forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor specijal proljeće 2014
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/05/2014 : 08:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by 1Euro
HOČU NOVAC NAZAD!


Kada bi Ludens tako poslovao nebi daleko dogurao, moraš se malo žrtvovati za dobrobit firme.



Ne tražim novac nazad od Ludensa nego od Burratinija.

Edited by - 1Euro on 22/05/2014 08:52:39
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2014 : 09:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Posalji mu pismo, lepo obrazlozeno, usput ga zamoli i za nekoliko crteza novih crtaca u SBE staffu. Da ne pises dvaput.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/05/2014 : 11:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
"Neki ljudi koji su mrtvi, pa se probude..."

Specijalac, koji je opravdao svoje ime "specijal".
Ponajprije zbog crteža. Stvarno sam guštao u odličnom kadriranju i igri svjetla i tame. Barison je crtao Zagora herojski i ponosito, iako je na par vinjeta i fulao. To je valda ta krakatost o kojoj govorite. Zamjeram mu i Čika. Par Čikovih reakcija je bilo nacrtano previše karikaturalno za moj pojam. Čiko je ovdje ionako u službi komedije i bez i jedne ozbiljne reakcije i akcije, tako da je bilo malo too much kad ga još i crtamo neozbiljno.

Bure nije ponudio ništa novog, ali to ne znači da je ovo loše. Jednostavno Buretov prosjek, koji ne istupa ničim osim crtežom, koji je, na stranu krakatost i Čiko, ipak zaslužio dobre ocjene. Glavni neprijatelj nije toliko očit ako se čita u jednom dahu. Zagorovi zaključci su također u redu. Nisu usiljeni ili too much. Drago mi je da Bure nije otišao skroz u nadnaravno. Nije "Tajanstveni samostan" ili "Kameni div", ali za specijalac i više nego dobro.


Edited by - nagor on 24/05/2014 11:27:13
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/05/2014 : 11:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
MOJE mišljenje je da je ovaj strip MENI obično sranje. Može se ovdje filozofirati a ja ču ostati kod toga. MENI je ovo jedan najlošijih stripova kod Zagora.
Katastrofa od priče i crteža (ali crtež još može proči, dok priča NIKAKO).
Možda sama priča ne bi bila loša, da se radi o nekom drugom junaku, ali kod Zagora ovo nikako ne može proči. Ja ne želim čitati ovakve glupe priče kod Zagora i tačka.
Ako budu kod Bonellija nastavljali sa ovakvim trendom, ja ču prestati čitati Zagora, jer to onda više nije to i ne zadovoljava moj pojam "što je Zagor i što bi Zagor trebao biti".
Ja sam jako "staromodan" čitač Zagora i ako se ne radi u Darkwoodu, o preprodavačima alkohola, oružja, indijanskih pobuna,....onda postanem "živčan". Iako kultne Zagorove priče su baš one koje mirišu na Fantastiku (Helingen,Kandrax,Plamena Lobanja,Rakosi....) ali su SUPER NAPISANE i kao takve če uvijek svima biti Legendarne.
Dok ovdje je glupa priča, bezvezna, ne radi se o indijancima, ne radi se o vampirima,,.....uopšte ne znam zašto bi to bila priča u kojoj nastupa Zagor....
Mogli su je napisati za nekog drugog strip junaka.....
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/05/2014 : 12:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Oke Ojro... sve to stoji što si napisao... svatko ima svoje ukuse, ali ne možeš furati serijal od 600 i nešto brojeva uvijek sa istim indijancima i preprodavačima alkohola... Da su se u Bonelliju držali tvog mišljenja, ne bi bilo više Zagora, a onda gubimo svi.

Jesi čitao Nestalog istraživača i brojeve nakon toga? Slobodna dalmacija? Kakav ti je treći vampir?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/05/2014 : 12:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Procitao pricu i po treci put, ne znam kada sam tako nesto uradio u ovako kratkom vremenu.
Ovaj strip, kao cjelina, po mom misljenju mozda i najbolji Zagor jos od Morske strave.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/05/2014 : 12:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor
ne možeš furati serijal od 600 i nešto brojeva uvijek sa istim indijancima


Ne moraju biti isti indijanci u pitanju, barem je u ono vrijeme bilo različitih plemena cijelo čudo pa se može svako malo mijenjati.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/05/2014 : 12:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Oke Ojro... sve to stoji što si napisao... svatko ima svoje ukuse, ali ne možeš furati serijal od 600 i nešto brojeva uvijek sa istim indijancima i preprodavačima alkohola... Da su se u Bonelliju držali tvog mišljenja, ne bi bilo više Zagora, a onda gubimo svi.

