forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kino Danas
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/09/2020 : 18:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pinocchio - Garrone na pola puta između tipičnog dječjeg filma i Tale of Tales. Prigrlio je bizarnost izvorne priče, ali nije s njom napravio ništa posebno vrijedno spomena. Ipak, bio mi je simpatičan za pogledati, a mislim da će djeci biti još zanimljiviji.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/09/2020 : 00:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Antebellum mi je baš lipo sija, čak mi ni propaganda nije toliko smetala, a twist nisan očekiva (mada jako podsjeća na twist jednog drugog poznatog filma).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 30/09/2020 : 23:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Sa zakašnjenjem odgledao Tenet

Pa, volim Nolana i slab sam na njegove uratke i katkad pretjerano filozofiranje i kompliciranje. Ovaj film za onoga tko očekuje tipičnu nolanštinu neće podbaciti, ali treba imati na umu da je ovaj možda najkompliciraniji od svih dosada. Od samog početka se događaju stvari koje gledatelj ne može shvatiti, ali sa završetkom filma slika je puno jasnija, a u klasičnoj diskusiji nakon kina teorije postaju samo luđe i sežu do unedogled. Vrhunski nivo produkcije (kao i uvijek) je samo podebljao vrlo dobar doživljaj, možda je bilo preteško za pratiti i na momente frustrirajuće, ali vrlo sadržajan film kojem ću se u nekom trenu vratiti.
Mnogi su pisali na netu da su glumci nekarizmatični i da su likovi jednodimenzionalni. Glumci, kako koji, su solidno to obavili, Pattinson mi je baš djelovao ovdje zrelo i u top formi, glavni glumac ipak je manje karizmatičan pa je tu jedna zamjerka. A likovi su većinom sredstva i figure na šahovskoj ploči, ali kvaka kod Nolanovih filmova je što su jako tehnički i plot-driven filmovi, kad bi se tu zašlo u emocije previše, postojala bi opasnost da to postane već patetika. Tako da mislim da je ovdje to decentno odrađeno, onako taman, iako je glavni antagonist možda bio previše iskarikiran.
Sve u svemu, nije najbolji Nolan, i nije film koji ispunjava sve kvačice, ali kad se prilagode očekivanja i slegnu dojmovi i dalje je ovo odličan uradak, jedina šteta je što su okolnosti u kojima dolazi zasjenile kino industriju i čini se da će ovaj potencijalni blockbuster proći puno tiše nego što bi to bio slučaj u neka rasterećenija vremena.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/10/2020 : 14:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

A likovi su većinom sredstva i figure na šahovskoj ploči, ali kvaka kod Nolanovih filmova je što su jako tehnički i plot-driven filmovi, kad bi se tu zašlo u emocije previše, postojala bi opasnost da to postane već patetika.




Zato nisam neki ljubitelj Nolanovih filmova vise. Kao ,,klinac" odnosno tinejdzer bio sam u potpunosti opcinjen njegovim filmovima, ali sad me ostavljaju skoro pa ravnodusnim. Nisam jos uvek pogledao Teneta, ali nameravam.
U svakom slucaju meni je najbolji njegov film onaj u kome je najvise uspeo da izazove emocije a to je Interstellar. Betmen filmovi (barem prva dva) su isto jako dobri plot driven filmovi. I Memento je uspeli eksperiment.
Sve ostalo je manje-vise samo okej. Inception mi je cak najbezvezniji (neverovatno mi je da je iste godine izasao i Shutter island, isto sa Di Kapriom, koliko bolji, emotivniji i sveukupno vise zadovoljavajuci film, a da su na taj film vecinski zaboravili i sve su ga nagrade i nominacije zaobisle, ali tu se vidi razlika izmedju majstora {Skorsezea} i Nolana).
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/10/2020 : 22:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Tenet (2020)
Sjećam se kad je tamo negdje 2001 ili koje već u kultnom klubu "Močvara" u Zagrebu (već su se bili prebacili na Savicu) bio najavljen film Memento. Imali su oni jednom tjedno filmske večeri u Močvari i da ne bude zabune - niti na jednoj nisam bio (:)) ali je klub uvijek imao mjesečne najave koji su mi se uvijek nekako našli u rukama. Za Memento je pisalo doslovce:"Film o čovjeku bez mogućnosti dugoročnog pamćenja ispričan unatrag. Dovoljno?" Meni je to bio jedan od genijalnijih opisa filmova ikada i čim se film pojavio u videotekama, pogledao sam ga.
I bio oduševljen.
Uglavnom, ovaj redatelj po meni radi izvrsne filmove ali ovdje je totalno promašio poantu. Pazite, ja volim misterije, volim Lynchovski tip filma gdje hrpa toga ostane "visjeti u zraku", volim okretanja (i preokretanja) radnje, a naročito volim SF ali ovaj film...Nije on težak za shvaćanje u klasičnom smislu (poput recimo Tinker taylor, soldier, spy) nego je jednostavno konfuzan. I sve je to nedorečeno ali ne na onaj fini Lynchovski način nego kao da gledamo film iz kojeg je netko greškom izbacio par scena i to, jbga, baš onih ključnih. Likovi su onak, bla, negativac uopće ne izgleda kao negativac tog kalibra, a sama fizika svega...Ma trebalo je to sve biti puno...dotjeranije.
Šteta jer film svakako ima vrhunsku produkciju.
Nastavak bi mogao spasiti stvar.
Ocjena:6/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 05/10/2020 : 12:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by don_draper

