forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 32 - Mali dućan smijeha
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/03/2021 : 14:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne znam da li ide ova





ili ova





ali strip me zanima (ovaj Komikov)




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1763 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 06/03/2021 : 09:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Mali ducan smijeha je jedan od onih meni "neprivlacih" kolorki koje sam uzeo cisto zato sto mi se ukazala prilika. Pre nekih dva meseca sam procitao ovaj strip ali sam zaboravio da napisem koju rec. Od Rabate-a sam procitao sve sto sam uspeo da nabavim - Ibikus, Zla Berba, Potocici i ovaj Mali ducan. Ne mogu da tvrdim da mi je neki od pomenutih stripova ostao u posebnom secanju. Ibikus i Zla Berba su mi bili ok, Potocici mi se nisu nesto dopali. Sto ce tice Malog ducana, odmah sam shvatio da se radi o melanholicnom stripu. Mnogo mi je zanimljivo to sto glavni lik drzi radnju "vesele" opreme a sam po sebi je usamljenik i melanholik. Oduvek sam imao teoriju da su klovnovi zapravo jako tuzna bica... Atmosfera ovog dela me je podsetila na 5000 km/s jer ima tu tihu melanholiju koja mi se mnogo dopada. Mali ducan cu sigurno citati ponovo jer prilikom prvog citanja sebi dao dovoljno vremena da posle zatvaranja korica razmislim dublje o svemu. Za sada... po meni najbolje od Rabate-a sto sam procitao.

7/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/03/2021 : 11:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ako ti je Dućan bolji od Potočića,Ibikusa i Berbe,onda kapiram što sečeš vene na Lajku,Fun home...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3123 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/03/2021 : 13:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Lajka je odličan (i pretužan) strip Anto.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/03/2021 : 13:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I mene je Lajka kupila (dok mi Fun home jos stoji negdei ceka svoje vreme, no ne ocekujem mnogo).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2434 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 06/03/2021 : 14:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Od ovih 4, ubedljivo mi je najjaci dojam ostavila Zla berba, a i ostala tri su mi vrlo dobri...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/03/2021 : 17:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Lajka je odličan (i pretužan) strip Anto.


ma zezam se malo sa Aleksandrom;gde bre Dućan bolji od Potočića,pa to samo on može da mlatne.

Lajku nisam čitao,na žalost kad sam odlučio da je nabavim već se rasprodala.Verujem da je hvalevredan strip u pitanju,ali jbga,ne može se se sve postići.
Nadam se da ću ga jednog dana negde pozajmiti i pročitati.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3123 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/03/2021 : 17:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ni meni Dućan nije ni primirisati Potočićima, ali veća mi je misterija to što Ibikus izgleda drugima ne odskače kvalitetom ko meni...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/03/2021 : 17:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
mene opet cudi sto fibra nije objavila ibikus
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1763 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 06/03/2021 : 17:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

Lajka je odličan (i pretužan) strip Anto.


ma zezam se malo sa Aleksandrom;gde bre Dućan bolji od Potočića,pa to samo on može da mlatne.

Lajku nisam čitao,na žalost kad sam odlučio da je nabavim već se rasprodala.Verujem da je hvalevredan strip u pitanju,ali jbga,ne može se se sve postići.
Nadam se da ću ga jednog dana negde pozajmiti i pročitati.



Ducan ima tu melanholiju koju volim, Potocici su mi bili dosadnjikavi. Mozda obnovim gradivo pa drugi put ispadne bolje...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3498 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/03/2021 : 19:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Simpatičan dućan džižamidža gde vlasnik prodaje spravice koje bi trebalo da nas nasmeju, samo što bi mi najradije plakali. Kada se čovek kupa u kadi sa patkicama nekada deluje da nije loša ideja spustiti se ispod vode i nikada ponovo izroniti jer svagdanja borba ne ide onako kako smo mi zamislili

Ali život je previše lep pa da nikada ne izronimo ponovo na površinu, koliko god delovao nefer u istom momentu nam i nudi ruku spasenja kada to najmanje očekujemo, čak i kada tu ruku pruža akrobatkinja-klovn slobodnog duha, nekada nam neortodoksna ljubavna veza može pomoći da ustanemo kada smo pali, ali ukoliko želimo da ostanemo da stojimo to moramo da uradimo sami

Dobar je Rabate
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 20/09/2021 : 09:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Može li neko da mi kaže kakvu to igru igra njegov brat na TVu? Igre bez granica? Šta se tačno dogodi u tim scenama?

