forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 AC/DC
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 31/05/2015 : 09:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Idemo, Holandija 5.5!!!!


Planiram jos 3-4 grada, al to zavisi od dostupnosti karte!



IIJJAAAAAOOOOOOJ SINOVII!!!!!! :DDDDDDDDDDDDDDD



koji koncerti su ti u planu?

Ja sam bio u Zeltwegu (AUT), nešto se dogovaramo i za Imolu (ITA). Da imamo neki jeftini let iz SLO u Norvešku došao bi odmah :)
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/06/2015 : 14:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
nazalost samo Oslo sada!

trebalo je na Pariz jedan da idem, al nije bilo sanse da uklopim sve (pa i finansije) kako treba!

no nema veze, kad obrnu krug dogodine, bicu spreman!


a vi ste vazda dobrodosli u OSL :)))

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/06/2015 : 14:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okudzavaVaderu uživaj




quote:
Originally posted by okudzavahoćemo izveštaj!


bice, hocu detaljno da napisem, al nemam vremena


al dovoljno je reci, naravno:












Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 24/06/2015 : 20:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
imam kartu za Imolu :-D
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 08/07/2015 : 06:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
Sutra!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2016 : 14:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Axl sa AC/DC





da cujemo vadera






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 08/05/2016 : 18:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
nece me to vidjeti. ne mogu to nikako prozvakati

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2016 : 20:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ne znam, ljudi su vise manje odusevljeni




ja ne mogu komentirati posto nikada nisam nesto ozbiljno slusao AC/DC ... jebiga




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/05/2016 : 09:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Sad kad geldam malo, izbor mi se cini itekako logican i uopce ne zvuci lose. Nije ono na sto smo navikli ali nije ni predaleko.

Jedino mi nije jasno zasto Axl sjedi vecinu pjesama!?
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/05/2016 : 09:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Aha, sjebo nogu staronja :-)
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/05/2016 : 09:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Biće imitacija AC/DC u sljedećoj epizodi TLZP.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/05/2016 : 18:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli



da cujemo vadera



uvek se u ovako nekoj prilici setim alenovog izvestaja s ACDC koncerta u Bg od pre 7 godina:))

[ne merem sad da nadjem post, pa ako neko uspe, ne mrzi ga, itd....feel free ]

evo nesto na slicnu temu:



hm, odakle poceti?





odmah da vam dam konacan odgovor - ovo je bilo tako jebeno FANTASTICNO, da vam svim recima koje ovde istresem necu pribliziti ni stoti deo atmosfere, duha, razmene, energije, svega sto znamo i sto ocekujemo!

uopste je ceo dozivljaj bio vec standardno upecatljiv od samog pocetka do samog kraja. rekao bih "dozivljaj vec peti put", al posto sam sreo ljude kojima je ovo bio "tek" pedeseti-sezdeseti-i-ko-zna-koji koncert, onda bolje da se pokrijem usima a i bitno je vrlo definisati pomenuti "pocetak i kraj".

to vam je (svaki put isto jbt, fantazija), stizete u grad, ovaj put izlazite iz voza na zeljeznickoj stanici. i sad, lutate tako, treba da se nadjete s ortakom....i nailazite na gomilu likova koji isto idu u pravcu izlaza, koji vas odjednom spaze da nosite AC/DC majicu, i krenu da se deru, urlaju, pozdravljaju te kao da si prijatelj kog nisu videli mesecima i godinama! "GDE SI, STA SI, ROKENROOL, LUDILO, IDEMOOO!!!" a onda i "e, veceras je AC/DC party u Hard Rock Cafeu, dolazis?!", i tako sve to.... naravno, morao sam da odem

naravno, u jbnom pozerskom hard rock cafeu nije bilo NISTA na kraju....bio je neki battle of the bands, koji je ne znam na koji nacin vezan za AC/DC, ali dobro sad.... makar sam imao priliku da se slikam s jednom od Angusovih gitara pritom, bilo je tu dosta ljudi koji su dosli da bi doziveli some stuff AC/DC, pa je bila vrlo friendly atmosfera. cak i u jbnom pozerskom hard rock kafeu

i bas to je do jaja stvar - to prvo vece, a pogotovu sutradan tokom dana, lutas gradom, ne nuzno u pravcu stadiona....i sreces sve vise i vise ljudi s AC/DC insignijama, ono, poput nekog tajnog masonskog okupljanja, samo s ljudima koji su ti dragi, saborci, "braca po akordima", call it what you like i ono, maltene se pozdravljate na ulici svi, ko da ste drugari