A likovi su većinom sredstva i figure na šahovskoj ploči, ali kvaka kod Nolanovih filmova je što su jako tehnički i plot-driven filmovi, kad bi se tu zašlo u emocije previše, postojala bi opasnost da to postane već patetika.




Zato nisam neki ljubitelj Nolanovih filmova vise. Kao ,,klinac" odnosno tinejdzer bio sam u potpunosti opcinjen njegovim filmovima, ali sad me ostavljaju skoro pa ravnodusnim. Nisam jos uvek pogledao Teneta, ali nameravam.
U svakom slucaju meni je najbolji njegov film onaj u kome je najvise uspeo da izazove emocije a to je Interstellar. Betmen filmovi (barem prva dva) su isto jako dobri plot driven filmovi. I Memento je uspeli eksperiment.
Sve ostalo je manje-vise samo okej. Inception mi je cak najbezvezniji (neverovatno mi je da je iste godine izasao i Shutter island, isto sa Di Kapriom, koliko bolji, emotivniji i sveukupno vise zadovoljavajuci film, a da su na taj film vecinski zaboravili i sve su ga nagrade i nominacije zaobisle, ali tu se vidi razlika izmedju majstora {Skorsezea} i Nolana).



Mene je kod Teneta možda više nego plastičnost likova razočaralo to što generalna ideja filma i samog putovanja kroz vremena i koji su sve uzroci i povodi iza toga su dosta neiskorišteni. Super su sve te tehnikalije i zabavno je mozgati o tome, ali šteta da nije se išlo na taj emocionalniji pristup tome kao u Interstellaru

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 05/10/2020 : 12:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Inače možda nije baš sama bit teme, ali ovih dana nažalost nove odgode velikih studija. Disney/Marvel po tko zna koji put prebacili sve za kasnije. Novi James Bond isto iduće proljeće tek. U UK veliki lanac kina Cineworld razmišlja o zatvaranju. Sve skupa, čini se da kino industrija neće tako brzo vratiti se na staro.
Art kina i slične stvari će, vjerujem, funkcionirati u nekom kapacitetu, no što se tiče izbacivanja ovih iščekivanijih naslova, moguće da će tu biti jako velikih rupa koje će ostati dugo nepopunjene.
Tenet je ispao pokusni kunić za to kako bi blockbuster prošao u ovakvim vremenima, a čini se da pokus nije polučio željene rezultate.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/12/2020 : 09:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Gledao u nedjelju u CineStaru 'Vlak za Busan' (2016.). Jako dobra, vizualno dojmljiva i zabavna zombi-apokalipsa, koja se poigrava poznatim klišeima i odstupa od njih.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/01/2021 : 14:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Vidim da ga kritika baš ne voli, ali meni je baš sjeo 'The Little Things'. Dobre su role odigrala sva trojica (Washington, Malek i Leto), atmosfera je izvrsna, i obrat na kraju također. To je dovoljno da pokrije mane, kao što je neujednačen ritam, kojih svakako ima.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/02/2021 : 03:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Vidim da ga kritika baš ne voli, ali meni je baš sjeo 'The Little Things'. Dobre su role odigrala sva trojica (Washington, Malek i Leto), atmosfera je izvrsna, i obrat na kraju također. To je dovoljno da pokrije mane, kao što je neujednačen ritam, kojih svakako ima.



Evo i ja pogledao veceras The Little Things, dobar je, kao sto kazes odlicna glumacka postava, atmosfera je tu, zanimljiv je, ali nedovoljno, nesto fali, ne znam sta.
Dobro je za pogledati i dobar je kraj, ali moglo je ovo sveukupno da bude mnogo bolje.

Inace, odlican poster za film.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/02/2021 : 10:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pogledao pred koji tjedan u kinu Om det oändliga/O beskraju Roya Andersona. Na šemu Trilogije o življenju. Meni dobar.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/02/2021 : 22:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
'I care a lot' solidan triler koji je mogao biti i bolji, da je više u stilu poetike kakvu imaju filmovi braće Cohen, tragedije koja se pretvara u grotesku, a za što je scenarij davao prostora. Izvrsni Peter Dinklage i Rosamund Pike.
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000