forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DW: PERLE INTEGRALI - Kenija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/09/2013 : 15:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

@beren
negativnih komentara istina ima, ali nikako to ne bih nazvao popririličnim brojem.
evo u ovom topiku pozitivan komentar smo ostavili ja,elfak nish,jaki,Raul Djuke,Imrahil,Zorglub,Thorgal,Magico vento,Stbojan,Nesvtstani i Nivox

a negativan goingoing,oki i dino alic

znači 12 pozitivnih komentara, 3 negativna - pa i zvučniji stripovi nemaju bolji odnos poz/neg komentara - uđi u bilo koji topik Fibrinog,Komikovog,Darkvudovog,... stripa

Na DW sajtu je ista srazmera (skoro sam i tamo prebrojao komentare, tako da znam);jedino ovi što pljuju su poprilično glasni, pa se stiče utisak da ima više negativnih komentara.

a upoređivati keniju i marti misteriju je barem meni bespredmetno - mm mi je za deset stepenika ispod, naročito ove novije epizode.Sa onim starim kultnim iz Dnevnikove ere još bi se i možda moglo praviti poređenje.



Stvarno nisam brojao Utisak samo, onda. Ali to je manje bitno od toga da me autor za 240 strana priče uopšte nije zainteresovao za likove, niti mi je ponudio išta više od predvidljivog bućkuriša, iako volim ovakve teme. Prosto, nije mi leglo i žao mi je zbog toga.

Što je tiče upoređivanja, 10 stepenika? Dobro, namjerno pretjeruješ, ali ako govorimo o temi priče i načinu na koji je predstavljena, pa i krajnjem rezultatu, upoređivanje MM (nekog prosječnog da ne bude zabune ) i Kenije je meni barem itekako moguće. Vrlo mogu da ga zamislim kao glavnog junaka i ne bi bilo neke razlike.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/09/2013 : 15:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
10 stepenika sam mislio na MM koje je objavljivao Strip Agent i dobar deo VČ;
a ok, slažem se da se Kenija može uporediti sa onim boljim epizodama Martija;definitivno kod MM ima hvalevrednih priča.
A tematika im je slična - samo što kod strica Martija nema toliko golotinje - matori profesor to radi diskretno :)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 08/09/2013 : 09:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Cijena dosta utiče na pozitivan ili negativan komentar.Npr. da sam platio Keniju 250 kn onda bih rekao da je strip lošnjikav a ovako mi je sasvim OK.Pročitao sam ga,zabavio se 1,5 sat za ne previše novaca.



Upravo tako.Interesantno je koliko cijena utječe na konačni dojam.Meni pogotovo kod Kenije. Jednostavno mi nije žao što sam ga kupio,i ako mi je jedan sasvim prosječan strip.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 07/06/2014 : 11:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Procitao ovo cudo u originalu u digitalnom izdanju. Ovo je moj prvi BD koji sam procitao ako izuzmem par Asterixa i mogu reci samo da je razocaranje veliko, prica plitka i banalna, atmosfera i priroda odlicne, ali prica je prejeftina. Ono sto mene muci je da jedan Francuz recimo koji je odlucio pratiti ovaj serijal mora cekati PET GODINA da bi dobio svega 220 stranica jeftine pricice koja se odjednom cita u 2 sata (a cekas 5 godina, ej) i za sve to treba izdvojiti 70 eura??! Nije mi ta BD industrija bas privlacna kad sam zaludjeni Bonellijevac, ovdje se radi o potpuno suprotnom izdavackom konceptu, skroz druga filozofija. Mislio sam se prebaciti na nastavak ovoga pod imenom Namibia, ali nisam bas siguran...

Kaizoku ou ni ore wa naru!

Edited by - Giuda Ballerino on 07/06/2014 11:49:51
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/06/2014 : 14:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pokusaj sa XIII, Blueberryjem ... ;)


A i ne treba 70€ ako si sa ovih podrucja (koliko je vec kod Darkwooda?). A ni u Franciji nije isto 70€ njima i nama.

BD ti je prilicno saren teritorij, ali s druge strani ipak nema toliko zajednih tacaka sa Bonellijem (c/b-kolor, broj stranica, dimenzije, i najbitnije tok price odnosno samo pripovjedanje).