a onda pocinje konvergiranje ka stadionu. na stanicama metroa vec pozamasna kolicina gorepomenute bratije, kao i uvek - sve generacije, musko, zensko, klinci, matorci, sve sve. i opet se dize tenzija ludacki.... a onaj neki strah od masivnog povracaja karti (i shodno tome upraznjenim mestima na stadionu), iz nekog razloga, pa, nestaje ludara oko stadiona vec oko 3 popodne, kad smo pristigli. tamo srecem i one likove sa zeljeznicke stanice, koje sam sreo i prethodne veceri u hard rocku, i koji su obecali da ce svi doci obuceni u skolske uniforme. i zaista, evo ih, svi u sorcicima, belim kosuljama i kacketima i kako se obradovase kad su me videli, ko da sam im brat rodjeni....ili drugar iz odeljenja najjace je, kaze mi jedan "je li, odakle si ti ono bese? pomiljali smo te jutros, i jbt, bas smo se svi prenerazili kako dobro pricas francuski". ja u fazonu: "jbt, pricali o meni jutros, prava bratija"

no, tu je sad najveci problem bio naci pravi ulaz; bas je nesto lose organizovano to oko celog tog stadiona, jer je sve u nekom renoviranju, izgradnjama, itd....pa nikad naci prave kapije no, da nije bilo te potraznje za kapijama, ne bismo nasli dvojicu poslovicnih Nijemaca u teksasu koji je oklopljen svim mogucim i nemogucim zakrpama s AC/DCjem; srecom, ovi nisu zaudarali na kilometar al kad ih vidis, koji su to profesionalci jbt, znaci, potpuno sposobni za kretnju, fleksibilni, mobilni....al imaju SVE! sve insignije, torbice, opremu za snimanje, kisnu kabanicu, sve je tu! a kao da nije

i interakcija s njima je bila sjajan forspil za celu svirku, jer onda s njima pricas o anegdotama, o bendu, all things AC/DC! jbt, oni su se upoznali sa svim postojecim i nepostojecim clanovima benda, i s njima slikali, rukovali, razgovarali, komentarisali svirke i izbor pesama (u realnom vremenu!), sve
"Ma gluposti, Brajan nije izbacen iz benda, to su sve proseravanja. Pa jbt, ako nista drugo, Brajanov burazer radi ketering za bend na turnejama, mislite li da bi tako bilo i dan danas da su se popickarali s Brajanom?!"
i morao sam da ih pitam, nisam imao izbora - "Ljudi, ako nije glupo pitanje, ODAKLE vama PARE i VREME da pratite bend tokom cele turneje."
a oni gledaju, mrtvi ozbiljni: "stedimo" ; "tri godine sam stedeo za ovu turneju

i tu vec, poslovicno, rulja postaje ogromna, vec i kisica neka pada, ali dobro, polako se otvaraju kapije!

ovi hiper nijemci su uveliko pomogli da vreme brze prodje, a suvo grlo je bilo zalivano pivom koji su prodavali zvanicni radnici sluzbe za "odzednjivanje"



i kad je napokon doslo vreme, posle 3-4 sata cekanja, zeeeeeestokim bolovima u tabanima, i ne zanemarljivom pritisku u predelu mokracne besike (a istrpeli smo i jednu predgrupu; ok su bili, neki hard rokeri isto, bolji nego proslogodisnja grupa)....rekao bih "ko grom iz vedra neba", nekih 15 minuta ranije, krenula uvodna animacija!

ihijaoooooooj, kako je skocio kolektivni pritisak!!!!!

ova animacija s meteoritom (da ne kazem "kamenom") koji pici od meseca ka Zemlji i datom gradu, i na putu rastura svu AC/DC scensku ikonografiju - uz zvucni miks koji tako jebeno dobro dize tenziju, i tera te na vristanje od kog gubis glas jos pre nego sto pocne muzika - bi bila SAVRSENA da nema one animacije s vozom s Black Ice turneje! ovako je samo vrhunska i odlicna i do jaja! ;D najjace od svega je sto sam prosle godine isao na koncert s ortakom koji radi u Evropskoj svemirskoj agenciji, i koji je inace veliki space und astronomy geek, i kad smo videli da sve pocinje sledanjem na Mesec, razdusevili se obojica, kao da je tacno za njega bilo pravljeno

elem, udara meteorit svom snagom i plamenom u Marsej, i krece naravno "Rock or Bust"! prilicno debilna pesma, ali TAKO_JEBENO_FENOMENALNA
i iz ne znam kog razloga je publika bas bila nalozena da je peva i dere se i skace i ucestvuje.

