forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Skriveno Lice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 06/03/2019 : 11:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Icice i Devil 100% nakon ovoga. Al hronoloski mora prvo SL koji se nastavlja na SD
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/03/2019 : 14:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
nadamo se da bude

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 06/03/2019 : 18:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Icice i Devil 100% nakon ovoga. Al hronoloski mora prvo SL koji se nastavlja na SD



Pozlatile ti se
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/04/2019 : 16:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/04/2019 : 16:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Otkud to l u Amla, zar nije Amba?

Ubaci ovu naslovnu u recenziju prve epizode.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/04/2019 : 23:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Gigi Simeoni


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/06/2019 : 10:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Melusine

RIZNICA BONELLI OMNIBUS
SKRIVENO LICE 1

NA LETEĆEM STARTU OD 22. DO 25. APRILA PO CENI OD 1.340 DINARA!

Od autora čuvenog serijala Magični vetar stiže PRVA od TRI knjige, a u njoj vas čeka prvih PET uzbudljivih priča.

1. Pustinjski razbojnici
2. Banditi
3. Ljubav i smrt
4. Amba Alagi
5. Tvrđava

Format A5, 492 strane, crno-beli strip + naslovne epizoda u boji!



Ovo izvanredno Bonelijevo stripsko ostvarenje smešteno je delom u Italiju (Rim), delom u Afriku s kraja devetnaestog veka, za vreme italijansko-abisinskog rata. Tokom jednog od najkrvavijih i najkontroverznijih poglavlja u italijanskoj istoriji, sudbine mladog računovođe Uga Pastorea, konjičkog oficira Vitorija de Čezarija, imućne ali emocionalno krhke Matilde Sereni i velikog broja drugih likova, od kojih su neki zaista postojali, prepliću se jedne s drugima, ali i s tajanstvenim Skrivenim Licem, islamskim ratnikom i prorokom čiji lik prekriva srebrna maska...

Tvorac ovog serijala, multimedijalni talenat Đanfranko Manfredi, po obrazovanju je filozof, ali se u mladosti uspešno bavio muzikom, književnošću, pisanjem scenarija za filmove i serije, kao i glumom.
Ne propustite jedinstvenu priliku da nabavite svoj primerak s popustom od 33%!

„Skriveno Lice 1“ biće na Letećem startu od 22. do 25. aprila u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara, dok će u ostalim knjižarama knjiga koštati 1.999 dinara.


Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/06/2019 : 10:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Skriveno lice 2

1. Heroji Makalea
2. Avet
3. Put za Advu
4. Kiša krvi
5. Garnizon

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/07/2019 : 22:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Uz dvojku ide i trojka.



Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/07/2019 : 12:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Melusine

SKRIVENO LICE

TOM 2, 480 STRANA U TVRDOM POVEZU, NA LETEĆEM STARTU PO CENI OD 1.340 DINARA
Drugi tom sadži epizode: Heroji Makalea, Avet, Put za Advu, Kiša krvi i Garnizon.



Prelistajte ovo izdanje:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/skriveno_lice_02

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/07/2019 : 13:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Melusine

SKRIVENO LICE
TOM 3, 392 STRANE U TVRDOM POVEZU, NA LETEĆEM STARTU PO CENI OD 1.140 DINARA
Treći tom sadži epizode: Menelikov zarobljenik, Oslobađanje, Zlatni orden i Ispod maske.



Prelistajte ovo izdanje:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/skriveno_lice_03


Kompletno izdanje mini-serijala u tri toma.
Od autora čuvenog serijala „Magični Vetar”. Izvanredno Bonelijevo stripsko ostvarenje „Skriveno Lice” smešteno je delom u Italiju (Rim), delom u Afriku s kraja devetnaestog veka, za vreme italijansko-abisinskog rata.

Sudbine mladog računovođe Uga Pastorea, konjičkog oficira Vitorija de Čezarija, imućne ali emocionalno krhke Matilde Sereni i velikog broja drugih likova, od kojih su neki zaista postojali, prepliću se jedne s drugima, ali i s tajanstvenim i začudnim Skrivenim Licem, islamskim ratnikom i prorokom čiji lik prekriva srebrna maska...
Tvorac serijala, multimedijalni talenat Đanfranko Manfredi, po obrazovanju je filozof, ali uspešno se bavio muzikom, književnošću, pisanjem scenarija za filmove i serije, glumom... Od devedesetih se intenzivno bavi stripom. Tvorac je „Magičnog Vetra”, „Skrivenog Lica”, njegovog nastavka “Shanghai Devil”, „Adama Vajlda”, a radio je i na scenarijima za „Dilana Doga”, „Teksa” i „Nika Rajdera”.


„Skriveno lice” (tomovi 2 i 3) na Letećem startu je u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.340 dinara (tom 2) i 1.140 dinara (tom 3), od srede, 17. jula, do subote, 20. jula. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 (tom 2) i 1.250 (tom 3), a u ostalim knjižarama 1.999 (tom 2) i 1.699 dinara za treći tom.


Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 11/01/2020 : 06:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Konačno je došao red i na ovaj mini-serijal što se mene tiče pa sam ga pročitao u cugu.Znao sam još od ranije neke okvire serijala i priče, no sada sam konačno ušao u suštinu.

Gledam baš sad neka ocene i utiske drugih forumaša o ovom serijalu i naprosto se čudim.Po meni je ovaj serijal naprosto fenomenalan, možda sam malo i subjektivan jer je okvir priče smešten u istorijsku tematiku (a to je moja profesija), ali jednostavno smatram da strip ima sve što je neophodno da drži čitaočevu pažnju nepodeljenom i zaoštrenom od početka do kraja, u jednom dahu.
Iako istorijska tematika daje snažni pečat priči, ipak su u centru pažnje unutrašnji konflikti i borba sa raznim vrstama emocija i osećaja nekolicine glavnih junaka.Sviđa mi se uporedo prikazivanje radnje stripa u Etiopiji i Italiji.
Jednostavno reč je o pravoj avanturi i svojevrsnoj može se reći ljubavno-ratnoj epopeji.
Zanimljivo je recimo da na ovakvom osnovu postoje i određene knjige i filmovi koji su pobrali brojne simpatije i pozitivne kritike, a smatram da su lošiji i manje originalni od ovog stripa.
Jedan veliki palac gore Manfrediji za ovo delo i radujem se nekoj vrsti nastavka ove priče kroz Šangaj Devila.
Jedini neki minus je crtež koji je za ovakav strip isuviše šaren, odnosno različit s obzirom da ga imamo više različitih crtača, a pritom mnogi od njih uopšte nisu bili na nekom visokom nivou.No, to je ipak u svemu ovome sporedna stvar.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/01/2020 : 09:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Konačno je došao red i na ovaj mini-serijal što se mene tiče pa sam ga pročitao u cugu.Znao sam još od ranije neke okvire serijala i priče, no sada sam konačno ušao u suštinu.

Gledam baš sad neka ocene i utiske drugih forumaša o ovom serijalu i naprosto se čudim.Po meni je ovaj serijal naprosto fenomenalan, možda sam malo i subjektivan jer je okvir priče smešten u istorijsku tematiku (a to je moja profesija), ali jednostavno smatram da strip ima sve što je neophodno da drži čitaočevu pažnju nepodeljenom i zaoštrenom od početka do kraja, u jednom dahu.
Iako istorijska tematika daje snažni pečat priči, ipak su u centru pažnje unutrašnji konflikti i borba sa raznim vrstama emocija i osećaja nekolicine glavnih junaka.Sviđa mi se uporedo prikazivanje radnje stripa u Etiopiji i Italiji.
Jednostavno reč je o pravoj avanturi i svojevrsnoj može se reći ljubavno-ratnoj epopeji.
Zanimljivo je recimo da na ovakvom osnovu postoje i određene knjige i filmovi koji su pobrali brojne simpatije i pozitivne kritike, a smatram da su lošiji i manje originalni od ovog stripa.
Jedan veliki palac gore Manfrediji za ovo delo i radujem se nekoj vrsti nastavka ove priče kroz Šangaj Devila.
Jedini neki minus je crtež koji je za ovakav strip isuviše šaren, odnosno različit s obzirom da ga imamo više različitih crtača, a pritom mnogi od njih uopšte nisu bili na nekom visokom nivou.No, to je ipak u svemu ovome sporedna stvar.



+1 , a isto tako i za "nastavak" skrivenog lica u Kini..odličannn..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2020 : 17:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E ja sam procitao ovaj strip jos pre mesec dana i uzeo da pisem opsiran komentar ali nestade struje i komentar izbrisan. Tako da nikad nista nisam napisao u ovom topiku posto sam ga procitao.

Jako dobar strip, sam kraj mi se nije svideo jedino, inace sveukupno sjajno, sve vreme me je vuklo dalje, drzalo paznju i bilo neizvesno iako ima dosta teksta. Jedino bih izdvojio crtez Turcina Ersina Buraka kao neodgovarajuci.

I ja se radujem nastavku u vidu Sangajskog djavola i nadam se da ce ga izdati Carobna knjiga po istom principu kao i SL, na leto ove godine.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/01/2020 : 16:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
U oba serijala Manfredi se stvarno potrudio i stvorio napetu priču do samoga kraja, crtači su također sjajni... Ni meni se Burak nije baš svidio. Za nijansu mi je ipak bolje Skriveno Lice.
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 12/09/2023 : 19:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja sam pročitao ovaj serijal. Samo pozitivne ocjene. Nisam neki za recenziranje ali preporuke svakako.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/09/2023 : 04:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nema greske sa SL, sjajan strip.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000