forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Povratak zemlji
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/02/2014 : 19:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma, odlican je Povratak zemlji. Doduse, i ja sam citao DW izdanje i bas me je kopkalo kako ce to biti prevedeno kod Fibre. Kad sam ksdnijr vidio hr prijevod, sretan sam sto sam kupio DW izdanje. Meni je puno smesnije, i mada nisam uvijek za to da se kod prijevoda napravi aluziju na domace odnosno da se zamjeni strano ime za osobu/stvar sa domacom, tu mislim da je to bilo pametnije. Obicno jesam "tradicionalista" sto se tice stranih imena, krajeva etc., da to ostane i u domacem izdanju, ali tu mislim da strip "bolje dise", bolje zraci sa domacim forama/izrazima/imenima...

my 5c


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/02/2014 : 19:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Meni je Povratak zemlji ok. Ali ništa više od toga. Fore s babom Mortemont su super. Ostatak ne znam, malo mi je to sve prejednostavno i više me nasmiju neki stripovi koji se ne trude biti duhoviti od takvih geg albuma. Stvar ukusa, forme ili nešto treće- teško je reći.

Što se tiče prijevoda, nema to veze s time. Pročitao sam oba izdanja i hrvatsko mi je daleko daleko bolje sjelo nego srpsko.
Da napomenem da je i meni kao i većini Hrvata srpski prijevod uglavnom smješniji nego materinji.
A ta oprečna mišljenja u vezi izdanja treba gledati u širem kontekstu i ne treba zanemariti ushićenje samom pojavom edicije Karusel.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 09/02/2014 : 19:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam završio sa 3. i započeo 4. album u fibrinom integralu. Osjećaj je vrlo sličan onom kao kad sam čitao Astronaute iz budućnosti. OK je strip, na trenutke šaljiv, al ne mogu se osloboditi osjećaja da gubim vrijeme. Ne mogu reči da je strip loš jer nije, ali isto tako ne mogu naći ni razlog zašto ga čitam.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/02/2014 : 22:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni je DW Povratak genijalan, strip poput Gase koji me uvek oraspolozi i nasmeje
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/09/2014 : 09:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Koji genijalan strip!
Fakat smiješan, simpatičan i originalan.
Meni je prijevod izvrstan - umirao sam od smijeha na Džuli i Plavu travu zaborava

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 29/09/2014 : 00:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Ne mislim da je Povratak zemlji genijalan strip, prije bih rekao između dobar i vrlo dobar. Neke fore su me zbilja dobro namijale i morao sam ih odmah pokazati ženi, kao kad čuješ dobar vic, ali ima i dosta praznog hoda.
Ukupno gledajući, jedno ugodno provedeno subotno poslijepodne.

P.S. I meni su gegovi s kantrijem i Plavom travom zaborava bile duhovite.

Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/06/2017 : 11:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Odličan, lijep, opuštajuć strip! 'Doziram' svaki dan po malo, nakon posla, u poslijepodnevnom odmaranju...
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/07/2017 : 11:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Većinom uspio humor i Larcenetov sasvim prikladan crtež, za opuštanje odlično štivo. Baš me i malo asociralo na jednog Zagrepčana kojeg sam jučer upoznao dok sam landrao po bregima i šumama; mislio sam da sam se u jednom trenutku izgubio na svim tim stazama, ali sam onda naišao na klet, u Zagorju se čovjek nemre izgubit jer kleti su posvuda, pa su me pozvali na gemište... I, ugl, stalno se taj žalio na jeb*** gradski život, kak mu nedostaje priroda, želi se maknuti od tih prokletih semafora, kompjutera, mobitela, posla, itd., a istovremeno je svakih nekoliko minuta nekog vražjeg vraga tipkao i zivkao po mobitelu; prodavao je nešto po 40 posto popusta i psovao ko ćifut, ali na kraju se napio pa mislim da je prodavao po 60 posto popusta, dok nije skužio kolko je sati pa je psovao nekog drugog frenda koji je zaglibio u Koprivnici i trebao doći po njega da ga otpelja u Zagreb, a vlasnik kleti je samo točio gemište pa smo se malo derali na Prljavo kazalište i na kraju ga je on odlučio otpeljati dio puta, ja sam radije išao pješice...

