forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Rasprave o Zagorovim crtačima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 09/08/2015 : 14:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kada vidim kakvih sve danas ima ja bih najradije da Nuccio može raditi većinu epizoda. Još kada bi se pridodali Verni, Venturi i Espositovci to bi bio Zagor po mojem ukusu, plus još poneki gost sa strane koji bi povremeno uskočio.



Potpisujem od prve do zadnje

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 09/08/2015 : 14:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

quote:
Originally posted by solar

Opet sitničarenje, meni je važno pogoditi emociju, izraz lica itd., tehnički detalji me toliko ne zanimaju.


Ma nisam bas nesto sitnicar, moze crtez da bude skrt, prljav, i neznam jos sto, ali proporcije tijela a posebno glave u velikim kadrovima moraju stimati. Pa nije Zagor serijal sa naivnim stilom
crtanja.
Kao sto rekoh, Nuccio je trenutno najbolji, ali ne smije da bude nedodirljiv. To bi bilo pogresno. Prema Nucciu,
Jer jos ima potencijala za gore.




Ovaj Burattinijev i Nucciov najnoviji uradak još nisam čitao (čekam redovnu seriju), no čitao sam prethodnu Nucciovu epizodu "Vukodlak" i tamo je bilo podosta tih disproporcija (najčešće premalena glava u odnosu na tijelo i sl.) te nekih grešaka u perspektivi, no meni Nuccio stilski baš odgovara.
Kad se govori o disproporcijama kod Bonellijevih crtača meni osobno je tu rekorder Erio Nicolo (Tex), kakve glavurde je on znao prilijepiti tijelima, to nije za vjerovati.

Edited by - Gru on 09/08/2015 14:40:54
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/08/2015 : 17:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kako bi samo fino bilo kada bi ova (ili slicna) slika krasila naslovnicu broja 601.





Evo samo da ponovim ovaj Kingov post od pre par meseci. I stvarno zar ne bi bilo, ne fino(kao sto je King rekao) nego fantasticno da je ovo naslovnica broja 601?
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 09/08/2015 : 17:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Baš gledam Laurentijeve naslovnice za VČ kolekcionarsko izdanje Zagora - prosto je nevjerovatno koliko tu ima strasti, snage, dinamike... bolje su i od originalnih naslovnica, upravo zbog te dinamičnosti i hipnotizirajuće energije koja isijava iz Zagorove figure... pomalo je ironično vidjeti knjigu sa takvom naslovnicom, a sa sadržajem iz najnaivnijeg i najzastarjelijeg perioda.

I opet moram reći, tako samopouzdana, divlja, snažna figura glavnog junaka... sasvim različita od današnjeg hladnokrvno-detektivskog Zagora, bliska Nolitinom koleriku i kavgadžiji...

p.s. džaba promjeniti i naslovnice i sve, ako su samo kozmetičke promjene... baš čitam specijal "Buđenja" koji je solidno, inovativno nacrtan (Barison), ali upropašćen monotonim scenarijom, koji jeftino uzima motiv "povratnika" bez želje da ga razradi i prikrije sramotu najgoreg pisanja po šablonu (Buratini - sa sve "povratničkim" pričama, tj. oživljavanjem lešina starih neprijatelja i atmosfere prohujalog vremena...). Detaljnije eventualno kasnije.


(naprimjer)

Edited by - Mhejl on 09/08/2015 17:35:57
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/08/2015 : 18:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mhejl slazem se za Laurentijeve naslovnice i meni se bas svidjaju iako zna ponekad da malo isfusari.

A zivo me interesuje tvoje misljenje o specijalcu Budjenja tako da slobodno napisi opsirnije nesto kada budes zavrsio sa citanjem stripa
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/08/2015 : 18:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sve je jasno, Laurenti je stari plagijator.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/08/2015 : 18:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Ja ne bi voleo da vidim amerikanizovanog Zagora. Voleo bi da on ostane italijanski, Bonellijevski, Ferrijevski...

Uzasno mi je gledati Zagora kao kopi pejst Punishera ili Supermena

Ili ne daj boze dark Zagora kao neko polu-cudoviste kao sto sam video negde sliku kako cuci na nekoj grani. Da se ne spominje Zagor, nikad ne bi ni rekao da je Zagor.


Amerikanizovan Zagor?
Pa Zagor se i temelji na utjecajima iz americkih stripova. Ferriju su uzori americki autori.
Toliko o tome...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 09/08/2015 : 20:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Ja ne bi voleo da vidim amerikanizovanog Zagora. Voleo bi da on ostane italijanski, Bonellijevski, Ferrijevski...

