forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Muke sa novim računarom - Outlook 2007 kontakti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/04/2014 : 00:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kupnjom novog kompa, promjenilo se automatsko ispravljanje riječi koje pišem po forumima. Naime, sada mi ispravlja hrvatske riječi što mi ne treba, a krivo napisane engleske riječi na forumima gdje se govori engleski mi NE ispravlja. kako da to promjenim da bude kao na starom kompu (da mi ispravlja engleske riječi)?
Rješeno. Hvala Torca.

Trenutno:
Nikako ne uspjevam u Outlook 2007 naći opciju pomoću koje će adrese (kontakti) ostati memorirani nakon odgovora na iste. Dakle, odgovorim na nečiju poruku i e-mail te osobe automatski ostahe zabilježen. Na XP-u je to tako bilo. Nadam se da može i ovdje. Kopao sam po postavkama, ali nisam našao...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 18/04/2014 18:04:39

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/04/2014 : 08:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja ti pak predlazem da prebacis na sedmicu. ;)

Ozbiljno. :)



Novi Outlook im je sranje od sranja, ne bi ga koristio da mi plate. :*blurgh*
Meni je bolji Windows Live Mail sto se toga tice.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 05/04/2014 : 10:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Podrzao bih savjet za 7-cu :)
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/04/2014 : 14:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ja sutra nosim novi laptop da mi ga daungrejdaju na 7icu
autocad i 8.1 ne idu zajedno
a to mi je ipak primarno
obi, ako ti kompjuter služi za rad, nemoj se zajebavat s osmicom
ona ima jako lijepih rješenja, ali je primarno stvorena za tačskrinove, fejsove i šeranja, pa zbog dvostrukog sučelja windows / radna površina ima i bezboroj problema

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 09/04/2014 : 03:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Još jedan glas za 7;

No, ako imaš opciju downgradea OSa, iskoristi je.

Ako ne, preformatiraj sve, pa instaliraj šta ti prija.

Piši propalo!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 09/04/2014 : 15:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Stavi Linux i tada ti ne treba ni antivirus :D

Ja godinama na Linuxu i za surfanje, slušanje glazbe, gledanje filmova, programiranje mi je i više nego dovoljan. Kada moram radit na Win to mi već postaje tlaka :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/04/2014 : 20:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Nije mi jasno odakle tolike sugestije da promjenim windows.
Ne želim mjenjati windows - sasvim mi je ok ova osmica.
Samo želim savjet od nekoga tko ima iskustva kako promjenti jezik na engleski, a da ne zabrljam nešto...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 09/04/2014 : 21:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
baš smiješno i budalasto što ti smetaju hrvatski windowsi, ali eto ti link (na omiljenijem engleskom) sa uputama i animacijama. poprilično je jednostavno i bezopasno to napraviti.

(link prikazuje kako promijeniti jezik iz engleskog u neki drugi, ali ti češ si to naravno prilagoditi svojim željama)

http://www.wikihow.com/Change-Windows-8-Language
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/04/2014 : 22:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

baš smiješno i budalasto što ti smetaju hrvatski windowsi, ali eto ti link (na omiljenijem engleskom) sa uputama i animacijama. poprilično je jednostavno i bezopasno to napraviti.

(link prikazuje kako promijeniti jezik iz engleskog u neki drugi, ali ti češ si to naravno prilagoditi svojim željama)

http://www.wikihow.com/Change-Windows-8-Language


Sumnju u moju ljubav prema hrvatskoj jeziku ću ti oprostiti ovaj put, ali samo ovaj put.
Mene ustvari muči što mi na forumima ispravlja (potcrtava neispravne riječi) na hrvatskom - a to mi ne treba.
S druge strane mi na stranim forumima ne ispravlja riječi na engleskom jeziku što mi ustvari treba (tako je bilo na starom kompu).

Prebacio sam jezik windowsa na engleski, ali to mi nije ni malo pomoglo. Sada je windows mješovito hrv/eng što je , a još uvijek mi ispravlja samo nepravilno napisan hrvatski dok kada napiše hau yes nou na stranom forumu, to tretira kao da sve valja...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 09/04/2014 22:23:13
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 10/04/2014 : 22:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
Tvoj problem nije u Windowsima, nego u browseru.
Ili instaliraj englesku verziju browsera ili proguglaj kako se promijeni spell check rječnik.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/04/2014 : 00:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by torca

Tvoj problem nije u Windowsima, nego u browseru.
Ili instaliraj englesku verziju browsera ili proguglaj kako se promijeni spell check rječnik.


