forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Ljude najviše cijenim...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 29/07/2014 : 14:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by Johnny Difool


Problem je u tome što teller stupanj formalnog obrazovanja izjednacava s razinom inteligencije, iako to jedno s drugim ne mora imati nikakve veze.
Postoje smetlari kojima je IQ 160, kao i doktori znanosti kojima je IQ nešto veci od broja cipele.



Apsolutno se slazem s tobom..za mene je inteligencija snalazenje u nepoznatom kao i pravilna primjena onog naucenog..i znati stvari stavljati u pravi kontekst u datoj situaciji..


Upravo ono što cesto radi Zagor.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 29/07/2014 : 14:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by ŠAŠ

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by ŠAŠ

da,po kreacionstickom videnju ništa od toga nije postojalo jer je zemlja stara desetak tisuca godina.dokaza u prilog evolucije stvarno ima mnogo,al ok .red i pravila kod primitivnih ljudi nastali su pocetkom civiliziranja odnosno pojavom poljoprivrede.dakle kada je covjek prestao bit lovac sakupljac i poceo razvjat poljoprivrednu kulturu ,poceli su se javljati prvi znakovi neharmonicnosti društvenih skupina.nastaje podjela rada,kojeg do tada nije bilo .gubi se društvena fleksibilnost i zajednicke aktivnosti koje su nekad jednako važile za oba spola, gubi se jer nastaje spolna specijalizacija.dakle muškarci idu u lov,žene preraduju bilje.itd itd.naporan rad,spolna nejednakost,ratovi i sl.nesugalsice su neke od izravnih specificnih posljedica razoja poljoprivrede.tu polako nastaju zakoni...



da. a sukladno daljnem razvoju stajacih poljoprivrednih društava razvijaju se civilizacije i nastaju organizirane religije.




da,ali prije religije pojavile su se puno znacajnije prekretnice:jezik,umjetnost,tehnologija i pojam vremena kao prvi kulturalni namet.



naravno,ali mislia san na organizirane religije.
šamanizam,narodne religije i tabui postoje davno prije organiziranih religija.
a jezik je vjerovatno najznacajnija stavka u razvoju covika.
cak se i kreacionisti znaju izražavat



nažalost,ne bi ja to nazvao razvojem,štoviše suprotno...
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 29/07/2014 : 14:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by Johnny Difool


Problem je u tome što teller stupanj formalnog obrazovanja izjednacava s razinom inteligencije, iako to jedno s drugim ne mora imati nikakve veze.
Postoje smetlari kojima je IQ 160, kao i doktori znanosti kojima je IQ nešto veci od broja cipele.



Apsolutno se slazem s tobom..za mene je inteligencija snalazenje u nepoznatom kao i pravilna primjena onog naucenog..i znati stvari stavljati u pravi kontekst u datoj situaciji..


Upravo ono što cesto radi Zagor.



Nije ni do kolina Batmanu..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 29/07/2014 : 14:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Ljude najviše cijenim...



Ni po cemu navedenom.

Po tome da mogu prihvacati druge takve kakve jesu.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/07/2014 : 20:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by ŠAŠ

prema dobroti



autor se nije izrazio u kojem smislu

pa prema ovom forumu. Amos je bio dosta puta izbacen iako je Amos prema Bibliji lik koji se bori protiv nepravde i protiv potlacenih. ali neki pojedinci ne cijene njegovu borbu.



Dobrota je vrlo relativan pojam.
Ako netko smatra da je biblija velika laž i izvor svega zla, Amos za njega nije dobar vec upravo suprotno.
Nepravda je takoder vrlo relativan pojam. Za nekog je necija nepravda baš pravda i obratno. A borba protiv potlacenih mi takoder zvuci kao nešto nevaljalo. Nekako bi bilo logicnije da se pravednici bore protiv tlacitelja, a ne protiv potlacenih, ali kao što rekoh, sve je to relativno...



dobro u brzini sam krivo napisao. Amos je u Bibliji borac protiv nepravde i zaštitnik potlacenih. vidi se da baš nisi citao Bibliju.
novi svjetski poredak želi nametnuti neki novi moral i pravdu, mada i oni svoje ideje crpe iz Biblije samo ih preoblikuju prema svojim željama i potrebama.