Ne odustaj. Barem ne jos.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/08/2016 : 16:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Leo&Rodolf:Kenija (Darkwood) - drugo čitanje

Pošto sam nedavno pročitao "u cugu" Leove svetove Aldebarana,reših da se podsetim još jednog njegovog uradka (iako je ovde koscenarista),Kenije.

Rodolf i Leo sarađuju od vestern serijala Trenta,kojeg bih voleo da vidim i u domaćem izdanju,a posle Kenije zajedno su uradili i Namibiju,kao i dva albuma Kentaurusa,kojeg crta Janjetov.I sve bih to voleo da vidim u domaćim albumima.A Leo me je potpuno kupio svojim svetovima Aldebarana;inače,ovaj strip je radio uporedo sa Betelgezom.

Kenija je avanturističko-špijunsko-SF strip,maštovit i zabavan,scenaristički laganiji od Alebarana&co.,sa malo više propusta u detaljima,ali mi je svakako pružio odličnu višečasovnu zabavu.I na prvo i na drugo čitanje.Jedan od best buy stripova ikad,ako volite ovakve stvari.

9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 07/08/2016 : 00:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
A jebiga sad si ga pretjera s ovom devetkom. Ako je ovo za 9 onda je Trilogija Aldeberan za 29.
Kenija je imala potencijala...i prokockala ga...nije to to.
Kenija...6 od 10...prvo i zadnje citanje...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/08/2016 : 03:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

A jebiga sad si ga pretjera s ovom devetkom. Ako je ovo za 9 onda je Trilogija Aldeberan za 29.
Kenija je imala potencijala...i prokockala ga...nije to to.
Kenija...6 od 10...prvo i zadnje citanje...



Anto zbunjuje sve ljude na svim forumima, jer su njegove ocene od 5-10, a ne od 1-10, pa 9/10 nije 9 od (stvarno) 10 (ocena). Malo ko to zna, što je još konfuznije.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/08/2016 : 10:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

A jebiga sad si ga pretjera s ovom devetkom. Ako je ovo za 9 onda je Trilogija Aldeberan za 29.
Kenija je imala potencijala...i prokockala ga...nije to to.
Kenija...6 od 10...prvo i zadnje citanje...


hvala kolegi aleksu na pojašnjenju.

da,da,prijatelju moj - moja skala je sledeća:
5-sranje
6-može da se čita (ako u tom trenutku nema ništa pametnije da se radi)
7-simpatično
8-jako dobro
9-odlično
10-ono,kad se približavaš kraju stripa (i čitanja istog) a strašno ti je žao što nema više!

e sad tu ima i prefiksa:tanka,jaka,dijamantska,...

za kolekcioniranje su mi stripovi iz grupe 9 i 10, i neki iz grupe 8.

Kenija je za mene odličan strip - znači 9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/08/2016 10:48:16
Go to Top of Page

star-duster
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 11/06/2011

Posted - 07/08/2016 : 11:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send star-duster a Private Message  Reply with Quote
Dakle, Anto, ti koristiš fakultetski sistem ocenjivanja (5-10)? Nisam to ranije znao, pa sam i ja drugačije shvatao tvoje ocene (i mislio sam da si prilično darežljiv). Priznajem da jeste zbunjujuće što navodiš ono "/10" jer to implicira da koristiš skalu 1-10, a ne 5-10.
Retko ko će da pomisli za tvoju ocenu 5/10 da si ocenio strip kao "sranje", to se vidi tek kad priložiš pojašnjenje svoje skale, kao u prethodnom postu. Većina će na tu kvalifikaciju da pomisli tek kada vidi ocene tipa 1/10 ili 2/10, a 5/10 nam zvuči kao teški prosek.
Ako ti je skala od deset ocena preopširna, možda bi trebalo da počneš da koristiš osnovnoškolski sistem (1-5, ili možda 0-5) pa da stavljaš "/5".
Just saying.
Inače, tvoje tekstualne recenzije veoma cenim i u velikoj meri se slažem sa tvojim mišljenjima u vezi sa stripovima.

Ontopic: Već poodavno beše kad sam pročitao Keniju, ali sećam se da mi je prijala. Nisam se oduševio ni crtežom ni pričom, kraj je malo antiklimaktičan, ali je Kenija sasvim korektna kao celina. Valjda uticaja na povoljan utisak ima i to što je u pitanju prvi Integral, pa mi je baš nekako bilo merak da držim i čitam onako obimnu knjigu i da pročitam ceo serijal u cugu.
Realno? Recimo 7/10 (od pravih deset, naravno).

