forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka sp. 8 Kraljevstvo tvoje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 11/12/2015 : 09:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
[i]


Prije nego odgovorim na tvoje komentare, jedno pitanje.

Po tebi, kako misliš da inače nastaju stripovi? Konkretno, njihov crtež.

Misliš da drugi crtači ne koriste fotografije i vizualne reference prilikom crtanja svojih stripova?


Vjerujem da me razumiješ što sam htio reći, ali namjerno ne želiš shvatiti...
Naravno da drugi crtači koriste i fotografije i vizualne reference...pa gotovo svaki strip junak je nacrtan prema nekom glumcu ili stvarnoj osobi, ali propuštaš ono bitno, a bitno je to da je nacrtan,t.j. crtač ga je nacrtao svojim rukama ne koristeći pri tome fotografiju kao podlogu za kopiju.
Kraljevstvo tvoje je u potpunosti urađeno na način da je autor fotografirao modele u tisuću poza, a onda je te fotografije jednostavno bojio i obrađivao uz pomoć nekog ultraskupog programa na kompjutoru...izvini,ali već sam nekoliko puta rekao da takav "crtež" smatram prevarom, a ne crtežom...za strip je to jednostavno "predrveno".
Ne znam kako bih još mogao učestvovati u raspravi o ovome kada sam već rekao sve što sam mislio?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/12/2015 : 09:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
https://www.youtube.com/watch?v=PC1XK2mdgWE

Trouble will find me
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 11/12/2015 : 10:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

https://www.youtube.com/watch?v=PC1XK2mdgWE


Ok, ok...možda sam pomješao Kraljevstvo tvoje i Kulu tmine ili nešto treće,ali opet, poze i likovi su doslovno precrtani sa fotografija, a nisu nacrtani...stil koji mi se u stripovima ne sviđa i .
...ja sam kao osnovnoškolac volio precrtavati naslovnice i baš sam jučer među stripovima našao jednu precrtanu naslovnicu...sjećam se da sam to mogao uraditi za dvije tri minute...nisam baš Alex Ross,ali za dijete od nekih 13 godina sam to radio bolje nego što bi to danas uspio napraviti u dva tri mjeseca....
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 11/12/2015 : 10:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Markose jel bi mogao što uraditi po pitanju postavljenom u ovom topicu:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46466
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12766 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/12/2015 : 11:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
[i]


Prije nego odgovorim na tvoje komentare, jedno pitanje.

Po tebi, kako misliš da inače nastaju stripovi? Konkretno, njihov crtež.

Misliš da drugi crtači ne koriste fotografije i vizualne reference prilikom crtanja svojih stripova?


Vjerujem da me razumiješ što sam htio reći, ali namjerno ne želiš shvatiti...
Naravno da drugi crtači koriste i fotografije i vizualne reference...pa gotovo svaki strip junak je nacrtan prema nekom glumcu ili stvarnoj osobi, ali propuštaš ono bitno, a bitno je to da je nacrtan,t.j. crtač ga je nacrtao svojim rukama ne koristeći pri tome fotografiju kao podlogu za kopiju.
Kraljevstvo tvoje je u potpunosti urađeno na način da je autor fotografirao modele u tisuću poza, a onda je te fotografije jednostavno bojio i obrađivao uz pomoć nekog ultraskupog programa na kompjutoru...izvini,ali već sam nekoliko puta rekao da takav "crtež" smatram prevarom, a ne crtežom...za strip je to jednostavno "predrveno".
Ne znam kako bih još mogao učestvovati u raspravi o ovome kada sam već rekao sve što sam mislio?


Poanta je u tome da Ross ne precrtava, već koristi fotografije prvenstveno kao reference. Radi određenih poza i osvjetljenja.

Fotografije nemaju baš nekog utjecaja na Rossove kompozicije kadrova i tabli, kao i na silnu količinu detalja na njima, pogotovo kod likova.

I on ne "boji", već koristi slikarsku tehniku. Mislim da je u pitanju akvarel.

Iskreno, Ross se svojim načinom rada ne razlikuje pretjerano od drugih crtača, ali ima vrlo zahtjevnu tehniku, s obzirom da sam crta, tušira i slika svoje stripove.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/12/2015 : 13:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Meni je Rosov crtež fantastičan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 11/12/2015 : 13:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Nešto više o Rossu...

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6586 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/12/2015 : 15:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Kraljevstvo tvoje je u potpunosti urađeno na način da je autor fotografirao modele u tisuću poza, a onda je te fotografije jednostavno bojio i obrađivao uz pomoć nekog ultraskupog programa na kompjutoru...



E ovo je školski primer donošenja suda na osnovu pogrešne procene i izvrtanja činjenica, pa još držanje za taj sud i dalje.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/12/2015 : 16:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Meni je Rosov crtež fantastičan.

Meni je takoder impresivan.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/12/2015 : 18:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by anto

Meni je Rosov crtež fantastičan.

Meni je takoder impresivan.