Po cemu se to vidi?



pa po tome kako nisi skužio moj lapsus glede Amosa iz Biblije.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/07/2014 : 21:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
ŠAŠ

zar ti stvarno misliš kako prije poljoprivrednih radova nije bilo podjela u poslu. bilo ih je uvijek. ne bi bilo loše uzeti u obzir i evolucionisticku teoriju kad gledamo te podjele. pa prema tome covjek je po njima nastao od životinja ( po kreacionistima nije ) i tako možemo uociti primjer kod lavova. glavni mužjak se odmara i ne radi mnogo toga, ženke mu donose hranu i poje ga. on je jak i uglavnom kad se pojavi opasnost po zajednici on tu opasnost mora riješiti. sigurno se ženke nece bakcati oko tako bitnog problema jer nisu zadužene za to, ionako ima netko tko jest. podjela posla je prisutna i kod životinja i logicna je, zar kod ljudi to ne bi trebalo biti? i kod ljudi lovaca uloge su bile podijeljene ( mužjaci su lovili i ginuli, a žene su ono što su mužjaci ulovili pripremale i spremale )
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 30/07/2014 : 22:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

ŠAŠ

zar ti stvarno misliš kako prije poljoprivrednih radova nije bilo podjela u poslu. bilo ih je uvijek. ne bi bilo loše uzeti u obzir i evolucionisticku teoriju kad gledamo te podjele. pa prema tome covjek je po njima nastao od životinja ( po kreacionistima nije ) i tako možemo uociti primjer kod lavova. glavni mužjak se odmara i ne radi mnogo toga, ženke mu donose hranu i poje ga. on je jak i uglavnom kad se pojavi opasnost po zajednici on tu opasnost mora riješiti. sigurno se ženke nece bakcati oko tako bitnog problema jer nisu zadužene za to, ionako ima netko tko jest. podjela posla je prisutna i kod životinja i logicna je, zar kod ljudi to ne bi trebalo biti? i kod ljudi lovaca uloge su bile podijeljene ( mužjaci su lovili i ginuli, a žene su ono što su mužjaci ulovili pripremale i spremale )



nije.jer nije bilo posla
pojava zemljoradnje je kljucna prekretnica u podjeli radi medu ljudima.potakla je dakle osim podjele rada i društvenu hijerahiju,materijalne temelje,spolnu nejednakost i razaranje okoliša.dok su ljudi u ranim stadijima covjekove povijesti koristilo mnoštvo biljaka taj se broj uvelike smanjuje zemljoradnjom.skupljanje bilja je bio najveci izvor prehrane covjeka makar je mišljenje cesto suprotno;ono je uvijek težilo na lov tj muški posao dok se ženski zanemarivao.buduci da žene po pitanje hrane nisu toliko ovisile o muškom spolu njihov život je stoga imao više zajednickih aktivnosti i fleksibilnosti.mnogi antropolozi tvrde da ne postoji niti jedan arheološki dokaz koji bi potvrdio da su rani ljudi provodili podjelu rada.jednako tako tvrde da je vellika kolicina hrane bila dostupna bez imalo truda te da su mnoštvo vremena koristile za igru i opuštanje.

teško je povuci crtu izmedu covjeka i lava buduci da su to dvije poprilicno razlicite životinje.dok se kod lava prehana sastoji od iskljucivo životinjskog ,covjek koristi pretežito biljnu dijetu.izvor hrane kod lava a i ranih ljudi je neukrocena priroda dok je kod kasnijih plod poljoprivrede.skuplanje plodova sa drveca nemože se nazivat radom dok poljoprivredna kultura zahtijeva odredenu vrstu brige i rada.dakle covjek kroti prirodi,pripitomljava je i koristi je kao sredtsvo prehrane.

Edited by - ŠAŠ on 30/07/2014 22:27:14
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/07/2014 : 22:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
ne bih rekao, kako god to zvucalo možda teško i u vrijeme lovaca nije bilo lako uloviti lovinu kako i u vrijeme poljoprivrednika nije bilo lako uzgojiti kulturu ( jer odredene biljke ovise i o klimi i o zemlji na kojoj se uzgajaju )
podjela posla je prirodan slijed, a novo vrijeme nastoji narušiti prirodan tok

Edited by - Kruger on 30/07/2014 22:25:16
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 30/07/2014 : 23:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message
lov se kao dijelatnost kod ljudi javio tek u kasnijem kamenom dobu.antropolozi tvrde da je razlog tomu promjena njegovog prirodnog staništa.dakle odlazi u sjeverne krajeve gdje je kolicina njegove biljne ishrane manja.ispitivanje na fosilnim ostacima zubi iz afrike upucje da se njihova dijeta pretežito sastojala od biljnje ishrane,te da je orude za koje se mislilo da je služilo za lov korišteno u svrhu prerade hrane.cak se i utvrdilo da se nakupine životinjskih kosti blizu staništa covjeka za koje se mislilo da je podljedica lova zapravo rijecni nanosi ili ulov drugih životinja.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/07/2014 : 23:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger
pa po tome kako nisi skužio moj lapsus glede Amosa iz Biblije.


