forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Đipi: BELEŠKE ZA JEDNU RATNU PRIČU
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 10/10/2013 : 13:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5702 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 10/10/2013 : 15:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Upravo zavrsio sa citanjem,sjajna stvar.


Kilerino je sasvim OK ,ne bi ja tu nista dir'o!


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI

Edited by - elfak nish on 10/10/2013 15:23:20
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/10/2013 : 15:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
meni i jedno i drugo zvuci bezveze, ali bar znam sto bi kilercic treba znaciti,
kilerino nemam pojma
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 10/10/2013 : 15:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

meni i jedno i drugo zvuci bezveze, ali bar znam sto bi kilercic treba znaciti,
kilerino nemam pojma



a šta znači kilerčić?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/10/2013 : 17:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
mali kiler
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5702 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 10/10/2013 : 18:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Resenje postoji!!


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 10/10/2013 : 18:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

mali kiler



Ajde!

Edited by - Jasko on 10/10/2013 18:55:13
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/10/2013 : 19:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Sad kad san čuja originalni naziv, možda bi bilo bolje da si ostavia Killerina.
Lakše je za izgovorit, bar meni.


Slažen se.
I dok nisan zna da je u originalu Killerino, ono Kilerčić mi je zvučalo bezveze.
ako je u originalu Killerino, možda stvarno nije tribalo prevodit.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/10/2013 : 20:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma znam da mi ne zamjeraš, ali poanta je da mi nemaš što zamjerati:) Nemoj mi reći da misliš da u originalu ono izgleda plavo kao u ovom previewu? To je samo takva priprema, fajlovi su u dva kanala, crna i cyan, ali taj cyan kanal se tiska zelenoj boji.



Naravno da nema razloga, kao sto sam rekao Fibrine Beleske ce i dalje biti jedan od ponosa moje kolekcije...
I naravno da ne mislim da je Komikovo izdanje bas ovako odstampano kao u prewievu, niti da je tako u originalu, ali dok to ne vidim uzdrzacu se od daljeg komentarisanja...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 21/05/2014 : 19:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Републички откуп књига је окончан и Белешке за једну ратну причу доступне су у следећим библиотекама широм Србије:

1. Библиотека "Вук Караџић", КОВИН

2. Библиотека "Љубиша Р. Ђенић", ЧАЈЕТИНА

3. Градска библиотека у Новом Саду, НОВИ САД

4. Градска библиотека, ВРШАЦ

5. Дом културе - Библиотека "Гордана Тодоровић", СВРЉИГ

6. Дом културе "Свети Сава" Исток, КОСОВСКА МИТРОВИЦА

7. Културно образовни центар "Турзо Лајош" - Градска библиотека Сента, СЕНТА

8. Матична библиотека "Вук Караџић", ПРИЈЕПОЉЕ

9. Матична библиотека "Љубомир Ненадовић", ВАЉЕВО

10. Народна библиотека "Влада Аксентијевић", ОБРЕНОВАЦ

11. Народна библиотека "Илија М. Петровић", ПОЖАРЕВАЦ

12. Народна библиотека "Свети Сава", АРАНЂЕЛОВАЦ

13. Народна библиотека "Србољуб Митић", МАЛО ЦРНИЋЕ

14. Народна библиотека "Стефан Првовенчани", КРАЉЕВО

15. Народна библиотека Ужице, УЖИЦЕ

16. Народна библиотека, БАЧКА ТОПОЛА

17. Народна библиотека, БОР

18. Народна библиотека, ЛАЈКОВАЦ

19. Народна библиотека, ПИРОТ

20. Општинска народна библиотека, РАЖАЊ

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 29/07/2014 : 09:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Јасна Радојичић и "Мрачна комора" направили су приказ Ђипијевих Белешки. Снимљено у Северном Дарквуду у Новом Саду.

https://www.youtube.com/watch?v=D9YnuTHM-UE&feature=youtu.be&list=PLpgIrgFeH7aZ-a8aLI_Z2bG_jO2QD8YkT

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 01/09/2014 : 17:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Prikaz Đipijevih "Beleški za jednu ratnu priču". Objavljeno u listu "Danas" 1. 9. 2014. Napisala Anica Tucakov.


www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/06/2021 : 21:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Beleške imaju onu magiju koju umjetnost treba da izazove, a to je da te uvuku u priču u kojoj sve djeluje tako opipljivo, stvarno i moguće. A kad je tako onda i poruke koje autor šalje bivaju uvjerljive, a počneš i da obraćaš pažnju na likove i njihove sudbine i bude te briga. U tom smislu, ovaj strip itekako funkcioniše. A ipak, očekivao sam drugačiji kraj, fokusiraniji da direktni prikaz sudbina dva od tri glavna lika, odnosno bolje reći, na bolnije posledice njihovih odluka. Stoga, sami završetak mi je bio isuviše antiklimatičan.

Crtež je možda na prvi pogled jednostavan i neatraktivan, a bogami, kako se prolazi kroz strip postaje često izuzetan i baš doprinosi pozitivnom utisku koji strip ostavlja.

Komikovo izdanje je odlično i povoljno. Format mi nije smetao, iako mislim da neke table zaslužuju veći.

8/10

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/06/2023 : 18:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Beleške o jednoj od brojnih nuspojava rata kada vodeću ulogu preuzmu pragmatični ratni profiteri koji iskorišćavaju nezrele klinje prodajući im priču o otadžbini zarad sopstvene koristi. Ratno okruženje kao raj za oportuniste gde dolazi do procvata kriminalnih radnji i besmislenog nasilja kada na površinu isplivava ono najgore u ljudima.

"Imao si selo u vreme večere, a ujutru ga više nisi imao".
Lepa sela vaistinu lepo gore.

Ovo treba da bude obavezna lektira za sve usijane srednjoškolske glave koji bi da se igraju lokal patriota.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000