forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Vremeplov...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/07/2014 : 10:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Mislim da mi je medu prvim stripovima koje sam procitao bio Povratak Supermikea pa mi je ona Dnevnikova naslovnica "Provala" ostala urezana u pamcenje za sva vremena. Tada sam vecinom posudivao stripove od drugih jer nisam baš bio u mogucnosti kupovati. Tako sam jednom posudio od nekoga "Zver iz Valoka" i prica me je tako fascinirala da sam odlucio da po svaku cijenu moram nabaviti nastavak pa sam izdvojio od svog skromnog džeparca i kupio "Tonkino prokletstvo" a uskoro zatim i "Hogalovu magiju". To su bili moji prvi stripovi koje sam osobno kupio na kiosku, jest da je tada to bila velika žrtva za mene ali zadovoljstvo zbog toga je bilo kudikamo vece.



ja san lms i zs redovno kupova svake sedmice.(uz još par izdanja)
al koliko se sican bija san jedan od rijetkih šta je to radia,a
možda i jedini iz razreda

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/07/2014 : 11:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by DODSFERD

Mislim da mi je medu prvim stripovima koje sam procitao bio Povratak Supermikea pa mi je ona Dnevnikova naslovnica "Provala" ostala urezana u pamcenje za sva vremena. Tada sam vecinom posudivao stripove od drugih jer nisam baš bio u mogucnosti kupovati. Tako sam jednom posudio od nekoga "Zver iz Valoka" i prica me je tako fascinirala da sam odlucio da po svaku cijenu moram nabaviti nastavak pa sam izdvojio od svog skromnog džeparca i kupio "Tonkino prokletstvo" a uskoro zatim i "Hogalovu magiju". To su bili moji prvi stripovi koje sam osobno kupio na kiosku, jest da je tada to bila velika žrtva za mene ali zadovoljstvo zbog toga je bilo kudikamo vece.



ja san lms i zs redovno kupova svake sedmice.(uz još par izdanja)
al koliko se sican bija san jedan od rijetkih šta je to radia,a
možda i jedini iz razreda


Ovdje kod mene je bilo jako malo onih koji su kupovali nova izdanja na kiosku ali se dosta toga nabavljalo nekim drugim nacinima gdje je posudivanje i proslijedivanje iz ruke u ruku bilo najcešce.
Danas je nešto takvo nemoguce iz više razloga, u ovako malim mjestima je vec debelo prepolovljen broj stanovnika u odnosu na 80-te a samim time i potencijalnih konzumenata ima puno manje, masa onih koji su to prije citali su vec ljudi od 35+ godina koje to više niti ne zanima a ako se i nade netko tko to još uvijek prati taj je vjerojatno zagriženi kolekcionar a takvi sigurno ne posuduju drugima stripove (evo, ja takoder ništa ne posudujem ali imam srece da niti nemam kome jer ovdje to više nitko ne cita od starijih a novi klinci sasvim sigurno imaju drugih zanimacija).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/07/2014 : 12:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by going going

Dobar tekst!
Kako je uspeo taj klinac da te zezne tako?




Hvala!
Kako me je zeznuo? Pa i ja sam tada bio klinac.
Jednostavno, pozajmio sam mu tog Flasha da procita (radili smo to i ranije) i onda mi je on posle dužeg vremena rekao to što je rekao. Njegovi naravno nisu verovali meni, tako da sam je morao da biram...
Ali dobro, davno je to bilo, od tada je mnogo stripova prošlo kroz moje ruke, a valjda ce ih biti još barem toliko.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/07/2014 : 13:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Cuj manhunteru.
Ajd mi poslaji jedan strip na posudbu.
Vratiti cu ti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/07/2014 : 13:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by going going

Dobar tekst!
Kako je uspeo taj klinac da te zezne tako?




Hvala!
Kako me je zeznuo? Pa i ja sam tada bio klinac.
Jednostavno, pozajmio sam mu tog Flasha da procita (radili smo to i ranije) i onda mi je on posle dužeg vremena rekao to što je rekao. Njegovi naravno nisu verovali meni, tako da sam je morao da biram...
Ali dobro, davno je to bilo, od tada je mnogo stripova prošlo kroz moje ruke, a valjda ce ih biti još barem toliko.



pa zar im nije bilo sumljivo odkud njihovom djecaku 600 stripova odjedanput....
trebao si ici na policiju,...mali bi se usrao kada bi došli policajci...odnosno trebao si se dogovoriti sa nekim da kada je došlo do razmjene, da bi vidjeli kako on tebi predava jedan strip a ti njemu 600 a tvoja bi majka potvrdila da je to taj njezin strip, kojeg ti je ona kupila,...

