forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Miracleman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 28/07/2022 : 10:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Nabavio sam tada DW izdanje ali još nisam uspio pročitati.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 28/07/2022 : 11:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Treba izaci za koji mjesec Gaimanov strip, ali trazim Mooreov. Nije bas dostupan, pa me zanima kontinuitet.
Naravno Mooreova se mora mora prva procitati, ali dok ne naprave reprint treba li onda Gaimanovu preskociti zasad da se ne zaletim?



Miraclemana možeš kupiti u izdanju Darkwooda. Te dvije knjige sakupljaju sva tri Mooreova trejda te jedan Gaimanov. Ovo što izlazi u listopadu (hvala na informaciji!!!) je peti trejd Srebrno doba od kojeg su izašle samo dvije sveske pred sto godina. Te dvije sveske su ogledni primjer nenabavljivog stripa, lihvari traže nekoliko stotina Eura za svaku svesku pa sam ih, normalno, ukrao sa Neta. Krenulo je dobro Srebrno doba, nešto se događa za razliku od razmekšanog Zlatnog doba iz druge Darkwoodove knjige.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/07/2022 : 11:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Družite se sa Miraclemanom ljudi, ovo spada u sam vrh Moorovog opusa.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/08/2022 : 19:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Nekako mi promaklo ispod radara da se dobila zvanična potvrda da će Gaimanov Miracleman početi da izlazi u oktobru i da ćemo konačno dobiti završetak Srebrnog doba.

Specijalni nulti broj će sadržati kratke priče autora kao što su Jason Aaron, Mike Carey, Templeton, Stegman, dok će Gaiman & Buckingham napisati prolog koji će poslužiti kao uvertira za njihovog Miraclemana.

Ajde baš me zanima kako će autori privesti ovu priču kraju
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/10/2022 : 22:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Miracleman #0

Pa.. ovo nije počelo kako treba. Ovaj nulti broj je odrađen na istu foru kao stara Apocrypha gde Miracleman čita fanfiction. Jako loše i dosadno :(

Ništa, čekaju se Gaiman & Buckingham
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/10/2022 : 09:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čudi me što tek sada dobivamo ovaj omnibus, al bolje ikad nego nikad. Šta se mene tiče, ostajem pri svojim samostalnim hardcoverima.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/10/2022 : 09:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Loooong overdue.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 26/10/2022 : 14:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Malo me zbunjivalo ovo gdje pise da je glavni autor Original Writer, ali malo sam progoogleao pa saznao i taj dio price o Alanu Mooreu

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25760 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/10/2022 : 15:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
To je općepoznato za AM.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/12/2022 : 00:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Miracleman #2

To je to što se tiče obnove gradiva, od trećeg broja kročimo na do sada neistraženu, nepoznatu teritoriju.





Jedva čekam da vidim kako će se priča dalje odvijati, nadam se da nemam previsoka očekivanja, ali ajde videćemo
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/01/2023 : 14:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Bogami, nisam očekivao da će se ikada dogoditi, al izašao je Silver Age #3.
Odo sad lipo pročitat sva 3 broja, ova prva dva sam čitao davno davno, jedva da ih se uopće i sjećam.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/02/2023 : 21:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
#4

Buckingham potpisan kao koscenarista i pola sveščice su iz naftalina izvučene stare priče koje je radio Mick Anglo..

Nadam se da je ovo izuzetak, a ne pravilo, i da će se Gaiman ozbiljnije posvetiti serijalu, jer ovo ovako neće valjati :(
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 06/09/2023 : 14:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Svemir je očito htio da se sve poklopi tako da jučer naletim u Stripovi na 2 i nabasam na Darkwoodov Miracleman. Obje knjige. Sretan.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/10/2023 : 21:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
#6

Pet meseci se čekalo da izađe šesti broj, da bi se radnja pomakla za otprilike 1mm.. Ne znam.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 20/10/2023 : 11:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
One dve knjige koje je izdao DW su odlične. Jedina mana koju mogu da nađem je što su nagurali Gaimana u drugu knjigu. Nikako mi se nije uklopio. Niti mi se svidelo njegovo pripovedanje.
A ove novotarije... Javi ako bude šta zanimljivo. Mada sumnjam da mogu da izvuku stvar.
A moglo se napraviti čudo sa ovim likom,
na tragu nepoznatog autora. :)


Resistance is futile.

