forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Priča o jednom lošem pacovu, B. Talbot (Omnibus)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 08/07/2014 : 19:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Nakon romana "Ćerke" Omnibus objavljuje novi naslov Brajana Talbota...



Autor: Brajan Talbot

predgovor: Zoran Penevski

Edicija: Svetski tragovi #8

Format: 165x235mm (B5)
Povez: Tvrdi (šiveno)
Broj strana: 144 (kolor)
Godina izdanja: 2014
ISBN: 978-86-87071-20-9

Cena: 1.900,00 din

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 08/07/2014 : 19:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote



Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 21/07/2014 : 08:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Tornado, ne radi ti googlemail.
Tviter trazi registraciju.
Komunikacija zero.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 21/07/2014 : 11:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Poslao sam ti PM, valjda je upaliti

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 19/07/2020 : 22:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Dom je mesto koje bi trebalo biti sigurno i divno. Porodica bi trebala biti Vaš najveći oslonac, neko ko je tu uvek za Vas i za Vaše dobro. Neko čije postupke ne preispitujete, jer Vam žele najbolje. No, da li je uvek tako? I šta biva ako nije?
Sudeći po tekstu koji Brajan potpisuje na kraju ovog izdanja, on je samo hteo da napravi priču o Lejk Distriktu u Engleskoj, ali ga je ozbiljnost priče koju je započeo odvela dalje od toga. "Priča o jednom lošem pacovu" je strip koji se bavi ozbiljnom temom i pristupa joj sa potrebnom pažnjom i pripremom. Priča počinje u Londonu, na stanici podzemne železnice, gde susrećemo Helen, mladu devojku plave kose, ispred koje stoji natpis "Pomozite gladnom beskućniku". Već na trećoj strani, na pločniku tog metroa, Helen zamišlja kako se baca na prugu ispred voza koji stiže.
Iako prožet brojnim metaforama, ovaj strip govori jasno i direktno tamo gde je to potrebno, čini se kao da je Brajan uzeo na sebe zadatak da ovaj strip bude i nešto više, mali priručnik za sve one koji se nađu u sličnim problemima i kakav takav putokaz ka izlazu. Tu je možda i jedina slabost stripa, ako smemo biti kritični. Umetnost nema tu obavezu da bude optimistična, iako neće škoditi. Pogotovo onima koji se pronađu u priči.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/07/2020 : 03:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja trazim jedan strip koji sam zapamtio samo po naslovnoj strani, mislio sam da je od Omnibusa ali ne mogu da ga nadjem. Na naslovnoj strani je naslov tog stripa i mislim da je kuca nacrtana unutar kao jednog kadra na naslovnoj strani. A naslov je valjda Tako smo ziveli ili Prica o necemu. Tako nesto. Potpuno mi je stao mozak i trazim vec pola sata na sajtu alan ford knjizare taj strip i ne mogu da ga nadjem.

Evo nasao sam konacno: autor je Set, a strip se zove Zivot je lep kad ne odustajes.



Je l neko citao? kakav je strip? Bas me privlaci naslovna strana.

Edited by - going going on 20/07/2020 03:32:59
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 20/07/2020 : 03:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Je l neko citao? kakav je strip? Bas me privlaci naslovna strana.


Pročitao pre par nedelja, pozajmio iz biblioteke, pokušaj i ti da ga pronađeš u nekoj, imaš na cobissu spisak biblioteka
koje poseduju ovo izdanje. (Samo pazi, može se desiti da bude na odeljenju za odrasle, tako je bilo kod mene,
zbog toga već 3 godine nisam imao pojma da ga imaju, dok nisam nedavno provalio na cobissu.)

