forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolja stripovska psovka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 27/04/2016 : 13:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Sad ozbiljno! Meni je najbolja svaka Žalosne sove kad ga Flok ugrize za guzicu!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/04/2016 : 14:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kako ono ide; Manitu, zašto konačno ne spržiš to prokleto pseto.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 27/04/2016 : 14:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem


Samo onu "sacre bleu!" ne kuzim.
Pan-dan mi je ona US "holly shit!", ali "sveta plava" je u stvari neki kip blazene u plavoj boji koja se drzi negdje u francuskoj i nije psovka vec uzvik kao kad se uzvikuje i trazi pozornost i pomoc bica iz nebeskog panteona.😒



Ovaj moj Webster ti za "sacre bleu" kaže da je to: French expression of surprise, exasperation, or dismay (Francuski izraz iznenađenja, razdraženosti ili užasa)
tehnički bi prijevod bio nekako kao: sveto plavetnilo, sveto plavo ili sveta nebesa čini mi se....

ali svi u EU kulturama imamo neke lokalne psovke ograničene samo na naše sredine, jednom bi mogao potražiti fakat je li iko ikada napisao kontrastivni riječnik psovki (znam da inače i postoje knjige Kontrastivni riječnik poslovica te kontrastivne bajke...)
Velim ono lokalno, možda su Mariju Francuzi držali za plavušu pa bi prijevod bio "Sveta plavušo!"
A ono sam čuo da je i nama ovdje svojstvena ona: "Krvca ti Isusova!" i da je jedino nama svojstvena ;o)))

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?

Edited by - boddhisatva on 27/04/2016 14:41:06
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/04/2016 : 09:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
JELENSKIH MI ROGOVA!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/04/2016 : 10:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

JELENSKIH MI ROGOVA!




To nije psovka, već je u rangu sa "svih mi bubnjeva (Darkwooda)", "svih mi bućkuriša/napitaka mog dede/djeda apotekara/ljekarnika" ili s "Judo plesaču", dakle neutralan uzvik iznenađenja ili možda suočavanja s opasnošću.

Psovka je kad baš sočno opsuješ nekoga ili nešto, recimo "nek´ se jebu!".


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/04/2016 : 11:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
u stripovima su to psovke
nisu proste jer su prilagođene mlađim uzrastima, ali u tome i jest njihova draž
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/04/2016 : 11:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Idealnije bi bilo da Blek govori nabijem te na jelenski rog.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/04/2016 : 14:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Idealnije bi bilo da Blek govori nabijem te na jelenski rog.



neka ostane na ovoj razini duhovitih doskočica i stupnja gdje i je sada, tssss tssss nemojmo kvariti nedozrelu mladež ;o)

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/04/2016 : 15:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ionako mladi to ne uzimaju već samo stare kosti, a nama je Blek više humoristični strip koji bi bio podignut na razinu više sa malo tvrđim rječnikom (kao recimo Texova Oklahoma).
Sjećam se jedne stare epizode iz EsseGesse perioda kada se Blek skrivao od crvenih odora u nekoj šupi. Odjednom se pojavi mačka i Blek je počne milovati da ga ne oda, ali mačka ugleda miša, skoči za njim, sruši neku bocu i zbog buke Englezi otkriju Bleka koji onako ljutito kaže; neka idu dovraga i mačka i miš. Mislim da su takvi izrazi nešto najtvrđe što se može pronaći u tom stripu, iako ni to nije primjereno za publiku za koju je on inače namijenjen.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/04/2016 : 20:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ma kakve psovke, k tome i prilagođene djeci.

U "svih mi napitaka moga djeda ljekarnika" nema ni p od psovke, to je kao da piše "svih mi celera moje bake vrtlarice" ili "svih mi vesala moga pradjeda galiota".

Ili recimo, kakva je to psovka kad Occultis kaže "hiljadu mi retorti"? To bi bilo kao da matematičar kaže "hiljadu mi derivacija" ili fizičar "triju mi zakona termodinamike".

Kakve psovke, kakvi bakrači...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 28/04/2016 : 23:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
u Bonnelijevim stripovima je to tako uvriježeno
tu se zapravo ni ne radi o psovkama nego prije o - uzvicima
psovka je nešto što je ama baš direktno verbalno upućeno nekome, a ne iz navike ili iznenađenja uzviknuto

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000