Jesi čitao Nestalog istraživača i brojeve nakon toga? Slobodna dalmacija? Kakav ti je treći vampir?



tamo imam jednu veliku rupu, jer tada nekoliko godina nisam čitao stripove....Trečeg Vampira sam nešto čitao, mislim bar,....sječam se neke bezvezne priče, gdje se na prvih 40+ stranica Zagor uopšte ne pojavlja,...sve nekakvi vukovi i stotina drugih stvorova, negdje u Austriji ili šta več,...loše se sječam toga, znam da mi je bilo totalno bezveze pa onda nisam kupio nastavak, tako da uopšte ne znam kako je to završilo,....
Ja nisam čovjek "koji bi mirno šutio i trpio" pa ako mi se strip ne sviđa, ja ga bacim u smeče, vrijeđajuči sve koji su bili zaslužni za njega, i to još ako sam dobro raspoložen,....vrijeme je kratko i ne želim ga provoditi uz loše stvari bile oni stripovi, tv program, filmovi,....pošto nisam kolecionar, nisam ovisnik o stripovima, lakše mogu napraviti izbor šta ču čitati i šta neču,...jedino mi je žao da sam taj specijalac pročitao do kraja,......trebao sam ga baciti na stranici 41+ kada sam vidio kako su nacrtali Čikota,...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/05/2014 : 12:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
legendo...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/05/2014 : 12:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by nagor

Oke Ojro... sve to stoji što si napisao... svatko ima svoje ukuse, ali ne možeš furati serijal od 600 i nešto brojeva uvijek sa istim indijancima i preprodavačima alkohola... Da su se u Bonelliju držali tvog mišljenja, ne bi bilo više Zagora, a onda gubimo svi.

Jesi čitao Nestalog istraživača i brojeve nakon toga? Slobodna dalmacija? Kakav ti je treći vampir?



tamo imam jednu veliku rupu, jer tada nekoliko godina nisam čitao stripove....Trečeg Vampira sam nešto čitao, mislim bar,....sječam se neke bezvezne priče, gdje se na prvih 40+ stranica Zagor uopšte ne pojavlja,...sve nekakvi vukovi i stotina drugih stvorova, negdje u Austriji ili šta več,...loše se sječam toga, znam da mi je bilo totalno bezveze pa onda nisam kupio nastavak, tako da uopšte ne znam kako je to završilo,....
Ja nisam čovjek "koji bi mirno šutio i trpio" pa ako mi se strip ne sviđa, ja ga bacim u smeče, vrijeđajuči sve koji su bili zaslužni za njega, i to još ako sam dobro raspoložen,....vrijeme je kratko i ne želim ga provoditi uz loše stvari bile oni stripovi, tv program, filmovi,....pošto nisam kolecionar, nisam ovisnik o stripovima, lakše mogu napraviti izbor šta ču čitati i šta neču,...jedino mi je žao da sam taj specijalac pročitao do kraja,......trebao sam ga baciti na stranici 41+ kada sam vidio kako su nacrtali Čikota,...



Eh, hebiga...

Tih "40+ uvodnih stranica trećeg vampira na kojima se Zagor uopće ne pojavljuje" u prijevodu znače da nam se sprema nešto opasno i epsko i da će priča vjerojatno biti odlična. I je odlična - najbolji Zagorov susret s Rakosijem. Šteta što si prestao sa Zagorom prije 20 godina. Prestao si taman kad je krenulo najbolje od Zagora.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/05/2014 : 13:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Btw, slažem se s nagorom.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/05/2014 : 13:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by nagor
ne možeš furati serijal od 600 i nešto brojeva uvijek sa istim indijancima


Ne moraju biti isti indijanci u pitanju, barem je u ono vrijeme bilo različitih plemena cijelo čudo pa se može svako malo mijenjati.



Već u prvih 200 brojeva je Zagor porazio toliko usijanih glava, spriječio ratova, spasio razna plemena od vojske, demona, poplava, izvanzemaljaca, milijun puta pokazao/dokazao da je sin božji itd. da mi je danas u biti smiješno kad ga neki darkwoodski indijanci ne shvaćaju ozbiljno. Pa što im nije jasno s kim se oni zajebavaju.

Zbog toga teže i prolaze klasičnije priče sa indijancima. Boselli je morao dovesti Hurone u Darkwood i odvesti ga u preriju, gdje Zagora nitko ne poznaje... normalno, Boselliju i čitateljima je jasno da svi u Darkwoodu znaju tko je Zagor.

Edited by - nagor on 24/05/2014 13:06:12
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/05/2014 : 13:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Procitao pricu i po treci put, ne znam kada sam tako nesto uradio u ovako kratkom vremenu.
Ovaj strip, kao cjelina, po mom misljenju mozda i najbolji Zagor jos od Morske strave.



Uh, opasna izjava.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/05/2014 : 16:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Opasan je i onaj Chico na 41. strani... prava hororčina, ja sam se skoro uplašio kada sam ga vidio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/05/2014 : 23:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
1euro zestoko brani svoj stav, ali ovo je ipak vrlo dobar strip, odlican cak!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/05/2014 : 00:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Moram reći da je ovo jedan od najboljih Zagora koje sam pročitao u posljednje vrijeme. Mračna, teška, crna i sveprožimajuća atmosfera toliko je dobro pogođena da se može govoriti o potpuno novoj dimenziji crtanja (pa i kadriranja) Zagorovih stripova, a sam Zagor nacrtan je mračno epski i odaje svojom pojavom svu srž prekaljenog borca za pravdu - puno toga je vidio, puno toga je prošao ali i dalje ima volje za sprovođenjem zakona. priča je vrlo dobra, vrlo Dylandogovska, sa solidnim zapletom i dobrim tokom radnje. kraj je pomalo zbrzan i tu se moglo više poraditi na samom "konačnom obračunu" ali sve u svemu dojam je i više nego pozitivan.