Edited by - 1Euro on 17/07/2014 13:45:55
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/07/2014 : 15:45:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
bila bi najveca baza da ga sad manhunter primlati zbog toga

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/07/2014 : 15:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Pravi školski drugovi se ne tuku zbog takvih 'sitnica'.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/07/2014 : 16:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Zamišljam naslov u novinama: "Pretukao bivšeg školskog druga zbog stripva".
A u nastavku: "D.M. (38) pretukao N.S. (38) zbog otudivanja cele kolekcije stripova (crtanih romana), dogadaja koji se desio pre skoro trideset godina. N.S. je sa ozbiljnim telesnim povredama zbrinut u obližnjoj bolnici. Citav dogadaj se zbio pred ocima porodica ucesnika u tuci. D.M. je pri hapšenju izjavio da je "pravda zadovoljena" i da se ne kaje. Takode je poželeo da ga zastupa "najbolji advokat Amerike", izvesni Satko. Istraga je u toku."

;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/07/2014 : 21:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Zamišljam naslov u novinama: "Pretukao bivšeg školskog druga zbog stripva".
A u nastavku: "D.M. (38) pretukao N.S. (38) zbog otudivanja cele kolekcije stripova (crtanih romana), dogadaja koji se desio pre skoro trideset godina. N.S. je sa ozbiljnim telesnim povredama zbrinut u obližnjoj bolnici. Citav dogadaj se zbio pred ocima porodica ucesnika u tuci. D.M. je pri hapšenju izjavio da je "pravda zadovoljena" i da se ne kaje. Takode je poželeo da ga zastupa "najbolji advokat Amerike", izvesni Satko. Istraga je u toku."

;)



to ne bi bilo toliko cudno.
jedan moj prika je primlatija tipa iz ulice koji ga je išamara kad je bija dite.
i onda jedno jutro oko 6 ujutro na autobusnoj stanici sta ga mlatit.
srica bilo ljudi pa ih rastavilo.
a od tog šamaranja prošlo 15+ godina .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/07/2014 : 22:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by manhunter

Zamišljam naslov u novinama: "Pretukao bivšeg školskog druga zbog stripva".
A u nastavku: "D.M. (38) pretukao N.S. (38) zbog otudivanja cele kolekcije stripova (crtanih romana), dogadaja koji se desio pre skoro trideset godina. N.S. je sa ozbiljnim telesnim povredama zbrinut u obližnjoj bolnici. Citav dogadaj se zbio pred ocima porodica ucesnika u tuci. D.M. je pri hapšenju izjavio da je "pravda zadovoljena" i da se ne kaje. Takode je poželeo da ga zastupa "najbolji advokat Amerike", izvesni Satko. Istraga je u toku."

;)



to ne bi bilo toliko cudno.
jedan moj prika je primlatija tipa iz ulice koji ga je išamara kad je bija dite.
i onda jedno jutro oko 6 ujutro na autobusnoj stanici sta ga mlatit.
srica bilo ljudi pa ih rastavilo.
a od tog šamaranja prošlo 15+ godina .




naš narod na Balkanu ima izreku:

"Pamti pa vrati"

