forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 -jeremija- na gitari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

ned_lynx
Senior Member



2333 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 07/09/2013 : 00:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Tražiš svoj put i stil - očito; za pohvalu!

Dočim meni vazda smeta kraj, ovaj put sa bespotrebno dodatim ehom.

Čemu to?

Piši propalo!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 07/09/2013 : 09:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ned_lynx

Tražiš svoj put i stil - očito; za pohvalu!

Dočim meni vazda smeta kraj, ovaj put sa bespotrebno dodatim ehom.

Čemu to?



Hvala

Eh, kraj... Naime, hteli smo da izvučemo kraj tako da se sve više "zamutnjuje", onako, radi atmosfere, kada se stapaju sva čula u emociju, meeeeđutim, nije najsrećnije ispalo, iz tehničkih razloga...

Radiće se remiksi, valjda će bolje ispasti

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/09/2013 : 17:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
jučer skoro cijelid an sam pjevušio melodiju tvoje pijesme - eto ti još jedna pohvala

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 09/09/2013 : 18:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

jučer skoro cijelid an sam pjevušio melodiju tvoje pijesme - eto ti još jedna pohvala



Hahahaha, drago mi je da ulazi u uši

Retko lep kompliment amigo, hvala

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 27/09/2013 : 14:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Malo alternativne lirike, prosto mi je dosadno ako vas ne davim



Kako zvuči?

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/10/2013 : 16:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
nisam poslušo do kraja, ali nešto lošije od predhodnih

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 05/10/2013 : 16:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Eh, u kom konkretno smislu? Mislim, tekstualno, muzički, produkcijski (vokalno znam da ne može bolje )?

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/10/2013 : 16:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
prvo tekstualno, a onda i općenito

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 05/10/2013 : 16:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
A, znači to je ipak Pokušao sam malo da skrenem u alternativu, kao što rekoh, još tražim gde da se udenem, te sam eksperimentisao i sa muzikom i sa, najpre, oblikom strofe i refrena, a potom i samom tematikom

Hvala ti na kritici amigo

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/10/2013 : 16:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
nema na cemu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 06/10/2013 : 08:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
a, ne! Ova treca ti je jos i najbolja. Naravno pevanje treba promeniti al jebes pevanje. Ona prva je k'o Poslednja igra leptira, "A gde je natasa", "hvala ti za muziku", "kupio sam slicuge" i sl
Druga je onako, ali ovde si vec na tragu pravog ozbiljnog kantautorstva. Pretpostavljam da si kompletan autor
I da li ja to naslucujem New wave revival...?
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 06/10/2013 : 09:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by milandj3

a, ne! Ova treca ti je jos i najbolja. Naravno pevanje treba promeniti al jebes pevanje. Ona prva je k'o Poslednja igra leptira, "A gde je natasa", "hvala ti za muziku", "kupio sam slicuge" i sl
Druga je onako, ali ovde si vec na tragu pravog ozbiljnog kantautorstva. Pretpostavljam da si kompletan autor
I da li ja to naslucujem New wave revival...?



Haha, hvala ti amigo

Pa ono, da, u principu sam sve radim, osim što snimam i miksujem, a što se tiče New Wavea, da, ovom pesmom sam pokušao neku "alternativu alternative", tj. da razbijem klasičnu šemu teksta od ukršteno rimovanog katrena, da ubacim nešto neobičnije akorde u muziku, a da ujedno povežem metaforičnost novog vala sa rimovanom lirikom, koja, mislim da je jedino što je onda falilo mnogim autorima.

Hvala ti još jednom

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 06/10/2013 : 09:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by -jeremija-

quote:
Originally posted by milandj3

a, ne! Ova treca ti je jos i najbolja. Naravno pevanje treba promeniti al jebes pevanje. Ona prva je k'o Poslednja igra leptira, "A gde je natasa", "hvala ti za muziku", "kupio sam slicuge" i sl
Druga je onako, ali ovde si vec na tragu pravog ozbiljnog kantautorstva. Pretpostavljam da si kompletan autor
I da li ja to naslucujem New wave revival...?



