forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 29 - Svagdanja borba
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/10/2021 : 12:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Vuče ga cura i ona želi da zasnuje porodicu jer joj kuca biološki sat dok Marko pokušava da odloži obavezivanje jer taj čin za muškarca znači gubitak toliko cenjene slobode, ergo, naslov poslednjeg albuma "Zabijanje čavala". Seme depre iz Blasta je posejano u Svagdanjoj
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 13/10/2021 : 14:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Meni kao nekom ko niti ima niti je ikad želeo decu, to zasnivanje porodice jeste jedina prava depra u stripu
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 13/10/2021 : 14:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Ja mora da sam čitao neki drugi strip. U ovom kojeg sam ja čitao Marko u početku osjeća frustraciju roditeljstvom, osjeća da je izgubio tu slobodu, odnosno vrijeme za sebe koje sad mora posvećivati djetetu, više nije fokus na njemu, ali s vremenom razvija ljubav prema tom djetetu i shvaća da mu ono što je mislio da je obveza zapravo predstavlja sreću.

Napokon je pronašao svoj mir i svrhu u roditeljstvu.

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/10/2021 : 15:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Koliko je to mir, a koliko pomirenje sa sudbinom je diskutabilno jer Marku je svrha nametnuta jer društveno je prihvatljivo da neko osnuje porodicu, a ako želi da zadrži svoju lepšu polovinu on je morao da pristane na njene "ultimatume" oko življenja zajedno, dece itd
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 13/10/2021 : 16:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je Manu hteo da kaže da je to nešto opipljivo i nešto sa čime će pokušati/želi da ostvari svoj mir i svrhu, da to potraži kroz porodicu, ženu i dete a ne da to je nešto samo dato kao sigurno. I dalje je to borba...
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
435 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 12/07/2023 : 22:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
I kad konačno pročitam Blast, sumnjam da ću se složiti kako se nešto desilo sa Larcenetom, pa je značajnije zamračio druga dva albuma. Ne. Mislim da je niz događaja u Marcovom životu savršeno realno posložen i sve vodi ka zadnjoj tabli sa piknikom i lastavicama. Drugo, sve ispričano je na prvo čitanje tako dobro sjelo, da zasad izgleda kao 1) žestok kroše nama klipanima koji mislimo da nikad nećemo ostariti i 2) srednji prst i pa-pa mudroserima svih vrsta, jer čovjek najsilnije životne mudrosti priča prostim rečenicama i karikaturama. Ono što meni zasad nije najjasnije su neke relacije iz djetinjstva. Ipak je Marco možda za bobu pretjerano narcisoidan u odnosu na svog brata, a nisam dešifrovao šta je dovelo do toga. Roditelji nisu očito, a nisam vidio neku značajniju traumu. Osim te sitnice, mislim da je strip jednostavno odličan. Iako sam dobrano okasnio sa čitanjem, jer nije baš kurentan sa trenutnom anarhijom u Francuskoj, priča jasno pokazuje kroz šta su prošli kao društvo do te anarhije, nesigurnosti i zapaljenih auta po ulicama. Super!

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 02/08/2023 : 10:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Napokon pročitao svagdanju borbu, dugo me odbijao crtež koji mi je povremeno iritantan kao i glavni junak. Epski hvalospjevi su napisani o ovom stripu i dobar mi je bome, vrlo slojevit, ali mi glavni junak totalno ide na jetra i nemam baš puno empatije za njega. Na crtež sam se već navikao, negdje je čak i genijalan. Što priča ide dalje i manje se burazeri druže (manje je debilne spike) a više je politike i ostalih sudbina ljudi to mi je strip sve bolji i bolji a i glavni junak u zadnjem dijelu napokon postane prihvatljiv lik.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000