u principu je tako bilo sa svim pesmama, osim skarta s novog albuma "Rock and Roll Thunder", koju izvode, takodje iz ne znam kog razloga. iskreno, radije bih da izvode "Rock the Blues Away", koja je predivna, heck, pa makar i da su ostavili "Play Ball" od prosle godine....ali dobro sad.

uopste sto se tice pesama, vec sam bio odusevljen onim sto sam video da su radili u Lisabonu. HEJ, dodali su RNR Damnation i Riff Raff!!!!

plus iznenadjenje koje niko nije ocekivao!

mislim, pogledajte ovu setlistu!!!!!!!!

Rock or Bust
Shoot to Thrill
Hell Ain't a Bad Place to Be
Back in Black
Got Some Rock & Roll Thunder
Dirty Deeds Done Dirt Cheap
Rock 'n' Roll Damnation
Thunderstruck
High Voltage
Rock 'n' Roll Train
Hells Bells
Given the Dog a Bone
If You Want Blood (You've Got it)
Sin City
You Shook Me All Night Long
Shot Down in Flames
Have a Drink on Me
T.N.T.
Whole Lotta Rosie
Let There Be Rock
Highway to Hell
Riff Raff
For Those About to Rock (We Salute You)


dakle, kad je - niotkuda - krenuo rif za "If You Want Blood", pa maltene mi mucena i izmuckana besika nije popustila jedino sto sam se zabrinuo da nisu mozda izbacili nesto od iducih pesama zbog toga, tipa "Sin City", "Have a Drink on Me"....ali NE jbt! 23 pesama! ne znam kada su zadnji put imali ovako dugacku setlistu! pa jbt, samo zbog ovoga hejteri treba da istrpe Axla!!!!!

a treba da ga istrpe i zato sto je odradio vrhunski posao; ko nije video i cuo, nikad nece znati! jeste, smesno izgleda sto je sedeo, ali na kraju krajeva, pokazalo se da manje vise svi gledaju u Angusa, tako da nije frka ali kakve je tonove izvlacio covek, s koliko posvecenosti je pevao, kakva energija, i koliko bliskosti s albumskim verzijama, pa ono je fantasticno! opet kazem - vise bih voleo da je Brajan bio tu, ali objektivno gledano - ovo mnogo bolje zvuci od njega!

setih se jedne licne, mozda nicemu bitne, ali meni drage anegdotice....kada mi je najbolji ortak moj pustao AC/DC, davno to bese....i bukvalno je jedan od prvih komentara bio "hej, pa vokal malo vuce na GNR". jbt, kako te zivot nekad tako odvali po nosu, s kamatom....





svirka je naravno bila besprekorna. ritam sekcija je standardno fantasticna, a Angus je takodje nepogresivo predan, u zanosu, ludilu, svemu po cemu ga poznajemo. pohvalno je sto su vratili catwalk (prosle godine ga nije bilo ), i vrlo dobro se sluzio pistom, od samog pocetka koncerta! ali jbt, kako je ludeo, kako je kidao s gitarom u "Shoot to Thrill", "Dirty Deeds", "If You Want Blood"...."Sin City" je bio PRE_JE_BE_NO_FA_BU_LO_ZAN, sa svakog moguceg aspekta! a na prvi refren "RNR Damnation" su krenule oci da mi suze udarila emocija bila

najbolje ili najgore od svega je sto sam otkrio neke do sada potpuno nepoznate fizioloske i anatomske zavrzlame....tipa, da moze da mi se povraca od zedji ili da imam neke misice s prednje strane vrata, koji me ceo dan danas bole kad god progutam nesto plasio sam se prehlade, posto sam bio mokar do gole koze; farmerke su bile mokre celom duzinom i kad se sve zavrsilo, naravno, standardno vec, nema sta me nije bolelo, po celom telu, ruke, noge, tabani, vrat, grlo, glas, ledja....a kolko sam shvatio, nekolicinu ljudi koji su imali tu srecu da stoje ispred mene su bolele usi od mog dranja i (pogotovu) vristanja

overall, kad ih pomenuh taman, moram da pohvalim i neizostavni deo - publika je bila fantasticna! najpre, pokazalo se da je strah od praznih mesta na stadionu bio potpuno neosnovan, jer, bilo je KRCATO! evo jedna pro fotka:



naravno, ne hvalim ja rulju samo zato sto je napunila stadion; svako to moze, cak i norvezani npr.
ali sto su bre tako dobro ucestvovali, pevali, skakali, pevali cesto uz same rifove, urlikali....ostao sam iskreno odusevljen uvek moze bolje, ali ovo je bilo fantasticno
evo reprezentativan primerak, finale koncerta:





ali isto ovako i za ostale hitove, cak i za ove novije, poput pomenutog "Rock or Bust" ili "Rock and Roll Train" ( ). malo starije stvari poput "Given the Dog A Bone", "Have A Drink On Me", "Sin City", "RNR Damnation"....su radile vise staru gardu i znalce, ali je overall svejedno bilo impresivno, publika je maksimalno uzivala!