Haha, hvala ti amigo

Pa ono, da, u principu sam sve radim, osim što snimam i miksujem, a što se tiče New Wavea, da, ovom pesmom sam pokušao neku "alternativu alternative", tj. da razbijem klasičnu šemu teksta od ukršteno rimovanog katrena, da ubacim nešto neobičnije akorde u muziku, a da ujedno povežem metaforičnost novog vala sa rimovanom lirikom, koja, mislim da je jedino što je onda falilo mnogim autorima.

Hvala ti još jednom



pa ako cemo pravo, kriticari danas u new wave trpaju i takve stvari kao je Zana- dodirni mi kolena a to ti je bas rimovana lirika. Na svetskoj sceni to seze i do takvih bendova kakav je recimo A-Ha!
To sto meni, kad se kaze new wave, pada na pamet samo paket aranzman i soundtrack filma Decko koji obecava, izgleda da ne znaci mnogo.
Ono sto je bitno u ovom trenutku je da treba forsirati kantautorstvo. Muzicka scena je prezasicena kojekakvim interpretatorima koji samo odradjuju konfekcijski stancovane stihove. Naslucujem da ce se ljudi ponovo zaintereovati za tipove s gitarama koji imaju neku svoju pricu.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/10/2013 : 11:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
zaključak - svaka pijesma nalazi tvoju publiku

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 06/10/2013 : 14:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by milandj3



pa ako cemo pravo, kriticari danas u new wave trpaju i takve stvari kao je Zana- dodirni mi kolena a to ti je bas rimovana lirika. Na svetskoj sceni to seze i do takvih bendova kakav je recimo A-Ha!
To sto meni, kad se kaze new wave, pada na pamet samo paket aranzman i soundtrack filma Decko koji obecava, izgleda da ne znaci mnogo.
Ono sto je bitno u ovom trenutku je da treba forsirati kantautorstvo. Muzicka scena je prezasicena kojekakvim interpretatorima koji samo odradjuju konfekcijski stancovane stihove. Naslucujem da ce se ljudi ponovo zaintereovati za tipove s gitarama koji imaju neku svoju pricu.



Mislim da ni sam bolje ne bih formulisao Novi Val. TO je definitivno TO. Što se tiče interpretatora, slažem se, apsolutno. Niko od tih ljudi ne opstaje, jer, jednostavno, to nije ništa novo. To su sezonski pevači, vazda ista akordska progresija, tekstovi dovedeni do ivice banalnosti, muzika bez neke priče koja bi zainteresovala... Sve se, na kraju, svodi na "ubadanje" tonaliteta i razvlačenje glasnih žica. Daće Bog da se ostvare tvoje slutnje

quote:
Originally posted by tinton

zaključak - svaka pijesma nalazi tvoju publiku



Iskreno, dosta mi je drago zbog ovoga. Kako su pesme žanrovski različite, donekle deluje kao da mogu da se ostvarim na više polja na istom nivou

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 04/12/2013 : 21:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Čisto da ne mislite da sam digao ruke (a možda bih trebao) - nova pesmica :)



Nadam se da će vam se dopasti :)

Živ'li

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11229 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 04/12/2013 : 21:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Definitivno najbolja.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 04/12/2013 : 21:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Hvala ti puno, legendo

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 16/05/2014 : 20:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Hm, nema me puno na forumu u skorije vreme, ali, eto, rekoh da podelim s vama novu pesmicu


Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/06/2016 : 17:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nema dvije godine jeremije na forumu, a meni baš došlo da ponovno poslušam njegove pjesme. Videa na ovom topicu ne rade, a ako netko zna (ili ako jeremija prati) gdje se mogu naći ove pjesme, neka obznani.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000