forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Brian Wood
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/03/2015 : 09:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Ja sam ocekivao, da cemo ovdje o radu B.Wood'a razgovarati. Na moju kritiku, npr. to sa ispaljenim musketama, saljes ovo -

"Okidač izaziva trenje koje zapali municiju. Trenje izaziva vatru, ili točnije vatrene iskre.

Također, mislim da je kod izgleda stripa važnije da u krucijalnim momentima vidimo lica likova, a ne oblak dima. Realizam je u redu, ali dramaturgija je ipak važnija."

??? Jel ti vidis il se pravis, da ne vidis sto si napisao? Kakvo je to opravdanje, kiksa u crtezu?

Dobro, tebi je to ok i nema problema. Ja sam ipak zahtjevniji, ocekivam da vidim iskre i dim kod aktiviranja, zelim lice pomjesano sa dimom, koju kap znoja na celu, nakon dva tri pucnja, moze i malo od baruta zacadjeno bit.

Naravno da imam stripova, koji imaju losiji crtez i color, npr. Maus, Boxer, ...




Crtač je Andrea Mutti, a ne Brian Wood.

Poanta mog komentara je u tome da nedostatak dima kod okidača nije nužno kiks, već svjesna odluka autora da nešto ne ilustrira, kako to ne bi išlo na štetu emotivnog efekta i dramaturgije.

Ali opet, čudi me tvoje inzistiranje na "zahtjevnosti". S obzirom na koje stripove inače čitaš, sumnjam da si i kod njih jednako "zahtjevan" kod takvih detalja kao što su efekti oružja i prljavština na licu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 16/03/2015 : 11:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Ocekivao sam razgovor o "Rebels", uracunavajuci pozitivne i negativne kritike. Posto strip nemam i naravno nisam procitao, moje ocjenjivanje je ograniceno, na tih par stranica sto si stavio. Rekao sam svoje misljenje i stojim iza toga. Ti si rekao svoje i poceo si sa predrasudama, da analiziras mene i moj ukus stripova. Oduzimas mi pravo na kritiku. Ne sa mnom i automatski si se diskvalificirao kao ozbiljan sugovornik.
Ugodan dan.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/03/2015 : 12:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Ocekivao sam razgovor o "Rebels", uracunavajuci pozitivne i negativne kritike. Posto strip nemam i naravno nisam procitao, moje ocjenjivanje je ograniceno, na tih par stranica sto si stavio. Rekao sam svoje misljenje i stojim iza toga. Ti si rekao svoje i poceo si sa predrasudama, da analiziras mene i moj ukus stripova. Oduzimas mi pravo na kritiku. Ne sa mnom i automatski si se diskvalificirao kao ozbiljan sugovornik.
Ugodan dan.


Pa, ne znam baš koliko je riječ o predrasudama, jer ima nekoliko tema na kojima vrlo jasno pokazuješ kakve stripove kupuješ i čitaš.

Ali cijela mi je ova situacija jako čudna. gotovo nikad ne komentiraš stripove, a tvoji postovi se uglavnom svode na postanje slika i videa koji često nemaju veze sa stripovima. I sad, kao grom iz vedra neba, dođeš ovdje, i ostaviš komentar o nekom sasvim nevažnom detalju. Ovo je zapravo najviše izazvalo moju reakciju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 16/03/2015 : 12:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta


Naravno da imam stripova, koji imaju losiji crtez i color, npr. Maus, Boxer, ...



Maus je CB strip i koliko ja znam, a nekaj znam nije nikada izišao u koloru, također ne bih rekao da "ima lošiji crtež", ta dobio je Eisnerovu nagradu, Pulitzerovu i neznam štošta još....
Također i Kleistov Boxer je CB strip ;o)

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/03/2015 : 14:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Evo koliko je truda uloženo u nastanak stripa.

http://www.bleedingcool.com/2015/03/16/an-inside-look-at-the-making-of-rebels-from-co-creator-andrea-mutti/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 16/03/2015 : 20:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Tutta


Naravno da imam stripova, koji imaju losiji crtez i color, npr. Maus, Boxer, ...



Maus je CB strip i koliko ja znam, a nekaj znam nije nikada izišao u koloru, također ne bih rekao da "ima lošiji crtež", ta dobio je Eisnerovu nagradu, Pulitzerovu i neznam štošta još....
Također i Kleistov Boxer je CB strip ;o)




To ako je dobio nagrade ne znači da je crtež dobar.

Hard truth cuts both ways

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 16/03/2015 : 21:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

To ako je dobio nagrade ne znači da je crtež dobar.

Hard truth cuts both ways



Ok, uvazavam da je dozivljaj crteza - subjektivna kategorija ;o))
E sad jel su oba stripa crna ili bela ili obojita?

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?

Edited by - boddhisatva on 16/03/2015 21:08:37
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 16/03/2015 : 22:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by Smomo8

To ako je dobio nagrade ne znači da je crtež dobar.

Hard truth cuts both ways



Ok, uvazavam da je dozivljaj crteza - subjektivna kategorija ;o))
E sad jel su oba stripa crna ili bela ili obojita?



tu si u pravu ;)

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Lavirinat!
New Member



260 Posts

Member since 27/08/2011

Posted - 19/03/2015 : 20:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Lavirinat! a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Evo nam i foršpana.




+sve ostale table...






Kuzmanov.
u boji.

extra.

Nema biznisa do stripskog biznisa!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000