forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA:Y,posljednji muškarac na svijetu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/04/2013 : 18:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Uhhh, imam par komada na engleskom, ali me naravno svrbe prsti da kupim i na hrvatskom

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 06/06/2013 : 20:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
1 i 2 su i vise nego zabavni..poslastica za dokona jutra , a i upotpunjavanje kolekcije...

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/06/2013 : 21:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

1 i 2 su i vise nego zabavni..poslastica za dokona jutra , a i upotpunjavanje kolekcije...


Upravo čitam (eng komplet). Na početku mi je bilo totalno osrednjikavo. Takav crtež je meno nekako odbojan i neuzbudljiv. No već od broja 2 postaje zanimljivije pa čitam sa užitkom. Ipak, ne bih ovaj strip stavio na neke top liste kvalitete. Solidno, ali ne više od toga.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 31/10/2013 : 19:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Tužna je istina da ću ja konzumirati i totalno sranje ako se u opisu spominje postapokalipsa. Ali Y ne spada u tu kategoriju. Premda mu se može zamjeriti nedostatak one ''prave'' tmurne ili (barem sepiaste) atmosfere ono opet plijeni pozornost svojim dinamičnim i zabavnim dijalozima te jako dobrim narativnim timelineom. Crtež jest slab na detaljima ali meni to nekako uopće nije smetalo prilikom čitanja. Ovo jest komercijala, ali je stvarno DOBRA komercijala.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 07/11/2013 : 11:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Točno to, zbilja dobra komercijala. Pročitao sam cijeli strip u skeniranoj verziji, i kad se sagleda u cijelosti jako je dobar. Siguran sam da nitko neće biti ravnodušan na kraju. Crtež savršeno služi priči. Vidjet ćete poslije kako ga je Sudžuka dobro crtao. Bolje od Guerre. Apsolutno preporučam makar da se pročitao. A tek kad dođete dođete do epizoda 18-23...

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6929 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/07/2016 : 20:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Vaughanov serijal o posljednjem muškarcu na Zemlji, iako slabiji od drugih njegovih radova koje sam čitao (Saga, The Private Eye), zabavan je i zanimljiv u dovoljnoj mjeri da zaslužuje pozornost. Neki dijelovi su previše razvučeni, neki neuvjerljivi, i čak mi ni kraj nije pretjerano legao, no ono što me držalo uz ovaj strip (kao i uz svaki serijal) su likovi. Od onih glavnih čije pustolovine pratimo kroz svih deset trejdova pa do epizodnih koji se pojavljuju na svega nekoliko stranica, svi likovi su složeni i nesavršeni ili drugim riječima uvjerljivo stvarni. Naravno, nije na odmet ni Vaughanova zanimljiva vizija svijeta ispunjenog samo ženama, koja zapravo pokazuje da spol nije presudna čovjekova karakteristika. Strip je uz to ispunjen i brojnim pop-kulturalnim referencama čija će učestalost publiku vjerojatno podijeliti, no Vaughanu se ne može osporiti dar za smisleno uvrštavanje istih, kao ni dobar smisao za humor. Y je izrazito pitko, komercijalno djelo koje je daleko od savršenog stripa, no pruža više sati stvarno dobre zabave.

Napomena: pisano nakon pročitanog kompletnog serijala

6/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 27/07/2016 21:03:05
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 11/08/2021 : 11:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
https://youtu.be/YI8wIJO7U30
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/08/2021 : 11:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

6/10




+1
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/03/2023 : 20:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pitka i zarazna komercijala, sapunjara sa OK humorom i brdo referenci iz pop kulture, i gde lepe cure iskaču iza svakog ćoška.

Ali radnja teče tj. gmiže previše sporo, i deluje da ovde ima previše nepotrebnog praznog hoda. Yorrick mi je jedan od iritantnijih glavnih likova na koje sam naleteo u poslednje vreme. Crtež OK, ali mogao je biti bolji. Za sada najveća mana ide na to da se strip može opisati kao Vaughanova zbirka zanimljivosti gde bukvalno svako, ali svako poglavlje sadrži momenat: "Da li ste znali da.. [ubacite bilo koju opskurnu trivijalnu (ne)zanimljivost]"

Za sada drži pažnju, videćemo šta će se sve izdešavati u nastavcima, ali iskreno očekivao sam više od stripa koji dolazi sa etiketom pedigrea Vertiga.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 01/03/2023 : 21:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Uf nakeru, budući da mi je ovo jedan od dva stripa kojima bih (potpuno subjektivno) dao čistu desetku, ne znam šta da kažem :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/03/2023 : 21:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Zadržavam pravo da promenim mišljenje kada iščitam svih pet knjiga. Kao i da budem još grublji ako bude bilo potrebno
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 01/03/2023 : 21:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Y je bio i ostao jedan od najzaraznijih stripova, koje sam obrnuo za jednu noc. Nakerov problem je sto kasni 15+god.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/03/2023 : 21:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Sve OK, nisam čitao ni Sagu :)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/03/2023 : 22:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Pitka i zarazna komercijala, sapunjara sa OK humorom i brdo referenci iz pop kulture, i gde lepe cure iskaču iza svakog ćoška.

Ali radnja teče tj. gmiže previše sporo, i deluje da ovde ima previše nepotrebnog praznog hoda. Yorrick mi je jedan od iritantnijih glavnih likova na koje sam naleteo u poslednje vreme. Crtež OK, ali mogao je biti bolji. Za sada najveća mana ide na to da se strip može opisati kao Vaughanova zbirka zanimljivosti gde bukvalno svako, ali svako poglavlje sadrži momenat: "Da li ste znali da.. [ubacite bilo koju opskurnu trivijalnu (ne)zanimljivost]"

Za sada drži pažnju, videćemo šta će se sve izdešavati u nastavcima, ali iskreno očekivao sam više od stripa koji dolazi sa etiketom pedigrea Vertiga.


Meni je prvih 4-5 tradeova bilo odlično, posli toga pad.
Rasplet totalni antiklimaks.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7787 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/03/2023 : 22:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by naker

Pitka i zarazna komercijala, sapunjara sa OK humorom i brdo referenci iz pop kulture, i gde lepe cure iskaču iza svakog ćoška.

Ali radnja teče tj. gmiže previše sporo, i deluje da ovde ima previše nepotrebnog praznog hoda. Yorrick mi je jedan od iritantnijih glavnih likova na koje sam naleteo u poslednje vreme. Crtež OK, ali mogao je biti bolji. Za sada najveća mana ide na to da se strip može opisati kao Vaughanova zbirka zanimljivosti gde bukvalno svako, ali svako poglavlje sadrži momenat: "Da li ste znali da.. [ubacite bilo koju opskurnu trivijalnu (ne)zanimljivost]"

Za sada drži pažnju, videćemo šta će se sve izdešavati u nastavcima, ali iskreno očekivao sam više od stripa koji dolazi sa etiketom pedigrea Vertiga.


Meni je prvih 4-5 tradeova bilo odlično, posli toga pad.
Rasplet totalni antiklimaks.

Isto tako, a ovo mi je najbolje od vaughana sto sam citao. Sve drugo mi je bezveze.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7023 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/03/2023 : 22:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Meni je bolja Saga. I jedva čekam 4. knjigu.

Y približno sličan dojam. Početak odličan, zarazan, sredina razvodnjena, kao da ni sami Vaughan nije znao u kojem smjeru ići, a kraj, ne znam kako reći, antiklimaks je blaga riječ. ;)
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000