Inače, Mali dućan smijeha jeste dobar strip, no čini mi se da se moglo otići i korak dalje u priči, recimo Epilog mi je možda nepotreban kada ne znamo kako se do te situacije stiglo, fali obrt u priči koji bi taj epilog objasnio i demistifikovao. No, strip se svakako lako čita i priča je zanimljiva, i sve to od mene dobija prelaznu ocenu.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1707 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 15/10/2021 : 16:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pročitao strip, pa sad čitam i vaše komentare, jer ne bih znao šta da kažem o stripu.
Običan strip o običnim ljudima. Isečak od par meseci iz života nekoliko neupadljivih stanovnika. Nenametljiv humor čini ovaj strip.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 31/10/2021 13:17:39
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 15/10/2021 : 16:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ni meni Dućan nije ni primirisati Potočićima, ali veća mi je misterija to što Ibikus izgleda drugima ne odskače kvalitetom ko meni...



Ibikus je majstorski, stripčina.

Rabate je velemajstor nenametljive montaže gdje sve izgleda prividno lako i jednostavno. Jedan drugi sličan u tome je Cosey.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1707 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 15/10/2021 : 17:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ja pre mislim da je za uspeh Ibikusa zaslužan jedan drugi pisac.
Kad postoji odlično književno delo kao podloga, onda je dobar deo posla odrađen.
Naravno, ne umanjujem i Rabateov doprinos da se to i vizuelno ispriča kako treba.

Meni je Ibikus u top deset omiljenih.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 15/10/2021 17:19:50
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/10/2021 : 12:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Nakon maestralnih Potočića (stripom kojim je "otvorena" edicija Kolorka),te odličnih Ibikusa i Zle berbe kojom nas je počastila Besna kobila, Paskal Rabate je kod mene dobio povisoki kredit,ali ga ovde malo potrošio.

Mali dućan smeha je slice of life od 100-ak stranica, sa svim potrebnim elementima,ali sve je to mlako odrađeno.Inspiracija i kreativnost iz pomenutih naslova je definitivno izostala.Jedna od slabijih Kolorki.

Pratimo sudbinu Patrika,vlasnika prodavnice zezalica u Francuskoj provinciji,depresivnog i nikakvog nakon što ga je žena ostavila,ali situacija se menja kad upozna akrobatkinju iz gostujućeg cirkusa.

Nije sad da je strip loš,ok je,ali ni blizu nečeg što sam očekivao. Ako ga zaobiđete,ništa niste propustili,mada sa obzirom da je na sjajnoj akciji u AF (sa 50% popusta),nećete sad baš ni baciti pare ako ga kupite.

3/5


Obrnuh i drugi put Mali dućan,i drago mi je što ga se nisam rastosiljao nakon prvog čitanja,jer mi je sad bolje legao.
Verovatno sam prošli put očekivao ko zna šta,a ovaj album je tek običan strip o običnim životima običnih ljudi,i nemu te neke pompe,dramatičnih prevrata,velikih romansi...ali čak i u toj nekoj običnoj priči, Rabate zna da kroz dobru atmosferu nabijenu kvalitetnim i nenametjivim humorom, ispriča lepu i toplu ljubavnu priču.

4/5 i preporuka za ljubitelje Rabateovog rada,slajs of lajf žanra i romanse.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1707 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 31/10/2021 : 13:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pa i nije slajs of life žanr... To bi bilo kada bi nasumično bili zaređani delići života bez neke konkretnije veze... Tipa albuma sa slikama obrađenim u strip... Po strana dve za svaku sliku...
Tako sam bar ja skontao taj žanr...

Resistance is futile.

Edited by - borg on 31/10/2021 13:21:56
Go to Top of Page

Zula
Average Member

733 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 31/10/2021 : 13:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Pa i nije slajs of life žanr... To bi bilo kada bi nasumično bili zaređani delići života bez neke konkretnije veze... Tipa albuma sa slikama obrađenim u strip... Po strana dve za svaku sliku...
Tako sam bar ja skontao taj žanr...


Kad bi sve bilo onako kako je netko skontao, mogao bi ovaj strip nekome biti i SF. Ovo je "slice od life" strip, a kako bi skontao bolje i točnije, potraži značenje negdje na netu...
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1707 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 31/10/2021 : 14:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by borg

Pa i nije slajs of life žanr... To bi bilo kada bi nasumično bili zaređani delići života bez neke konkretnije veze... Tipa albuma sa slikama obrađenim u strip... Po strana dve za svaku sliku...
Tako sam bar ja skontao taj žanr...


Kad bi sve bilo onako kako je netko skontao, mogao bi ovaj strip nekome biti i SF. Ovo je "slice od life" strip, a kako bi skontao bolje i točnije, potraži značenje negdje na netu...