Uzasno mi je gledati Zagora kao kopi pejst Punishera ili Supermena

Ili ne daj boze dark Zagora kao neko polu-cudoviste kao sto sam video negde sliku kako cuci na nekoj grani. Da se ne spominje Zagor, nikad ne bi ni rekao da je Zagor.


Amerikanizovan Zagor?
Pa Zagor se i temelji na utjecajima iz americkih stripova. Ferriju su uzori americki autori.
Toliko o tome...



Mislio sam na stil crteza a ne na pricu i lik kao takav

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 09/08/2015 : 20:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Ja ne bi voleo da vidim amerikanizovanog Zagora. Voleo bi da on ostane italijanski, Bonellijevski, Ferrijevski...

Uzasno mi je gledati Zagora kao kopi pejst Punishera ili Supermena

Ili ne daj boze dark Zagora kao neko polu-cudoviste kao sto sam video negde sliku kako cuci na nekoj grani. Da se ne spominje Zagor, nikad ne bi ni rekao da je Zagor.


Amerikanizovan Zagor?
Pa Zagor se i temelji na utjecajima iz americkih stripova. Ferriju su uzori americki autori.
Toliko o tome...



Mislio sam na stil crteza a ne na pricu i lik kao takav



Tinton je u pravu, ali naravno crtaci iz 40 50, 60-tih a ne ovi nakaradni danasnji






Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/08/2015 : 21:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Sve je jasno, Laurenti je stari plagijator.






ili





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 12/08/2015 : 12:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Bome, nisam nešto osjetljiv na Zagorove crtače ali U kraljevstvu Cajuna sam pročitao teškom mukom. Mangiantini je ovdje previše školski sterilan a dočaravanje atmosfere mu je za isplakati rijeke. Najbolje mi je kad noć nacrta sa 4-5 crtica iste debljine kao i Zagorove butine.
Možda i jest oku ugodniji nego npr Cassarovi ali i laik vidi da se tu nalaze neke greške koje se ne bi smjele tolerirati.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/08/2015 : 19:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Novo od Vernija...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/08/2015 : 19:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako su Zagor i Hellingen prekopirani, Chico sigurno nije.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/08/2015 : 19:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Jako lose. I to mu je pohvala, jako lose je blago reci za ovakav crtez, uzimajuci u obzir da ga je uradio profesionalac.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/08/2015 : 20:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Uzas.
Gdje gledaju Zagor i Chico?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/08/2015 : 21:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sigurno su vidjeli nešto zanimljivije (a možda i strašnije) od Hellingena.
Ruku na srce, takvih situacija sa pogledom u krivom smjeru je imao i Ferri na svojim naslovnicama.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 15/08/2015 : 08:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Slabo od Vernija. Ovdje i Zagor i Hellingen izgledaju nekako premaleni. Usporedite sa jednom od Ferrijevih najboljih gdje Hellingen izgleda zastrasujuce a Zagor ko prava ljudina. Vernijeva naslovnica izgleda ko avantura za klince dok Ferrijeva ima mitski odah.

Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 15/08/2015 : 10:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Meni je ova Vernijeva odlicna

To je taj retro trip kojeg vole nostalgicari Nema veze sto senka ne odgovara poziciji meseca koga to jos briga
Meni je Verni super
Mada, mogao bi malo vise senke da ubaci. Previse su mu cisti i staticni crtezi.
Ali sve u svemu, meni je Verni ok.

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 15/08/2015 : 12:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Meni je ova Vernijeva odlicna

To je taj retro trip kojeg vole nostalgicari Nema veze sto senka ne odgovara poziciji meseca koga to jos briga
Meni je Verni super
Mada, mogao bi malo vise senke da ubaci. Previse su mu cisti i staticni crtezi.
Ali sve u svemu, meni je Verni ok.




Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1302 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 15/08/2015 : 13:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zeljko Ferri's Homepage  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote


Mogao bi to Verni bolje ali meni je i ovako ok

www.zeljkoart.com
www.themanualco.com
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/08/2015 : 13:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Nije ni meni losa ova Vernijeva
Njegov crtež u stripu je puno losiji...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/08/2015 : 13:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovo je najbolje što sam vidio od Vernija... što i dalje ne znači da je dobro.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/08/2015 : 14:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Nije ni meni losa ova Vernijeva
Njegov crtež u stripu je puno losiji...


Ja mislim suprotno, drag mi je u stripu, ali za naslovnice nije ama bas nikako.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/08/2015 : 14:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Slažem se.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/08/2015 : 14:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ne moram trositi niti slova sta mislim o ovom sterilnom plagijatu

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000