Kako nisam? Pa ja sam ti skrenuo pažnju na tu grešku.
Nitko drugi to nije primjetio osim mene.
Ispada da sam samo ja citao bibliju.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 30/07/2014 23:24:11
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 31/07/2014 : 09:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Kruger
pa po tome kako nisi skužio moj lapsus glede Amosa iz Biblije.


Kako nisam? Pa ja sam ti skrenuo pažnju na tu grešku.
Nitko drugi to nije primjetio osim mene.
Ispada da sam samo ja citao bibliju.





svaka cast.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 31/07/2014 : 09:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
bez obzira radilo se o lovu ili poljoprivredi. za to treba dobra organizacija. ni danas uz ovu tehniku ni mehanizaciju nije lako uzgojiti ni jedno ni drugo, a kamoli u ono vrijeme. znaci bilo je podjela poslova.
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 31/07/2014 : 11:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message
lov nije bio organizirana djelatnost jer ljudi nisu imali odredene uloge i funkcije u obavljanju istog.nije nikad postojala skupina u kojoj su ti davni ljudi bili specijalizirani za odredenu funkciju u svrhu lova.on se vodio više fleksibilno i nagonski po ljudskoj intuiciji.jednako tako ulovljena ili sakupljena hrana se dijelila medu skupinom ranih ljudi dok se kod kasnijih nakon pojave poljoprivrede slike iskrivljuje.mnogi lovci sakupljaci su mogli sve ono s cime se služe ponijeti u jednoj ruci i jednako tome su umirali sa jednako stvari koliko se i radali.ljudi si tada sve dijeli a pojavom zemljoradnje vlasništvo postaje najvažnije.najprimitivniji narodi svijeta malo posjeduju ,ali nisu siromašni.siromaštvo ne znaci maleni broj dobara ili odnos izedu postizanja sredstava i ciljeva vec je ono odnos medu ljudima.ono je društveni status,izumljen pojavom poljoprivrede,izum civilizacije.i zaniljiva je cinjenica da su rani ljudi trošili puno manje vrememna za pribavljanje i obradu hrane nego današnji covjek za rad s kojim bi tu hranu kupio.

Edited by - ŠAŠ on 31/07/2014 18:25:32
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/08/2014 : 18:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

nista od navedenog


moguce imaju li zagora doma ili ne (ajde, i vikendica vazi)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 04/08/2014 : 10:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message
Zivi i pusti druge da zive svoj zivot, takve pametne, umne ljude koji se ne mešaju u tude zivote najviše cenim. Biti pametan i obrazovan je lepo, ipak ne i neophodno, vazno je da covek bude realan i da dobro sagleda svoju poziciju u zivotu. Normalno alkose, narkomane i ljubitelje cigare ne mogu da smislim, kao ni ljubitelje zivotinja koje šetaju raznorazne opasne dzukele, olinjale macke, te drze neke zmijurine i slicno. Strip je meni ok, ali svako treba da ima hobi koji voli, volim sportske tipove, umereno bavljenje sportom, ali nikako u kladionici kao vecina majmuna kladionicara. Volim sex i osobe koje vole sex, ali ne i neverne kurve koje skacu sa kurca na kurac.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/08/2014 : 19:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
ŠAŠ

vidljivo je kako nemaš baš nekih osnovnih spoznaja o lovu. lov je itekako organizirana djelatnost odredene skupine osoba.

danas je za cetveroclanu obitelj dovoljno uzgojiti ili kupiti 300 kg mesa ne bi li se zadovoljilo osnovna potrebe za mesom.

ti drevni ljudi su se morali ujediniti i organizirati ne bi li ulovili nekog mamuta koji je težio koju tonu što bi otprilike zadovoljilo manju skupinu ljudi.

meso je sirovina koja se nakon dan dva kvari ( pretpostavimo da su ondašnji ljudi bili manje osjetljivi od današnjih pa je to meso trajalo više dana ). trebalo je dosta truda i organiziranosti uložiti ne bi li se to meso sacuvalo. sa biljkama je slicno ( mada ima biljaka koje duže traju nakon što se uberu i onih koje dosta kratko traju ).
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/08/2014 : 19:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Timber Bil

