicima, šire se zabrane itd.

Već viđeno.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/02/2023 : 15:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ako koga iz Splita zanima:


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/08/2023 : 19:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/mobile/magazin/clanak/autorica-jednog-od-najboljih-grafickih-romana-u-povijesti-necu-vise-raditi-stripove/2488210.aspx?index_ref=clanak_magazin_najnovije_m

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2441 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 17/08/2023 : 19:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Verovatno joj se smucilo kada je videla Ck izdanje Persepolisa, i oterala sve kvragu...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000