forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka specijal 14 - Pyongyang
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/12/2017 : 18:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam primjedbe na ovaj strip, uglavnom su slicne (autor je dosao sa predrasudama, nije se od njih maknuo i na sve gleda sa podsmijehom) i mogu ih razumjeti. Ipak, meni te stvari nisu smetale, jer mislim da bi bilo pomalo licemjerno da se autor pretvarao da nema sustav vrijednosti inherentan drustvu koje je njega oblikovalo, odnosno da je glumio lazno razumijevanje. Ovako smo dobili prikaz kako Sj. Koreja izgleda kroz oci tipicnog zapadnog Evropljanina koji se tamo zatekao slucajno. Meni je strip bio vrlo zanimljiv, tojest progutao sam ga.

Ps: Tek sad sam vidio stripic koji je šaš postao na prethodnoj strani. Odlicno.
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 19/12/2017 : 22:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
I meni je super zanimljiv strip. Mislim da je odlično uhvatio atmosferu, npr. večere u hotelu, kako ih prate sa zabave, Itd., Itd. Ne smeta mi njegov pogled na Sjevernu Koreju, opisuje onako kako ju je on doživio. Zao mi je sto je strip rasprodan, nabavio bi ga odmah. Ne sjećam se ni da sam ga vidio na aukcijama. Sestra mi živi vani, stalno je žicam englesko izdanje da mi dofura. Jeruzalem mi stoji na polici i nikako da dodje na red.
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 19/12/2017 : 23:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Izašlo je Komikovo izdanje ovog stripa. Samo čini mi se da je na ćirilici pa ne znam da li ti to predstavlja problem.
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 20/12/2017 : 13:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
A izdanja iz Srbije kupujem na latinici. Vidjet ću, ili još malo na aukcijama pričekati ili engleska varijanta.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2018 : 19:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Gi Delil:Pjongjang (Komiko&Kornet)

Pjongjang mi je jedan od onih stripova za koje sam pogrešio u proceni - po svim elementima sam smatrao da će to biti pogodak u sred srede,iako su komentari za Fibrino izdanje bili većinski mlaki;iznervirah se kad se Markosov strip rasprodao,ali se i obradovah kad videh da će biti Vukovog.

Elem,Gi Delil,kanadski crtač dolazi poslovno u Pjongjang,i daje svoja zapažanja o ovoj,za nas,misterioznoj zemlji.
I pre svega ubitačno dosadnoj - mogao je Delil da dođe podno planine Jelice u Gornju Trnavu kod Zablaća,i da pravi reportažu o čobanima,došlo bi na isto.
Znači,ne toliko smeo način prikazivanja jedne totalno šablonizirane države,odnosno društva.
Sa druge strane,Delilov stil,kako crtački,tako i pripovedački je zaista sjajan,ali zbog prethodno rečenog,ovaj strip mi je samo ok.Šteta,nadao sam se nečemu boljem.
3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 20/10/2018 : 20:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ja stvarno ne znam zašto se ovaj strip ljudima ne sviđa, ali šta da se radi...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2018 : 21:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nisam rekao da mi se ne sviđa - dobar mi je ;ali sam očekivao više.
najveći problem kod njega mi je što je na trenutke dosadan,a i tamo gde je zanimljiv,nije sad nešto što bi me zapanjilo.
Jebi ga,trebo je Delil da uradi nešto ludo,da se napije i pobije sa nekim,siluje neku Korejanku,tako nešto.
A što rekoh,i ti svernokorejanci - zanimljivi su ko babe u staračkom domu.
U principu,nije tu ni moglo da se izvuče nešto bolje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/10/2018 21:41:20
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 29/12/2021 : 16:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nabavio sam na engleskom ovaj strip i Jerusalem od istog autora.
Ono što ubrzo nakon čitanja upada u oči je da ovo neće biti nepristran pregled glavnog grada najzatvorenije države na svijetu. Autor kao glavni lik je izrazito upadljiv te svojom ciničnošću i manjkom razumijevanja dosta utječe na percepciju događanja oko sebe.
Sami strip nije razduljen i nema previše dosadnih dijelova, ali moglo se iz odabrane teme izvući dosta zanimljivija radnja sa podrobnijim presjekom društva u ovoj državi i vrlo tvrde vladavine. Na momente se Delisle vrti u krug s raznim motivima i činjenicama te često previše fokusa uperi u krivu stvar.
Crtački ništa spektakularno, dapače ovaj minimalistički gag crtež dosta reducira prizore i dojam te se osjeti zakinutost u prikazima.
Usprkos navedenim manama, strip je interesantan zbog dosta direktnog stila i pripovjedanja uz neočekivanu i neobičnu perspektivu u Sjevernoj Koreji. Ono što nedostaje je šira slika života, percepcija pojedinaca, no, razumljivo je i to s obzirom na okolnosti.
3.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000