OK, našao...

Brenner’s 2007 book Understanding Manga and Anime holds that in anime and manga, “slice of life” is a genre that is more akin to melodrama than drama, bordering on absurd due to the large numbers of dramatic and comedic events in very short spans.

Ili malo opširnije:
The slice of life category of story is a story that portrays a "cut-out" sequence of events in a character's life. It may or may not contain any plot progress and little character development, and often has no exposition, conflict, or dénouement, with an open ending. It usually tries to depict the everyday life of ordinary people, sometimes but rarely, with fantasy or science fiction elements involved. The term slice of life is actually a dead metaphor: it often seems as if the author had taken a knife and "cut out" a slice of the lives of some characters, without concern for narrative form. It is sometimes called tranche de vie, from the French.

Zanimljivo, da mnogi i ne priznaju postojanje ovog žanra. Čak ga ne priznaju ni kao podžanr.
Naravno, ima i drugačijih mišljenja.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 31/10/2021 15:40:57
Go to Top of Page

Zula
Average Member

733 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 31/10/2021 : 15:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by borg

Pa i nije slajs of life žanr... To bi bilo kada bi nasumično bili zaređani delići života bez neke konkretnije veze... Tipa albuma sa slikama obrađenim u strip... Po strana dve za svaku sliku...
Tako sam bar ja skontao taj žanr...


Kad bi sve bilo onako kako je netko skontao, mogao bi ovaj strip nekome biti i SF. Ovo je "slice od life" strip, a kako bi skontao bolje i točnije, potraži značenje negdje na netu...



OK, našao...

Brenner’s 2007 book Understanding Manga and Anime holds that in anime and manga, “slice of life” is a genre that is more akin to melodrama than drama, bordering on absurd due to the large numbers of dramatic and comedic events in very short spans.

Ili malo opširnije:
The slice of life category of story is a story that portrays a "cut-out" sequence of events in a character's life. It may or may not contain any plot progress and little character development, and often has no exposition, conflict, or dénouement, with an open ending. It usually tries to depict the everyday life of ordinary people, sometimes but rarely, with fantasy or science fiction elements involved. The term slice of life is actually a dead metaphor: it often seems as if the author had taken a knife and "cut out" a slice of the lives of some characters, without concern for narrative form. It is sometimes called tranche de vie, from the French.


To je uglavnom to. Meni najbolji je Svagdanja borba.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

733 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 31/10/2021 : 16:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg


Zanimljivo, da mnogi i ne priznaju postojanje ovog žanra. Čak ga ne priznaju ni kao podžanr.
Naravno, ima i drugačijih mišljenja.


"‘Slice of life’ ili komadić života je pojam koji se odnosi na minimalističke priče bez čvrste radnje, koje se oslanjaju više na ugođaj, dojam i svakodnevni život, uglavnom izbjegavaju senzacionalizam i spektakl, a centar pozornosti stavljaju na uobičajene, pa naizgled čak i nebitne događaje koje svatko može doživjeti."
Tako je govorio Markos... za Večernji list.
Pa sad ako Markos i Anto kažu da postoji žanr "slice od life" onda on postoji makar na ovom forumu... 😜
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1707 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 31/10/2021 : 17:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Kad Markos kaže a Anto potvrdi...

Ma, nije ni važno dal je drama, komedija, romansa ili slice of life. Važno da se ljudima strip sviđa ili ne.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 31/10/2021 17:31:03
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2326 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 27/07/2023 : 03:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Može li neko da mi kaže kakvu to igru igra njegov brat na TVu? Igre bez granica? Šta se tačno dogodi u tim scenama?...


I mene je ovo zanimalo, pa sam iz naftalina izvukao ovaj topik; međutim, kako odgovor nisam pronašao, potrudio sam se na svoju ruku:)

Le mur des champions je to, rekao bih:
https://www.youtube.com/watch?v=qWUTxZBkN1I&ab_channel=LesArchivesdeQuentin

Podsetila me je ova igra na jedan od izazova u legendarnim Ninja Warriorsima, izazov čijeg se imena ne mogu, nažalost, sada da setim:(




Piši propalo!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 30/09/2023 : 19:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Strip na temu Tko bi razumio žene.
Glavni lik je jako simpatičan, totalni antitalent za trgovca, samosažaljenje na najjače, ali opet nekako ok. U biti pozitivac.
Ipak, ono po čemu ću definitivno pamtiti ovaj strip je scena kad pregazi noja a auto koji ide ususret direktno na kip sa križem. Predobro.

Naslovnica jedna od najgorih mogućih. Baš tjera da ne kupiš.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000