Odličan strip.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 26/05/2014 : 19:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message  Reply with Quote
Za mene, medju najgorih 5 Zagora svih vremena.
Bure - ocena 0 (čovek je prolupao - obratite pažnju na Zagorovo razmišljanje na 62. i 63. strani, na nivou Kapetana Mikija)
Barison - ocena 3 (čovek je dobar crtač - ali nije za Zagora...ne za našeg Zagora, možda za Dampira)
Ferri - ocena 10 (da sam znao šta se krije unutra, nikad ga ne bih kupio, ali stari prevarant me je navukao svojom naslovnicom)

Edited by - perper on 26/05/2014 19:52:00
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 26/05/2014 : 20:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Ovo o Ferriu se slazem ,ali Burattini je isto vrlo dobar,dok jbga Barison ni meni ni sija,ali tek je novi pa se nadam boljem ....

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/05/2014 : 21:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

dok jbga Barison ni meni ni sija,ali tek je novi pa se nadam boljem ....


Ako se nadas da ce s vremenom crtati kao Ferri, dzaba cekas.

Ljudi, Barison je za ligu bolji, ne samo od svih Zagorovih crtaca, vec i od ostatka SBE.
Skoro u isto vrijeme sa ovim specijalem izasao je i jedan njegov album u Francuskoj, cak su i italijanske novine u vise navrata najavljivale njegov debi na Zagoru.

Ne znam, ovo je meni kao da Rosinski dodje da crta Zagora, pa ga komentarisemo sa "bice bolji, nov je jos", "nije Ferri-ne valja"...
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 26/05/2014 : 23:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Ne znam, ovo je meni kao da Rosinski dodje da crta Zagora, pa ga komentarisemo sa "bice bolji, nov je jos", "nije Ferri-ne valja"...



Sto bi se i desilo...
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 27/05/2014 : 08:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Mislim samo da popravi zagoru i ciki face,da lice na sebe koliko toliko

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/05/2014 : 10:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pogotovo ona faca koju Chico ima na 41. i 61. strani, strava malo veća.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/05/2014 : 16:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Napokon sam uhvatio vremena da pročitam ovaj specijal koji je dobio tako različite ocjene.
Moram priznati da me iznenadio i to čak pozitivno jer sam očekivao nešto slabije, u svakom slučaju ispao je prilično bolji nego onaj prethodni ''Čovjek iz Mavericka''.
Iako su i priča i crtež tipični dylandogovski ovdje mi to sasvim odgovara jer ta mračna atmosfera nije smještena u neko urbano područje već u divlje okruženje slično onome u kojemu Zagor inače obitava.
Mala zamjerka priči što je u neku ruku predvidljiva jer se već na 92. stranici može početi naslućivati tko je odgovoran za buđenja mrtvaca ali u današnje vrijeme je teško napraviti nešto što će držati čitatelja u potpunoj neizvjesnosti do samoga kraja.
Barison je odradio posao bolje nego što se to na prvi pogled može skužiti nekakvim letimičnim prelistavanjem stripa, kada se on pročita ipak se dobije drugačiji dojam. I njemu ide sitna zamjerka ali samo u nekim situacijama gdje je slabije nacrtao Zagora i Chica, mračna atmosfera je izvrsno dočarana pogotovo na početnim stranicama gdje je kiša dodatno pojačala takav prikaz.
Ne može se mjeriti sa najboljim radovima Ferrija ali u svakom slučaju se radi o vrlo dobroj epizodi i ne bih imao ništa protiv da ovakvih bude više u budućnosti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/06/2014 : 09:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Barison je unio novu dimenziju, ali za razliku od Chiarolle ili Laurenotija, koji su 90-ih napravili isto, puno je kvalitetniji, atmosfera prikazana u ovoj stripu je na razini Ferrijeve iz prvog Hagota! Svakako je obogatio serijal i nadam se da ce puno crtati!
Scenaristicki ovaj strip nije za 10, ali svakako je zasluzio visoku ocjenu, Bure je malo zbrzao kraj, ali ok... Ferrija ne moram ni komentirati, ova naslovnica je vrh, cak i ako je usporedimo sa zlatnim vremenima. Veliki maestro se ne da!!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/06/2014 : 09:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Barison je unio novu dimenziju, ali za razliku od Chiarolle ili Laurenotija, koji su 90-ih napravili isto, puno je kvalitetniji, atmosfera prikazana u ovoj stripu je na razini Ferrijeve iz prvog Hagota! Svakako je obogatio serijal i nadam se da ce puno crtati!
Scenaristicki ovaj strip nije za 10, ali svakako je zasluzio visoku ocjenu, Bure je malo zbrzao kraj, ali ok... Ferrija ne moram ni komentirati, ova naslovnica je vrh, cak i ako je usporedimo sa zlatnim vremenima. Veliki maestro se ne da!!



Hm... Laurentija.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000