Bingo!
Zato volim ovaj forum. Uvijek ima netko tko zna.
Hvala, upalilo je.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 11/04/2014 : 22:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ova stranica dosta pomogla oko upoznavanja osmice, mozda i tebi bude od koristi:
http://windows.microsoft.com/sr-latn-rs/windows/home

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/04/2014 : 20:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nemanja93

Meni je ova stranica dosta pomogla oko upoznavanja osmice, mozda i tebi bude od koristi:
http://windows.microsoft.com/sr-latn-rs/windows/home


Hvala. Ovo će biti korisno.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/04/2014 : 20:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Sada me zanima kako se izlazi iz sleep moda. Dakle ono kada se ekran zacrni i štedi se energija i sad se treba vratiti tamo gdje smo stali.
Na starom kompu je bilo dovoljno pomjeriti miš ili stisnuti bilo koji tipku.
Na ovom novom, ne znam šta da stisnem. Ništa ga ne budi iz sleep moda. Jedino pritisak na glavno dugme za paljenje. Ispada kao da je bio ugašen...
Treba li to tako ili ima nešto drugo?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/04/2014 : 22:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kad tvoj računar ode spavati, odi i ti! Jednostavan princip!

Moraš si podesiti postavke, Power savings ili "MOgućnosti upravljanja energijom" po hrvatski. Imaš više načina buđenja iz hibernacije ili sleepa.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/04/2014 : 23:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Kad tvoj računar ode spavati, odi i ti! Jednostavan princip!

Moraš si podesiti postavke, Power savings ili "MOgućnosti upravljanja energijom" po hrvatski. Imaš više načina buđenja iz hibernacije ili sleepa.


Da li si siguran da to na win 8 ima.?
Ako ima gdje točno jer ja ne nađem...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/04/2014 : 00:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ima...

http://www.eightforums.com/tutorials/5464-power-plan-settings-change-windows-8-a.html

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/04/2014 : 00:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Nažalost tvoje upute su previše tipa "pročitaj knjigu", a meni treba klikni tu, tu i tu.
Pregledao sam sve što ima i nema to što mi treba...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/04/2014 : 01:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Control panel->Power settings
Ili
Upravljačka ploča\Sve stavke upravljačke ploče\Mogućnosti upravljanja energijom



Ako imaš problema s buđenjem probaj ovo: S lijeve strane slike ti je "Chose what the power buttons do", pa staviš da ti gumb ima funkciju Sleep, ne Isključi računalo. Laptopi imaju više opciju, biraš npr. i što se dešava kad digneš poklopac.

Većina računala se digne iz sleepa kad stisneš bilo koju tipku, enter ili pak dugme za gašenje. ILi kad digneš poklopac od laptopa ako imaš laptop. Na poslu meni ponekad ode (kad mi admin pusti neku ludu politiku) u sleep mode i mogu ga dignuti jedino sa dugmom za paljenje. Samo ga lagano stisni i čekaj da se sustav prikaže. Ako ga dugo držiš, vjerojatno će ti se restartati.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 13/04/2014 01:54:51
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/04/2014 : 09:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ok, hvala.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/04/2014 : 16:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Kad tvoj računar ode spavati, odi i ti!


Misliš da je to lako... koliko puta me moj tjerao na spavanje a ja ga ignorirao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/04/2014 : 16:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ok, hvala.


Jesi li uspio što srediti?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/04/2014 : 20:02:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ok, hvala.


Jesi li uspio što srediti?


Naravno!
da nisam

Nema veze, ovo i nije toliko važno. Namjestio sam da ne pada u sleep mode. Ionako ja ugasim komp kada završim sa poslom...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/04/2014 : 18:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Idemo dalje.
Nikako ne uspjevam u Outlook 2007 naći opciju pomoću koje će adrese (kontakti) ostati memorirani nakon odgovora na iste. Dakle, odgovorim na nečiju poruku i e-mail te osobe automatski ostahe zabilježen. Na XP-u je to tako bilo. Nadam se da može i ovdje. Kopao sam po postavkama, ali nisam našao...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/04/2014 : 23:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Idemo dalje.


Tebi to lijepo ide u zadnje vrijeme.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000