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 04/07/2017 : 13:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Većinom uspio humor i Larcenetov sasvim prikladan crtež, za opuštanje odlično štivo. Baš me i malo asociralo na jednog Zagrepčana kojeg sam jučer upoznao dok sam landrao po bregima i šumama; mislio sam da sam se u jednom trenutku izgubio na svim tim stazama, ali sam onda naišao na klet, u Zagorju se čovjek nemre izgubit jer kleti su posvuda, pa su me pozvali na gemište... I, ugl, stalno se taj žalio na jeb*** gradski život, kak mu nedostaje priroda, želi se maknuti od tih prokletih semafora, kompjutera, mobitela, posla, itd., a istovremeno je svakih nekoliko minuta nekog vražjeg vraga tipkao i zivkao po mobitelu; prodavao je nešto po 40 posto popusta i psovao ko ćifut, ali na kraju se napio pa mislim da je prodavao po 60 posto popusta, dok nije skužio kolko je sati pa je psovao nekog drugog frenda koji je zaglibio u Koprivnici i trebao doći po njega da ga otpelja u Zagreb, a vlasnik kleti je samo točio gemište pa smo se malo derali na Prljavo kazalište i na kraju ga je on odlučio otpeljati dio puta, ja sam radije išao pješice...




„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 19/08/2018 : 17:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Najavljen 6. album:
https://www.facebook.com/larcenet.manu/posts/2182625652015883?__xts__[0]=68.ARA9MBbqRwYGChGl3MDQDe_nGIO4pXvYM2ZekEpWJMY_BlFRbLxuZmi4aFUou9I2j3JIQnDmnM3zi7GJn-Nws21ACMhsWthg1lorgH_yqsqMfDClmVmVGdG1veMsCsGlUCMeYq-agf8E&__tn__=C-R


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik

Edited by - corto33 on 19/08/2018 17:16:36
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 29/08/2018 : 23:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ajd super.
Još kad se sakupi par brojeva opet bumo imali integral.
Inače to je jedini strip od Fibre koji sam pročitao dvaput.
Prvi puta sam posudio u knjižnici, a prije par mjeseci sam se sjetio da bi ga mogao uzeti za poklon.
Naravno da žena nije bila oduševljena mojom idejom tako da mi je isti ostao i ponovo ga pročitao, a toliko sam se mučio dok sam ga našao.
Prošao pola grada i tek ga u Runjić knjižari u Teslinoj pronašao.
Moj trud i maštovite ideje nikada nisu bile na prevelikoj tržišnoj vrijednosti.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/06/2020 : 10:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Opet sam ovo pročitao jučer.

Zaboravio sam koliko je ovo zabavno.

Možda mi je sada bilo još zabavnije od prvog puta.

Ima li šanse za zasebnom šesticom?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7001 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/02/2021 : 06:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo i recenzija by paro:

https://www.stripovi.com/recenzije/povratak-zemlji-poz-fb-1-povratak-zemlji/2586/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3718 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 09/07/2021 : 12:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Malo Larceneta i u svojstvu "samo crtača".
Ono što me malo iznenadilo, pošto se nisam baš informirao o stripu prethodno, jest forma od kratkih polustraničnih anegdota. No, i one su zapravo dosta povezane i tvore jednu tečnu priču.
Dosta opuštajuće i duhovito, ovo je idealno štivo za relaksirano čitanje. Svidjela mi se ta tematika promjene životnog okruženja i svih nepogoda koje naiđu u tijeku toga. Ipak, strip nije baš perfektan.
Manuov podosta redukcionistički "gag" crtež na momente umanjuje atmosferičnost sela, prirode i novog doma gdje žive. Isto tako, nakon nekoliko pročitanih stranica, situacije i anegdote postanu i predvidljive i repetetivne te je možda 240 str. veliki zalogaj s obzirom na to da inspiracije je nekad očito manjkalo.
Ferri ima dobrih ideja i ubacivanje kreativnog procesa izrade stripa u taj isti strip je bio dosjetljiv potez.
No, ipak, s obzirom da mi nisu sve šale "legle" i što je doista malo razduljeniji strip moram reći da je u pitanju solidan do vrlo dobar uradak. Zadržat ću ga u kolekciji i u trenutku želje za nečim laganim i opuštajućim možda ga ponovno otvorim.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000