Zivi i pusti druge da zive svoj zivot, takve pametne, umne ljude koji se ne mešaju u tude zivote najviše cenim. Biti pametan i obrazovan je lepo, ipak ne i neophodno, vazno je da covek bude realan i da dobro sagleda svoju poziciju u zivotu. Normalno alkose, narkomane i ljubitelje cigare ne mogu da smislim, kao ni ljubitelje zivotinja koje šetaju raznorazne opasne dzukele, olinjale macke, te drze neke zmijurine i slicno. Strip je meni ok, ali svako treba da ima hobi koji voli, volim sportske tipove, umereno bavljenje sportom, ali nikako u kladionici kao vecina majmuna kladionicara. Volim sex i osobe koje vole sex, ali ne i neverne kurve koje skacu sa kurca na kurac.



s vecinom tvog razmišljanja se slažem s tobom, mada sam ja što se tice sporta za extrem

ali mi je u oko upala tvoja izjava “ živi i pusti druge da žive svoj život “. što bi ta klasicna floskula trebala znaciti? roden si pod sretnom zvijezdom i u teškom trenutcima te masiraju polugole djevojke!!, nemaš nikakvih velikih problema i uglavnom te se ne tice što ce se oko tebe dogadati. život i nije baš lak i uglavnom te drugi ne puštaju da “ živiš svoj život i da puštaš druge nek žive svoj “


Edited by - Kruger on 10/08/2014 19:26:07
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 10/08/2014 : 20:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

ŠAŠ

vidljivo je kako nemaš baš nekih osnovnih spoznaja o lovu. lov je itekako organizirana djelatnost odredene skupine osoba.

danas je za cetveroclanu obitelj dovoljno uzgojiti ili kupiti 300 kg mesa ne bi li se zadovoljilo osnovna potrebe za mesom.

ti drevni ljudi su se morali ujediniti i organizirati ne bi li ulovili nekog mamuta koji je težio koju tonu što bi otprilike zadovoljilo manju skupinu ljudi.

meso je sirovina koja se nakon dan dva kvari ( pretpostavimo da su ondašnji ljudi bili manje osjetljivi od današnjih pa je to meso trajalo više dana ). trebalo je dosta truda i organiziranosti uložiti ne bi li se to meso sacuvalo. sa biljkama je slicno ( mada ima biljaka koje duže traju nakon što se uberu i onih koje dosta kratko traju ).



neznam jesi li uopce citao što sam ti napisao ,ali evo;ne govorim o lovu u sa automatskim puškama,srednjem vijeku, niti o onom prije tri,pet,deset tisuca godina vec o lovu prije pojave poljoprivrede.moram te razocarat, ali onda nisu koristili mreže,zamke ili kojekakva pomagala koje si gledao u svojim najdrazim filmovima.opet,prije pojave,meso se nije skladištilo ,niti bilje.saklupljenja hrana se jela na licu mjesta i nije bilo potrebe,tek nakon poljoprivrede prave se zalihe i višak koji se morao održavati.
+ nemoj se bahatit
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/08/2014 : 21:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
moram te razocarati, ljudi su i prije tih 5 – 6 tisuca godina imali jednaku ili slicnu organizaciju u lovu kao i danas. umijece skladištenja mesa je dosta staro ( zanimljivo je kako si se blamirao na ta dogadanja!! ).

ali dobro, ulovili su lovinu od nekoliko tona i najeli se u par dana i gladovali do sljedece prilike ulova??, valjda??
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 10/08/2014 : 21:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

moram te razocarati, ljudi su i prije tih 5 – 6 tisuca godina imali jednaku ili slicnu organizaciju u lovu kao i danas. umijece skladištenja mesa je dosta staro ( zanimljivo je kako si se blamirao na ta dogadanja!! ).

ali dobro, ulovili su lovinu od nekoliko tona i najeli se u par dana i gladovali do sljedece prilike ulova??, valjda??



opet ništa ne citaš šta ti pišem nego samo tupiš svoje.procitaj ponovo sve što sam ti napisao.

nemoraš više odgovarati jer sam te stavio na ignore.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/08/2014 : 21:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
u nemoci je najbolji ignore!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/08/2014 : 21:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
ŠAŠ

tupim jednako kao i ti, s obzirom kako nisi u stanju primijetiti što rec??
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000