Zašto bi vrijeme uopšte bio problem? Nema neki rok trajanja,...ja se uvijek pokušam "odužiti" i vratiti i striktno se držim toga da "ispravim" neke stvari pa nema veze ako je bilo prije 20 godina. Sve u svoje vrijeme.
Cak je bolje ako nekome vratiš posle 20+ godina, jer je on mislio da si ti to vec zaboravio pa mu se onda osvetiš.
A ne trebaš mu se osvetiti na jednaki nacin, važno da se osvetiš i da se bolje osjecaš nakon toga.
Ako ništa drugo, pozoveš ga u neki restoran, koji je 100+ km od njegovog grada, lijepo se najedete, popijete, ono racun iznosi 50+ eura. On ocekiva da ti kao castiš, jer si ga ti pozvao. Ti mu receš da ideš na wc i onda ga ostaviš tamo, pa neka se sam snalazi kako ce platiti racun, kako ce se vratiti doma,....
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 17/07/2014 : 23:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message
Stripove (romane) sam poceo GLEDATI dok još nisam ni znao citati. Stariji brat je to donosio u kucu iako se otac opirao tome,pa je sve bilo maltene kradom. A prvi kojega se sjecam da mi je bio u rukama je "igra pet strela". Sjecanja tokom godina u vezi stripova je toliko da bih mogao knjigu napisati jer me svaka korica koju pogledam podsjeca na neku scenu iz djetinjstva (jbg.kad imam dobru memoriju ). Tako pamtim kad je u kucu ušao "grad u opasnosti", "žive mumije", "covek u crnom", "put do smaragda","novogodišnja noc","zagor prica", "podzemni hodnik"...da ne nabrajam. (S)eksplozija glede stripova mi se pocela dogadati kad je poceo izlaziti Blek-najomiljeniji junak u mome mjestu,a i šire. Ni na nogomet,ni na izlete,ni na utakmice...nikuda se nije išlo bez Bleka. Zato su mi oni njegovi prvi valjda i najdraži zauvijek (essegesse). A koje su to perverzije bile... Pa onda i svi ostali iz ZS i LMS,pa "nikad robom"... Razmjena romana, citanje,a jednom mjesecno obavezno odlazak u Osijek na tržnicu gdje su prvi redovi bili-pogodi-romani. Joj koja je to blagodat bila... Biranje,pogadanje za cijenu... Sjecam se da sam znao nabirati po 20-ak komada,pa ih nemogu više držati u ruci,a još ih ima dosta za biranje,a cim malo zastaneš-slijedeci iza tebe vec bira,pa ti uzme ispred nosa ono što si ti mislio uzeti... Pa kad sam bio negdje peti razred susjed mi odlazio u Australiju,pa mi jednom kaže-tebi cu ostaviti sve svoje romane. Koliko god sam vidio da mu je teško to reci i napraviti toliko sam ja bio neizmjerno sretan što je baš meni ostavio svoju kolekciju. Nekoliko kutija onih starih Zagora, Blekova, Markova, Teksova... Danima nisam izlazio iz kuce koliko sam ih slagao i guštao u njima. U sred noci znao sam gdje koji stoji,a onda jednog dana dodem da ih pogledam-a ono fali sa hrpe onih prvih,najcjenjenijih i tada,jer su bili poslagani po brojevima. Mali susjed balavac mi kroz prozor ušao u sobu i "zagrabio" koliko je mogao na brzinu i-tutanj. Danima sam bio u depresiji dok ga nisam uhvatio sa mojim romanima u rukama. Uh,mamicu mu... A poslije su došli na red i "giganti","eks almanasi","strip zabavnici","politikini zabavnici" i svi ostali koji su tada bili aktualni-Mandrak, Modesty Blaise, Bluebery, Rip Kirbi... Ali naravno da je najveca ljubav ostala uz ZS i LMS jer sam uz njih i poceo. Mogao bih ovako satima pisati sjecajuci se tih lijepih dana kad se živjelo samo za odlazak do trafike da bi se vidjelo u izlogu šta je izašlo... Eh,da,svemu što je lijepo jednom dode kraj...
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 17/07/2014 : 23:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
kad smo vec kod zeca samuraja...na drugoj temi.

da i ja objasnim svoju ljubav prema stripu....pocelo je naravno kao klinac s blekom, mikijem (kapetanom) i ekipom, ali to je bilo prije dosta godina. Slijedecih 15 godina strip je bil daleko od mojih prioriteta. I onda upada Usagi Yojimbo, genijalan strip. Jednostavno strip koji po svemu odiše vrhunskom izvedbom. Kasnije sam se uhvatil genijalnih stripova od Jodoa, Nurya, Trenca, Millera, Giraldina, Pratta, Moorea i brojnih drugih u kojima danas uživam!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/07/2014 : 12:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Zamišljam naslov u novinama: "Pretukao bivšeg školskog druga zbog stripva".
A u nastavku: "D.M. (38) pretukao N.S. (38) zbog otudivanja cele kolekcije stripova (crtanih romana), dogadaja koji se desio pre skoro trideset godina. N.S. je sa ozbiljnim telesnim povredama zbrinut u obližnjoj bolnici. Citav dogadaj se zbio pred ocima porodica ucesnika u tuci. D.M. je pri hapšenju izjavio da je "pravda zadovoljena" i da se ne kaje. Takode je poželeo da ga zastupa "najbolji advokat Amerike", izvesni Satko. Istraga je u toku."