+1
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 11/12/2015 : 18:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
mislim da smo več išli kroz ovo. Rossov crtež je fantastičan, ali previše sladkog uzrukuje diabetes. Za naslovnice i pojedinačne risbe je super, ali ceo strip...cccc. Ilustracije da, strip ne.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25757 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/12/2015 : 20:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
+1

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/12/2015 : 20:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kakvo god misljenje imali o Rossovom crtezu, u ovom stripu najvise ne stima prica. Ona me je najvise razocarala.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 11/01/2017 : 17:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, razmisljam nabaviti ovo i zanima me sljedece: koliko zapravo stranica otpada na strip i kakvo je stanje na skladistu, tj. trrebam li pozuriti s nabavkom? Ovo posljednje pitanje upuceno je, naravno, Marku.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 11/01/2017 : 18:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Ljudi, razmisljam nabaviti ovo i zanima me sljedece: koliko zapravo stranica otpada na strip i kakvo je stanje na skladistu, tj. trrebam li pozuriti s nabavkom? Ovo posljednje pitanje upuceno je, naravno, Marku.


Broj strip stranica nije relevantan, nebitan dakle.
Izdanje rasprodano, stanje na skladištu fingirano.
Imam dva primjerka, izdvajam ti jednog.
Je l' ti ok 750,- kuna?


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 11/01/2017 18:37:04
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/01/2017 : 18:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
200 stranica stripa. Trebaš.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 11/01/2017 : 19:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

200 stranica stripa. Trebaš.


Ma naravno da treba.
Evo ja mu zatrpao WhatsApp gomilom slika. Pa nisam valjda samo da ubijam dosadu.
Mislim da se oduševio.
Javi mi u slučaju da naruči dva.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 13/01/2017 : 11:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Hvala, Marko. Duki, mislim da mi 16 slika nije dosta, može još koja?

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 14/01/2017 : 14:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Hvala, Marko. Duki, mislim da mi 16 slika nije dosta, može još koja?




Sad ih je 20:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=48486#0

Ne sve strane ti nas fino zaposliš.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 15/01/2017 : 16:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Da vam ne bude dosadno. :D

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 14/04/2019 : 16:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Imao sam tu sreću da sam nabavio ovaj strip nedugo prije nego je postao rasprodan, ali sam odlagao dugo njegovo čitanje
Sudeći po ovom topicu nije bilo razloga za preveliki optimizam oko same priče, što je nakon čitanja se pokazalo dosta opravdanim. U pitanju je suviše ambiciozan pothvat da se oda počast brojnim likovima iz DC universea, da se pritom ugura tona sporednih likova i da se kroz stvarno dobre prizore prikaže veličanstvena bitka.
Naslov i premisa djela sugeriraju sukob biblijskih razmjera, konačni obračun itd, svemu se pridaje epski i ultimativan značaj, a od silnih hiperbola zaboravilo se dati nekakvu srž ili bit samog sukoba.
Dosta suhoparno napisano, sami prizori su dosta dobro prikazani, ima strip svojih momenata i ne mogu reći da mi se nije svidio, ali malo manje pretencioznosti u samom startu bi mi uljepšalo konačni dojam. Crtež su svi nahvalili, vidi se da je puno truda tu uloženo, meni osobno nije toliko sjeo
Ono što je razlog zašto ću zadržati ovaj strip i vratiti mu se koji put je stvarno odlična hrpa dodataka koji ovo čine pravom malom DC enciklopedijom, samog stripa ima 200 stranica, ali uz sav dodatni materijal dobiva se ova knjiga od preko 350 stranica i vjerojatno po pitanju dodataka sam vrh Fibrine ponude.
Što se tiče samog stripa i priče slabašnih 3/5 ali kad se pribroje dodaci stripu i samo izdanje penje se to na 4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/04/2019 : 16:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Vejd&Ros:Carstvo tvoje (Darkwood)

Nakon upoznavanja sa Rosovim crtačkim kvalitetom u Čudesnima,"na prvu" sam nabavio ovaj strip;na žalost,Vejd nije Bjusijek,pa je izostalo oduševljenje kojeg sam priželjkivao.

U odsustvu nama poznatih superheroja (Supsa,Betsa,Čudene žene...koji su se iz raznih razloga povukli) pojavili su se neki drugi nadljudi koji su umesto da budu od pomoći ljudskoj rasi,svojim delovanjem nanose štetu civilizaciji - te Supermen okuplja staru ekipu i kreće u očitavanje lekcije novopečenim moćnicima.

Uglavnom pretencioznija priča,koja mi je varirala od odlične do smarajuće,sa mnoštvo tuče koja mi nije omiljeni motiv u stripu ovakve vrste,sa pregršt likova u kojim sam se malo pogubio.

Nije da mi je strip loš,čak naprotiv,ali nije to što sam očekivao.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/04/2019 16:30:19
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 10/06/2020 : 21:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Jel Shazam stvarno toliko mocan da je Superman skoro pa inferioran u usporedbi sa njim po pitanju snage i da drhti na spomen njegova imena ili je lik tako postavljen samo u Kingdom Come? Cini mi se da bez njega liga pravde nebi imala nikakvih problema zapravo. Na netu nalazim dosta razlicitih odgovora pa da pitam i ovdje ako netko zna.

Edited by - doom on 10/06/2020 22:00:48
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 11/06/2020 : 21:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doom

Jel Shazam stvarno toliko mocan da je Superman skoro pa inferioran u usporedbi sa njim po pitanju snage i da drhti na spomen njegova imena ili je lik tako postavljen samo u Kingdom Come? Cini mi se da bez njega liga pravde nebi imala nikakvih problema zapravo. Na netu nalazim dosta razlicitih odgovora pa da pitam i ovdje ako netko zna.

magija mu je slaba tacka
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000