forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 nacrt za izgradnju Vikinške ladje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/07/2014 : 18:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro
Pa tko ne bi htio biti viking:

-ne trebaš se više brijati, lijepo nosiš dugacku bradu, uštediš na novcu i na vremenu
-isto tako ne trebaš ici kod frizera
-imaš dobar razlog da nosiš kacigu sa rogovima
-možeš puno popiti ako voliš da popiješ
-koliko sam vidio u toj seriji o Vikinzima, Skandinavci su dosta otvoreni kod seksa, znaci ima tu dosta promjena partnera, to kod njih cak nije varanje nego dio kulture,...



Po potrebi ovo sve možeš ili cak ne moraš i kod nas.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/07/2014 : 18:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by 1Euro
Pa tko ne bi htio biti viking:

-ne trebaš se više brijati, lijepo nosiš dugacku bradu, uštediš na novcu i na vremenu
-isto tako ne trebaš ici kod frizera
-imaš dobar razlog da nosiš kacigu sa rogovima
-možeš puno popiti ako voliš da popiješ
-koliko sam vidio u toj seriji o Vikinzima, Skandinavci su dosta otvoreni kod seksa, znaci ima tu dosta promjena partnera, to kod njih cak nije varanje nego dio kulture,...



Po potrebi ovo sve možeš ili cak ne moraš i kod nas.



istina, jedino što ide previše vremena, da objašnjavaš svim ljudima zašto nosiš kacigu sa rogovima....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/07/2014 : 18:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

najjeftinije napravljena viking ladja iz palicica od sladoleda, navali narod na sladoled




Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/07/2014 : 18:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by 1Euro
Pa tko ne bi htio biti viking:

-ne trebaš se više brijati, lijepo nosiš dugacku bradu, uštediš na novcu i na vremenu
-isto tako ne trebaš ici kod frizera
-imaš dobar razlog da nosiš kacigu sa rogovima
-možeš puno popiti ako voliš da popiješ
-koliko sam vidio u toj seriji o Vikinzima, Skandinavci su dosta otvoreni kod seksa, znaci ima tu dosta promjena partnera, to kod njih cak nije varanje nego dio kulture,...



Po potrebi ovo sve možeš ili cak ne moraš i kod nas.



istina, jedino što ide previše vremena, da objašnjavaš svim ljudima zašto nosiš kacigu sa rogovima....


Ovdje gdje ja živim nitko te ništa nebi ni pitao jer je nekih 300-400 metara dalje šuma u kojoj bez radoznalih ociju možeš nositi kacigu kakvu hoceš.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/07/2014 : 18:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro
istina, jedino što ide previše vremena, da objašnjavaš svim ljudima zašto nosiš kacigu sa rogovima....



vjerovatno zate kaj pravi vikinzi nemaju veze s rogovima na kacigama. Rogovoe su koristili kao posude za ispijanje i sl. ali ne i na glavi.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/07/2014 : 18:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
really?

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/07/2014 : 18:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

really?





da, vjeroval ti ili ne...ovo na slici nisu vikinzi vec neki avanuturisti iz zabavnog parka.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/07/2014 : 18:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
http://bs.wikipedia.org/wiki/Vikinzi

evo ako se ne želi malo više informirati navci barem koje su njacešce zablude:
Da na kraju rašcistimo nekoliko opcepoznatih, ali krivih, cinjenica!

PLJACKANJE. Cesto se vrlo pogrešno smatra da su Vikinzi iskljucivo pljackali, no vrlo je pouzdano da su upravo oni razvili najrazgranatiju trgovacku mrežu srednjega vijeka spajajuci Istok sa Zapadom, Sjever sa Jugom..

KACIGE S ROGOVIMA. Vikinzi, naime, nikada nisu nosili kacige ukrašene rogovima! Iako su one danas gotovo zaštitni znak Vikinga, upuceni kažu da bi se svaki arheolog koji proucava vikinške ostatke duboko uvrijedio kada bi iskopao takvu kacigu. Vjerovanje u takvu cinjenicu je zapravo došlo iz stripa Hogar strašni.

HIGIJENA. Ne samo da nisu bili neuredni, vec su u kontekstu srednjega vijeka neuobicajeno uredni. Kosu su cešljali svakoga dana, a svako je imao svoj vlastiti cešalj, kupanje je bilo svake subote, o cemu svjedoci i ime toga dana (švedski lördag, norveški lørdag), a pritom su koristili i sapun. Cesto su mijenjali odjecu. Koristili su se saunom. Postoje zapisi o tome da su engleski muškarci uvelike zavidjeli Vikinzima jer su ih Engleskinje, cini se upravo zbog urednosti, više voljele.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/07/2014 : 19:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ma nemoj, a ja sam kao mislio da cemo biti PRAVI vikinzi?
Pa naravno da bi i mi bili isti ko ovi "ludaci" na brodu ciju sam sliku postavio. Ljudi misle kako Vikinzi nose kacige sa rogovima i tako onda se treb ai odjenuti....Bilo bi još više objašnjavanja kada ne bi nosili kacige sa rogovima a kao Vikinzi smo....inace pogledaj neki hokej pa ceš vidjeti Norveške navijace kako oni isto tako nose kacige sa rogovima,...a potomci Vikinga su,...ajd onda ti njima objašnjavaj da to nije tako....

