forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex maxi: 14 Zvijer u ljudskom obličju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/02/2014 : 10:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Maxi, Sin vjetra.


kao i Fort Sahara

edit: ovaj Utvrda Sahara


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 05/02/2014 10:45:53
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 05/02/2014 : 10:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Smetnuo totalno.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

bristova
New Member



264 Posts

Member since 17/01/2002

Posted - 05/02/2014 : 15:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bristova a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se da je kod većine današnjih (samo Bonelijevih?) stripova početak obično jako dobar, sredina obećavajuća..al onda tako zbrzaju taj kraj.. malo razočaravajuće to sve ispadne

Edited by - bristova on 05/02/2014 15:32:49
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/02/2014 : 19:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bristova

Čini mi se da je kod većine današnjih (samo Bonelijevih?) stripova početak obično jako dobar, sredina obećavajuća..al onda tako zbrzaju taj kraj.. malo razočaravajuće to sve ispadne



Ja volim kad se scenarist malo potrudi, pa makar to na kraju i ne bilo ništa posebno. Kao npr. u epizodi Krivci (iz prošle godine, Ludens) dva bijednika bježe u pustinju u strahu od Texove osvete. Tijekom bijega nebo se zamrači te se jednom od njih pričinjava da oblaci formiraju list smrti sa kosom - na to ga obuzima strah da će loše završiti. Na kraju to i bude tako
Za razliku od tog malog detalja, u ovom (ponovo kažem nelošem, boljem od tih Krivaca) Maksiju nema ni jednog trenutka iz kojeg bi se dalo zaključiti da nije pisan na autopilotu.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 05/02/2014 : 19:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

kad kazete zavrsnica, ona fali i u gigantu Pioniri



Uuu, taj mi je bio tragično dosadan. Nisam ga uspio pročitati. Na svu sreću, Mrtvi jahač i Veličanstveni Tex su bili izvrsni.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/02/2014 : 16:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Uvijek sam govorio da je i Texova najlošija priča ako ništa drugo barem čitljiva.
Evo iznimke.
Ovo je najlošiji Tex kojeg sam u životu pročitao, naravno, ako ne računamo onu početnu fazu odnosno prvih stotinjak epizoda.
Priča ka-ta-stro-fa. Klišej, dosađivanje, dijalozi preglupi. Likovi škart, kao da su uzeti iz one kante za falš proizvode u nekoj tvornici.

Događaji oko Kitove amnezije su creme de la creme! Osim što nemaju nikakve veze sa pričom, ovaj majstor Faraci ih je ubacio na totalno nelogična mjesta u radnju. Kao da gledaš 2001 odiseju u svemiru i režiser ti u sred razgovora Bowmana sa Halom ubaci scenu gdje neki klošar prži Windows 98 na cd.
Diso dosadan ko proljev. On baš MORA crtat Texa kao nadrkanog zlikovca! Ne može normalno kad može nenormalno. Jedina zanimljivost je omaž Sergiu i Makakaraui iz Mister NOa. To ima jaku težinu. Mo'š mislit.

Ali opet, unatoč tome, Tex se kupuje na kiosku. Nikad iz remitende. Da.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/02/2014 : 16:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Ali opet, unatoč tome, Tex se kupuje na kiosku. Nikad iz remitende. Da.


Svaka čast
Ja sam prestao prije par godina kupovat na kiosku i odonda kupujem iz remitende ali bi me ponekad zapekla savjest zbog toga.I onda sam prošlo ljeto pročitao Maxi:Paklena postrojbaOd tada me više savjest ne mučiUbio bi se da za onakvo nešto platim 49 kuna.I onih 20 je bilo previše.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/02/2014 : 17:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nazalost, sve vise i sam razmisljam poput jakija.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/02/2014 : 19:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Hmm da, primjetio sam da je ta Paklena postrojba prilično omražena. Mene nije toliko razočarala kao većinu makar je istina da se radi o slabijoj epizodi. Dao bi joj prolaznu ocjenu. Pfff tamo priča barem ima nekakvu strukturu za razliku od ovog sranja.
A jbg, mislim razumijem da. Nije ni meni lako bačenih para ali dobro je u tom slučaju obmanuti samog sebe. Npr da je ova epizoda izašla u redovnoj seriji opet bi sveukupno dao pedesetak kuna za ta 3 broja čisto zbog kolekcije. Ok, tebe jaki to ne brine budući da se loših epizoda više-manje rješavaš.
Nisam ni ja prije redovno kupovao Texove maxije ali zadnjih par godina se to promijenilo jer me ubija ovaj dvomjesečni ritam. Mislim svjestan sam da je to kap u moru ali eto. Odlučio sam da se Tex strip kojem vrijedi dati potporu inače smo s vremenom osuđeni na skupa izdanja i hc koji mi ide na živce.

Zato će u korist Texa Zagorovi specijalci i maxiji čekati ili remitendu ili interliber. Za njega nema straha zahvaljujući sektašima.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/02/2014 : 21:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

he he he he he, a onda se sjetimo kako smo pljuvuckali po Rio Hondo, kao sranje neviđeno, kad ono...


pa Rio Hondo je nebeski tron prema ovim novijim maxijima :D

stvarno mi postaje sve drazi :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/02/2014 : 21:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


he he he he he, a onda se sjetimo kako smo pljuvuckali po Rio Hondo, kao sranje neviđeno, kad ono...


pa Rio Hondo je nebeski tron prema ovim novijim maxijima :D

stvarno mi postaje sve drazi :)






Rio Hondo crta Repetto koji je meni leogenda, svidja mi se njegov stil crtanja. Odlican mi je bio i u Braca Donegan/Obelezje moci od VCa
A prica nije bila nista posebno klasicna zanimljiva vestern pucacina!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/02/2014 : 00:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Meni je Rio Hondo bio dosadan za popiz...., a ni Repetto mi nikad nije legao s onim njegovim šrafurama.
Paklena postrojba je žešće sr..., i zbog priče a osobito zbog Cossua, a ovo još nisam pročitao jer čekam da uhvatim dva sata slobodnog vremena u komadu.
Inače sa spremanjem nemam problema, čuvam samo priče koje mi se svide i crtače koje volim - Ortiz, Font, Villa, Civitelli, u zadnje vrijeme i Cestarovi - a u slučaju crtača mogu i zažmiriti pa sačuvati i slabiju priču, recimo VČ Neumoljivi Tumak / Anasazi zbog Civitellija.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 07/02/2014 00:25:30
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/01/2019 : 10:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nakon šokantno dosadnog i skupog ALKEMIČAREVA KUĆA na 325 strana konstantnog šupljiranja besmislene priče i nekog nategnutog istraživanja kojeg sam čitao dva tjedna
uzeo sam ovu ultrabrzu pitku i zanimljivu priču te je skoro pročitao u dahu a ima 300+ str
svaka čast... pauzirao sam da produžim užitak i na danas :D


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000