;)


Conolly Satka jede za dorucak.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/07/2014 : 18:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ali nikada nisam vidio da Conolly rješava neki slucaj na sudu, uvijek neki problemi sa nabavkom oružja za domoljube, otkrivanje izdajnika u svojim redovima ili sprecavanje da važan dokument padne u neprijateljske ruke... pa cak je i to cesto prebacivao na Bleka a on izvlacio dupe iz nevolje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/07/2014 : 19:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
A Satka si vidio jednom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/07/2014 : 14:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
evo te teme, malo slicne i zaboravljene - meni jedan boljih topica
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38125&whichpage=24

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 20/07/2014 15:00:35
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 21/07/2014 : 13:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message
@izivko
Uslijed nemogucnosti brzeg odgovora,sa malim zakasnjenjem cu vrlo rado odgovoriti.Naravno,istinom i cinjenicama,kao i uvijek.Tu veliku skupinu cine vecinom ljudi iz BiH i Srbije koji iz razlicitih razloga ne zive u Republici Hrvatskoj,a jednim dijelom i ljudi koji nisu ni rodjeni u Hrvatskoj,samim cinjenicama,niti nemaju nikakve veze sa doticnom drzavom.Ako cemo govoriti o dijaspori,onda drzava ne skrbi isto o svakome,jer biti u Njemackoj i BiH/Srbiji nije isto,ocito.Ti ljudi su dovedeni u zabludu i zive u zabludi,nisu oni tome krivi,vec oni koji su im to omogucili.Meni ih je na jedan nacin i zao,posto se skoro svakodnevno susrecem s njima,kao i zato sto imam i rodbine i prijatelja medju njima.Iz ovoga iscitaj da ni protiv tebe nemam apsolutno nista.Kao odgovor bi ti postavio i 2 pitanja,u vezi ovoga.Da li je normalno da jedna gradska ulica nosi broj 0? Da li je normalno da na tom ili nekom normalnom kucnom broju "zivi" 20-30 obitelji?

@dosada
Znas li ti kad je jedan roditelj dosao na informacije u skolu i zanima se za svoje dijete kod uciteljice.Pita on nju:kakve ocjene ima,kakav je u ponasanju,ima li problema...Ona mu kaze:Ponasanje ima najbolje u razredu,primjeran je...ali u ucenju i znanju nije bas nesto.Roditelj njoj odgovara:Pa uciteljice,ono sto ga ja ucim i sto sam ga naucio,je sve dobro,onda.Znaci da je problem u vama,sto ga niste dobro naucili.
Biti ucitelj danas,uz sve duzno postovanje prema tom pozivu,nije nista drugo nego odradjivanje 5-6 sati dnevno za cistu lovu.Zasto? Zato sto mi,kad sam ja isao u skolu,nitko nije otvorio knjigu ili biljeznicu od 2-3 razreda osnovne skole.Danas dobar dio roditelja vise uci i poducava djecu od vecine nastavnika.Nadam se da ti nisi takav.Malo mi je cudno,da ti,kao prosvjetni djelatnik,radije biras forum nego zivu raspravu!???Sto se tice samog stanovnistva,na zalost on je u opadanju,jer imamo vise umrlih nego rodjenih,valjda logicki.

Moderatori,izvorna tema je vec zagadjena,slobodno banirajte.Niti ce neki nesto dobiti s time,a ja jos manje izgubiti.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/07/2014 : 13:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
roby ne možeš usporedivati školstvo nekad i danas...samo za usporedbu: kad sam bil prvašic cijele smo godine ucili abecedu a danas vec u prvom uce strani jezik. Tak da one gore je možda zgodna šala, ali pokazuje potpuno nerazumijevanje roditelja o tome što je škola (:

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/07/2014 : 14:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Nažalost, ucitelji/nastavnici danas su podcijenjeni. Nekad je bilo drukcije. danas ako je dijete loše u školi, roditelj krivi nastavnika, a ni ne pomišlja da je problem možda u djetetu, jer svi misle da je njihovo dijete najpametnije i da mora proci s pet. Ne može se desiti da dijete ima trojku, ma ne, nema šanse, pa on je mali genije...

Dobro, hajmo se vratiti na temu, znaci držite se svojih prica iz djetinjstva, i ne širite temu.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 31/07/2014 : 12:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

evo te teme, malo slicne i zaboravljene - meni jedan boljih topica
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38125&whichpage=24



Iz zadnjeg posta izpred jedne godine sa ove stranice:

Hogar_5, možeš li i tu staviti koju pricu iz te revije? Hvala.

Hogar_5:
Pozivamo sve koji zele da njihova prica na ovu temu bude objavljena u strip-reviji "Glasnik Manitua" da nam istu posalju na mail: info@hogarcaffe.com, sa naznakom "Životna prica jednog stripofila"
Upravo je u stampi drugi broj revije u kojem donosimo price Sulejmana Horica i Nikole Knezovica.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 31/07/2014 12:39:48
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000