Ne znam šta da ti kažem, meni se strip baš dopao, al' mislim da zavisi koliko se ko pronađe u toj priči.
Ja volim, isto kao i autor stripa, da istražujem manje poznate retro stvari i da pokušam da ih učinim poznatijim širem krugu ljudi.
U svakom slučaju, priča je pitka i nekako opuštajuća, rekao bih optimistička i deluje pozitivno na čitaoca, čak i ako nije
u tom retro fazonu kao Set.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/07/2020 : 11:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Je l neko citao? kakav je strip? Bas me privlaci naslovna strana.



Set:Život je dobar ako ne odustaješ
(Modesty stripovi)

Kada sam Život je dobar ...prvi put uzeo u ruke,prvi utisak je bio odličan - slajs of lajf sa crtežom baš kakav mi odgovara ovom žanru;a onda listajući ga i čitajući predgovor i siže na zadnjoj korici,naiđoh na neke detalje koji su me čvrsto odbili.Kao prvo,tu je bilo poređenje sa Klouvsovim Svetom duhova,naslovom koji me je pre par godina razočarao,a kao drugo,i bitnije,ni malo se nisam našao u u opisu nekoga kome će se dopasti ovaj strip (nikada nisam ni minute čekao za nečiji crtež;niti sam kad kopao po antikvarnicama;a pogotovu nikad nisam maltretirao društvo sa pričama o stripovima,slikama...
I zaista,glavni protagonista ovog introspektivnog slice of life-a i ja nemamo apsolutno ništa zajedničko.
Set (Gregori Galant,Kanađanin,1962. godište) u Život je dobar ...priča o Luisu,mladiću ne toliko društvenom,neobičnom i često depresivnom,koji počinje da se zanima za starog karikaturistu Džeka Kaloa i započinje potragu za pojedinostima njegovog života,pre svega za njegovim redovim.

Uprkos svemu,strip me je prijatno iznenadio svojom toplinom i iskrenošću,i delovao je na mene prilično smirujuće.Jedan od stripova kod kojih vam je žao što ste došli do kraja sa čitanjem,pogotovu što tu bilo još materijala za pripovedanje.
5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Davions
Starting Member

Serbia
14 Posts

Member since 05/09/2019

Posted - 22/07/2020 : 22:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Davions a Private Message  Reply with Quote
na linku ove knjizare pise da ima na stanju:

https://shop.solaris.rs/mobilna.php

nadam se da im je tacno stanje

Edited by - Davions on 22/07/2020 22:20:01
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/04/2021 : 00:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote


Strip sam uzeo na preporuku.
Neobičan naslov, ineresantna naslovnica puna energije.
Ipak, sve ostalo nije ostavilo neki poseban utisak.

Ovo je gorka priča o porodici, onoj drugačijoj, iz koje želimo da pobegnemo.
O ljubavi i (ne)razumevanju, pogrešno izgrađenom odnosu između dece i roditelja, bežanju, hrabrosti i suočavanju.
Prijateljstvu koje je svima potrebno da bi se pobedili demoni prošlosti i nastavilo dalje.
Nebitno da li je to sa jednom (ne)običnom životinjom kakav je pacov, ili sa nekim imaginarnim prijateljem.

Tema je ozbiljna i vrlo “osetljiva”, i autor nam čak i kroz metafore na jasan način šalje poruku i tera na razmišljanje.
Ipak u jednom trenutku to “slanje poruke” se pretvara gotovo u uputstvo osbama koje su doživele slična neprijatna iskustva.
I tu se gubi ta atmosfera jedne emotivne priče (bar meni).
Nedorečenost, u jednom trenutku i izostanak onih pravih, dubokih emocija, i taj famozni “happy end” su ono što oduzima kvalitet nečemu što je imalo odličan potencijal.

Za razliku od same naslovnice crtež mi se nije svideo.
Previše je statičan, likovi su nekako ukočeni, boje isprane.

Ovaj strip će se svideti onima koji se bave psihologijom porodice, možda i onima koji su (na žalost) upoznati sa sličnim situacijama u realnom (svom ili tuđem) životu.
Svi ostali neće mnogo propustiti ako ga ne pročitaju.

Carpe diem
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000