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/07/2014 : 19:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
Pola Europe su potomci Vikinga pa ne nosi kacige s rogovima...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/07/2014 : 19:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by 1Euro

really?





da, vjeroval ti ili ne...ovo na slici nisu vikinzi vec neki avanuturisti iz zabavnog parka.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/07/2014 : 19:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
e tek sad skužil kak se ovo moglo protumaciti na više nacina

uglavnom ovaj dio "da, vjeroval ti ili ne" se odnosi na to da vikinzi nemaju veze s rogovima, a drugi dio, nakon tockica, "ovo na slici nisu vikinzi vec neki avanuturisti iz zabavnog parka" je tek komentar slike. Stvarno nespretno ispalo ovak napisano kak sam ja napisal

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/07/2014 : 20:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Necemo sad cjepidlaciti, bili rogovi ili ne važno je da se covjek u duši osjeca Vikingom.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/07/2014 : 21:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
pa zamisli da si na moru, negdje u Porecu i pored tebe plovi ovakva lada, ljudi iskacu iz nje odjeveni u Vikinze, pocnu mahati macevima, nešto vicu na stranom jeziku itd,...turisti bi im se smijali, jer bi mislili da je to kao nekakva gluma, što bi išlo nama na ruke, jer bi im pokrali torbice i sve što imaju sa sobom na plaži i odpluli dalje.
A sada neka idu ovi turisti na policiju i objašnjavaju kako su ih oplackali Vikinzi....a uz to imali bi kacige, lažne brade,....pa nas nitko ne bi prepoznao, jer smo se prerušili u Vikinze....ako nas slucajno neka policija uhvati prije nego mi pobjegnemo i napustimo ladu, reci cemo im kako se radi o zajebanciji pa smo im ionako kasnije to htjeli vratiti, ali nismo mogli prije vratiti, jer smo htjeli napraviti dobar show,...sigurno bi nam povjerovali, jer tko bi bio toliko glup da ide pljackati turiste prerušen u Vikinge....
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/07/2014 : 11:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

pa zamisli da si na moru, negdje u Porecu i pored tebe plovi ovakva lada, ljudi iskacu iz nje odjeveni u Vikinze, pocnu mahati macevima, nešto vicu na stranom jeziku itd,...turisti bi im se smijali, jer bi mislili da je to kao nekakva gluma, što bi išlo nama na ruke, jer bi im pokrali torbice i sve što imaju sa sobom na plaži i odpluli dalje.
A sada neka idu ovi turisti na policiju i objašnjavaju kako su ih oplackali Vikinzi....a uz to imali bi kacige, lažne brade,....pa nas nitko ne bi prepoznao, jer smo se prerušili u Vikinze....ako nas slucajno neka policija uhvati prije nego mi pobjegnemo i napustimo ladu, reci cemo im kako se radi o zajebanciji pa smo im ionako kasnije to htjeli vratiti, ali nismo mogli prije vratiti, jer smo htjeli napraviti dobar show,...sigurno bi nam povjerovali, jer tko bi bio toliko glup da ide pljackati turiste prerušen u Vikinge....



ja san uvjeren da ako bi ovo napravili u st da bi ih sve strpalo na psihijatriju

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 19/07/2014 : 11:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
ja san uvjeren da ako bi ovo napravili u st da bi ih sve strpalo na psihijatriju



zar postoji uopce drugo riješenje

strpali bi ih baš tam gdje im je i mjesto

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 19/07/2014 : 11:28:33  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by 1Euro

pa zamisli da si na moru, negdje u Porecu i pored tebe plovi ovakva lada, ljudi iskacu iz nje odjeveni u Vikinze, pocnu mahati macevima, nešto vicu na stranom jeziku itd,...turisti bi im se smijali, jer bi mislili da je to kao nekakva gluma, što bi išlo nama na ruke, jer bi im pokrali torbice i sve što imaju sa sobom na plaži i odpluli dalje.
A sada neka idu ovi turisti na policiju i objašnjavaju kako su ih oplackali Vikinzi....a uz to imali bi kacige, lažne brade,....pa nas nitko ne bi prepoznao, jer smo se prerušili u Vikinze....ako nas slucajno neka policija uhvati prije nego mi pobjegnemo i napustimo ladu, reci cemo im kako se radi o zajebanciji pa smo im ionako kasnije to htjeli vratiti, ali nismo mogli prije vratiti, jer smo htjeli napraviti dobar show,...sigurno bi nam povjerovali, jer tko bi bio toliko glup da ide pljackati turiste prerušen u Vikinge....



Od sutra sam u Porecu. Psihicki sam pripremljen za turiste-ludake svake vrste.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/07/2014 : 13:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

pa zamisli da si na moru, negdje u Porecu i pored tebe plovi ovakva lada, ljudi iskacu iz nje odjeveni u Vikinze, pocnu mahati macevima, nešto vicu na stranom jeziku itd,...turisti bi im se smijali, jer bi mislili da je to kao nekakva gluma, što bi išlo nama na ruke, jer bi im pokrali torbice i sve što imaju sa sobom na plaži i odpluli dalje.
A sada neka idu ovi turisti na policiju i objašnjavaju kako su ih oplackali Vikinzi....a uz to imali bi kacige, lažne brade,....pa nas nitko ne bi prepoznao, jer smo se prerušili u Vikinze....ako nas slucajno neka policija uhvati prije nego mi pobjegnemo i napustimo ladu, reci cemo im kako se radi o zajebanciji pa smo im ionako kasnije to htjeli vratiti, ali nismo mogli prije vratiti, jer smo htjeli napraviti dobar show,...sigurno bi nam povjerovali, jer tko bi bio toliko glup da ide pljackati turiste prerušen u Vikinge....



ja san uvjeren da ako bi ovo napravili u st da bi ih sve strpalo na psihijatriju



Ili bi im neki krkan na plazi zavrnio vratom prije nego bi ista ukrali.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/07/2014 : 01:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

jedino što ide previše vremena, da objašnjavaš svim ljudima zašto nosiš kacigu sa rogovima....



Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/09/2014 : 20:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/256305/Default.aspx

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 06/09/2014 : 22:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/256305/Default.aspx



ovdje staneta baš dva vikinga

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000