Edited by - borg on 20/10/2023 11:22:35
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/10/2023 : 18:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Isti junak, ali ton, atmosfera, način pripovedanja, tematika itd., teško da mogu biti više različiti. Trebalo je odvojiti Murov trk od Gejmanovog, cenim da će Fibrin Miracleman ispraviti ovu grešku
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 12/01/2024 : 10:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
imao sam sreću pa naletio u Stripovi na 2 na DW izdanje Mirclemana. Moore mi je najdraži strip scenarist i baš sam sretan što imam ovo izdanje. Što se tiče samog dojma jasno se vidi da Moore tu još do kraja nije sazrio i najbolje stvari će tek napisati. Prva knjiga mi je apsolutno odlična, a u drugoj kreću problemi. Već na samom početku druge knjige kad glavni junak kreće prepričavati finale sa svojeg olimpa odjednom ga je snašla i moć pjesnika i pisca umjetnika, što samo po sebi nije loše da toga nije toliko nakrcano toliko da jednostavno guši samu radnju koja je odlična i sve odjednom postane jako zamorno. S jedne strane se dešava jako napeta radnja, a ovaj te stalno koči i probijaš se kroz to more teksta. U tom djelu sam stekao dojam da Moore još nije do kraja sazrio odnosno malo je umjetnički egoistički nabrijano nezrelo uletio odnosno nije postavio pravu mjeru koju ima u svim kasnijim djelima.
Kasnije dolazi i Gaimanov nastavak, to je skroz drugačije od Moora da mi je u početku bilo skroz dosadno i bezveze i morao sam prekinuti čitanje na neko vrijeme, da mi Moore malo ispari iz glave i da krenem čitati strip kao totalno novi drugi strip. Stvari su onda krenule na bolje, iako i s tim Gaimanom sam uvijek bio toplo hladno i kroz Sandamana, pa tako i ovdje neke priče su mu bolje neke su dosadnije, ali u svakoj je neki keč zgodna ideja.
Što se tiče samog izdanja definitvno je premali format. Veliki format kako Fibra to radi je nužan za ovakav strip.
Ako bi Miraclemana usporedio sa ostalim stripovima koje sam pročitao od Moora (od Fibre sam pročitao sve osim Prometeje i From Hell) Miracleman bi bio u donjem dijelu, jedino The Leage of E.G. mi je nešto lošiji ostali svi njegovi stripovi (V, Čuvari, Čudovište iz močvare, Halo Jones) su mi bolji.

Edited by - Chui on 12/01/2024 10:38:20
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/01/2024 : 17:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni je jako iritantna stvar po pitanju reizdanja Miraclemana što nema verzije koja mi odgovara. Mislim, kupio sam ona Marvelova reizdanja odmah kad su izašla, al sve to ima svoje mušice...
Marvel u svakom obliku ubacuje one bezvezne "izgubljene" priče Granta Morrisona i Petera Milligana koje samo smetaju i kvare ukupni dojam. Također, za moj gušt je previše onih "bonus" materijala u obliku skica i scenarija... Baš ih je previše. Sve je to trebalo ubaciti u reizdanje Apocryphe, a ko zna oćemo li ti ikad uopće dočekati.
Darkwood je iz nekog razloga odlučio ubaciti tu i Gaimanov Golden Age koji nije trebao biti dio Mooreove kolekcije, iako mi se jako sviđa.
I za kraj, nijedno izdanje ne koristi stari kolor.

Virujem i ja da će Fibra to izbaciti prije ili kasnije, al vjerojatno će biti samo kopija Marvelovog izdanja sa svim njegovim nedostacima. Jedini je plus veći format, al to mi nije dovoljno dobar razlog da prodam ovo što već imam i prebacim se na domaće.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 12/01/2024 17:25:12
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 13/01/2024 : 09:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

reizdanje Apocryphe, a ko zna oćemo li ti ikad uopće dočekati.
Darkwood je iz nekog razloga odlučio ubaciti tu i Gaimanov Golden Age koji nije trebao biti dio Mooreove kolekcije, iako mi se jako sviđa.
I za kraj, nijedno izdanje ne koristi stari kolor.

Virujem i ja da će Fibra to izbaciti prije ili kasnije, al vjerojatno će biti samo kopija Marvelovog izdanja sa svim njegovim nedostacima. Jedini je plus veći format, al to mi nije dovoljno dobar razlog da prodam ovo što već imam i prebacim se na domaće.


Slažem se da je DW možda ipak trebao odvojiti Gaimanov dio, to je totalno drugi strip.
E zaboravio sam skroz da sam od Moora pročitao i odličnu Top10 prvu knjigu pa bi neka lista bila:
1.Čuvari 10
2.V for Vendeta 10
3.Čudovište iz močvare 10
4.Halo Jones 9.2
5.Top10 (prva knjiga) 9 (drugu nabavio ali nisam još pročitao)
6.Miracleman 9
7.Družba iznimne gospode 8.
Pakao nabavio već odavna ali čekam da spojim 3 dana da na miru to pročitam da me ništa ne ometa ni prekida.
Premeteju neću kupiti jer nemam kamo s njom pa ću posudit u knjižnici.

Edited by - Chui on 13/01/2024 10:02:11
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/01/2024 : 20:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Završeno srebrno doba (#1-7). Crtež Buckinghama OK, ali ovo je bilo jedno veliko razočarenje. Gaiman radije vreme provodi svađajući se sa fanovima preko društvenih mreža kako su Sandman i Rings of Power odlične serije negoli što se ozbiljno posvetio pisanju Miraclemana. Ne sećam se kada sam poslednji put čitao dosadniji strip.

I najavljen The Dark Age #1
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000