Edited by - star-duster on 07/08/2016 11:37:34
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/08/2016 : 13:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by star-duster

Dakle, Anto, ti koristiš fakultetski sistem ocenjivanja (5-10)? Nisam to ranije znao, pa sam i ja drugačije shvatao tvoje ocene (i mislio sam da si prilično darežljiv). Priznajem da jeste zbunjujuće što navodiš ono "/10" jer to implicira da koristiš skalu 1-10, a ne 5-10.
Retko ko će da pomisli za tvoju ocenu 5/10 da si ocenio strip kao "sranje", to se vidi tek kad priložiš pojašnjenje svoje skale, kao u prethodnom postu. Većina će na tu kvalifikaciju da pomisli tek kada vidi ocene tipa 1/10 ili 2/10, a 5/10 nam zvuči kao teški prosek.
Ako ti je skala od deset ocena preopširna, možda bi trebalo da počneš da koristiš osnovnoškolski sistem (1-5, ili možda 0-5) pa da stavljaš "/5".
Just saying.
Inače, tvoje tekstualne recenzije veoma cenim i u velikoj meri se slažem sa tvojim mišljenjima u vezi sa stripovima.

Ontopic: Već poodavno beše kad sam pročitao Keniju, ali sećam se da mi je prijala. Nisam se oduševio ni crtežom ni pričom, kraj je malo antiklimaktičan, ali je Kenija sasvim korektna kao celina. Valjda uticaja na povoljan utisak ima i to što je u pitanju prvi Integral, pa mi je baš nekako bilo merak da držim i čitam onako obimnu knjigu i da pročitam ceo serijal u cugu.
Realno? Recimo 7/10 (od pravih deset, naravno).


ne znam ni sam što sam počeo sa tom fakultetskom skalom (5-10);u tom trenutku mi je bila nekako najpogodnija.
razmišljao sam da li da pređem na školski sistem 1-5,ali mi je nekako bilo ružno da dajem ocenu 0,pa sam ostao pri ovoj skali.

ontopik:
glede završnice stripa,ja sam o njoj čuo sve najgore na DW forumu,pa sam se pripremio za tako nešto;međutim,kraj mi je bio baš korektan,iako nešto lošiji nego prethodna poglavlja,pa je i to verovatno uticalo da mi se strip više svidi nego većini ljudi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 07/08/2016 : 22:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Meni je Kenija stvarno dobro sela, skoro da se u potpunosti slazem sa Antom. Crtez i kolor odlicni, scenario dobar, misterija, potraga za nepoznatim, svet pun cudnih stvorenja iz maste... Ma bas odlicna avantura
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/08/2016 : 22:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Meni je Kenija stvarno dobro sela, skoro da se u potpunosti slazem sa Antom. Crtez i kolor odlicni, scenario dobar, misterija, potraga za nepoznatim, svet pun cudnih stvorenja iz maste... Ma bas odlicna avantura



vas dvojica mu dodjete ko dva tela, a jedna ruka sto cuka tastaturu
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/08/2016 : 11:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Meni je Kenija stvarno dobro sela, skoro da se u potpunosti slazem sa Antom. Crtez i kolor odlicni, scenario dobar, misterija, potraga za nepoznatim, svet pun cudnih stvorenja iz maste... Ma bas odlicna avantura



vas dvojica mu dodjete ko dva tela, a jedna ruka sto cuka tastaturu



ne mozes da podneses kad se udruzimo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/08/2016 : 11:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
heh
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 16/08/2016 : 18:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
http://www.dargaud.com/bd/Amazonia/Amazonie/Amazonie-tome-1-Amazonie-tome-1

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/08/2022 : 13:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Meni je Kenija, kao i Svjetovi Aldebarana, zabavno i idealno ljetno štivo, pa sam je i čuvao sa ovo godišnje doba.

Ipak mi je slabija čak i od najslabijih nastavaka Aldebarana zbog istih zamjerki koji su drugi (npr. going going) primjetili. Priči fali, pogotovo kako odmiče, drame, misterije, obrata, odnosa među likovima, šokova, pa i golotinje, odnosno manje više svega što nam prvi (i možda drugi) album koji je još i najintrigantniji najavi, a onda kako priča odmiče toga ima sve manje i manje, čak i crtež postane škrtiji i ogoljeniji (npr. pozadine).

Edited by - vukozec on 08/08/2022 13:19:41
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000