forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Richard Corben
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/01/2024 : 17:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Korben&Strnad:Svet mutanata&Sin sveta mutanata (Lokomotiva)

Korbenovi Mutanti,Den i Bladstar su mi definitivno jedni od najintrigantnijih stripova u tim nekim mlađim danima (uz Rankseroksa,Smogi boja...),a najupečatljiviji utisak je ostavio Svet mutanata.Možda je to jer sam pročitao nek nekolko onih kolornih stranica iz nekolicine Stripoteka,pa me je uvek živo interesovalo kako to izgleda kad se pročita u komadu i šta je bilo sa Dimentom i Džuli.

Elem,zahvaljujući Lokomotivi (a i Fibra će uskoro izbaciti svoje izdanje) dođoh do ovog stripovskog bisera.
Ne znam da li zbog nostalgije ili ne,ali stvarno sam uživao u ovom neobičnom postapokaliptičnom stripu neverovatnog crteža,neobične i specifične radnje te totalno bizarne atmosfere.
Dobro,crtež je grom,to smo već apsolvirali,ali meni je i priča skroz dobra. Mahom zbog opičene scenografije,ludačke atmosfere,žestokog nasilja...
Svet mutanata,gde je priču započeo Korben (pa ubrzo palicu preuzeo Strnad) je scenaristički malo i sirov,ali je zato nastavak Sin sveta mutanata u pogledu fabule,tačan kao japanski voz,pa mi se nastavak još više dopao.
Svakako je u pitanju strip koji će imati posebno mesto u mojoj kolekciji.
Svet mutanata mermerna 4.5/5
Sin sveta mutanata mramorna 5/5

Izdanje,zaboravih naglasiti,dojajno - Publikum,Roganović,papir,format...sve za pet!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2024 : 10:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Ričard Korben:Den,knjiga 1 - Nikadođija (Lokomotiva)

Kao prvo,za Dena nisam toliko vezan negdašnjim sećanjima kao za Svet mutanata,pa ovde nostalgija neće imati nekog uticaja.Jedino u stvari što pamtim u vezi ovog stripa je što sam tada bio zapanjen golotinjom.

Dalje,Den je svojevrsni strip mača i magije,i svi elementi ovog žanra su tu - mišićavi junak,čudovišne kretature,magijski artefakti,"deva" koju treba spasiti...samo što je ovde ubačeno automatsko oružje i malo SF elemenata (tu me je strip podsetio na kultnu igru Another world).Plus,ono što je i najbitnije,brdo golotinje,sisa,guzica i kita.Te lascivnih scena, kao one kad mu kraljica puši dok ga Ketrin spašava iz vazduha,pri čemu se njenom veličanstvu sliva sperma niz bradu.Mogu samo da zamislim koliko je to bilo šokantno onda kada je strip izlazio.

U Denu je crtež svakako bolje parče kolača.Ne kažem da je priča loša,ali svakako nije tako upečatljiva kao vizuelni aspekt stripa.Sasvim korektna da strip ne bude dosadan.A da je moglo bolje,i moglo je.
Čeka se nastavak,u svakom slučaju.
Lokomotiva odradila odličan posao,sa velikim formatom,tehnikalijama,Draško sa prevođenjem,a ovde je i cena prilično povoljna.

Za prave muškarčine,ali i one koji bi to voleli da budu (poput mene,na primer),obavezno štivo.
granitna 4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/01/2024 18:16:54
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 14/01/2024 : 18:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

https://www.kisskissbankbank.com/fr/projects/bloodstar-le-chef-d-oeuvre-de-fantasy-de-richard-corben-d-apres-robert-e-howard




Evo dojmova i hrpa fotki:
https://aeindex.org/reviews/den-edition-brute/

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/01/2024 : 08:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



Korben&Strnad:Svet mutanata&Sin sveta mutanata (Lokomotiva)