sto sve pokazuje zapravo da je po XYZ. put bend, u ovom slucaju mozda samo Angus, doneo vrhunsku odluku po pitanju daljih postupaka, zvuka, odanosti fanovima, svega!
ovo zvuci prejebeno dobro, izgleda fantasticno, energija toliko prsti na sve strane, da se u jednom trenutku spontano zapitas: "jbt, odakle meni snaga uopste da ovoliko skacem i urlam i divljam, od samo jednog pojedenog sendvica danas oko podne?"


i razmisljas nekako o svemu tome na putu od stadiona, nazad ka smestaju....i sutradan u gradu ponovo.
jednog od hiper nemaca sam sreo na izlazu iz stadiona. morao sam da ga napljujem i kazem mu da je fuckin bastard zato sto je uspeo da se prosvercuje na kvaranjaka u fan pit....al jbg, 64 koncerata iskustva je to....
najjace je sto smo iste noci nakon koncerta otpracali u pola noci ortakinju na autobus ka aerodromu, i jbt, sretnemo ih opet tamo, idu i oni na isti bus i tu krene lik da prica "jbt, dakle, If You Want Blood, neverovatno! pa kakva set lista, nije bilo ovako necega jos od blablabla....", a ja ne znam gde gledam, reko, aj covece, oti'ce ti autobus....

a istovremeno je tu taj neki, ne bih rekao cak ni setni momenat, al svakako ti nije pravo nekako....jer kako si pre dva dana imao osecaj da se okupljas s nekom familijom, prijateljima, braci po rifovima....sad imas osecaj da se s njima rastavljas, mozda cak i zauvek. ono, setas gradom dan nakon koncerta, trazis neku klopu, obilazis i razgledas....i svako malo sreces druge ljude koji i dalje nose AC/DC insignije na sebi. svako malo te neko pozdravi, uzvrati ti pogled, pozitivnu energiju, i sve ih je manje i manje, dok ni sam ne odes ka stanici koja te vraca nazad iz tog balonceta nadrealno pozitivne energije i dragog ti konteksta.

to se vec moze primetiti i za vreme koncerta, pri samom kraju.... Eksl je manje vise svaku pesmu najavio, direktno ili indirektno (sto je bila mozda jedina stvar koja mi se i nije svidela, al aj sad), i tako je najavio i Let There Be Rock, kao pesmu "where it all starts". zargonom Ratova zvezda "the circle is now complete", kraj [koncerta] je tu kao pocetak [grupe, muzike, energije, svega]. i dok gruvaju rifove, vokal, solazu, sound, light, drums, guitar....u pozadini na ekranima idu animacije kroz koje defilira citava istorija benda, Bon Skot, naslovnjace albuma, muva, zvono, novcanice, voz, gromovi, gacice, kablovi, sve svesve....i nekako kako sve to prolazi, to je tacno taj osecaj koji se podudara s ovim "razdvajanjem od prijatelja". sve je tako nekako energicno, a opet na neki nacin "tuzno".

no....ne bih da dajem previse mesta strahu da vise nikad necu videti bend samo cu zakljuciti naglasivsi da -> i energija i kontekst i sve su na koncu ispali toliko dobri, vise od bilo cega sto se ocekivalo, da bih isao na svaki sledeci koncert cak i s istom ovom postavom.
naravno, misli se na jedinog "uljeza" u celoj prici, gospodina Rouz(ij)a (za mene su svi ostali, Kris, Stivi, punopravni clanovi benda); odziv publike je sve vise i vise pozitivan iz dana u dan, iz koncerta u koncert....heck, i sebe ubrajam u "publiku" ovde, za slucaj da do sada nisam bio jasan.

i uveravam vas - s razlogom je tako.


Do sledeceg vidjenja - I SALUTE YOU!!!!








PS
ako ima neka dobra dusa da mi objasni kako da malko smanjim ove slike, to bi bilo bas kul

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 16/05/2016 18:45:39
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000