Svet mutanata mermerna 4.5/5
Sin sveta mutanata mramorna 5/5




WRONG!!! Baš je suprotno, Svet mutanata je 9/10, a Sin sveta mutanata 8/10, zato što je Svet grafički superiorniji i sa originalnijim pripovijedanjem usredotočenim na tijela, na fiziku. U Svetu mutanata imamo Dimenta koji pada od napora na užarenom suncu, koji očajava na ruševinama umirućeg svijeta, koji se topi od miline nakon što je našao ljubav, imamo hrpu čudnih likova koje Corben vaja kao što alkemičar vaja golema.. imamo likove i imamo svijet. Anto, jednom kad bi dobio mononukleozu i kad bi ti isključili internet, u dugim dosadnim satima bi mogao beskrajno listati i iščitavati Svet mutanata i svaki put naći čudni detalj koji prije nisi primjetio. S druge strane, Sin sveta mutanata je konvencionalnija priča koja bi uz par malih promjena mogla funkcionirati i u Teksu. I nije nacrtan slikarski nego samo istuširan i obojan, kao svi ostali stripovi na svijetu. Dobar je, ali nije to ono zbog čega je Corben mit.

Edited by - pcoro on 15/01/2024 08:43:05
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/01/2024 : 09:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kod njega je sve naopako, Ratnici sa Akbara mu bolji nastavak, Star Wars filmovi su mu bolji novi od starih itd.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/01/2024 : 10:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu kriviti Antu, došla su nova, brza vremena i nema više onog dugog čitanja i iščitavanja stripova kao kad sam bio mulac, nema više gledanja detalja. I ja sam jučer uzeo album i na brzinu ga slistio, potaknut Antovim osvrtom koji me podsjeti da ovo imam doma. E sad, ovo sam čitao i prije, više puta i onda je lakše procijeniti težinu djela.

S tim da u knjizi i sam Korben laže da mu je SOMW bolji od MW, kao, da je scenarij bolji, koherentniji, kao da je koherentnost nešto što se najviše vrednuje ovdje.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/01/2024 : 11:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Nijedan autor za svoje novije delo neće da kaže da je lošije od ranijeg.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/01/2024 : 00:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by anto



Korben&Strnad:Svet mutanata&Sin sveta mutanata (Lokomotiva)


Svet mutanata mermerna 4.5/5
Sin sveta mutanata mramorna 5/5




WRONG!!! Baš je suprotno, Svet mutanata je 9/10, a Sin sveta mutanata 8/10, zato što je Svet grafički superiorniji i sa originalnijim pripovijedanjem usredotočenim na tijela, na fiziku. U Svetu mutanata imamo Dimenta koji pada od napora na užarenom suncu, koji očajava na ruševinama umirućeg svijeta, koji se topi od miline nakon što je našao ljubav, imamo hrpu čudnih likova koje Corben vaja kao što alkemičar vaja golema.. imamo likove i imamo svijet. Anto, jednom kad bi dobio mononukleozu i kad bi ti isključili internet, u dugim dosadnim satima bi mogao beskrajno listati i iščitavati Svet mutanata i svaki put naći čudni detalj koji prije nisi primjetio. S druge strane, Sin sveta mutanata je konvencionalnija priča koja bi uz par malih promjena mogla funkcionirati i u Teksu. I nije nacrtan slikarski nego samo istuširan i obojan, kao svi ostali stripovi na svijetu. Dobar je, ali nije to ono zbog čega je Corben mit.


moguće da si u pravu;još je par njih reklo isto to (oni koji su dali komentar za strip).
Ali sa druge strane,tebi je Svet duhova bolji od Strpljenja,a meni je ovaj drugi za tri koplja kvalitetniji,pa je možda istina na mojoj strani.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 02/02/2024 : 16:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Narucio dvojku jos 24/01 na pre-orderu. danas javljaju da nije jos izasao uopce. Ceka se novi datum.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000